BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #867469 przez dziulka
marsi- mnie lekarz bada ginekologicznie na każdej wizycie od samego początku. A jeżeli chodzi o glukozę to też mnie to czeka zaraz po Świętach. Już teraz na samą myśl mnie mdli :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867470 przez ann-sunshine
Marsi to juz ten moment kiedy lekarz sprawdza czy szyjka macicy jest zamknieta i czy sie nie skraca, stad te badania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867497 przez Wiki
Witam Dziewczynki po dłuższej nieobecności

Czuję się bardzo dobrze Ten II trymestr mi służy Zobaczymy co bedzie w III :) bo położna już mnie straszyła że kobiety, które rodzą w wakacje to często mają problemy z nogami (żylaki i puchnięcie) hmm ale pożyjemy zobaczymy :)
Ja już przytyłam od początku ciąży 7 kg i jak tak patrzę na moje zapiski bo to akurat sobie co tydzień notuję to już od jakiegoś czasu wychodzi mi 1 kg na 3 tygodnie Trochę dużo mogłoby być tak na m-c ;) Kolejną wizytę mam dopiero przed świętami i muszę zrobić tylko krew i mocz.

Jeśli chodzi o zdjęcia mebelków to zdecydowanie bardziej podobają mi się te klasyczne

Ewcia87 Gratuluję dziewczynki :)

Ann nie ma co się stresować wizytą u mnie przed każdą wizytą jest raczej podniecenie bo już się nie mogę doczekać a że czujemy już ruchy dzidzi to nastrajam się pozytywnie i jedyna niewiadoma to zawsze ile Maluszek będzie ważył bo mój akurat jest spory :) Czekam na relację z wizyty i miejmy nadzieję że poznamy już płeć Twojej Dzidzi :)

Dziulka Witaj w naszym gronie bo jeszcze nie zdążyłam się z Tobą przywitać. U mnie będzie to już drugi poród (pierwszy miałam okropny) i staram się tym nie nakręcać i pozytwnie nastawić że drugi pójdzie łatwiej :) Zdjęcie dzidzi bardzo ładne Taka mała kuleczka :)

MAniula Bardzo fajne te Twoje zwierzaczki Zajęcie sobie znalazłaś takie relaksujące :)

Kakadu Jestem pełna podziwu jeśli chodzi o Twoja wagę Faktycznie w te dwie pierwsze ciąże przytyłać bardzo dużo Ja przytyłam przy pierwszej 16 kg i też potem ciężko mi się to zrzucału więc obiecałam sobie że teraz przytyję mniej ale wiadomo wyjdzie w praktyce :laugh:

serduszko20 Mojemu synkowi lekarz też zrobił zdjęcie klejnotów ale trzeba się dobrze wpatrywać a u Twojego Fiipka wyszło genialnie Nic ująć nic dodać :laugh:

marsi Z tym badaniem ginekologicznym to już nie wiem co myśleć Ty masz co wizytę a ja raptem miałam raz na początku i tyle Jak pytałam o cytologię to lekarz mówił że dopiero w drugiej połowie ciąży żeby Maluszek już był większy i żeby go nie uszkodzić Także co lekarz to inne zasady ale chyba tak co wizytę to trochę często Ja mam co wizytę usg więc może to lekarzowi w zupełności wystarcza

Miłego dnia Wam życzę w W-wie słonecznie ale chłodno :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867547 przez kakadu
dziulka bardzo czesto zdarza się, że wskazujesz niewlasciwa date ostatniej miesiaczki przelicz raz jeszcze, bo ja z igorem mialam tak samo podejrzewali hiportofie, a potem usiadlam i dobrze policzylam i okazalo sie ze to ja zrobilam blad.... wazne zeby po tym casie urosla o te dwa tygodnie co powinna. Generlanie za małe dziecko - czyli to co mówisz nazywa sie wlasnie hipotrofia zeby to potwierdzic trzeba to nie dzidzia ma byc mniejsza o dwa tygodnie ale musza byc rozbieznosci miedzy glowka a brzuszkiem, za mala dzididza to jest ten powod o ktorym pisalam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867582 przez asienka87
Marsi mnie też ostatnio badał na każdej wizycie ginekologicznie, choć nie wiem, czy tak jest, bo ja na każdej wizycie mówiłam , że miałam jakieś bóle, więc sprawdzał czy wszystko ok z macica i szyjka, a dziś mam połówkowe, więc też pewnie będzie mnie badał.. ale to dobrze, że Cię sprawdza co wizytę, bo przynajmniej wiesz, ze wszystko ok :)
i najważniejsze, że z dzidzią wszystko w porządku :)
Co do badania glukozą, to wypiciem nie masz się co martwić (przynajmniej mnie poszło to jak z płatka ;) ) gorzej z pobieraniem krwi :P mnie kuła 4 razy bo krem nie chciała leciec, mam problem z znalezieniem żyły :(
ja przytyłam 2 kg w ciągu 3 tyg, ciekawe co mi dziś powie.. tez lubie słodkie :)


Wiki wagą sie nie martw, ja dziś się wazyłam i od początku ciąży mam 7,5 kg na plusie :) no cóż zrobić, kiedy tak lubi sie słodycze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867723 przez Ewcia87
dziulka Witaj w klubie ja też mieszkam na 4 piętrze i to bez windy. Pamiętam, że w pierwszej ciąży wejście do mieszkania sprawiało mi lekkie problemy zwłaszcza latem ;)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867772 przez nataliaa87
Ja już po dentyście. Wściekła jestem, bo kilka miesięcy temu wyleczyłam wszystkie zęby, a teraz się okazuje, że są spieprzone i trzeba poprawiać! Za co ja tyle płaciłam?! Wrrrrr!
Teraz mnie czeka jeszcze kilka wizyt i kolejna sumka do wydania. Ale co zrobić :/

Jutro wybieram się na to obciążenie glukozą, bo doszłam do wniosku, że różnie może być i gdybym musiała powtarzać badanie, to zrobię to w piątek żeby mieć wyniki na poniedziałek.

Czekam teraz z niecierpliwością na wieści po wizytach.

Aggi ociągasz się i to porządnie! :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867797 przez aggi
Cześć dziewczyny :kiss: ja dzisiaj szybciutko przelotem chciałam Wam wieści z wczorajszej wizyty przekazać :) Wszystko wporządku, maluch rośnie, niestety nie wiem ile waży ani ile ma cm bo lekarz jakoś mi go nigdy nie mierzy :unsure: główka ma 5cm i idealnie odpowiada wiekiem z USG do wieku OM. Kość udowa 3cm. Serducho jak dzwon bo widziałam jak wali :) Łożysko na przedniej ścianie - cokolwiek to znaczy ;) Trochę wyszłam z niedosytem od ginka bo jakiś zmierzły był - w sumie już wieczór itd no ale płacę za wizytę to chcę pooglądać Kropka na USG .. gdy poprosiłam o USG to powiedział że ile razy już miałam USG, że tylko trzy razy się robi i że to będzie ostatnie do końca ciąży :dry: trochę mnie wnerwił bo generalnie jest porządnym człowiekiem, a nawet typowego opisowego połówkowego nie mam jak np bratowa mojego emka.. No cóż pozostaje mi wierzyć że wszystko jest dobrze z małym bo kopie jak szalony :) Choć coraz częściej rozważam jakąś dodatkową wizytę u innego ginka żeby skonsultować czy wszystko jest dobrze.. Tak by tamten nawet nie wiedział tylko nie wiem czy się tak da, czy dać sobie spokój już :S No nic przeszła mi dziś ta złość, więc póki co kolejna wizyta 22.04 zaraz po świętach. Trzymajcie się cieplutko - ja dzisiaj i jutro zalatana bo babci pomagam w porządkach wiosennych więc raczej nie mam czasu na kompa. Wpadnę tu ponadrabiać w... piątek rano lub do południa :) Udanego dnia :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867802 przez marsi
dzięki dziewczyny za odpowiedzi, uspokoiły mnie i teraz juz wiem że wszystko jest w porządku.
Dodatkowo maluch kopie jak szalony :) Teraz nastepna wizyta 22.04 i z pewnością już z USG :)
Tez tak trochę macie że "żyjecie" od wizyty do wizyty? Od dziś oficjalnie mogę mówić że to już 6 miesiąc, ale ten czas leci. Pamietam jak niedawno modliłam się aby zarodek zagnieździł się prawidłowo i czekałam na upragnione dwie kreski :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867819 przez serduszko20
witam się z Wami dziewczynki:)

ja dziś byłam u mojego gina na kontroli odnośnie tego żołądka i na szczęście wszystko ok ale twarzy nadal nie chciał pokazać wsydzi się chyba :) także troszkę się uspokoiłam a wizytę normalnie mam 16kwietnia :)

dziś byłam z mamą na mieście i oglądałyśmy sukienki na wesele dla niej i to męka była i w dodatku tak nic nie kupiłyśmy :) jak jej się coś podoba to mi znów nie i na odwrót oj będzie kiepsko a do weselicha coraz mniej czasu :)czekam kiedy będzie po i kiedy będę mogła zacząć kupować ubranka dla Filipa :)

ja się cieszę i wogóle bo niedługo będę miała mężą później dzidziusia a moja przyjaciółka z pracy straciła dziś tatę i nie był wcale taki stary :( choler... raczysko :( wogóle mam wrażenie że życie jej nie oszczędza bardzo była z tatą związana i w dodatku ma 36lat i nie może zajść w ciąże jak jej mówiłam o mojej ciąży to było mi smutno że ja jestem a ona bidulka nie może zajść a tak pragnie tego dzidziusia

słoneczne pozdrwienia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867825 przez nataliaa87
Aggi sama bym się zdenerwowała gdyby lekarz mi tak powiedział. No niby usg robi się 3 razy na NFZ, ale jak się chodzi prywatnie to za każdym razem przecież robią. Widocznie nie miał już siły i chęci po całym dniu, no ale za coś w końcu płacisz.

Marci ja tak żyłam na początku. Teraz też czekam na wizytę i odliczam dni, ale teraz jest łatwiej, bo maluszek kopie, więc jestem spokojniejsza, że wszystko jest dobrze. Początki były cięższe. Strasznie stresowałam się przed wizytą żeby czasami nie usłyszeć czegoś złego. A czas strasznie szybko leci. Jeszcze ten miesiąc i zaczniemy III trymestr :D Zaraz koniec, a ja czuję, że jeszcze nie zdążyłam nacieszyć się ciążą :)

Serduszko super, że z maluszkiem wszystko w porządku. Ślub za chwilę :D Twoja suknia wisi już w szafie??
Co do chorób to nic mi nawet nie mów.. JA strasznie dużo przeżyłam przez ostatnie 2 lata. Też straciłam niedawno tatę i ciągle to wstrętne choróbsko kogoś dopada w rodzinie :/ Takie to życie ciężkie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867878 przez ann-sunshine
Aggi no prywatnie to ci nie powinien odmawiac usg. Ale na 100% jest ok i ciesz sie ciaza.

Serduszko co do kolezanki to moze tata ustapil miejsca dzidzia i ta dzidzia bedzie takim samym cennym czlowiekiem dla niej.

Moja dzidzia super wymiarowa, wszystko ma co trzeba i na miejscu. Wazy 391 gram. I jest
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
jutro dam fotke

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867885 przez Gosia 2712
Witam :)

Ann gratuluje dziewczynki :) dobrze ze u dzidzi wszystko oki :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #867889 przez nataliaa87
Ann a jednak :D Powiem Ci szczerze, że czułam, że to będzie dziewczynka, mimo że z całego serca życzyłam Ci chłopca :D Dwie córunie też fajnie mieć :D Gratulacje!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #868024 przez Inna607
Ann-sunshine gratuluje Córeczki :)

Czytam wasze posty ale normalnie nie mam siły dziś nic kompletnie sensownego napisać ... poprostu jestem padnieta dzien pelen podróży ktorych córeczka chyba za bardzo nie lubi :(
Dobranoc kochane :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl