BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #875522 przez MarzenaBZ
No i jednak,epidemia pecherza powoli nas dopada:)
Malgorzatawalak, ja juz dawno ogladalam film Jak urodzic i noe zwariowac i z niego wzielam sobie za cel na porodowce kichnac i urodzic hehehehe moze sie uda ze bedzie tak szybko,latwo i po bolu;)
A jesli chodzi o siku w nocy,to jak tylko zbudzi mnie pecherz gonie do ubikacji. Staram sie teraz nie trzymac na sile,bo rowniez przez to sa problemy z infekcjami. Boje sie teraz tego,bo mam dosc szpitala.
A dodatkowo po tym ciaglym badaniu tetna dziecka i ktg dostalam uczulenie na brzuchu z zelu. Swedzi,ale da sie zniesc.

Dobrej nocy Dziewczyny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875561 przez elmirka_20
Dzień dobry Mamusie!

No wiecie, co??!! Co z tymi pęcherzami?!?!?!
Jak się wczoraj tego naczytałam, to od razu przyssałam sie do butelki z wodą i zaczęłam chliptać żarliwie, żeby i mnie to nie załapało! :/

Cania, dobrze, że udało Ci się uniknąć antybiotyku! :) Oby szybko przeszło... Fajne ciuszki ;)
Jak mi brakuje oglądania tych wszystkich zdjęc..... :)
Zaszalałyśmy z zakupami i teraz chyba jakiś przestój ;)

Wszystkim Mamom życzę dużo zdrówka i tym z infekcjami i tym z podwyższoną glukozą i innymi dolegliwościami! Trzymajcie się i nie dajcie tym paskudztwom! :)

Magdalen, dobrze że bedziesz już niedługo u takiego dobrego lekarza :) Przynajmniej odetchniesz z ulgą :)

P.S. Ale miałam dzisiaj koszmarny sen... Bałam sie po nim zasypiać, dlatego od 4.00 tylko sie męczyłam w wyrze a nie chciałam wstawać, żeby męża nie obudzić - miał ciężki dzień w pracy i dzisiaj też taki mu się szykuje, to chciałam żeby pospał...
A teraz jestem do niczego :/ Kupiłam wczoraj kawę rozpuszczalna bezkofeinową to teraz przy niej siedzę... I wmawiam sobie jak mantrę, że zaraz będę miała mnóstwo energii, usmiech na twarzy a na dworze wyjdzie piekne słońce i dzień będzie cudowny! ;) Pomarzyć zawsze można... ;)

Miłego dnia Mamusie! Wracajcie szybko do zdrówka! ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875565 przez MarzenaBZ
Dzień dobry Dziewczyny!

Ja też już nie śpię! Wcinam śniadanie, żeby antybiotyk zażyć.
też sobie porę wymyśliłam, a mogłam smacznie spać do południa, razem z mężem, który wrócił z nocki!
Hej Dziewczyny, mam pytanie.
Czy Wy idąc na glukozę "pitną" musiałyście mieć wyniki badań z poprzedniej glukozy (takiej normalnej)? Maksymalnie dwa miesiące wcześniej robione?
Mi wczoraj przez telefon mówiła pielęgniarka że muszą być takie wyniki, a ja poprzednią glukozę robiłam w styczniu, więc już są nieaktualne niby.
Pytam, bo muszę z tymi badaniami czekać do wtorki, żeby już nie mieć rano antybiotyku, bo przecież już całkiem zwymiotuję, jeśli jeszcze antybiotyk zażyję, zaraz po "smacznym napoiku". No a w środę mam już wizytę u lekarza i liczę na to, że wyrobię się jednak z tymi badaniami. To jak to było u Was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875566 przez Magdalen
Wiiitam :)
AAAhhh cudna pogoda u mnie... czyste niebo slonkooo swieeci ;) ciepłoo ;)aj swietnie jest i zapal do wszystkiego od samego raana ;D
Zdrowieejta Brzusiaate ;D
A ja ide sniadanko robic cos na obiad przygotowac i myslec jak wykorzystac taki fajny dzien, wieecie cos, sie burzy doczekac nie moge :( nima i nima ... buuziaaaaki i niech sie kazdej udzieli moj dzisiejszy humor :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875574 przez malgorzatawalak
Hej dziewuszki :)
No dzis wyspalam sie za wsze czasy :) spalam od 22 do 8 :laugh: rewelacja...
U mnie troche chmurek na niebie ale trudno mnie i tak czeka sterta prania ;) troche ostatnio sobie odpuscilam i teraz czeka na mnie pelna szafa do prasowania :dry:
Ja sobie od wczoraj wzielam do serca wasze rady zeby duzo pic wody i jesc suszona zurawine i tak tez sama mam zamiar robic :)
Troche zaniedbalam ostatnio sprawy domowe i sprawy wyprawki dla malego... :(
Jakos ostatnio inne sprawy zajmuja mi glowe - szczegolnie zmiana zamieszkania...

Milego dnia dziewczyny :)



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875576 przez Cania
Hej Dziewczyny :)

w nocy latałam częściej siku niż zwykle, chyba to przez ta ilość wody która wczoraj wypilam :D

MarzenaBZ ja nie miałam ze sobą zadnych wynikow badan. Przed badaniem pobierali mi krew z palca i sprawdzali na glukometrze poziom cukru. Dopiero po tym wbijali się w zyle i dali pic glukozę.

Elmirka, wlasnie jakos przycichlo z ciuszkami :D największy szal chyba za nami :)

my dziś pojedziemy zobaczyć nasze mieszkanko, mam nadzieje ze uda się nam wejść i pomierzyć :D będę już wiedziała jak dokładnie mam szalec z projektowaniem :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875636 przez MarzenaBZ
Cania to ja już nie wiem, po co mi te stare wyniki?
Najwyżej we wtorek zrobię normalną glukozę, a w środę krzywą cukrową. Wyniki i tak chyba będą tego samego dnia.

Ale mam inne pytanie. Czy słuchacie muzyki klasycznej w ciąży??? Lub innej muzyki???
Ja jak już wspominałam razem z mężem chodzę na chór, oboje też gramy na gitarach i lubimy śpiewać. Ostatnio nawet podczas Triduum, gdy nasz dyrygent grał na organach maleństwo w brzuchu skakało z radości. Ja sama uwielbiam taką muzykę i staram się jej słuchać. Mam kilka ulubionych playlist, przeważnie wybitne utwory klasyczne, ulubione soundtracki albo po prostu piosenki, które sprawiają mi w tym czasie przyjemność;)

Ale tak się dziś zastanawiam jak powinnam słuchać tej muzyki, żeby Dzidziuś też ją słyszał? Bo np. nie wiem czy musi lecieć z radia czy głośników, czy mogę mieć założone słuchawki na uszach? Wiecie coś o tym???

Na internecie znalazłam rozmowę na ten temat w DDTVN,

ale oczywiście, gdy już miała paść odpowiedź na to pytanie, tragiczna Pieńkowska przerwała ekspertowi, Prokop się dołączył i nadal nie wiem!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875637 przez agnieszka89
Dziewczyny jakas masakra ostatnio jak sie mam rano ubrac to az mi sie płakać chce. Dupa mi rośnie chyba wprost propocjonalnie do brzucha bo choc ciagle dokupuje majtasy to za chwile za małe są. Nie mniejsze problemy z gora stroju, wiekszosc bluzek mam do pepka i wyglądam dosłownie jak Ferdek Kiepski z bencem wywalonym:/ A tu jeszcze 2,5 mies przedmna wiec nie wiem chyba w bokserkach i bluzach meza zaczne zaraz chodzic :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875665 przez rewelka1312
Agnieszka haha chyba nie tylko Ty masz ten problem a wymieniac garderobe na te 2-3 miesiace troche szkoda...:( ja tez dostaje juz szalu bo nie mam w co sie ubrac a wiadomo jak kobieta sie ladnie ubierze to i lepiej sie poczuje a nie tylko te dresy i bluzki za male
Ostatnio wspominalam ze mamy gosci na 2 tyg( mam nadzieje ze za tydzien juz pojada) bo dostaje juz szalu z tym malym 2 latkiem....
Ja lubie moje male siostry i brata bo mam malutkie rodzenstwo ale obcych to nie wiem czemu nie znosze i taz tak mysle zastanawiam sie przeciez sama bede miala zaraz swoje ale kazdy mi mowi ze swoje to sie kocha nad zycie a obce moga denerwowac? Ale ten malu ciagle placze wymusza jeszce tak rozpieszczonego bachora nie widzialam az sie dziwie ze te dziecko tak dziala mi na nerwy a jakos musze sie przemeczyc bo koj obiecal pomoc koledze ale ja juz mam tego serdecznie dosc a przeciez nie wygonie ich juz nie wiem co mam robic wiedze pol dnia w pokoju bo mi sie nie chce schodzic jak slysze tego malego....:/

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875728 przez Cania
Rewelka jakos sie tam trzymaj z tymi goscmi, nie daj sie malemu terroryscie! :) juz niedlugo sobie pojada.

MarzenaBZ nie sadze zeby malenstwo slyszalo muzyke jesli masz na uszach sluchawki. Raczej sluchaj na glosnikach lub z radia :) ja zazwyczaj sluchalam ciezszej muzyki, ale gdzies przeczytalam ze dzieci jej nie lubia, wiec ograniczam ja do jazdy samochodem :) a w domu slucham ballad rockowych. Ale i klasyczna mi sie zdarzy :) a co :) niech sie mala uwrazliwia :)

Ja na szczescie.problem z garderoba mam za soba, bo na poczatku ciazy kupilam 2 pary spodni i kilka sukienek. A 3 bluzki jakis miesiac temu, bo wiekszosc rzeczy konczyla mi sie w polowie brzucha. Ale i sprzed ciazy nam kilka luznych bluzek. Takze zaopatrzenie sie w rzeczy ciazowe na samym poczatku boli mnie mniej, niz perspektywa wymiany garderoby na 2 miesiace :) bo choc troche zdazylam juz pochodzic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875794 przez marta0488
hej dziewczyny, nie wiem dlaczego ostatnio miałam problem z wejściem na forum, ciągle jakiś błąd się pojawiał więc odpuściłam, tym bardziej ze nie mam zbyt dużo czasu...
Już od kilku dni codziennie pakuje walizki , kartony z rzeczami i przewozimy z meżem z mieszkania do teściów, a tam rozpakowywanie i tak w kółko. W poniedziałek oddajemy klucze od tego wynajmowanego więc trzeba się sprężyć :blink:

Jak to się skończy to będę mogła się poświęcić myślom o Maleństwie i dalszymi przygotowaniami do narodzin :)

Też ostatnio coraz częściej odczuwam zmęczenie...skoro Wy też tak macie to ok bo już myślałam ze taka mega leniwa się zrobiłam :silly:

Wszystkim z infekcjami i problemami nerkowymi życzę szybkiego powrotu do zdrówka, niech nas już te okropności omijają....

Agnilla zazdroszczę wypoczynku w Ustce, korzystaj na maxa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #875805 przez marzena25
Hey kobietki :)
Jesli chodzi o ciuchy to ja też się w nic nie mieszczę ale mam 2 pary spodni ciążowych i 2 pary leginsów i jakieś tuniki także narazie nie narzekam coś kombinuję.
Cania przyszła mi ta koszula więziłam m ale wydaje mi się duża ;) jest taka luźna ale ta gumka pod biustem jest troszkę za szeroka no niby do porodu jeszcze brzuch mi urośnie ale to ma być koszula po porodzie więc sama nie wiem.niby tak od razu brzuch mi nie spadnie ale jakoś tak dziwnie się czuje w takiej za dużej ;) A te twoje to są takie dopasowane czy luźniejsze ?

A i mam pytanie do was byłam dzisiaj na spotkaniu z położną i mówiła o pielęgnacji pępuszka zanim się zagoi i o tym octenisepcie żeby spryskiwać ale mówił też że pępek można normalnie moczyć podczas kąpieli, i że to nic nie przeszkadza, i się zastanawiam czy u was w szkołach rodzenia też tak mówią? Bo pamiętam ja moja mam zawsze dbała o to jak kapała brata młodszego żeby nie zalewać pępka dopóki nie odpadnie ale to było 15 lat temu więc teraz pewnie się zmieniło co myślicie? ;)

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875850 przez Agnieszka_H
Czesc dziewczyny;)

Mnie znowu troszke nie było ale strasznie zagoniona jestem i jak wieczorem kłade sie do lozka to Mysle tylko o książce a pózniej drzemce:D

Mam nadzieje ze u Was wszystko dobrze:)
Mnie troszke brzuch dołem pokolenia ale byłam dzisiaj u gin i mówiła ze wszystko jest wporzadku a więc kazała tylko troszke wiecej odpoczywać:)
Na wadze jest trochę wiecej i od jutra zero słodyczy! Bo jak bym tak dalej jadła to z wagi pózniej było by cieżko zejść:/

Mały zdrowiutki pięknie prezentował co tam miedzy nozkami ma:) i na dzien dzisiejszy wazy 1800.

Kurde termin za dwa miesiące a ja dalej poloznej nie mogę znaleźsc:/ to jest jakaś masakra



Mama Aniołka~Józio 5.04.13
Mama Aniołka~12.08.13

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875895 przez Cania
Marzena25 moje koszulki sa troche luzniejsze. Wolalam wziac wieksze, bo biust na pewno urosnie, a brzuszek nie tak szybko wroci do normalnosci. Takze chce spac wygodnie zeby nic nie uciskalo :) ale jesli uwazasz ze bedzie duza, to na pewno nie bedzie problemu z wymiana na mniejsza :)

A co do pepka to na szkole mowili ze faktycznie mozna go moczyc, tylko zeby pozniej pryskac octeniseptem. Szkola postepowania ciagle sie zmienia :) tak jak z karmieniem, kiedys mowili ze karmiaca nie powinna jest cytrusow i truskawek bo uczulaja. A tersz mowia ze moze, chyba ze zaobserwuje alergie u dziecka to dopiero odstawic. Takze sie choc co zmienia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 tydzień temu #875943 przez Magdalen
Czesc kochane ;D
Wczoraj sobie dalam taaak w kosc ze ... eh myslalam ze urodze... i te cholerne skurcze mam kilka razy dziennie ... boje sie ze te rozwarcie sie powiekszy.. daje jeszcze dwa dni jak dalej bd miala te skurcze to bd dzwonic do gin niech cos robi... bo ja nie mam zamiaru juz teraz rodzic... yh. :/
A coo tam u Was... ?
Ja dzis sie biore za przygotowanie pokoju dla Amelii ... tez troche pracy mnie czeka... ale musze.
miłego dnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl