BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

10 lata 2 tygodni temu #872924 przez amja86
Witam wszystkie mamusie :)

Od jakiegoś czasu Was czytam a dzisiaj wreszcie postanowiłam się sama odezwać i napisać coś o sobie :)

Jestem w 22 tc i już wiem że będzie chłopak. Co prawda liczyłam na dziewczynkę ale wiem, że najważniejsze żeby dziecko było zdrowe. O dziewczynkę postaramy się następnym razem ;) termin mam na 17 sierpnia.

Ja ogólnie ciążę przechodzę bardzo dobrze, żadnych mdłości nie miałam. Nawet na ostatniej wizycie lekarz stwierdził że w ciąży to morfologia zawsze spada a mnie się podniosła więc chyba nie jest źle :) Tylko ciągle senna jestem. Śpię po minimum 8 godzin ale czuję że mogłabym dłużej tylko niestety do pracy trzeba chodzić.

Wyprawki jeszcze nie kupowałam, nawet za niczym się jeszcze nie rozglądałam, ale postanowiłam, że po świętach się wreszcie za to wezmę. Czas tak szybko leci i zaczynam się bać, że nie zdążę...

Powiedzcie czy planujecie poród rodzinny? Ja na początku bardzo chciałam żeby mąż był ze mną, ale on marudził, a jak się już wreszcie zgodził to teraz ja mam wątpliwości

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #872926 przez aggi
katsi :) no to się zadziało u Was teraz z wielkim impetem :) Widzę pozytywnie, ściskam Was mocno bo jesteście strasznie dzielni ! Nie wyobrażam sobie jakbym miała mieć trójkę i przeprowadzkę na głowie plus zakupy no do tego trzeba Supermana z workiem pieniędzy ! Albo Supermamy hehe :) Ja mam to samo chwytam się wszystkich możliwych sposobów i póki co NIC :( Mój mąż dzisiaj wyszedł zadowolony z kibelka i mówi że te moje smakołyki działają.... he szkoda że nie na mnie :dry: Mi się ostatnio śniło że z brzuchem na rowerze jeździłam, ale było cudownie aż zatęskniłam jak zobaczyłam piękne słońce na zewnątrz! Trzymaj się i koniecznie się pochwal nam później efektem końcowym tego (mniam) brzoskwiniowego dzieciowego pokoju :blush: Trzymaj się dzielnie :kiss:

witaj amja ;) rozgość się u nas miejsca dla każdej starczy :D Gratulujemy chłopaka - to oni królują u nas od początku :) Ann pewnie jak przyjdzie do dopisze Cię na pierwszą stronę :) Ja też strasznie senna jestem, spałabym i spała, najgorzej mam się rozkręcić w ciągu dnia, ale później już nie jest tak źle :) Z tą wyprawką to mam ten sam problem mam już dużo rzeczy ale ciągle się martwię że o czymś zapomnimy i nie zdążymy :S A co do porodu rodzinnego to ja zostawię tę decyzję mężowi - czy będzie chciał czy nie. Na siłę go nie będę tam targać - w razie 'W' mam zaklepaną mamę że wejdzie ze mną. A mąż jeszcze się nie wypowiedział na ten temat i nie wiem czy będzie chciał, ale tak jak mówię jeśli ma być zestresowany i przeżywać koszmar to na siłę go nie wezmę. Bo sami nie wiemy jak on zareaguje itd pewnie wyjdzie 'w praniu' :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872965 przez ann-sunshine
Czesc.

Dlugi spacer nad morzem zaliczony, a po obiedzie do domu wracamy :-)

Katsi jaki optymizm i nadzieja od ciebie bije, przypomnialam sobie twoje pierwsze posty po tym jak sie dowiedzieliscie, zupelnie inne nastawienie masz teraz :-). Z obiadamu bardzo madry pomysl, tym bardziej ze dzieciaczki dluzej w szpitalu beda.

Aggi wspolczuje przezyc z wc.

Witam nowa mamuske. Dopisze Cie do listy jak wroce do domu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872983 przez aggi
Ann zazdrość mnie wzięła, pobiegłabym nad morze bardzo chętnie, plażą, w słońcu... a później na świeżą rybkę do restauracji mniammmmm ale się rozmarzyłam :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872984 przez Ewcia87
amja86 Witaj! Ja również jeszcze nic nie kupowałam i tak jak Ty nawet się nie rozglądałam. Jedynie oglądam te śliczności dla maluszków na allegro ;) O tyle jestem w lepszej sytuacji, że takie rzeczy jak wózek czy łóżeczko już mam po synku, resztę muszę dokupić bo teraz spodziewam się córeczki :) Jeśli chodzi o poród rodzinny to ja przy pierwszym dziecku rodziłam sama to znaczy mąż był ze mną to momentu aż zaczęły się skurcze parte później wolałam oszczędzić mu tego widoku chodź on pewnie by nie protestował gdybym poprosiła żeby został ;) zjawił się zaraz z aparatem jak tylko posłyszał płacz dziecka. Teraz jesteśmy w zupełnie innej sytuacji, gdyż nie mamy z kim zostawić synka bo cała nasza rodzina mieszka na drugim końcu Polski, dlatego mąż tylko zawiezie mnie do szpitala i dalej będę musiała sobie radzić sama,chociaż teraz bym wolała żeby był ze mną przez cały czas ;) Ale grunt to pozytywnie nastawienie dam radę!!! ;)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #873021 przez MAniula
Witam mamy po połówkowym, u nas wszystko ok :) będziemy miały przewagę hehe bo teraz jest 3 do 1, tzn mąż, pies i kocur no a ja z moją małą myszką im pokażemy hihihi :lol: w taki zaowalowany sposób chciałam was poinformować, że jak Bóg da późnym latem na świat przyjdzie Ewa :kiss:
Pełny szok, przekonana byłam, że będzie chłopiec....

Jest długa na 13cm od pupy do czubka głowy, udo 3cm heh wagi nie podał

Jedyne co nas zawiodło, że lekarz nie zrobił nam 3D ;( ale jeszcze ją w realu pooglądamy w 3D hihihi

Co do porodu rodzinnego mój mąż nie widzi innej opcji, ja też. Oby sala była wolna na czas

Wyprawki też nie mam, ale przed nami remont, teraz szukamy płytek, drzwi i inspiracji ;) więc nie chcę kupować teraz bo wszystko będzie w kurzu.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #873037 przez Ewcia87
MAniula Gratuluję córeczki ;) Nieskromnie powiem, że śliczne imię :) Super, że z maleństwem wszystko ok

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #873062 przez MAniula
Ewcia :cheer:

Aaaaa i nie chcę nic sugerować ale na pierwszej stronie zaczynają nam się zacierać różnice B)

Na 22 dzieci z moją córą 9 do 13 :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #873075 przez missyy
MAniula jednak dziewuszka?? :lol: hehe Już teraz sama zaczynam wątpić kto tam u mnie siedzi. A kilka różowych ciuszków już kupionych :blush: :S :blush:
Wczoraj tak z mężem siedzieliśmy i tak wypaliłam, że jak pójdę na połówkowe do innej lekarki, to możemy się jeszcze zdziwić, jak nam siusiaka wynajdzie :P Inny lekarz, inne spojrzenie i trachhh :side:

Wczoraj mąż zniósł karton z ciuszkami, to cały dzień je układałam i sortowałam te które mi się przydadzą. Pospisywałam sobie rozmiarki itd, żeby wiedzieć czego brakuje.
A swoją drogą już mam kolejną listę z ciuszkami na allegro, które chce kupić.
Po połówkowym sobie pozamawiam, dla pewności :silly:
Zaczniemy szukać farby do pokoju i potem do dzieła :blink:

Co do świąt to ja w głębokim lesie jestem, nie mam chęci na nic. Dwie, trzy potrawy zrobi i na tym koniec. Bo i tak raz, dwa po świętach będzie, a ja cała umęczona w garach mam siedzieć? Eee tam. coś się kupi :silly: Może będzie ciepło to się na słonku wygrzeje :woohoo:

Za bardzo nawet nie mam apetytu, chodzę po kilka razy do lodówki i patrze jak sroka w gnat i jeszcze nic mi nie wchodzi :S Słodkie niestety ciągnie.

Ann-sunshine zazdraszczam morskiej bryzy :lol: :lol: Chciałabym jeszcze przed rozwiązaniem choć na troszkę morze zobaczyć i troszkę powietrza załapać ;)

amja86 witam w gromie mamusiek :lol:



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #873077 przez Inna607
Hej dziewczynki :)

Ja mam chwilowy brak neta zwiazany z przeprowadzka wiec mam spore zaleglosci ale nadrobie jak tylko dorwe sie do neta, niestety nie wiem kiedy to bedzie bo za 3 dni Polska, slub itd wiec czasu jak na lekarstwo a w domu bez neta umieram bo nudy jak nie wiem .... moze wies ma swoje urooki ale tez jest tam kompletna nuddaaa .....

Moja córcia ostatnio ladnie daje mi "popalic" kopie juz nawet kiedy spie hehehe oczywiscie jak zasypiam rowniez p[rzez co chodze pozno spac ....

Suzana normalnie slow mi zabraklo jak przeczytalam twoj wpis i strasznie strasznie smutno sie zrobilo mi .... bardzo mi przykro :(

amja86 witaj w gronie brzuszkowych mamusiek :)

No tyle co zdolalam w tak ekspresowym tempie napisac.
Wszystkiego dobrego na te nadchodzace swieta dziewczynki bo nie mam pojecia czy sie tu jeszcze zdaze pojawic :)

Buziaki i do uslyszenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #873331 przez Gąska
amja86 Witaj :D Mamy ten sam termin porodu :D i też podobno ma to być chłopak, w USG w 17tc wyszedł chłopak, natomiast w 21tc Pani doktor nie była
w stanie już tego potwierdzić :) Ale nastawiona jestem już na syneczka :D Czytam Twój post i mam/miałam podobnie - mdłości były wymiotów praktycznie brak
morfologie i inne wniki lepsze niż przed ciążą ;) i co do spania... spałabym cały dzień i całą noc, 8-9 godzin, w dzień drzemki i o 20 już
zaczynam ziewać i sie pokładać ;) Nie mam sly na nic ;) Dziecko rozładowuje mi akumulator ;)

katsi wielkie ukłony i pełen podziw :D u Ciebie chyba pociechy nie ciągną energii tylko jej dodają :D
W każdej ciążowej gazecie są artykuły o zaparciach, czytałam ostatnio,że pomaga kiwanie się przód tył na wc ;)

ann-sunshine zazdroszcze spacerów, ja mam tak blisko do morza, a nie byłam na plazy od dawna :(

MAniula Gratuluje dziewczynki !! :) A na ile % miał być chłopak? Jeny u mnie wyszedł najpeirw chłopak, teraz nie wiadomo i czekam na połówkowe we wtorek.


Moja pociecha wyładowuje mnie w ciągu dnia, kręci się i wierci, ćwiczy akrobacje, a ja... nie mam siły się podnieść.
Za to bym tylko jadła cały czas ;) Jak zjem mięsko to zaraz chce się warzywka, jak warzywko to coś słodkiego, później na orzeźwienie owoce.
Zjadłam wczoraj dwa śniadania,dwa obiady, dwa lody ,ale tylko jedną kolację ;)
Tak jak pisałam przed ciążą miałam dużą niedowagę, teraz tyję praktycznie ile trzeba, mam nadzieje,że moja pociecha również rośnie jak jej mama :D

Przed wtorkowym prenatalno-połówkowym mam takiego stracha :( Modle się, żeby dzidzik był zdrowy i rozwijał się prawidłowo.
ostatnio miałam dużo stresu, staram się go unikać, ale nie zawsze się da.

Dziś mamy jechać po łóżko do sypialni, komodę i dywanik :D ciężko mi się rano podnosić więc łóżko to nasz priorytet :)
Teraz jak wychodzę z domu to mam lęki, czy nie zasłabnę czy będę się dobrze czuła i czy dzidzi nie zaszkodzę chodzeniem zbyt intensywnym.
Wcześniej tak nie miałam, ale po niedzielnej przygodzie jestem wciąż pełna obaw :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #873410 przez aggi
dzień dobry :cheer: ja tylko na chwilkę się przywitać, poczytać i do sprzątania i pieczenia muffinek (znów !) :P a później do mojej mamy na urodziny, cooo tydzień coś makabra już mi się nie chce tak jeździć i jeździć po wszystkich :S


MAniula gratulujemy dziewczynki!! :woohoo: a to lekarz wcześniej coś sugerował że będzie chłopak??? :unsure: koniecznie pomyśl o wolnym bo dziecko coraz cięższe będzie to przy stojącej pracy może być bardzo niekomfortowe.

missyy ja tak samo mam zrobione posortowane rozmiarami ciuszki, pospisywane na kartki ile czego mam żeby jak będę coś kupować to nie przedobrzyć :S :blush:

Inna kompletnie z tą wsią Cię rozumiem :S gdyby nie net i tv to można by osiwieć !

Gąska
hahahaha kiwanie w przód i tył na wc ? :woohoo: pierwsze słyszę hehehe :lol: nic się nie martw napewno z maluchem wszystko wporządku!! :)

Udanego weekendu dziewczyny :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #873434 przez Milka
cześć jestem z styczniówek 2013 - mam do sprzedania podgrzewacz elektroniczny do butelek i słoiczków z AVENT . podgrzewacz jest jak nowy . można odebrać osobiscie w Zawierciu codziennie lub w katowicach bede około 20 kwietnia .
tablica.pl/oferta/podgrzewacz-elektronic...889953#xtor=EREC-55- [id1]-20140412-[diplayLink]-17664359@1-20140412115256

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #873458 przez asienka87
Aggi miał wycięte dwa znamiona , które musieli badać histopatologicznie, bo jego siostra ma czerniaka, no i ma po 4 szwy założone na każdym z wycinków... no i go jeszcze troche ciągną.. ale może w przyszłym tyg już zdejmą, jak dobrze będzie się goić :)

Ann no niezły ;) ale tylko do przygotowania wnętrza :) teraz kolega- budowlaniec, wszystko robi :) ja tylko jedzonko robie, a mąż go zagaduje i podaje rzeczy :P tak więc teraz już luzik :)
co do kopniaków mam to samo :) 22-24 i w nocy :)


Katsi wiem coś o tym :) my , jak kupowalismy mieszkanie, to tez wiedziałam, że to TO :laugh: no i mieszkamy w nim juz prawie 3 lata i nie żałuje :)

Amja witaj :) gratuluje synka :) my planujemy poród rodzinny :)mąż chce :)

Maniula gratuluje :) i cieszę sie, ze wszystko w porządku, to najważniejsze :) no i musisz wiecej odpoczywać.. a najlepiej L4 :)

Gąska mam podobnie, ciągle bym jadła :laugh: zjem śniadnie, czy obiad i zaraz znów robie sie głodna :) i też albo jabłko, albo ciastko, to zaraz jogurt itp :P ehh, ale coż zrobić :) a na badaniu połówkowym na pewno będzie wszystko dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #873463 przez MAniula
Gąska lekarz nigdy mi nic nie sugerował, Aggi ty to masz pamięć.
To myśmy sobie obstawiali co będzie, ja przekonana byłam, że chłopak a wyskoczyła dziewczynka. Pewnie może być różnie ale lekarz był przekonany.
A i łożysko mam na z tyłu wysoko więc może dlatego tak szybko poczułam małą ;)

Miłego weekendu życzę ja dziś już po pracy, mój mąż posprzątał, teraz pichci a ja leże... :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl