BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 11 miesiąc temu #660531 przez DoMI*
EmiMar.. daj znac jak wrocisz :)trzymamy kciuki za ciebie i fasolke.
dziewczyny ja dopiero sie obudziłam tyle spie ze masakra !! dzis ide na nocke..
ale dalej ziewam i bym spała naj chetniej .
postaram sie niemyslec tyle(albo przynajmiej zle) ale poprostu dopada mnie płacz i koniec...za mna chodza ogorki kiszone ! a niemam ! musze jechac do mamy po nie :)ona robi naj lepsze..
Ulcia mnie tez odzuciło od słodkiego, wole cos kwasnego zjesc,,wczoraj miałam rybke w sosie smietankowo koperkowym fryty i mizerie uwielbiam mizerie !!!
Ja pije kawe ale tylko w pracy bo robie sobie z 250 ml mleka spieniam je i daje troszku kawy i tak sobie pije takie cus..niejest mocna ..

powiem wam ze niewiedziałam ani niewyobrazałam sobie w taki sposob ciazy ...

MAM DO WAS PYTANIE POJAWIŁA WAM SIE TAKA MOCNIEJSZA (NIE BARDZO TYLKO UWYDATNIŁA SIE WAM KRESKA BRAZOWA OD ŁONA DO PEPKA MI IDZIE TAKA BARDZIEJ SIE ZROBIŁA BRAZOWA NARAZIE NIE CAŁA ale sie pojawiła

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #660684 przez anitkade
Ja nie mam żadnej kreski na razie :( Ale czytałam, że się pojawia, moja mam taką miała w ciąży z moją siostrą.
Kawy nie piję teraz w ogóle i nie brakuje mi jej. Wcześniej piłam jedną dziennie, czasem wcale. I nadal mam ogromną ochotę na słodycze. w ogóle co chwilę chce mi się jeść. I mam smak na różne rzeczy. Od poniedziałku chodzą za mną pierogi z mięsem. Pomimo, że zjadłam je w poniedziałek - jakoś smak na nie nie odszedł. Dzisiaj znowu sobie zafunduję.

DoMi, pracujesz na noc? Biedactwo.. Ja w ciągu dnia nie jestem śpiąca i nie potrzebuję drzemki po pracy, choć normalnie jestem śpiochem, ale wieczorem jestem naprawdę śpiąca. Nie jestem w stanie przetrzymać nawet pół godzinki po tym, jak opadnę z sił. Zawsze oglądaliśmy filmy w łóżku, teraz widzę tylko początek :)

Dziewczyny, a jak często robicie betę? JA robiłam tylko raz w 4tym tygodniu, w zasadzie dla potwierdzenia, czy pęcherzyk na usg to ciąża. A teraz czekam na wizytę i zastanawiam się, czy powinnam zrobić betę jeszcze raz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #660702 przez DoMI*
ja wogole bety nie miałam ... tylko test i USG..

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #660722 przez ulcia78blondi
Mój lekarz prosi o zrobienie bety kilka razy w ciąży, żeby sprawdzić czy jest odpowiedni poziom hormonów podtrzymujących ciążę.
Tak samo było w mojej pierwszej ciąży.
Każdy lekarz prowadzi ciążę według swoich założeń.

W pierwszej ciąży na NFZ dostałam się jeden tylko raz na USG i to była załamka, zapytał się czy dzidziuś był żywy, bo on nie widzi akcji seca.
A inni lekarze na innym sprzęcie już dawno widzieli płeć dziecka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #660746 przez anitkade
Dzięki dziewczyny. Jakoś chciałabym już zobaczyć dzidziusia na usg albo mieć kartę ciąży. Teraz cały czas jest lekka niepewność. Ale może nie będę się nakręcać niepotrzebnie i poczekam spokojnie do wizyty.

Emi, jesteś już po wizycie? I jak?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #660831 przez mom-to-be
DoMI* napisał:

EmiMar.. daj znac jak wrocisz :)trzymamy kciuki za ciebie i fasolke.
dziewczyny ja dopiero sie obudziłam tyle spie ze masakra !! dzis ide na nocke..
ale dalej ziewam i bym spała naj chetniej .
postaram sie niemyslec tyle(albo przynajmiej zle) ale poprostu dopada mnie płacz i koniec...za mna chodza ogorki kiszone ! a niemam ! musze jechac do mamy po nie :)ona robi naj lepsze..
Ulcia mnie tez odzuciło od słodkiego, wole cos kwasnego zjesc,,wczoraj miałam rybke w sosie smietankowo koperkowym fryty i mizerie uwielbiam mizerie !!!
Ja pije kawe ale tylko w pracy bo robie sobie z 250 ml mleka spieniam je i daje troszku kawy i tak sobie pije takie cus..niejest mocna ..

powiem wam ze niewiedziałam ani niewyobrazałam sobie w taki sposob ciazy ...

MAM DO WAS PYTANIE POJAWIŁA WAM SIE TAKA MOCNIEJSZA (NIE BARDZO TYLKO UWYDATNIŁA SIE WAM KRESKA BRAZOWA OD ŁONA DO PEPKA MI IDZIE TAKA BARDZIEJ SIE ZROBIŁA BRAZOWA NARAZIE NIE CAŁA ale sie pojawiła


Mam wlaśnie :) wczoraj po kąpieli mężowi pokazywałam :) taka do połowy pępka, może trochę dalej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #660892 przez mokka
ale się rozpisałyście :) ciężko nadązyc :) ja mam kreskę na brzuchu taka leciusieńką, ale w sumie miałam ja chyba wcześniej bo mam dość ciemną karnację. Jeśli chodzi o betę to na razie robiłam raz dla potwierdzenia ciązy zanim jeszcze poszlam do ginekologa i na razie nie planuje powtarzac.

Wiecie może jak to jest z becikowym? Słyszałam ostatnio, że aby je dostac należy miec udokumentowane że bylo sie pod opieką ginekologiczną do 10 tygodnia ciąży. Ja w sumie jestem od 4 tygodnia, ale mimo,że widziałam już bijące serduszko nadal nie mam założnej karty ciąży (Lekarz powiedzial że musze wczesniej zrobic wszystkie badania, a mam je dopiero teraz zrobione i wizyte 29). Mam nadzieję, że mi tą karte załozy wreszcie bo w przyszłym tygodniu będzie 9 tc już.

Acha, i jeszcze jedno zanim znowu zapomnę :) Okazalo się że jakimś dziwnym trafem (mieszkając jako dziecko na wsi, mając 2 koty itd.) nie przechodzilam nigdy toksoplazmozy. Wiecie może czy w ciązy jakoś organizm jest bardziej podatny na nią? I jak często powtarza się badania krwi w jej kierunku?


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #660898 przez Dorciaition
Witajcie Dziewczyny.

Jej, jaki to ruch, fajnie :) Ale ja na razie nie ogarniam. Zabiegana jestem, a jak juz Lencia śpi w domu to i ja korzystam. Senna jestem niesamowicie. Mam nadzieję, że przejdzie mi nie długo, co powrócę do Was.
Jutro gin

Pozdrawiam


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #661258 przez maja001
mokka jeśli chodzi o becikowe to lekarz ma zapisane kiedy pierwszy raz u niego byłaś na wizycie będąc w ciąży i nawet jeśli kartę ci założy w 3 miesiącu ciąży to na ostatniej wizycie przed porodem, albo po porodzie wypisze ci zaświadczenie, że byłaś na pierwszej wizycie przed ukończeniem 10 tc.
Jeśli chodzi o toksoplazmozę, to abyś wiedziała czy tą chorobę przechodziłaś musisz zrobić specjalne badania z krwi w tym kierunku inaczej nigdy się nie dowiesz czy chorobę ta przechodziłaś czy nie, bo ona jest objawowo podobna do przeziębienia i nawet nie wiedziałaś ze przechodzisz toxoplazmozę. Gdy z badań wyjdzie, że jej nie przechodziłaś to musisz bardzo na siebie uważać w ciąży by jej nie załapać zwłaszcza w I trymestrze ciąży. I w każdym z trymestrów lekarz powinien cie skierować na badanie na toxo. jeśli przechodziłaś dawno to badanie robisz tylko raz na początku ciąży i nie musisz się obawiać ze znów się nią zarazisz i o zdrowie maleństwa, bo toxo. przechodzi się tylko raz w życiu. A jeżeli okażę się że przechodziłaś niedawno to lekarz może ci zlecić kolejne badanie w tym kierunku i wprowadzić antybiotyki, byś nie zaraziła nią maleństwa.
A i toxoplazmozą można się zarazić od kocich odchodów a nie samego posiadania czy głaskania kota, dlatego lepiej nie sprzątać po kotku odchodów, nie sadzić kwiatków w ogrodzie, bo w ziemi mogą być te odchody{ chyba ze przez rękawiczki, by ie mieć kontaktu z ziemia} i nie spożywać surowego mięsa np tataru przez okres ciąży. Ciąża oczywiście nie powoduje, ze człowiek jest bardziej podatny na toxoplazmozę, ale należy uważać by jej nie przechodzić podczas ciąży, gdyż toxoplazmoza powoduje wady rozwojowe płodu a nawet poronienie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661397 przez EmiMar
Witam wszystkich. jestem po wizycie. Z usg wynika że ciąża jest o tydz. młodsza niż by to wynikało z OM ale ze moje cykle ostatnio faktycznie nie były regularne i trwały coraz dłużnej więc może coś się tam poprzestawiało. Ale mam gorszy problem otóż na samym początku ciąży dostałam wysypkę, okazało się ze to pokrzywka do dziś nie mam pojęcia co ją wywołało. A że to było akurat 3 maja to pojechałam z tym na pogotowie bo niemiłosiernie swędziało. Lekarz wiedząc o tym że jestem w ciąży kazał mi brać 3 tabletki encortonu dziennie. Jak powiedziałam o tym wczoraj gin to on od razu zalecił badania genetyczne bo podobno tego leku nie można stosować w ciąży. No i się załamałam. Kurcze jak to możne być że idziesz do lekarza wierzysz mu i ufasz a on wiedząc że jesteś w ciąży (podkreślałam to 2lub 3 razy i na koniec pytałam czy na pewno mogę brać te leki)przepisuje takie dziadostwo. Jak wygadają takie badania genetyczne?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661398 przez mokka
maja 001 no właśnia miałam robione badania krwi w kierunku toxo i wyszlo że jej nie przechodziłam (nie mam przeciwciał). Na razie kuwetę zmienia mąż, a ja staram się unikać surowego mięsa itd.
"w każdym z trymestrów lekarz powinien cie skierować na badanie na toxo" tylko czy to nie za rzadko? Boję się, że tak bo czytałam że toxo może powodować poronienia, wodogłowie itd.

To super z tym becikowym. Bałam się, że potem jak będę skladać wniosek o nie to mi powiedzą że tylko karta ciąży jest waznym dokumentem czy coś w tym stylu. Uspokoiłaś mnie :) Nie zmienia to faktu,że muszę mojego lekarza przycisnąć,żeby wreszcie mi ją założył.


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661415 przez MoNiaaa
Emi czyli ktory tydzien masz teraz?widzialas juz serduszko??
rzeczywiscie niektorzy lekarze to jakies konowaly czy nei wiedza co moze ciezarna a co nie???ale podobno dzieci w pierwszych tygodniach ciazy sa szczegolnie chronione i moze nie przeszly do neigo te leki! 3mam kciuki i wierze ze bedzie dobrze
ale niestety jak wygladaja badania genetyczne to nei wiem :(

mnie od niczego nie odrzucilo moge wszytsko jessc i problem w tym ze ciagle jestem glodna a jak tylko poczuje glod bo mi strasznie neidobrze zreszta od rana do wieczora czuje takie mdlenie w brzuchu :( bleee
no i z sikaniem nei wyrabiam ostatnio dzis ledwo doszlam do zlobka i spowrotem :side:

dorcia 3mam kciuki za twoja wizyte :kiss: kto jeszcze idzie ogladac maluszka?
czekamy na relacje i fotki :)

ja jutro ide jejq ale mam stresa :blush:

a z becikowym to rzeczywoiscie dopiero na koniec ciazy sie dostaje zaswiadczenie ze bylo sie pod kontrola gina karta ciazy nie ma nic do tego :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661438 przez EmiMar
Wiek ciąży z usg 5t 6 d. z OM 6t 5d. Też liczę na to że wszystko będzie ok. W ostateczności tak dużo tych tabletek nie wzięłam bo w końcu coś mnie tknęło i zadzwoniłam do gin i ten kazał mi je odstawić. Za to widziałam pięknie bijące serduszko. Niestety nie było słychać ale widziałam i już mi się lepiej na sercu zrobiło. pytałam czy można aviomarin i mówiła ze lepiej nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661452 przez MoNiaaa
w 5 tc juz serduszko to super :lol: :lol: ale mnie tym pocieszylas!!!bo ja sie caly czas martwie ze u mnie za wczesnbie bedzie na serduszko a jutro wg usg bedzie 6tc 0 d a z OM 6 tc 3 d
czyli jest szansa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

patrz emi a mi gin mowila ze mozna aviomarin..i komu tu wierzyc...?dobrze ze gina zmienilam :huh:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661488 przez majsun
Emimar bądź dobrej myśli. Też słyszałam, że przez pierwsze tygodnie to do dziecka nie docierają pokarmy spożywane przez kobietę i jest bardzo chronione.

Co do badań genetycznych - moja koleżanka właśnie je miała. Nie jest to przyjemne badanie, bo wkuwają się w brzuch wielką igłą. Ale po takich badaniach wiesz wszystko. Robi się je chyba jakoś w 4-5 miesiącu, ale dokładnie nie wiem. Poczytaj w necie.

A co do becikowego - może być zaświadczenie od lekarza, którzy nie ma umowy z NFZ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl