BezpiecznaCiaza112023

Kwietniówki 2014

10 lata 7 miesiąc temu #762964 przez megi23
tak Ewelkaa to prawda nie możne przekroczyć 540 i żeby go dostać music dostać rodzinne..... wiec nie każda możne mieć wychowawczy bo jak nie masz rodzinnego to nie masz wychowawczego :(

taaak Italia powiedzmy ze to było z premedytacja :silly: ale serio nie myślałam ze się uda, S nie chciał bym wracała to mi machnął 2 hahah , no ale żeby nie było to się zgodziłam , chodź psychicznie byłam przygotowana ze wrócę na rok , ale S miauczał ze za rok 2 dziecko , ze dom by zaczął w końcu budować ze on za stary :blink: itd , nie myślałam że się uda naprawdę , a że się udało , najpierw byłam zła, że się udało a potem już się oswoiłam i się cieszę jak głupia :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #763037 przez tweety
megi, bo dzieci to radosc

faktycznie lodzianka odezwij się

u nas dzisiaj od rana sporo wrazen, usg brzuszka malca, potem pobieranie krwi i szczepienie. zostawilam go na 2 godzinki z mezem, oczywiscie uspionego, wracam a tu chlopakow nie ma. podobno byl ryk wiec ostatevznie wyladowali na spacerku. hehehe no to maz wie ze nie zawsze dziecko spi tak jak bysmy chcieli.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #763040 przez Asia K
a te 540 zł to netto czy brutto?

Tweety bedzie wiedzial ale facet ma krótką pamiec niestety :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #763145 przez megi23
na rękę wychodzi coś 400 zl bo z rodzinnym miałam 477 .. a ja niedawno wrocilam z zakupów wybrałam mamci kasę na kurtkę i spodnie na 14 do lidla ma dzielnie walczyć dla małego :P
trochę , ale tylko trochę nas popakowałam reszta jak Tymek pójdzie spać i zmyje wtedy podłogi

Tweety oby nie zapomniał , u nas dziś ząbki dają się we znaki , położyłam go o 12 o 12:30 ryk jakby ze skory darli posmarowałam calzelem , wzielam na łózko i spal do 14:30 ale zbudził się darł się w niebo glosy , musiałam panadol dać to mu przeszło ..... boszz te jego zęby :( ale już będzie i tatuś i on go będzie nosił i wstawał do niego :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #763180 przez majeczka22



Tak będzie wyglądać ostatecznie tabelka- jest trochę zmodyfikowana niż ta ostatnia. I już możecie przesyłać znane dane na priv aby nie robić bałaganu na forum z danymi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #763229 przez Aga77
Mi też w kalendarzu chińskim sprawdziło się że miał być i jest pierwszy syn teraz wychodzi że będzie dziewczynka zobaczymy ja też stawiam na płeć żeńską ;)

Dziewczyny a czy orientujecie się w kwestii naliczania urlopu macierzyńskiego lub zwolnienia jak to wygląda bo ja też dostałam aneks do umowy i podwyżkę słyszałam że ta kwota jest naliczana z 12 miesięcy a co w przypadku aneksu????

Majeczka22 bardzo fajna ta ramka :laugh:

Życzę Wam spokojnego i udanego weekendu :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #763610 przez tweety
no z tego co ja wiem to chorobowe i macierzyński jest liczony na podstawie wynagrodzenia z ostatnich 12 miesiecy ale jesli w ciagu ostatnich 3 miesiecy bylo się na l4 to jeszcze przed tym okresem. ja dostalam podwyzke od kwietnia 2013 ale od polowy lutego bylam na zwolnieniu wiec podstawa ani premia wyplacona w kwietniu nie jest mi naliczana i dostaje kase na podstawie starej pensji.:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #763810 przez Aga77
tweety ja dostałem aneks do umowy we wrześniu i jeszcze nie jestem na zwolnieniu ale nie wiem czy od przyszłego miesiąca nie pójdę bo jeśli pójdę na zwolnienie to będę już do końca ciąży i zastanawiam się jak mi mogą naliczyć ten urlop rodzicielski??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #764175 przez Anulka
Cześć Kochane :)

Ja od trzech dni już czuję również maluszka :). Pierwsze delikatne głaskanie poczułam wieczorem w piątek to był (14 tydz. i 4 dzień) ciąży, gdy już leżeliśmy w łóżku z mężem :). Wczoraj, gdy sprzątałam i nachyliłam się to poczułam po lewej stronie coś takiego malutkiego, okrąglutkiego :laugh:, położyłam tam rękę i za chwilę poczułam tam znowu takie delikatne głaskanie, a potem po środku brzucha dzidzia mnie pogłaskała :laugh:.
Jednak drugą ciążę, teraz widzę, przeżywa się inaczej. Pewnie też z tego powodu, że każde dziecko jest inne i zachowuje się inaczej. Julianek był, leniuszkiem i większość czasu przespał, a gdy ruszał się to tak leniwie i niechętnie :laugh: .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764201 przez Ewelkaa
Megi dzięki za info. Chyba będę jednak zmuszona wrócić do pracy po macierzynskim.
Anulka zazdroszczę Ci, ja swojego jeszcze nie czuję :( Ostatnio wydawało mi się, że coś poczulam, ale ti chyba nie to.

Jutro mam wizytę, mam nadzieje, ze wszystko ok. Brzuch mi rośnie, więc chyba małe też :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764207 przez Anulka
Ewelkaa ja również jutro mam kolejną wizytę i gina :). Ale pewnie będzie ona bez USG bo ostatnio tak wychodziło, że na trzech podrząd wizytach miałam USG :laugh: . Teraz to pewnie będzie rutynowe badanie ginekologiczne :) .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764218 przez Ewelkaa
Niektórzy lekarze robią usg na każdej wizycie, mam nadzieję, że mój należy do takich, bo ja lubię podglądać mojego dzidziusia :) no i chciałam się dowiedzieć o płeć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764504 przez Asia K
witam sie z ranca :)
Ja narazie nie licze jak to bedzie z macierzynskim bo szef mi powiedzal ze mam rodzic i wracac wiec nie wiem czy mi pozwoli zostac w domu - rok na bank nie ale kto wie ile :(

Ja tez juz bym chciala czuc ruchy ale mysle sobie ze wszystko w swoim czasie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764509 przez Italia
Witam Was po weekendzie :) W ogóle nie odpoczęłam przez te 2 dni, miałam tyle rzeczy na głowie :(
Co do chorobowego i macierzyńskiego, to jest on naliczany na podstawie ostatnich 12 miesięcy jeżeli jest się zatrudnionym w danej firmie minimum rok. Jeżeli krócej, to proporcjonalnie do długości zatrudnienia. Jak był aneks do umowy, to niestety wchodzi on do średniej, czyli przykładowo z 11 miesięcy było 2000, a z jednego po podwyżce jest 2500 to liczy się suma wszystkich dzielona na 12. Jeżeli w ciągu 3 ostatnich miesięcy przed pójściem na L4 była choroba, to nie ustala się nowej podstawy tylko bierze tę, która była wyliczona do poprzedniego L4. Nową podstawę po podwyżce(lub obcięciu pensji) liczy się tylko wtedy, jeżeli była zmiana wymiaru etatu, wtedy liczy się nowa podstawa po zmianie etatu(jeżeli przepracowało się co najmniej miesiąc). To chyba tyle najważniejszych ;)
Anulka, ale super, że już czujesz, zazdroszczę :) Mi nawet jeszcze brzuch szczególnie nie urósł, mam tylko taki trochę wzdęty jakbym się najadła ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764545 przez tweety
witajcie z rana. ja tez nie odpoczelam no ale nie liczylam nawet na to. tez jutro mam usg, genetyczne, chyba mam stresa, nadal ta ciąża jest abstrakcja ale pewnie jak zobacze buzke, raczki i nozki to bedzie inaczej.

Anulka, ale fajnie czuc ruchy, ja jeszcze musze poczekac ale nie spiszy mi sie, wystarcza mi kopniaki synka i od sroda moze mnie dzidzia zaczac kopac pozniej. nawet fajnie byloby nosic takiego lenia bo Kacper dawal popalic.

dzisiaj noc bez zmian, pare pobudek. za to rano histeria, nic mu nie pasowalo, raczki beeeee, no padam z nog a to nie ma jeszcze 10. moze sie drzemne 20 min choc moje szczescie pewnie maly sie obudzi zaraz.

Italia, ja dokladnie tak mialam liczony macierzynski i l4. no i sie nic nie zmieni bo nie wracam do pracy. macierzynski koncze 21 listopada.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl