BezpiecznaCiaza112023

Kwietniówki 2014

10 lata 3 miesiąc temu #836425 przez tolad662
a kiedy trzeba składać papiery o macierzyński? Nie ogarniam tematu poza tym co na ile przysługuje :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836432 przez GabiSBB
Hej dziewczyny! Jedziecie z tematami hehe :)

Co do remontów to ja dziękuje Bogu, ze jesteśmy już po! Łazienkę robili nam od połowy października, a skończyli przed świętami Bożego Narodzenia! Wszystko przez to, że wymienialiśmy też całą instalację wodno-kanalizacyjną, elektryke, a nawet nową wylewkę trzeba było kłaść! Ale juz jest po wszystkim. Pokoje skończyliśmy końcem stycznia, więc u nas remont zamknięty, natomiast nadal nie mamy mebli! Siedliśmy w sobotę z mężem żeby policzyć wydatki jakie nas czekają w lutym i nawet nie chcę przytaczać, jakie to są kwoty! I są to wydatki bez wyprawki, bo tą przewidziałam dopiero na marzec. Ale najważniejsze, ze zakasujemy rękawy i do roboty. Jak dobrze pójdzie do obejdzie się bez pozyczania, kredytowania i zadłużania.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836436 przez tolad662
Ewelkaa napisał:


Asia ja Ci napiszę co ja planuję kupić, ale nie wiem czy to wszystko, szukałam w necie nt. wyprawek i coś tam pozbierałam: aspirator do noska, sudocrem, oliwka, mydło, chusteczki nawilżane (na początek mam takie płatki kosmetyczne i będę jej pupę myła wodą z mydłem), pampersy, krem do twarzy, spirytus do pępka, sterylne gaziki, sól fizjologiczna, maść majerankowa i wydaje mi się, że to wszystko.

ja mam z kosmetyków jeszcze zapisane: linomag ( to zamiast sudocremu), Oilatum albo inny emolient do kąpieli, do pępka mam zapisany Octenisept ale mam gaziki nasączone spirytusem ( na allegro za grosze), patyczki do uszu dla maluszków.

A ta maść majerankowa na co jest?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836438 przez Zuza_204
o macierzyński trzeba złożyć w terminie do 14 dni od porodu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #836442 przez mila
maść ,majerankowa do noska na obrzęki błony śluzowej dla maluszka ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, moja siostra stosuje dla małych

dziewczyny idziecie na roczny macierzyński?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #836454 przez tolad662

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Zuza dzięki myślałam, że to trzeba przed terminem załatwiać. Czyli mąż po porodzie jedzie i zawozi wniosek a resztą już się sami w robocie zajmują?

mila Będę pisała od razu o roczny.


A co lepsze Linomag czy Sudocrem, Linogam ponoć tanszy a równie dobry ale co sądzicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836463 przez agulka901

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Coś właśnie czytałam że takie L4 to tylko po cesarce itp. Ale są przypadki że lekarz też po SN takie zwolnienie wystawia...No ale mąż mnie uświadomił że nic z tego bo u niego w pracy L4= zwolnienie z pracy wcześniej czy później wiec odpada :)

Co do wyprawki kosmetycznej to ja niestety nie pomogę bo to dla mnie czarna magia :( Ogólnie co strona internetowa to inna lista...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #836472 przez mila
ja też nie kupiłam jeszcze nic z art.medycznych dla malca podobno u nas w szpitalu kobiety dostają po porodzie podstawowe środki do pielęgnacji tak mi siostra mówiła i nie kazałą kupować bo niektóre podobno dostane wiadomo jakieś próbki ale jej to na jakiś czas wystarczyło wiec nie wiem, a nie chce nakupić a potem nie wiadomo czy mały nie będzie uczulony na jakieś wiec z tym się chyba wstrzymam... :) :)

Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836480 przez tolad662
Dostałam jedną z przesyłek i jest w niej ulotka z firmy ceba baby. Mają rożki, które z tyłu mają kieszonkę na sztywny wkład i z tego robi się usztywniany rożek. To jak byście szukały możecie zerknąć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #836481 przez mila
tolad a link podeślesz....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836491 przez tolad662
www.cebababysklep.pl/pl/c/ROZKI/15
nie wiem tylko czy ten wkład jest czy trzeba dokupić. Poczytaj, możesz na allegro też poszukać firmy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836507 przez tweety
Zuza_204 napisał:

Italia zwolnienie dają tylko do dnia wyznaczonego porodu a potem już trzeba co innego kombinować zazwyczaj wykorzystać wcześniej macierzyński


zalezy od lekarza, mnie sie udalo lekarke przekonac i dala mi na tydzien po terminie, 3 dni po urodzilam. zus nie wie kiedy mamy termin wiec wszystko w rekach lekarza

ja w lidlu zapolowalam zaraz po 8 i kupilam troche, tylko ze ja inwestowalam w 86-92 oraz zabezpieczenia na rogi itd bo dla malca mam juz wszystko. wiec obkupilam Kacpra. rzeczy maja fajne jakościowo i tanie tyle ze niestety rozmiary sa baaaardzo rozne, miedzy 74-80 a 86-92 jest ogromna roznica a nie maja nic pośredniego. no ale trudno

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836552 przez Renata Anna
Hej!

Pogoda piękna, a mój mąż i córa pospali się :lol: :lol: :lol:

Mam wyrzuty sumienia. Zjadłam pół wędzonej makreli i przegryzłam ogromnym pączkiem. Mam przez ostatnie dni dziwne zachcianki :dry:

Nie przejmujcie się dziewczyny komentarzami na temat wyglądu. Olać!

A ja ciągle siedzę na allegro i oglądam ciuszki dla chłopców. Mając porównanie stwierdzam, że są dużo ciekawsze od ubranek dla dziewczynek. Ja Celinka była niemowlakiem, to szlag mnie trafiał jak miałam jej coś kupić.... Wszystko białe,różowe, albo biało-różowe....

Miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836555 przez mila
ja szukam rzeczy na małego wszystko niebieskie albo zielone tak jakby dla chłopca tylko te dwa kolory były :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #836557 przez megi23
Mi lekarz dawal do dnia porodu potem ma oddzial kazal przyjsc rano ..

Hmm co ja mam mam bepanthen, rewelacjs na pogryzione cyce i pupe malenstwa oilan do kapieli octanisept ma pepek ,podklady do przewijania no chusteczki, pieluchy, fride do noska plus sol fizjologiczna, myjke

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl