BezpiecznaCiaza112023

Marcówki 2014

10 lata 3 miesiąc temu #827525 przez pala813
Annlu ta data tak mnie zmobolizowala, jak pomyslalam, ze 15 moze byc po wszystkim a ja nieprzygotowana to wiesz :) :angry: musialam sie wziac za siebie :) pewnie, ze po urodzeniu malej jak najszybciej chcialabym wygladac dobrze i byc fajna mamusia :) i nie chce sie zapuscic, tak samo jak chce zeby moja corcia ladnie wygladala :) maz wie i co chwile pyta bedziesz stroic :D przygotowany jest :) Oj kochana potem mala to mi spokoju nie dawala w moment przestalam sie martwic :) do tej pory dokazuje :) Fajnie, ze macie takiego ksiedza :)
Moni ja juz od dawna powtarzam, ze mam dosc brzucha i chcialabym zeby juz bylo po wszystlim. Ciaza zdecydowanie za dlugo trwa:) nie lam sie kazda czasem ma gorszy czas i jest zmeczona, ja sie czuje jak staruszka czasem i mam dosc tego, ze ledwo wyjde juz cos mnie boli, ciezko mi oddychac itp ale to minie niedlugo i maluchy beda z nami :) popatrz na suwaczek jak niewiele zostalo:)
Oj Domi zobaczysz jak to zleci :)
Ete dzieki za slowa wsparcia :) juz jest duzo lepiej :)
Roma u mnie odpoczynek w planach na reszte wieczoru :) wlasnie zjedlismy obiad, bylismy dzisiaj na zakupach zrobilam wam zdjecie z auta jaka sniezyca i droga biala :) narzekalam ze nie ma sniegu to mam :) umeczylam sie troche i wlasnie bede sie kladla:) jutro jedziemy do babci i dziadzia zlozyc zyczenia bo ostatnio nie moglismy dojechac :)

Milego wieczoru dziewczyny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #827544 przez ete21
Za słowa wsparcia, nie ma za co:) Pala już dużo Ci nie zostało, a niedługo będziesz wspominać jak to było, kiedy mała była w brzuszku....
Roma szkoda, że nie wiesz jaka waga maleństwa, ale najważniejsze, że wszystko ok.

Co u mnie? Dzisiaj kontrolnie (no może dla pewności)odwiedziłam Szpitalny Oddział Ratunkowy...Pisałam, Wam, ze boli mnie wątróbka po jedzeniu i w ogóle, na szczęście okazało się, że z moją wątrobą i woreczkiem żółciowym ok, aczkolwiek mały ma takie ułożenie, ze gdy coś zjem to dostaje energii i uciska mi przewód żółciowy, albo wątrobę i stąd te bóle kolkowe - to po pierwsze, a po drugie takie dolegliwości w 99% mam od nerki, niestety zalegania i piasek powrócił i to ewidentnie wina Malucha bo przylega bardzo blisko mojej prawej nerki i tam uciska....TERAZ WIEM, ZE SPOKOJNIE MOGĘ W RAZIE W WRÓCIĆ DO NO-SPY I ŻE NIE MA SIE CZYM MARTWIĆ. Po rozwiązaniu wzystko wróci do normy :)

I widziałam małego na usg. Jak się patrzy na wydruk gdzie ku górze się zwęża ja mówię na to że dziecko leży w trójkącie, to mały główkę ma po lewej stronie, brzusio reszte obrazu zajął więc wychodzi na nóżki ma po prawej stroni . Więc jak dobrze patrzyłam to zdaje się że leży sobie wzdłuż moich żeber! Najważniejsze że mogę z czystym sumieniem grzać się termoforem znaczy moje plecki!!!!!!!!UF

br zimno!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827569 przez claudii09853
Witam kochane:*

Ja weekend spędzam z M ale bym nie wytrzymała żeby do was nie zajrzeć;)

Ete dobrze że pojechałaś do szpitala przynajmniej jesteś spokojniejsza i wiesz że jest wszystko OK;)

Ja byłam z M w KFC na skrzydełka i się obżarłam jesuuuu;) a tak przy okazji kupiliśmy stojak do wanienki:)

A ja tam lubie swój brzuszek wiadomo w ubieraniu to on przeszkadza a w chodzeniu to człapię jak pingwin ale wiem że tam w środu rozwija się nasze szczęście i jak brzuszek robi się co raz większy to wiem że mała rośnie;)
Ale już nie długo i maluszki będą z nami:)

Buziaki:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827607 przez moni91
Milego wieczoru mamusie:):) Dobranoc:):):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827637 przez pala813
My tez sie zegnamy, spijcie dobrze mamusie :) eh caly dzien mam taki twardy brzuch i czuje jak mnie skora ciagnie widac ze mala ma juz bardzo malo miejsca :) mam nadzieje, ze jutro bedzie lepiej :)
Dobrej nocy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827643 przez marl3na
Witam wieczornie.

Ale zimno u nas się zrobiło... Byłam na spacerze jak było -11 a teraz już jest -17. Szybki spadek temperatury w ciągu tygodnia.

Pala mi też tak mówili, ale zawsze jakieś obawy są, np. że poród będzie szybki (ale ponoć przy pierwszym to rzadko spotykane) i nie zdążą z tym antybiotykiem. Fajnie, że już zapoznałaś się z porodówką. Już jesteś spokojniejsza. Ja też się wybieram :)

Moni mnie też dzisiaj właśnie na lewym boku nogi bolały. Może za długo spałam na jednej stronie. Zobaczymy co tam będzie dzisiaj.
Chyba im bliżej końca, to każda z nas chciałaby żeby było po wszystkim :) Albo, żeby już nastał marzec.

Ete ja śpię z poduszką, ale dzisiaj mi nie pomogła. Dobrze, że już wiesz co Ci dolega. Byle do rozwiązania :D

Domi u mnie mierzy obwód główki, brzuszek, kość udową no i przy okazji pokazuje to na co mała pozwoli :)

Idę szykować kolacyjkę dla męża, bo niestety dziś pracował.

Dobranoc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827646 przez ete21
Jeszcze tak wcześnie się nie kładłam...ciekawe, co z tego wyjdzie?
Dobrej nocy mamusie!

A dzis mój m stwierdził: jesteś jak ŻABKA, a ja że dlaczego...no wiesz chodź Ty mój wielosztuku! Nawet mnie to rozbawiło :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827672 przez ete21
Dzień dobry :-) noc jakoś zleciała :-) miłego dnia !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827684 przez darmag21
Czesc dziewczynki...

Przeczytalam Was wszystkie kochane, ale nie jestem w stanie nadrobic, po wczorajszym maratonie na uczelni nie wiedzialam jak sie nazywam. Pisalam was ze mam od 8-13ej, a ja spojzalam w zle w plan (nie na ten tydz) i jak sie okazalo zajecia byly do 18ej, na ktoreych byc musialam, bo byly zaliczenia. Uwierzcie ze jeszcze tak zle sie nie czulam, lacznie przez 10 godzin siedzenia mialam 4 przerwy po 10 min. Jak wrocilam wieczorkiem do domu to tylko wygrzalam sie we wannie,zjadlam kolacyjke i poszlam spac.

Zdjecia wozka dzisiaj zrobie, bo jak robilam w sztucznym swietle wieczorem to kolor wychodzil zupelnie inny niz w rzeczywistosci, z bezu robil sie bialy, wiec dzis zrobie ale tak myslalam sobie, ze bedzie ich kilka i wrzuce na nasza poczte bo nie wiem jak tutaj dodaje sie kilka na raz. Ogolnie jestesmy zadowoleni (w praktyce sie dopiero okaze )ale podobaja mi sie przy nim funkcje jakie posiada. Troche ciezki ale mysle ze bedzie bardzo stabilny a ciezkosc mi nie przeszkadza bo po zadnych schodach targac go nie musze. Prowadzic mozna jednym palcem. No i kazda czesc do wyprania w razie zabrudzenia. Łozeczko tez juz zlozone wiec tez dolacze fotke, dopiero teraz jak na to wszytsko patrze jak stoi tosie doczekac nie potrafie.

Ide sie ubrac,bo chodze od rana w pizamie, ogarne....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827686 przez roma4
Witam mamuśki :)

Ja dzisiaj trochę poleżałam teraz się wykąpałam i weszłam zobaczyć co u Was

Ete fajnie ,że byłaś w szpitalu no i widziałaś maleństwo z Twojego opisu wynika ,ze bardzo dokładnie widziałaś dzidziusia super dobrze ,ze u niego wszytko ok
Marlena faktycznie zimno u mnie od 18 do 20 -
Darmag a to miałaś pracowity dzień , rozumiem ,ze w sumie jesteś gotowa na maleństwo wózek jest ,łóżeczko jest super :)
Pala mi też ostatnio twardnieje brzuch , ale to nic najgorsze są te biodra teraz to już nawet w dzień mnie bolą jak za długo gdzieś stoję albo chodzę , a jeszcze mam 7 tyg żeby szybko zleciały bo już nie mam siły te kilogramy dzwigać

Nie wiem co na obiad jakoś nie mam weny żadnej , no nic spadam idę na śniadanie , miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #827725 przez Loca
Hej :)

Ja sie właśnie szykuje do teściów na obiad i pomyślałam że napiszę do was :)

Wczoraj na wieczór za dużo zjadłam i zaś miałam ten przeklęty ból żołądka i wątroby :angry: oczywiście cała kolacja poszła w wiadome miejsce, już od tych wymiotów przełyk mnie boli. I jak tu te moje biedne dziecko ma rosnąć? Jak mama taka słaba fizycznie, że jak zje cokolwiek treściwszego to zaraz wymiotuje :dry:

Widziałam, że jesteście już zmęczone ciążą, to i ja się przyłączam do tego grona....w wannie źle mi się siedzi, a jak siedzę to mnie żebra bolą, jak się położę to źle mi się oddycha. Uwielbiam jak mały się rusza, ale płakać chce mi się jak obrywam po obolałej wątrobie...ahhh i zastanawiam się jak mąż ze mną wytrzymuje, bo taaaaaka maruda się ze mnie zrobiła, że sama ze sobą już wytrzymać nie mogę.

Darmag, rozumiem o czym mówisz, ja na uczelni siedziałam od 8 do 22 co weekend i soboty i niedziele, a Ty jeszcze w ciąży, to wysiedzieć tam to istna katorga, jeszcze to zmęczenie.

Ete, a miałaś robione badania krwi na aspat i alat? mi na usg wątroba i woreczek wyszło super a jednak dziady były podwyższone. Ja to może i przewrażliwiona jestem, ale po tym jak moja koleżanka z dzieckiem wylizali się z najgorszego, to wolę dmuchać na zimne.

Roma, zapraszam na Śląsk u nas tropiki są :) -6 :D No to widzę, że już przepowiadające się nam pojawiają :) my dzisiaj 8 ms zaczynamy, teraz to z górki.

Claudii, zrobiłaś mi smaka na KFC :S ale moja wątroba chyba tego nie zniesie :silly:

Dziewczyny damy radę :)zostało nam mniej jak więcej, pomyślcie, że teraz zaczną lecieć lutówki i czas na nas :) chyba się stresuję.

Myślałyście o temacie nacinania krocza? wczoraj z mamą rozmawiałam na ten temat, również z lekarką to poruszyłam, bo podobno dużo kobiet ma jakieś obiekcje jeśli chodzi o to.
Ja jestem zdania, że jak będą musieli naciąć to niech nacinają, lekarka mi mówiła, że łatwiej jest zszyć ładną ranę o równych brzegach niż porozrywane kawałki ciała, a i po nacięciu nie ma tylu problemów co po pęknięciu.
Chyba w 100% zaufam położnym, bo ja się nie znam na porodzie :S

Ahh...w ogóle jaki piękny sweterek dla siebie wygrzebałam w lumpie, aż z dumy pękałam jak go dorwałam, skubany nowy z metką jeszcze był :woohoo: jak dzisiaj mężuś cyknie mi zdjęcie, to wrzucę i się pochwalę moją lumpeksową zdobyczą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827749 przez darmag21
Loca co do naciecia krocza, to ja jestem zaaaa jesli jest taka potrzeba, lepiej tak niz popekac wszedzie bo to trudno pozszywac, moja znajoma tak miala i strasznie z tego powodu cierpiala a co do blizny to smiem stwierdzic ze po takim czasie to juz nawet nie wiem gdzie ona byla.

Prosilam majeczke zeby za mnie dodala zdjecia wozka,bo ja sobie nie radzilam dodac kilku na raz wiec pewnie niebawem sie pojawia.

A naobiad dzis, piers zkurczaka z frytkami i surowka, troche na latwizne poszlam dzisiaj.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827751 przez domi2907
Hej dziewczynki, mi humor troche sie poprawil choc dzis sama kwitne bo meza niedziela pracujaca wypadla..

Co do naciecia to ja mysle tak jak wy...jak trzeba to trzeba. Nie chce zeby nacinali bez potrzeby takze trzeba bedzie zobaczyc jak pojdzie ale zdeçydowanie latwiej szyc cieta rane niz rwana, przezyjemy:) ja tylko chce mojego malucha juz ze mna:):)

A co do pomiarow to takie wiem..chodzilo mi o to czy macie takie pomiary jak cer, lv, ofd, tcd. Ta sa wymiary wewnatrz glowki.

Buziaki na mila niedziele:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #827759 przez ete21
Ja w paru zdaniach...z tel bo laptop maz reanimuje, a z jego kpmpa nie lubię korzystać. nacięcie krocza lepiej się goi niż gdy kobieta pęka! Więc jakby była taka potrzeba to nie będę się sprzeciwiać, tym bardziej ze rany szarpane, a taka jest gdy pęknie się w trakcie porodu nie są przyjemne do wygojenia!

Oj pamiętam te czasy gdy po 12 godzin siedziało się na uczelni, było ciężko, a co dopiero w dwupaku! Jesteście dzielne mamusie!

Tak miałam robione wszystkie badania te wątrobę parametry nie znacznie podwyższone, podobno nie istotne klinicznie więc spoko, bo tak może być :-)

Ide jakaś herbatkę wypić :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #827761 przez majeczka22
ZDJĘCIA OD DARMAG :











Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl