BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 1 tydzień temu #875227 przez gabi28
Cania mam oczywiście tabletki na to zapalenie ,furaliginum lub coś takiego.
mnie boli przy chodzeniu lub jak leżę na boku i chcę trochę nogę wyżej podnieść to wtedy odczuwam najbardziej ten ból.

Cania prosze napisz mi jeszcze raz gdzie byłaś na tym usg prywatnie. Zadzwonię i umówię się na wizytę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #875229 przez Cania
haha zarazanie przez internet, mozliwe :P :D ale oby takich imprez jak najmniej. ja wlasnie nie kojarze zeby mnie gdzies przewialo czy zebym zmarzla. Ciezko powiedziec o co to chodzi. Pewnie jak zwykle o nic, ot po prostu uroki ciazy.

ostatnio jak poszlam do pracy to dowiedzialam sie, ze kolezanka jest w ciazy. Wszyscy okrzykneli zaraz, ze ja zarazilam :P :) wiec nikt nie wie, co tak naprawde przez co jest zarazliwe :P

gabi28 bylam u dr Janosza w Euromedzie na Szewskiej:
www.euromed.tarnow.pl/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875286 przez meniado
dziewczyny co Wy z tymi infekcjami, chyba jakiś pomór :) trzymajcie się zdrowo i nie dajcie się.

Cania ubranka fajne :) każda nowa rzecz dla maleństwa sprawia frajdę - na mnie właśnie czekają 3 wory ubrań od moich sióstr. Dostałam też różową hustawko - kołyskę, karuzelę do łóżeczka, wanienkę itp. Generalnie zaczyna robić się graciarnia - a ja nie za bardzo mam siłę to ogarnąć.
Mam nadzieje że na wizycie jednak się okaże że wszystko ok.

Ja też na dzisiaj umówiłam się na wizytę i będe mieć usg - już miesiąc nie byłam więc najwyższa pora szczególnie że coś nie bardzo się czuję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875301 przez Magdalen
Ja tez mam infekcje, tyle, ze pochwy ..;D ale juz prawie po ;D
No i dostalam wiadomość SMS od lekarza do ktorego mialam sie zglosic z tym skierowanem.. mam na 6 maja .. moim zdaniem to szybko.;D ale cieszy mnie to ze ten lekarz jest jednym z lepszych i jest bardzo rozchwytywany wiec moze jak juz bd po wizycie i oczywiscie stewierdzi ze nic sie nie dzieje to bd bardzo spokojna juuz.;D tylko jedno mnie martwi bo mam autobus po 10 i bd tam przed 12 a wizyta na 14 a powrotny dopiero po 18 eeh ;D ale ;) Ze ta Nowa sól musi byc taak daleko ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #875302 przez Cania
Meniado kazda mala rzecz cieszy :) ja niestety nic nie dostane bo jestem pierwsza :) takze to siostra dostanie kiedys wszystko ode mnie :) tzn nie dostanie, pozycze jej :p bo zakladam ze jeszcze mi sie wszystko przyda :)

Daj znac jak tam usg :) i tez zdrowiej. Nie wiem co to sie podzialo z nami, im dalej tym gorzej heh :)

Magdalen pojdziesz na jakies zakupy w tzw miedzyczasie :) trzymam kciuki za badanie :) a 6 maja to niedaleko :) niecale 2 tyg :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875317 przez meniado
właśnie dostałam wyniki z badania krzywej cukrowej i mam za wysoki cukier na czczo 97 mg/dl a po 2h 184 mg/dl :( także dobrze że dziś idę do mojej gin - pewnie będę musiała jutro powtórzyć wyniki.
Dziewczyny która z Was miała złe wyniki cukru? bo nie wiem czy nie zostało to usunięte a oczywiście już się martwię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875356 przez Migocia
witam wiosennie:)
tu dzis piekny, sloneczny dzien, ptaszki spiewaja, koncert nam daja ,
5.05 mamy kolejna wizyte u lekarza i zaczynamy zajecia w szkole rodzenia:-)
a potem czas przygotowac torbe do szpitala...

pozdrawiamy z ziemi wloskiej :D



RADUJCIE SIĘ ZAWSZE W PANU !!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875357 przez Ewa1001
Cześć :)

Dziewczyny zapalenie pęcherza i dróg moczowych to normalna przypadłość w ciąży. Dziecko jest już duże i uciska na drogi moczowe i pęcherz przez co podczas oddawania moczu pęcherz nie wypróżnia się do końca. W pozostałym tam moczu mnożą się bakterie. Tak to wytłumaczył mi mój lekarz.
Ja codziennie łykam 2 x Żurawit i piję dużo wody. Dodatkowo do wody dolewam sok żurawinowy. Jak zaczyna coś szczypać w drogach moczowych to zwiększam dawkę Żurawit, łukam nospę i jem dodatkowo suszoną żurawinę. Tak zalecił mi mój gin. Jak do tąd skończyło się tylko na lekkim poszczypywaniu.

Meniado ja miałam zawyżony nieznacznie cukier (po dwóch godzinach 145. a norma to 140)
Lekarz nie zalecił mi kolejnego padania. Mam unikać cukru i białego pieczywa. Kolejne badanie robi się w trzydziestym którymś tygodniu. Ja mam wizytę dopiero 12 maja więc w 32 tygodniu to pewnie dowiem się czy i kiedy powtórzyć badanie.

Co do samopoczucia to ja też ostatnio fatalnie się czuję. Cały czas bym spała i ciągnie mnie brzuch przez co niektóre kopniaki dziecka są naprawdę bolesne... Ehhh te uroki ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875360 przez Cania
Meniado chyba Ali miala w pierwszym badaniu wysoki cukier. Powtorzyla i bylo ok. Oby u Ciebie tez tak bylo!

Wyszlam od gin. Uspokoila mnie, ze to tylko lekka infekcja i obejdzie sie bez antybiotyku, mam brac femi cos tam uro, pic 2 litry wody dziennie i za tydzien przed dlugim weekendem powtorzyc badanie. I mowi ze to juz tak bbedzie ze cos boli i ciagnie, ale poki nie jest to mocny i uciazliwy bol to jest ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875374 przez gabi28
Jadę na wizyte na 18.30. ... dzwoniłam też do mojej gin,ale ona powiedziała abym sie zgłosiła na odzdział,a to mi się nie uśmiecha..wolę zapłacic i prywatnie lekarz mnie zbada co i jak. odezwe sie po wizycie.

Oby wszystko było dobrze. trzymajcie kciuki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875380 przez malgorzatawalak
Hej dziewuszki :)
Ja tez ostatnio czuje lekkie poszczypywanie przy robieniu siusiu ale robilam badania tydzien temu i byly dobre :) postanowilam ze bede wiecej pic i jesc zurawine :)
Jestem ostatnio padnieta, robie podstawowe minimum a potem odpoczywam :) troszke jest ze mnie leniuszek :)
Dziewczyny nie wiem jak wy ale mnie coraz ciezej jest jesc...znaczy sie nie dojadam porcji bo potem czuje jedzenie w gardle, w zoladku sie nie miesci ;)
Dziewczyny polecam wam do obejrzenia film - jak urodzic i nie zwariowac :) tym ktore nie ogladaly powiem ze to bardzo lekka fajna komedia ukazujaca uroki ciazy :laugh: wzruszylam sie do lez :)



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875394 przez Ali
Meniado to ja miałam nieprawidłowy wynik z glukozy. Po 2 godzinach miałam 140, co było na granicy. Moja gin kazała mi powtórzyć badanie, tylko, że pomiędzy badaniami powinno być odstępstwo czasu. U mnie było chyba 2 tygodnie, ale dlatego, że robiłam glukozę wcześniej, niż przed samą wizytą. Po drugim badaniu moja krzywa cukrowa była prawidłowa. Ale od tego badania po 5 tyg muszę znów powtórzyć dla pewności. Nie denerwuj się, jutro idziesz do gin to najlepiej Ci doradzi co i jak. Na pewno będziesz powtarzać badanie, ale za drugim razem nie jest już tak źle. Trzymam kciuki, żeby było ok! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875425 przez meniado
Hej dziewczyny dzięki za wsparcie!
Ali dzięki za info, cania dobrze że to nic takiego strasznego.

Ja właśnie wróciłam od mojej gin.
Stwierdziła ze glukoza wysoka ale dla kobiety w ciąży jeszcze może być - to nie cukrzyca - ale mam odstawić wszelkie słodycze i za 3 tygodnie powtórzyć badanie.
Gorsze mam wyniki moczu - mam jakąś poważniejszą infekcję - dostałam na to antybiotyk który zażywa się tylko w jednej dawce ale bardzo silny- w święta spuchła mi jedna dłoń i stopy i lekarka stwierdziła że to łącznie z infekcją może być jakiś problem z nerkami - więc mam jak najwięcej pić wody i moczopędnych napojów i jak najczęściej siusiu i zażywać więcej kwasu foliowego.
Do tego mam skróconą szyjkę macicy na szczęście mocno zwartą i mała jest ułożona poprzecznie więc będę mocniej odczuwać jej kopniaki :)- na szyjkę mam wrócić do zażywania luteiny, a na obrót małej czekamy max do 36tyg.
Na szczęście z maleństwem wszystko ok - wazy równy 1kg i spokojnie sobie spało obrócone do nas pupą, a teraz figluje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875430 przez Lyanka
Dziewczyny, Ja miałam problem z pęcherzem w 4 miesiącu ciąży. Wtedy dostałam antybiotyk, bo była jakaś poważniejsza infekcja. Nie pamiętam nazwy, ale był w saszetkach...taki proszek do rozpuszczenia w wodzie i musiałam dwa razy to zażyć. Dodatkowo brałam Żurawit, który zażywam do dzisiaj - po jednej tabletce na noc.
Niestety jak mój lekarz powiedział, jest to dość częsta i uciążliwa przypadłość w czasie ciąży i jak raz już coś takiego się przytrafi, to trzeba bardzo uważać i zapobiegać.
Więc jedzmy duuużo suszonej żurawiny + soczki + dużo picia :)
Jakoś musimy sobie radzić.
Chociaż powiem wam szczerze, że pęcherz też mnie ostatnio jakoś niepokoi. Niby nie mam żadnego szczypania w czasie czy po siusiu, ale rano jak wstaję, to czuję dość mocny ucisk, a wręcz ból. Ale to mija po załatwieniu potrzeby i już później przez cały dzień jest ok.
Tyle tylko, że ja w nocy nie wstaję na siusiu...więc może to dla tego.

Trzymajcie się tam dzielnie i dbajcie o siebie i o maluszków ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875444 przez Cania
Lyanka ja wstaje w nocy dwa razy a i tak odczuwam nad ranem taki dyskomfort czy wrecz bol w pecherzu jaki opisujesz :)

Meniado dobrze ze z maluszkiem w porzadku. Powtorzysz badania i na pewno beda lepsze :) i wytlumacz dziecku ze ma sie nie pchac jeszcze :p zeby szyjke zostawilo w spokoju! :)

Gabi28 daj znac jak tam wizyta.

Malgorzatawalak ja tez ostatnio z sil opadam. Dzis gin kazala mi przestac biegac po sklepach i wiecej odpoczywac: lezec 2 godziny do poludnia i 2 popoludniu heh...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl