BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 2 tygodni temu #874194 przez elmirka_20
Ali, zapomniałam wcześniej napisać -> bardzo mi się podoba Twoja sukieneczka w paski! :) Naprawdę fajna! ;) Sama bym taką chciałą upolować! :)

Pomyślałam dziś o Madzi i Madzia jest :)
Magdalen, bardzo się cieszę, że z Ninką wszystko w porządku :) Dużo zdrowka i Tobie życzę, żebyś szybko pokonała paskudztwo jakie Cię dorwało! Z tymi chorobami ... :/ Nie mają kied się przyczepić ...

Cania, Ty widziałaś a ja słyszałam serduszko maluszka :) Najważniejsze, że wszystko z nimi w porządku :) Niech nam zdrowo dalej się rozwijają :) Nam wszystkim !!! ;)
To KTG to niby dopiero w trzydziestym którymś tygodniu się robi, ale jak mi położna zaproponowała, to się nie zastanawiałam tylko sie zgodziłam ;) I jeszcze fajnie sie dzisiaj trafiło, bo padał deszcz, niskie ciśnienie, maluszek siedział cichutko i nawet sie cieszyłam, ze go zaraz podsłucham :) A tu proszę - nie posiedział cicho długo bo zaraz zaczął bronić swojego terytorium i skopał głowicę, co delikatnie była przyłożona do brzucha :) Ale jemu już to przeszkadzało :) I jak się rozbrykał tak wciąż mnie kopie :) I dobrze :)
Dobrze by było gdyby Twoja córcia już pozycji nie zmieniała - byłabyś spokojniejsza :) Mój synek na każdym USG leżał akurat główka do dołu, ale po tym jak bryka i jak sie przeciąga, to jakoś wydaje mi się, że u mnie to by nic nie znaczyło gdyby mi lekarz tak powiedział ;) Ja będę spokojna dopiero jak tuż przed porodem potwierdzą jego ułożenie główką w dół :) On jest wszędzie! ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #874200 przez Agnilla
o kurde felek, Cania nastepnym razem jade do Twojej gin sie ważyć ;)
ooo własnie co do porodów, to przypomniało mi się, że położna na Szkole pytala, czy ktoras z nas chce rodzic w wodzie. musze sobie o tym poczytac, moze warto. wiem tez, ze nie każą rodzić na leżąco tylko to oni dostosowują się do pozycji matki.jutro kolejna lekcja, bedzie własnie o przebiegu porodu, wiec musze sie przygotować ;) u nas są sale jednoosobowe, z lazienka, wiec jak maz ze mna wejdzie to bedzie musial wkolo mnie skakac...a ja sie wybluznie za wszystkie czasy ;)
stolarz przyjechal wiec siedze i jeszcze raz segreguje ubranka, pojde je zaraz wstawic co mi przeschna przez te kilka dni poki szafa sie wywietrzy ;)
ja poscieli do wozka nie kupuje, pokaze Wam jaki mi mama kocyk uszyla, a ze wszyla w srodek wypelnienie, to jak znalazl bedzie do wozka :) chyba Poli sie podoba, bo mnie wlasnie podpukuje ;)
elmirka fajne uczucie jak dziecko wie gdzie ma kopać, juz rozumie ;) jak byłam w srode na usg to mala tez ciagle pukala w glowice :) juz niebawem wejdziemy w etap, ze nam wlasnie beda ktg czesciej robic.
z tymi stanikami to...jaki rozmiar ja mam kupic?:P teraz mam pomiedzy C a D, to co...do F dobije? o cholera :P
Magdalen, skoro juz przyszlas to teraz nie ma opuszczania nas :) bo Cie znajdziemy i do porządku przywołamy ;)
a moja Pola w srode byla ulozona posladkowo, ale to chyba ma jeszcze troche czasu zeby fiknac na dol co nie? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #874203 przez Queen89
U mnie dzisiaj szaro i ponuro :(. Kiepsko mnie to nastraja i moją małą chyba też bo zbyt ruchliwa to ona nie jest. Powoli zaczyna mnie to martwić. Niby wczoraj gdzieś tam głęboko kopała ale w ciągu dnia nie bardzo chce dawać o sobie znać.

Powoli biorę się za sprzątanie przed świętami, bo nie chcę żeby wszystko zostało mi na ostatni moment, za bardzo się męczę :). Poniżej wrzucam zdjęcia moich weekendowych łowów :)








Wracam do sprzątania, bo w życiu tego nie skończę! Miłego dnia! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #874212 przez staślubania
Ali zwracam honor, cały czas mowa na forum o koszulach to pomyślałam... Nieistotne. Magdalen:-) jak dobrze że jesteś. A doły to każda z nas ma od czasu do czasu. Nie łam się;-) jutro będzie lepiej:-) Cania, ale Ci dobrze:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #874224 przez Cania
Elmirka, mala tak bryka ze az jestem w szoku, ale od 18 tyg caly czas mi mowia, ze glowka w dol, azmi sie wierzyc nie chce, bo czuje ja raz z lewej na dole, raz z prawej na gorze... Jest wszedzie! A mimo to na kazdym badaniu glowka w dol, wiec dobrze gdyby jednak jej sie nie odmienilo przy koncu :) a co do KTG to od bodajze 37 czy 38 tyg powinno sie je wykonywac raz w tygodniu :)

Agni oczywiscie ze Pola ma jeszcze duzo czasu na ulozenie sie :) na szkoke mowila babeczka ze raz widziala, ze dziecko w jeden dzien sie obrocilo! :) takze spokojnie, ma jeszcze czas :) a co do stanika to mowili ze max 2 rozmiary.

Aaa wlasnie, tez mowie gin o skurczach nog w nocy i co? Oprocz tabletek magnezu z potasem mam 1 kostke gorzkiej czekolady dziennie :p nie tyle co Ali, ale zawsze cos :D :p

A poscieli do wozka tez nie kupuje. Kocyki :) i ewentualnie jakis spiworek na chlodniejsze/zimowe dni :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #874243 przez ggabii
No wreszcie nadrobiłam ;)
Wczoraj byłam na zakupach i trafiłam na promocję w Smyku - wszystko było 20% mniej. Więc nie planowałam a mam już wanienkę ze stojakiem, ręczniczek, pieluszki tetrowe i flanelowa no i śliczne smoczki :)
Dziś byłam u fryzjera - od razu lepiej się czuje. Mały chyba się wkręcił w fryzjerstwo bo mu się tak w salonie podobało i podkopywał co chwilkę.
Dziś u mnie bardzo wietrznie, niebo zachmurzone i nie ciekawie. Przez taką pogodę brak mi ochoty na cokolwiek :/ Ale muszę z tym walczyć...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #874313 przez Ali
Elmirka_20 dziękuję! Mnie się również bardzo spodobała, a leży też super i fajnie podkreśla brzuszek :) Będzie jedną z moich ulubionych ;)
Staślubania nic się nie dzieje :) Można się pogubić, bo co chwilę zmiana tematu ;)
Ggabii ja też właśnie wróciłam od fryzjera i czuje się o niebo lepiej :) a mój synuś też cały czas podrygiwał, ale chyba podobała mu się muzyka w salonie ;) Będzie tancerz jak nic :silly:
Cania u mnie skleroza na całego i dalej jem ten magnez tylko rano i wieczorem. Może jutro zapytam o inny, żeby przyjmować rzadziej, ale mocniejszą dawkę.
A jutro... idę na usg i już nie mogę się doczekać! :) Trzymajcie kciuki, żeby wszystko było ok...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #874347 przez Cania
u mnie waśnie niebo rozblyslo i zagrzmiało... wiosna :)

Queen89 cos mi nie wyswietla tych Twoich zdjęć... Pokazuje, ze zdjecie zostało usunięte.

Ali na pewno będzie wszystko dobrze, zobaczysz :)

Moje koszule przyszly! :)

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #874368 przez Ewa1001
Cześć :)

Tyle pisałyście o tych koszulach, że wybrałam się dzisiaj to Textil Marketu a tam koszul dla matek karmiących cała masa wzorów i kolorów... ale same małe rozmiary S i M. Więc nic nie kupiłam.

A wasze koszule super, chyba też się skuszę i zamówie na allegro.

Dziewczyny właśnie wróciłam z USG. Olek waży 1596 g :ohmy: Lekarz go pomierzył (kość udową i obwód głowy) i powiedział, że pomiary wskazują na 30 tydzień 3 dzień ciąży :) Także wielki chłopak!
Jeśli chodzi o mój wiek ciąży to jestem pewna bo miałam monitorowane cykle u gina + pomiary temperatury więc dokładnie wiem kiedy miałam owulację. Czyli nie mam co kupować małych ciuszków bo dziecko będzie duże :)
Aha i znowu powiedział, że dziecko jest ułożone główką w dół. Oczywiście zapytałam czy to źle. Otrzymałam odpowiedź, że większość dzieci jest tak ułożona i jest ułożenie prawidłowe.

Wspominałam lekarzowi o tych moich bólach w pachwinach ale obejrzał szyjkę i stwierdził, że jest zamknięta ale nie za długa. Nie jest źle al mieści się w dolnej granicy normy. Kazał mi się oszczędzać i dużo odpoczywać w pozycji leżącej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #874376 przez Cania
Ewa1001 to bedzi chlop jak dab! :) znaczy ze mu dobrze u mamusi w brzuszku i ma wszystko, czego mu potrzeba :) a ze jest glowka w dol to dobrze, dzieci już zaczynają się odwracac do porodu, niektóre robia to już od polowy ciąży :) mi gin dziś powiedziała ze jeśli maleństwo już tak się odwrocilo, to już nie powinno się to zmienić :) przynajmniej z dużym prawdopodobieństwem możemy powiedzieć, ze cesarka z powodu zlego ulozenia dziecka nam nie grozi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #874382 przez malgorzatawalak
Ewa 1001 ale szykuje ci sie duzy chlopak :laugh: moj synek tez idzie tydzien do przodu ...moze po tatusiu bedzie wysoki :) oby bo ja raczej do niskich naleze :)
U mnie sloneczko troche przedziera sie przez chmury i razem ze sloncem wraca mi dobry humor :)
Oby tak dalej z tym humorem bo nie wytrzymam juz z zlym i pesymistycznym nastawieniem...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #874398 przez Queen89
Cania super te koszule, sama muszę zacząć myśleć o takim zakupie :). Co do zdjęć to masz rację, blondynka jestem i usunęłam zdjęcia :laugh: Zatem wrzucam je ponownie i mam nadzieję, że teraz już będą się normalnie wyświetlać :blush:








Ewa1001..wow ale Twój synek rośnie! A myślałam, że moja mała jest duża a ona pewnie jeszcze do 1kg nie dobiła ;)

U mnie syndrom wicia gniazda wstępuje w zaawansowane stadium i wygrywa nawet z moim lenistwem :). Sprzątanie, pakowanie, sprzątanie....a może to nie przez syndrom tylko przez to, że powinnam się uczyć i pisać pracę i jak każdy student wolę w tym czasie sprzątać :lol: Jedno stwierdzam, przy zamiataniu, odkurzaniu i myciu podłóg coraz bardziej boli mnie kręgosłup i chyba skorzystam z oferty męża dotyczącej pomocy w porządkach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #874400 przez Cania
Queen nooo, teraz zdecydowanie lepiej :D wozek wygląda bardzo pro :) A ciuszki slodziaki :)

a co do pisania pracy to masz racje, wszystko inne jest ważniejsze :D na studiach tak zawsze było, ze jak trzeba było się uczyc to człowiek zawsze sobie znajdowal jakies sprzątanie lub cos innego ważnego do roboty :) ale czasami trzeba się jednak zmobilizować :) Ale uważaj z tym sprzątaniem żeby się jednak nie przemeczac. Niech mąż Ci pomoze :) Mój się nasluchal o wszelkich możliwych odklejeniach lozyska etc i ciagle za mna chodzi i mi z rak wszystko zabiera... choć tyle ze jeszcze obiad mogę gotowac :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #874410 przez Queen89
Cania a dziękuję bardzo :). Teraz mnie czeka pranie wszystkich części a jest tego trochę i na dodatek pani w komisie poleciła to robić ręcznie zamiast wyręczać się pralką...cóż sama chciałam :).

Oj będę się musiała zmobilizować chociaż to ciężkie tym bardziej że mam indywidualną organizację studiów i nie muszę jeździć na zajęcia. No ale zdać robić zadania i zaliczyć wszystko i tak trzeba, więc jak skończy mi się wymówka w postaci przedświątecznych porządków to obiecuję sobie wszystko nadrobić :lol: I masz rację z tym przyjmowaniem pomocy, lepiej skorzystać z drugiej pary rąk niż później zamartwiać się czy się maleństwu nie zaszkodziło! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #874419 przez Agnilla
Ewa :ohmy: o cholera, ale kawał chłopa :) leżenia nie zazdroszczę, ale skoro masz krotka szyjke to moze szybko urodzisz ;) ja to mam tak dluga, ze powiedzial, ze moge dwie osoby obdzielic :P chcesz kawalek? ;) koszula dla ciezarnej w rozm. S, smiech na sali :P musialabym kupic ze dwie i zszyc przed porodem ;)
Ali, nic sie nie martw, jutro wracasz z usg i meldujesz nam same dobre wiesci :)
co do ułożenia to nam tydzien temu na szkole rodzenia babka powiedziala, ze juz nasze szkraby wlasnie moga zaczac ustawiac sie glowka do dolu, ba nawet mowila, ze miala przypadki, ze cwiczeniami pomogla kilku mamom zmienic pozycje dziecka :)
nooo teraz to i ja fotki widzę :) co nieco bym tam machnela dla Poli, szkoda, ze tak sie nie da ;)
moj syndrom wicia gniazda tez zmienia powoli nazwe na "Bol kregoslupa" . jutro od rana zabieram sie za mycie szafy, dzis chyba juz sobie daruje, zreszta stolarz jeszcze nie wyszedl. szafa jest ogromna, juz z mezem planujemy z czym sie tam wprowadzimy ;) na pewno jego garnitury robia wyjazd i zimowe kurtki. zreszta tak ta szafe zaplanowalam, ze 1/3 jest nasza ;)
dziewczyny jak ja Wam nie zazdroszcze tych studiow :P matko, jak ja do pracy juz nawet nie chodze a mialabym teraz prace pisac, egzaminy zdawac :ohmy: propo uczenia sie, to ja zawsze zauwazylam, ze mam niespiłowane paznokcie, niewydepilowane brwi :P a potem siedzialam po nocach i sie uczylam, albo wstawalam o 4 rano :) czuje sie przy Was stara, bo ja obrone mgr mialam w 2009 r :P o cholera, to juz 5 lat temu :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl