BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #866475 przez kakadu
natalia87 moj maluszek jak na swój wiek jest o tydzien do przodu przed ciąża już miałam nadwagę 5 kg . Wg. mojej lekarki zdrowo się odzywaiając nie powinnam przytyc wiecej niz 5 kg, a jezeli utrzymam wage to moze nawet bede wazyla mniej po ciazy niz przed. Jem bardzo zdrowo mam diete ustalona przez dietetyka, zdecydowalam sie na dietetyka poniewaz w kazdej poprzediej ciazy tylam okolo 40 kg... co prawda po kazdym synkow po pol roku wracalam do swojej wagi, ale przeplacalam to zdrowiem patrz wlosy, paznokcie ogolne zmeczenie. W ciązy jezeli ktos tyje ponad 15 kg to najzwyczajniej za duzo je, zdrowa ciaza z odpowiednia dieta to 7- 14 kgg przy normalnej wadze, w przypadku niedowagi 11-16 a w przypadku nadwagi ok. 7 kg

to takie tam od Pani dietetyk :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #866489 przez nataliaa87
Kakadu jeśli jest tak jak piszesz, to rzeczywiście wszystko w porządku :)

Serduszko cudne zdjęcie :D Będzie pamiątka :) Żołądkiem na razie nic się nie martw. Mały mógł być zwyczajnie nie tak ustawiony i obraz wszystkiego nie pokazał. Wszystko będzie dobrze!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #866628 przez Inna607
serduszko20 no tu to masz 100 % ze synek swietne ujecie hehe :) moja cora tez rozlozyla nozki przy badaniu i bylo widac a twarzy pokazac nie chciala :)

A co do wagi to ja od poczatku przytylam cos okolo 6-8 kg no może nawet bym powiedzial do 10 kg niestety nie pamietam wagi z przed ciazy a ta wage co mi zapisala lekarka na karcie w 3 miesiacu to jakos nie w kg i nie umiem tego policzyc. Wiec tak strzelam ok 2 kg moge sie mylic :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #866705 przez Ewcia87
nataliaa87 No chyba na moje szczęście nie widziałam jak wyglądają witaminki z Pharmatona :) Dla mnie wszystkie tabletki większe od rutinoscorbinu są ogromne :) zawsze miałam problem z ich połykaniem. A mój ginekolog przyjmuje od 16, dlatego specjalnie idę wcześniej żeby długo nie czekać, więc jutro zdam relację z przebiegu wizyty :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #866721 przez dziulka
nataliaa87 moja lekarka też mówi że nie mam przejmować się tym że jeszcze nic nie przytyłam. Dziecko podobno jak coś potrzebuje to ściągnie ze mnie. Wyniki krwi , moczu mam w porządku. Ja na samym początku strasznie chudłam co jest normalne. Podobno są kobiety które całą ciążę chudną więc ostatecznie mają bardzo mało kg na plusie.

serduszko20 zdjęcie masz cudne :) nie przejmuj się tym żołądkiem, skoro wcześniej był to na pewno jest, przecież nie zniknął. Nasza mała też nie chciała pokazać buźki w 12 tygodniu na prenatalnym i nie oceniono jej kości nosowej ze względu na złe ułożenie. Też się strasznie denerwowałam czy ta kość była czy nie. Poszłam nawet tydzień poźniej na kolejne usg, ale mała znowu zakryła się rączkami.NT była niska bo 0,8 więc liczę na to że ta kość też była.

ewcia87 czekamy na relacje z wizyty :)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #866773 przez MAniula
Więc czekamy na relacje ;) i foty :lol:

A ja dziś do pracy, skonczyło mi sie l4, :angry: popracuje, zobaczymy jak będzie z samopoczucie i jak daję radę.

Miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #866903 przez nataliaa87
Uuuu, ale tu dzisiaj cicho..
Gdzie Was wszystkie wywiało dziewczyny? Korzystacie z pięknej pogody?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #866946 przez aggi
Witam :)

Włosy doprowadzone do porządku, kanapki zjedzone mmm piękna pogoda. Żyć nie umierać. No i dzisiaj wizyta ! :S ciekawe co u malucha, ale po jego dzikich harcach śmiem twierdzić że wszystko w najlepszym porządku. Trzaskał mnie od 4-8 rano. Łobuz!


serduszko no sprzęt faktycznie okazały :ohmy: :P Mamusia co Ty twarz chcesz oglądać jak tu taki syn dumny pokazał się z najlepszej strony :D A żołądek napewno się znajdzie, nie martw się :)

kakadu no chyba że tak :) to niech Ci na zdrowie wyjdzie takie nieprzytycie, bo rzeczywiście jeśli w poprzednich ciążach tyłaś po 40kg to zdrowie też nadszarpnięte trochę.

MAniula to popracuj sobie i stwierdź czy masz jeszcze siły i chęci :)

natalia ja nie korzystam z pogody - wysypiałam się - jak to ja :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #866964 przez nataliaa87
Aggi jak ja Ci zazdroszczę tego wysypiania się! Ja miałam straszną noc.. Wymioty, bieganie na siku, ból kręgosłupa, budzenie się co godzinę, a z rana niesamowity ból głowy. Ehhh takie uroki przyszłej mamy :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #866965 przez kakadu
ale dzisiaj ładna pogoda :) cieplutko jest

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867015 przez aggi
natalia to ja w nocy a raczej nad ranem biegam zazwyczaj między łazienką, a kotem bo wredota zawsze o 4;30 miauczała że chce wyjść na dwór to trzeba zejść po schodach i wypuścić. Ale na szczęście jak czas zmieniony tak i ona godzinę później wychodzi ;) Ale cóż mi z tego jak dzisiaj maluch od 4 kopał jak szalony. Nie mówiąc o tym że się ułożyć do spania nie umiem, zawsze rano mam brzuch popuczony :P

kakadu racja pogoda od kilku dni super :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867063 przez asienka87
Witam się po kilkudniowej nieobecności :)


Czekamy na relacje z wizyty Aggi i Ewci ;)
a ja z kolei mam wizytę jutro :) i badanie połówkowe. Wczoraj robilam zlecone badania wraz z krzywa cukrzycową. Niestety Pani nie mogła znaleźć żyły i de facto byłam kuta 4 razy ;/ ale wyniki w normie, na czczo 74, po godz 113, a po 2 godz 98, więc wszystko całe szczęscie dobrze :) inne wyniki też ok :)
ale dziś pospałam :) położylam sie o 23.00 i spałam prawie do 10.00 :) może z 3 pobudkami na siusiu :) ale byłam taka padnięta wczoraj, że szok;/ intensywny dzień był i wczoraj z kolei od 5.00 nie spalam, więc pewnie dlatego :)
Obiadek gotowy, dzisiaj domowa pizza :) czekam na mężulka, aż wróci z pracy ;)


Ummi ja też dobrze czuje się w ciąży :) nie mam większych dolegliwości :)


Inna brzuszek rośnie, ale to dobrze :) u mnie tez juz widoczny, i kazdy moze zauważyć bez problemu, ze w ciąży jestem :) życze mniej stresów przy organizacji ślubu :) sukienka na pewno sie znajdzie ;)
Mnie też juz leci 6 miesiac, ale się ciesze :) to już blizej niż dalej :laugh:

Marsi tak, 87 to rocznik :) my tak myślimy o morzu.. ale troche daleko w ciaży, chyba bym sie bała.. wiec pewnie też za rok :)
mnie po odchudxaniu piersiatka bardzo spadły.. a teraz mam 75D, mój się cieszy :laugh:
Co do mebelków to nie pomogę, bo sama jeszcze nie szukałam :) ale ja tez raczej klasyczne ;)

Natalia mnie sie Twój torcik nie wyświetla :( nie wiem, dlaczego :( a szkoda, bardzo lubie wypieki, robić i jeść :laugh:

Maniula ja też czasem robie takie ziemniaczki, ale w piekarniku :S na kuchence nie robiłam :) ale i tak najlepsze sa z ogniska :laugh: mniam :) Śliczne te filcowe zwierzaczki :blush: naprawdę masz talent ;)

Dziulka oj tak, II trymestr jest super, ja się świetnie czuje :) w porownaniu z I:) obawiam sie , co będzie w III , bo podobno, to znów męka, szczególnie blizej porodu:)
Ja nic nie biorę... brałam tylko kwas foliowy na początku, a póxniej już nic, zadnych witamin, i innych lekarstw... lekarz mówił, ze nie ma potrzeby :)
Co do wozka, to mnie akurat nie podoba sie czerwony :S mnie akurat podoba sie zielony :blush:
co do mebelków, to chyba ten romantic :)
no i ja już przytyłam 7kg ;/ ale nie widać, że aż tyle... wczoraj znajoma mi mówiła, że nie wierzy że tyle przytyłam, myslała, ze 3-4 kg, więc to mnie chociaz pociesza :laugh:

Ann była u mnie wczoraj znajoma i własnie tez polecała te wózki z tako :) mówiła, ze fajnie sie prowadzi nawet jedną ręką i nie podbija na wybojach ;)


Aggi ja też szybciej sie męczę i kregosłup boli :( ale nic wiecej sie nie dzieje :)
co do kłucia podczas badania na cukrzycę, to mam złą wiadomość, ja byłam kłuta 4 razy :P bo raz krew nie chciała lecieć :( tez nie lubie, ale jakoś przeżyłam :)


Ewcia nic sie nie przejmuj, ja tez co 3 tyg mam 1,5 kg na plusie :P ale co zrobić, jesteśmy głodne to jemy, dzidzia sie domaga :)

Serduszko świetne zdjecie , chłopak jak nic :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867070 przez nataliaa87
Asienka już dzisiaj się zastanawiałam właśnie gdzie Ty się podziewasz :) I jak to badanie? Da się przeżyć? Ja się wybieram w piątek. A co do tortu, to dziwne, że nie dziwisz:)
Specjalnie dla Ciebie wstawię jeszcze raz :D Może teraz się uda.

Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867087 przez ann-sunshine
Dzień dobry,

zabiegana jestem, wiosenne porządki w domu na całego.

Asieńka i Aggi ja też jutro jadę na połówkowe między 16 i 18tą :-D trzymajcie kciuki, żeby moja dzidzia rozłożyła nogi ;-p

Ewcia, ty dziś dasz relację, czy dopiero jutro jak Aggi :blink:

Zazdraszczam Wam dobrego samopoczucia. Poruszałam się trochę i pośladek dziś mocno daje się we znaki, jak tak dalej pójdzie to będę musiała poszukać rady jakiegoś specjalisty, bo normalnie ledwo dziś chodzę po domu. I zgaga, mężu się zupy meksykańskiej zachciało, pyszna, tylko teraz cierpię.

Maniula zwierzaczki bombastyczne, sama z siebie wiesz jakie kształty i co jak zrobić żeby takie śliczne było, czy zgapiasz z czegoś?

Asieńka żeby zobaczyć tort, musisz w tego spoilera kliknąć

Kakadu podziwiam, że tym razem tak z głową i dietetyczką podeszłaś do ciąży, wielkie brawa dla ciebie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867225 przez Ewcia87
Jestem już po wizycie :) Z maleństwem wszystko w porządku, dalej jest w kiepskim ułożeniu ale mój ginekolog gdzieś tam wypatrzył, że jest to DZIEWCZYNKA :) Mamusia za to nieźle przybiera na wadze w 3 tygodnie przytyłam prawie 3 kg SZOK!!! :( No i mam anemię :( Mać brać Tardyferon i po jednym opakowaniu zrobić badania i mam nadzieję, że wyniki się poprawią

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl