BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 3 miesiąc temu #835029 przez kociaczek1610
co za cisza.... u nas dzis byla lekarka i wszystko jest oki :) na bioderka mamy sie zapisac jak maly bedzie mial 1,5msc i prywatnie 50zl wiec nie jest tak zle ewentualnie mozemy jechac do Gdanska (60km od nas ) panstwowo ale to na to samo wychodzi wiec wole dac to 50zl :) kurcze jak go badala to sprawdzala te bioderka i maly sie tak rozplakal ze powietrza nie mogl zalapac :ohmy: :ohmy: :ohmy: wystraszylam sie i az mi sie nogi ugiely a babeczka spokojnie go podniosla do gory i dmuchala w buzke tak leciutko ufff normalnie zawalu idzie dostac .

pytala czy karmie piersia to jej mowie ze maly sie nienajada i daje mu tez mm a ona mowi ze mam przez dwa dni uzbroic sie w cierpliwosc i dac sobie czas i malego przystawiac tyle ile chce czyli nawet co 20min az wkoncu sie doje... no zobaczymy moze i ma racje (napewno) dzis od samego rana jest na cycu o 12 zasnol i spi :) wiec mialam chwile na sprzatanie :) teraz chwilke klapnelam no ale za chwile obiad bede musiala robic :) tzn ja zaczne tesciowa skonczy :D
tyle roboty mnie jeszcze czeka jutro bedziemy mieli gosci (m mial wczoraj ur i jutro wyprawiamy :) ) zrobie salatke sernika na zimno i stefanie no i jakies miecho na kolacje :D

dziewczyny miewacie zaniki pamieci?? bo mi sie to zdaza od porodu cos chce zrobic albo powiedziec to zapomne i po chwili przypomni mi sie co to bylo :P

no wlasnie o spacerku chcialam pisac :D chcielismy sie wybrac ale zaczelo u nas padac i lipa moze jutro bedzie lepsza pogoda... no nic to by bylo ty le z naszej polowy dnia :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835053 przez Bella27
Asia18 Kochana :kiss:
kociaczek1610 ja ostatnio szukałam cukiernicy, a okazało się że dałam ją do lodówki :laugh:
Dziewczyny u nas sukces!!! Jednak mały się najada cyckiem! Jak wstał to chciałam sprawdzić czy będzie jadł mm i dałam mu 30 ml, zjadł i dałam mu cycka dojadł i spał 2,5 godz więc tej butli nie chciał bo najadał się cyckiem! Moja walka o pokarm może skończy się sukcesem!!!!:) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835071 przez anitkade
Kociaczek - jestem pełna podziwu dla Ciebie, że umiesz znaleźć czas i siły na to wszystko. Ja tak jak Monia nieraz zjem śniadanie o 13.00.
Co do pępuszka - po odpadnięciu można zakładac normalnie pieluszkę, ale dopóki plami i są strupki - trzeba psikać patyczek octanispetem i grzebać, żeby się zrosło w dziurkę ładną, a nie w kreseczkę poziomą (tak mi położna tłumaczyła). My dajemy sporo smoka, pomaga nam w uspianiu i w ogóle i teraz się zastanawiam, czy Hania mniej je, bo tak się nadziamga tego smoka, czy po prostu nie potrzebuje zbyt często. I chyba odstawię nabiał, bo wysypka z buzi jej schodzi, ale nie może zejść, ciągle po kilka nowych krostek jej wychodzi i co więcej jakoś kiepsko trawi - nieraz przed jedzeniem uleje takim przetrawionym już, teraz to całkiem sporo tego ulała. Od jutra odstawiam zupełnie nabiał (nie wiecie, czy masło można?) i zobaczymy, czy się poprawi to ulewa, płacze, prężenie się i wysypka. A nuż to skaza białkowa. Nie powinnam bez konsultacji z lekarzem stosować takiej diety, ale muszę sprawdzić, do środy nic mi nie będzie, a przynajmniej może coś będę mu mogła powiedzieć sensownego.
Motylek - dzięki za propozycję, ale już nie będę odwoływać, odżałuję te 70zł, czytałam dobre opinie o tym gabinecie i chcę to mieć jak najszybciej w głowy. Ale szkoda, że wczoraj nie zapytałam, bo pewnie bym najpierw tam dzwoniła. Ja idę na Wiślną 9/2, pójdę spacerkiem, nie będę musiała się autem tarabanić. Tylko tak się zastanawiam, czy 16.00 to nie za późno na spacer dla Hani, szczególnie powrotny, ale wyjmę dodatkowy koc i tyle. Jakoś musi być :)
Ja na razie dzielnie karmię tylko piersią, ale daję sporo smoczka. Czasem się zastanawiam, czy się najada, ale ma każdą pieluchę zmoczoną i kupki robi kilka razy dziennie (chociaż z trudem :P) i wygląda na pyzatą i przybiera na wadze, chociaż nie jakoś ekspresowo, bo w ostatnim tygodniu nam wychodzi ok. 170g - ale to chyba w normie, nie? (ważyliśmy po wielkiej kupie i po siku) Znowu w niedzielę zważymy, a potem w środę u lekarza.
Rozmawiałam z koleżanką i jej dziecko płakało tylko, jak było głodne. Za to było głodne co 2 godziny. A z Hanią to ja już nie wiem. Myślałam, że macierzyństwo będzie takie cudowne dla mnie, a to droga przez mękę, niestety także mękę Hani :(
Aha! Co do przepukliny - nam lekarz powiedział, że mamy i mamy na cały dzień kłaść Hanię na brzuszku. Za dnia ma spać na brzuszku, a nocą na pleckach. I chyba ciut się poprawia, ale to może tylko tłuszczykiem obrasta? W każdym razie to też może powodować kolki i jakieś kłopoty, bo to jest kawałek jelitka zawinięty w pępku. W środę też poproszę lekarza, żeby to obejrzał.
Asia - bąbelek słodziutki :) Śliczne oczka i jakie duże :) U nas każde zdjęcie z otwartymi oczkami to sukces :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #835081 przez anitkade
A właśnie miałam napisać jeszcze - jestem niby załamana sobą, mam poczucie, że radzę sobie koszmarnie i coś jest ciągle nie tak. Ale bardzo doceniam, że oczka nie ropieją, że nie ma żadnych wad wykrytych na razie, że nawet wrzaski są do opanowania, tylko nie śpi w nocy no i że karmimy się tylko piersią póki co i wygląda, że tak zostanie. Mam kupę szczęścia tak naprawdę. Nawet odparzeń nie ma, no ja nie wiem, o co mi chodzi czasami. To znaczy o te wrzaski nieraz, o ryk przy robieniu kupki i o ulewanie. Ale może to wszystko jest wariant normy? Tak czy siak czuję się okropną mamą :( Ale potem patrzę na Hanusię i jest taka piękna i cudowna i serce mi się rozpływa, mój pyzolek. I potem jestem jeszcze bardziej zła na siebie, jak tracę cierpliwość w nocy i już sama ryczę, albo mówię jej, żeby wreszcie spała. Ech... Ciężkie to jest wszystko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835085 przez kasiek21
witam sie i ja :)

wróciłam do świata żywych :D (od teściowej :P) nie to żebym jej nie lubiła albo coo no ale tam nie mam takiego dobrego dostępu do neta... bo tylko z komputera na którym mój G przesiaduje cale dnie :D a u siebie w domku to mam wi-fi wiec nawet karmiąc mojego małego gada to mogę do was pisać :)
napisałam pieknego posta ok 12 no ale wylogowało mnie i posta wcięło... uszz... a wiec jeszcze raz :D

czytałam was ale tylko tak pi razy drzwi, a wiec nie gniewajcie sie na mnie....

któraś z was pytała sie mnie jak tam nasze oczko. A więc nasze oczko juz super, nic nie ropieje... za rada położnej przemywałam mu zwykłą czarną herbata (ponoć sól fizjologiczna sie krystalizuje a rumianek wysusza) no i po 2 dnia wszystko ustąpiło... teraz tylko przemywamy przegotowana woda zeby pozbyć się śpioszków :)

mamy na mleku modyfikowanym, powiedzcie mi czy tez czyścicie jezyczek maluchy ? No i jak, kiedy, ile i czym przepajacie maluchy ? ah mi to sprawia trudność :/ bo mały czesto budzi sie tylko na jedzenie a jak dam mu wtedy wody np 40 ml czy ta 20 to o tyle mniej zje mi mleka i wtedy duzo szybciej sie obudzi na kolejne jedzenie...

co do kupek, dziewczyny nie panikujcie... bylam ostatnio u lekarza, wlasnie dlatego ze maly strasznie sie prezy a mnie az serce boli... no i powiedziała zeby nie dawac zadnych kropli ani ni jesli naprawde nie ma takiej potrzeby, a to ze sobie steka glosno i w ogole no to coż... przeciez maluchy nie do konca maja az tak dobrze rozwiniety przewód pokarmowy... a wiec te pierwsze 3 miesiace moze byc ciezko, a jesli robi kupki chociazby raz dziennie no i sa one normalne no to nie ma co panikowac... no chyba ze maluch ma kolke... aczkolwiek jest duzo innych naprawde skutecznych sposobow na nia :) u nas np pomaga ciepła woda na brzuszek...
ahh no wlasnie co do wody nabrzuszek... wczoraj podczas kompieli polalam troszke brzuszek malego taka cieplutka woda i pomasowałam, co widocznie bardzo podobało sie memu synowi :) po czym zawinietego w reczniczek zanioslam do pokoju... wycieram wycieram, odkywam patrze a tam kupa :D a wiec może lepiej sprobowac innych sposobow niz od razy leki... u nas np krople sab simplex (te niemieckie) wcale sie nie sprawdzily... mialy pomagać a tym czasem powodowały ze maluch pręzył sie jescze bardziej i jeszcze gorzej było mu... a wiec krople odstawione... i jest duzo duzo lepiej :)

dziewczyny a co z Domi i Timem ?? ma może któraś z was do niej kontakt... bo ona miała do tego spitala od razu po urodzeniu prawda ? z ta wada serduszka... czy pomyliłam dziewczyny ?? jesli tak to przepraszam i szybko mnie poprawcie...

no nic... moj syn sie obudzil.. czas zmienic mu pampka no i sie zajac... ehh zajrze do was jeszcze pozniej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835098 przez Kika10
anitkade- przypomniałam sobie co do tego refluksu że jak byłam z moją córką u lekarza( tylko to było pare lat temu) to lekarka zapytała się czy karmię piersią bo jak nie to córa by musiała mieć mleko na receptę a tak to przepisała tylko ten antybiotyk,tagże dobrze że karmisz piersią, ale jestem dobrej myśli może akurat to nie bedzie ten nieszczesny refluks :) i nie myśl tak o sobie że jesteś zła mamą bo każdej z nas puszczają niekiedy nerwy chcemy pomóc naszemu maleństwu a same nie wiemy jak co je tak naprawdę boli ale do 3 miesiąca tak to już jest z dzieciątkami za niedługo będziemy wspominać jak to było z tymi kupkami itd także głowa do góry będzie dobrze :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835122 przez motylek19
Nie chce się dodać zdjęcie tego pepka :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835125 przez MoNiaaa
ja po lekarzu.2 godz spedzilysmy w poczekalni tyledzieci!!!zuzka w koncu zglodniala i plakala az usnela przed samym wejsciem do lekarza o znwu wrzask:( na szczescie szwagierka mieszka niedaleko wiec boegien do niej poszlam zeby mala nakarmic.

Zuzia wazy juz 4700 :ohmy: tym bardziej nie wiem jak wy juz ubieracie 62 rozm jak ona zaczela dopiero 56 :unsure:
niestety potwierdzilo sie i ma przepukline:( narazie kupilam specjalny plaster ale lekarka powiedziala ze w przyszlosci trzeba bedzie zabieg:( dostalam tez skierowanie do chirurga zeby to zobaczyl.

noc znowu koszmarna byla spalam moze 3h i to w ratach;/
ale dzis juz widze ze wiecej spi:) teraz wlasnie mam ja w chuscie i spiocha sobie:)

a na chrostki na buzi kazala rivanolem przemywac tylko porzadnie wycisnac wacik

zoltaczka podobno nie przeszkadza na szczepienie i mamy przyjsc za tydzien ale nie wiem czy nie przeciagne tego zeby nie bylo kaplikacji :unsure:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835152 przez motylek19
Kika to co napisałas bardzo podniosło mnie na duchu.

Asia mowisz ze twoja dzidzia spala 5h a mój dzisiaj e nocy 3,5h i to był jego rekord do tej pory. W dzień jest spoko ale w nocy to czasami zasypiam z butelka w ręce karmiac małego.. Jest tragedia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835166 przez motylek19
Monia co oznacza Twój ostatni suwaczek ? Bo już kiedyś.się zastanawiałam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835201 przez niteczka
Czesc dziewczeta.
My juz po wizycie w szpitalu. Okazujesz sie, ze maly nie ma zoltaczki. Pediatra go zwazyla I okazuje sie, ze od ostatniego wazenia( 27 stycznia) czyli w ciagu 11 dni moje serduszko przytylo 330 gram.
Aha I powiem wan cos smiesznego. Maly Musial do wazenia byc rozebrany do golaska no I moje dziecko jak juz zdjelam mu pampersa I chcialam go takiego golego polozyc na wadze osikalo mnie( znaczy moj plaszcz, ktory mialam na sobie) :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835230 przez motylek19
Niteczka mnie mój już osikal kilka razy :p taki urok chłopcow hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835231 przez kociaczek1610
ja tak na szybko bo robota czeka ;/ sernika musze tylko dokonczyc galaretka stygnie.stefanie musze jeszcze zrobic no ale to juz jak mi maly zasnie. chyba go brzusio boli ;( nadal mi kupki nie zrobil :( :( :( :( dalam mu do mleka 10kropelek espumisanu . wiercil sie w tym lozeczku wiec wzielam go na rece no i mu sie ulalo albo zrzygal mi sie juz nie wiem jak to nazwac no i teraz spokojnie lezy w lozeczku oby bylo wszystko oki.

eh bylam w szkole chcialam zaliczyc ostatnia sesje (chodze na BHP) tzn chodzilam bo dzis zrezygnowalam bo sie wkurzylam ( bylam u dr i pytam czy moge zaliczyc a ona ze moge przyjechac jutro i reszte za 2 tyg ) no oki ale jak mi zaspiewala ile mam jej zaplacic no to ja dziekuje . sesja kosztuje 70zl (ja nie moglam podejsc pierwszy raz bo bylam w szpitalu i mowie jej to a ona ze kazdy egzamin 50zl egzaminow jest 4 wiec 200zl :ohmy: :ohmy: :ohmy: i jutro mialam pisac pierwszy i odrazu zaplacic... kurde zla jestem jak cholera to jest zdzierstwo! nie ide na zaden egzamin grrr

a maly dalej sie prezy :( ja juz nie wiem jak ja mam mu pomodz :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835293 przez niteczka
Kociaczek
U nas sprawdzil sie infacol, ale mozesz tez sprobowac nagrzac pieluche I owinac brzuszek malego ta pielucha. U nas tez troche pomogly masaze brzuszka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #835333 przez motylek19
Kociaczek kladz na brzuszku a jak zmieniasz pieluche to podkurcz nogi pod brzuszek jak najdłużej. Mój zrobił dzisiaj w końcu i była zielona i bardzo śmierdziala :/ zmieniam jutro mleko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl