BezpiecznaCiaza112023

Kwietniówki 2014

10 lata 3 miesiąc temu #836566 przez Asia K

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836572 przez Italia
Tweety, dzięki za info, w takim razie będę bombardowała swoją bo coś czuję pismonosem, że przenoszę, a moje przeczucia zazwyczaj się sprawdzają...
Co do kosmetyków dla malucha, nam na szkole rodzenia do pupy mówili, że Linomag, ale koniecznie zielony, nie czerwony. Mówiły też o jakiejś maści na odparzenia i nie wiem czy to nie był właśnie Sudocrem(ale mogę się mylić), że można to stosować tylko w przypadku odparzeń a nie na co dzień bo za bardzo wysusza. Ale mogę się mylić bo właśnie tej nazwy nie zapisałam, ale coś mi świta, dopytam w czwartek.
Właśnie w sobotę była u mnie kumpela i przeglądałyśmy listę wyprawkową, tą maść majerankową stosuje się pod nocek w razie kataru.
A, i odnośnie spirytusu, nam na szkole rodzenie mówili, że obecne "trendy" są takie, żeby niczym dziecku kikuta nie przemywać tylko czekać aż odpadnie. Ale po cichu mówiły, że jak ktoś chce, to spirytus polecają ;)I broń Boże nie czyścić patyczkami uszu dziecka bo tylko się wpycha do środka. Delikatnie przemywać wodą na zewnątrz uszka.
Renata, moja koleżanka ma ten sam problem ;) Mają starszego synka, teraz będzie córa i mówiła, że dla chłopca jest tyle fajnych kolorów, a dla dziewczynki, szczególnie małej, wszystko z dodatkiem różu. Ja zawsze myślałam, że więcej ciuszków jest do wyboru dla dziewczynki, ale rzeczywiście jak tak popatrzyłam, to praktycznie wszystko ma coś z różem. A też nie cierpię tego koloru :D

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #836573 przez Italia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836574 przez GabiSBB
{b] Asia [/b] to lista produktów dla dzidziusia, którą dostałam na Szkole Rodzenia:
Spirytus spożywczy
Patyczki do uszu z ogranicznikiem
Gaziki jałowe małe Sterilux
Sól fizjologiczna 3 ampułki
waciki okrągłe i kwadratowe
Chusteczki nawilżające
Gruszka z cienką końcówką
Szczotka do włosów
Nożyczki do paznokci
Olej parafinowy
Krem Bepanten (nie Sudocrem, bo zawiera cynk i silnie uzależnia skórę dziecka! Jak zaczniesz stosować to potem już nic innego nie pomoże tylko sterydy!)
Mydełko bezzapachowe
Aphtin
Oilatum do kąpieli

mila ja po pół roku mam zamiar wrócić do pracy...gdziekolwiek miałoby to nie być. Jesli przyjmą mnie w firmie w której pracowałam to super, jeśli nie to będę szukać czegoś innego.

tolad z tego co się orientowałam to do Twojej pracy mąż musi zawieźc jak najszybciej zaświadczenie ze szpitala, że urodzilaś, bo oni to przedkładają do ZUS'u. A co do Sudocremu to wypowiedziałam się powyżej, przy wyprawce :)

renata anna na pocieszczeni powiem, że zjadłam przed chwilą pyszną i zdrową zupę brokułową....a za chwilę pół paczki lodów kawowych! A tak mnie odrzucało od lodów przez całą ciążę!
A co do ciuszków to pisałam już chyba, że mój syn będzie małym smerfem, bo zakupem ciuszków zajęła się moja mama z ciocią, a one uznają tylko kolor niebieski hehe :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836590 przez Ewelkaa
Dziewczyny poradźcie mi :(

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836596 przez megi23

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836600 przez Renata Anna
Gabi napisał

Krem Bepanten (nie Sudocrem, bo zawiera cynk i silnie uzależnia skórę dziecka! Jak zaczniesz stosować to potem już nic innego nie pomoże tylko sterydy!)


Nie zgodzę się. Ja nie zauważyłam czegoś takiego. Używałam i linomagu i sudocremu i bepanten... wszystko było ok.

Ewelka to z wysiłku. Przejdzie. Jak cię nie boli i nicsię z tym nie dzieje, to odpuść. Ja swoją drogą też nie mogę się doczekać pani kupy :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836602 przez Zuza_204

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #836612 przez Aga77
Hej dziewczyny :-)

tola jak Kamil zdobył złoty medal to mój syn się popłakał ze szczęścia a krzyk był jak by oni byli w Soczi :laugh: Fani sportu :-)

Ja też byłam w Lidlu pokupowałam parę rzeczy nawet mi się udało z rozmiarami :-) choć też były już poprzebierane :-( śmiałam się najbardziej z tych starych bab co miały pełne koszyki ubranek i nie dały dojść do towaru MASAKRA

Ja tym razem postanowiłam na kosmetyki HIPA (Oliwkę używam sama i tak pięknie pachnie) i kupiłam dziś w Lidl (były w promocji ) Oliwkę, mleczko do pielęgnacji, podkłady do przewijania, patyczki do uszu z ogranicznikiem, płatki kwadratowe te większe. Sudocrem mówią żeby nie stosować cały czas bo skóra się przyzwyczaja więc ja kupię Bepanthen (często w super farm jest w promocji mały i duży) a jeśli chodzi o pępuszek to octanisept a potem piochtanina 1% do wysuszenia. Dokupię nożyczki okrągłe, szczoteczkę do włosów, gruszka i frida,chusteczki mokre, sól fizjologiczna nie wiem czy o czymś nie zapomniałam :huh:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Ewelka to na pewno z wysiłku często mam tak samo dziś może wspomóż się czopkiem glicerynowym :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836620 przez mila
a ja wracam do tych rożków stwierdziłam ze nie będę kupowała samego rożka tylko całe wyposazenie 12elementów do łożeczka i wózka znalazłam fajną aukcje wszystko to ok 200 zł będzie kosztowało także poczekam do końca lutego i będzie gits


jeśli chciałbyscie luknąc podsyłam link :laugh:
allegro.pl/12el-posciel-120x90-rozek-prz...ory-i3884923443.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836621 przez Ewelkaa
Dzięki za rady, może faktycznie poczekam i przejdzie. Teraz zaaplikowałam czopka i czekam :blush:

Gabi
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836630 przez Anulka

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836631 przez tolad662

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Mila te zestawy są dobre :) też brałam taki, tylko sprawdz swój rożek żeby się nie okazało że będzie jak w moim.

Czyli mówicie że bepanthen zamiast linomagu i sudocremu? Bo ja już nie wiem co kupić :D :(

Aga to u mnie teściowa się tak darła w swoim pokoju :D i sąsiedzi, a my film oglądaliśmy i nie wiedziałam o co chodzi :D

Gabi tylko 3 ampułki soli fiz?

Z tym czyszczeniem uszu to i u dorosłych nie raz mówią podobnie. Nie czyścić bo woskowina musi być :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836646 przez Asia K

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836657 przez GabiSBB

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Z tym sudocremem chodzi o to, że ma tak silny skład, że działa idealnie, więc dziecko nie ma żadnych krostek, odparzeń itp. Jednak jeśli ma faktycznie wrażliwą skórę i zaczną się pojawiać jakieś wypryski czy odparzenia to skora będzie już przyzwyczajona do najsilniejszego na rynku środka bez recepty czyli sudocremu i pozostaną jedynie maści na receptę które zawierają sterydy. Dlatego nie warto stosować sudocremu jeśli nic się nie dzieje, bepanthen w zupełności wystarczy. W aptekach sieci ZIKO jest teraz promocja na tą maść i gratis dają dwa smoczki, więc warto skorzystać: www.e-zikoapteka.pl/23274,bepanthen-baby...-smoczki-zestaw.html

tolad tak nam podali na szkole rodzenia, to jest lista która potrzebujumemy na dzień dobry.

mila ale ładne rzeczy ma ten sprzedawca :) Dałam sobie do ulubionych i będe zaglądać co tam jeszcze ciekawe sprzedaje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl