BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

10 lata 3 tygodni temu #873670 przez dziulka
Cześć dziewczynki :)

Amja Witaj wśród sierpniowych mamusiek:) rozgość się :) Miałam podobnie jak Ty, mdłości owszem ale nie wymiotowałam ani razu. Co do wyprawki to też jeszcze nic kompletnie nie kupiliśmy. Oglądamy tylko na razie :) mniej więcej mamy wszystko wybrane: mebelki, wózek, nawet mam już koncepcje na kolor ścian w pokoiku mojej córeczki, ale wstrzymuję się na razie z kupowaniem bo chcę się upewnić czy małej na kolejnym usg nie wyrośnie ogonek :) Dopiero lekarzowi na połowkowym udało się określić że to córeczka,bo wcześniej ciągle zakrywała się.. ale wiadomo...mógł sie pomylić. Co do porodu rodzinnego to chciałabym żeby moj T... był ze mną ale on nie chce za bardzo, boi się... a nie chcę go zmuszać. Chociaż są postępy w jego podejściu do porodu bo na początku nie chciał słyszeć nawet o wejściu na porodówkę, a teraz mówi, że może być ze mną tak długo aż nie zacznie się ostatnia faza porodu.

Ann Ale ci zazdroszczę tego morza.... Kocham morze... Też planujemy wypad nad morze ale czekamy na ładną pogodę :)

MAniula gratulację córeczki :) no i najważniejsze że malutka jest zdrowa :) Ja też od początku miałam przeczucie że będzie chłopiec a tu niby dziewczynka :)Wszyscy znajomi też mi mówią "bedziesz miała chłopca" i zaczynam w to wątpić.

Wczoraj byliśmy w Smyku i miałam wielką ochotę kupić coś dla mojej kruszynki . Miałam już w ręce wybrane ubranka, ale w ostatniej chwili stwierdziłam że poczekam jeszcze tydzień do usg :)
Ostatnio też się trochę przestraszyłam bo przez kilka dni bolał mnie brzuch, czułam straszne ciągnięcie w dole brzucha . Jak leżałam to było ok , ale jak tylko wstałam i zrobiłam kilka kroków to ból wracał. Na szczęście ból minął , a mała intensywnie daje o sobie znać więc raczej wszystko w porządku. Też tak macie dziewczyny że z dnia na dzień czujecie intensywniejsze kopniaczki i coraz częstsze? czasem jak przyłoże rękę do brzucha to mała tak kopie że aż mi ręka podskakuje :) cudowne uczucie:)

Zazdroszę Wam dziewczyny waszego apetytu. Ja to muszę się zmuszać do jedzenia...


pozdrawiam wszystkie mamuśki i życzę miłej niedzieli :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873685 przez Ewcia87
Witajcie sierpnióweczki :)

dziulka Ależ oczywiście ;) Ja również odczuwam te kopniaczki coraz częściej i są coraz silniejsze. Czasem mój brzuszek wygląda tak jakby tańczył lambadę ;) Co do apetytu to ja w przeciwieństwie do Ciebie nie mam żadnego problemu. Mój mąż się ze mnie śmieje, że cały czas mi buzia chodzi ;)

A teraz zmykam dokończyć pakowanko bo jeszcze trochę i mężulek wraca ze służby i ruszamy w małą podróż :) tylko 860 km przed nami :) Jedziemy do rodziców do Zamościa na święta i nie wiem jak mój odcinek krzyżowo-lędźwiowy do zniesie :(

Miłej niedzieli :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873703 przez ann-sunshine
Czesc

Morze jest fajne, ale nie na codzien. Niestety reumatyzm i problemy ze stawami to problem.

900 km to przez cala Polske. Bylam kiedys za dziecka w Zamosciu. Pamietam duzo akacji ktorych u nas nie ma bo one maja dlugie korzenie i morska woda im przeszkadza.

Milej niedzieli

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873730 przez asienka87
Witam w to niedzielne południe :)



Dziulka też zdarza mi sie, że czuje ból w dole brzucha, takie jakby ciągnięcie w dół.. wczoraj tak miałam.. ale przeszło całe szczęście :) no i zauważyłam, ze jak siedzę, to uciskam brzuch i musze siedzieć bardziej na leżąco, wtedy jest ok :)
no i my też jeszcze z wyprawka nie ruszyliśmy, choć juz 3 razy potwierdzony synek, i na połówkowym też :) a co do kopniaczków, to faktycznie coraz mocniejsze i coraz częściej w ciągu nocy ;)



Ewcia ja mam to samo :P ledwo coś zjem i już jestem głodna :P no ale przeciez nie mogę małego głodzić, trzeba jeść :laugh: życze jak najmniej uciążliwej podróży i odpoczynku u rodziców :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873930 przez MAniula
Jak wam minął weekend? Pogoda średnia bo zimno, ale do zniesienia ;)

Co do głodu to ja mam tak, że nie jestem głodna ale jak zacznę być to muszę szybko coś zjeść bo mam takie ssanie ;)


No i mam pytanie do dziewczyn, które są już długo na l4, jak jest z wypłatą z ZUSu? Naczytałam się ostatnio, że potrafią zwlekać z 2 miesiące, że kontrolują itp. Jakie macie doświadczenia?? Czy oddajecie L4 pracodawcy czy do ZUSu? Płacą wam na konto czy listonosz przynosi?

A co do świąt jestem w .... lesie, okna nie pomyta, firanki nie zmienione, po pracy jak będę wracać to zapewne się będę kładła. Ale to krótkie święta, pogoda zapowiada się licho, pierwszy dzień spędzimy u teściów, drugi na odpoczynek i w sumie po świętach. Więc nie panikuje ;)


Pozdrawiam po niedzielnie i miłego tygodnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #873999 przez midnight
Cześć dziewczyny :)

Ja mam za sobą pracowity weekend - przemeblowanie i odgruzowanie części mieszkania z niepotrzebnych szpargałów (w zasadzie to M. odwalił większość roboty, a ja dyrygowałam - hihi :silly: ). Zmiana niby nieduża, ale mamy przygotowany kącik na łóżeczko dla Kacperka :D jeszcze co prawda bez łóżeczka, ale i na to przyjdzie czas. Póki co, mamy pierwszą rzecz dla szkraba - koleżanka przywiozła mi przewijak - a po majówce jadę do moich dziewczyn robić przegrzebkę w ciuchach dla malucha.

Oliwka dalej chora - chyba schodzi jej na oskrzela, bo kaszle paskudnie - kolejny tydzień ze mną w domu :/

w czwartek byłam na wizycie u gina - szczęśliwie wszystko jest ok, nic z szyjką się nie dzieje, a te skurcze to skurcze Braxtona-Hicksa - lekarz powiedział, że jeśli jest ich ok. 8 w ciągu dnia, to nie ma się czym przejmować. Kazał mi wytrzymać jeszcze przynajmniej 15 tygodni i spędzać czas głównie na leżeniu. Więc z jednej strony jest ok, a z drugiej mam leżeć... :/ a zaraz po świętach idę na usg połówkowe :D :D

Jak ja dawno nad morzem nie byłam - ostatnio 12 lat temu ... :( poszłabym na spacer po plaży. Ale w tym roku nic z tego, wakacje spędzam w domu, bo boję się ruszyć dalej od szpitala :angry:

MAniula Ja swoje L4 oddaje do pracodawcy i to on mi płaci, a potem sam rozlicza się z ZUS. I tak jest w przypadku firm, w których do ubezpieczenia jest zgłoszonych więcej niż 21 osób. Jeśli to mała firma to świadczenia wypłaca ZUS - tyle wiem, i na tym już się nie znam :blush:

Suzanna - przytulam mocno :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #874001 przez ann-sunshine
Dzien dobry.

Sobota pracowita
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
. Wczoraj za to lenistwo.

Co do Zus to
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Dzis misja umowienia sie do dentysty.

A co u reszty dziewczyn?

Midnight mam to samo zalecenie czyli odpoczywac jak najwiecej.

Zreszta lezenie i jedzenie teraz najlepiej mi wychodzi, co juz widac bo waga poszybowala do gory

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #874009 przez marsi
Hej, weekend minął bardzo szybko :( mężuś wrócił do pracy a ja znowu sama w domku :(
Od dziś zaczynam porządki wielkanocne, poniekąd mąż już w weekend rozpoczął-umył okna :laugh: dzielny zuch z niego. U nas można powiedzieć, że wyprawka już skompletowana. W zeszłym tygodniu przywieźli wózek, a w sobotę odebraliśmy łóżeczko :) już skręcone stoi na swoim miejscu. Szafa dla Antosia zapełniona ciuszkami do 3 miesiąca, jeszcze tylko pozostaje nam kupić kosmetyki. Jak dla mnie to ciężki orzech do zgryzienia, naczytałam się o tych alergiach itp. Może wy macie jakieś sprawdzone marki i polecacie?

MAniula ja jestem na zwolnieniu lekarskim już od końca stycznia. Moja firma zatrudnia mniej niż 21 pracowników więc ZUS przejął mnie po 33dnia. L4 przesyłam do pracodawcy a on działa dalej. Puki co dostałam pierwszą wypłatę zasiłku chorobowego od ZUSu, mimo moich i twoich obaw wypłacili mi go już 28 marca. Od księgowej wiem, że w tym roku zasiłki wypłacane są ostatniego dnia miesiąca, robia to regularnie, ale w każdej chwili mogą zmienić datę przelewów bez poinformowania o tym fakcie zainteresowanych tzn. nas. Wpłacają mi na konto bo pracodawca przekazał dane do przelewów.

W sobotę miałam badania w tym glukozę na czczo z krwi i musze powiedzieć spoko, nic strasznego. Wyniki krwi i moczu wzorowe, glukoza też, na czczo 80 po 2 godzinach 88, więc w normie. A jutro mam dentyste :( boje się trzymajcie kciuki by nie było dziurek. Zawsze mam znieczulenie, bo bez to nie siadam na fotel :) dentystka juz mnie ostrzegła że jak będą dziurki to robimy bez znieczulenia, żeby maluszkowi nie zrobić krzywdy :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #874024 przez Wiki
Hej Dziewczynki :)

Trochę się nie odzywałam ale czytałam na bieżąco. W pracy teraz uczę dziewczynę na zastępstwo i nie powiem ale jest to dość męczące a potem muszę nadrabiać ten czas.

U mnie weekend minął również pracowicie. Męża zagoniłam do pracy aż się paliło :laugh: Odkurzał, mył podłogi, potem pozdejmował firanki do prania ja tylko wrzuciłam je do pralki a on mył okna żeby jak się upiorą odrazu powisić :laugh: i jeszcze wymiana pościeli Także mężulek padł po tych pracach :laugh: a co tam niech widzi ile to roboty :laugh:

Maluszek często kopie i super jest to uczucie tylko ja jestem coraz większa 94 w pasie i przytyłam już 8 kg. I wcale tak dużo nie jem Faza na jedzenie jakoś mi przeszła w porównaniu do I trymestru. W czwartek idę na usg i już jestem ciekawa ile synuś waży :) W sobotę robiłam badania i żelazo wciąż mi powoli spada bo ostatnio miałam 12,3 teraz 12,1 przy normie 12-16 więc niby się mieszczę ale nie wiem co lekarz na to powie i czy nie bedzie kazał się wspomóc. Pytanie do tych co biorą żelazo Przy jakich wynikach lekarz wam przepisał wspomaganie tabletkami???

Amja witaj w naszym gronie :)

Ann Fajnie masz z tym morzem My myślimy pod koniec maja wybrać się tak na 4 dni do Sopotu żeby sobie odpocząć, posiedzieć na plaży i zjeść dobrą rybkę :) Uwielbiam Sopot Tylko zobaczymy jaka pogoda będzie pod koniec maja :)

MAniula gratuluję córeczki Najważniejsze że jest zdrowa i wszystko jest ok :)

Ewcia 87 Mój mąż jest z Zamościa więc nas też w tym roku czeka Wielkanoc w Zamościu Jedziemy w sobotę rano tyle tylko że z W-wy mamy bliżej niż Wy

Midnight Ja podobnie jak Ty boje się już w wakacje gdziekolwiek ruszać Może na pierwszy tydzień pojadę do rodziców na działkę pod W-wę i tyle Mama nie ma prawka więc w razie czego nie było by wesoło latać i szukać kogoś z samochodem żeby mnie na porodówkę wiózł :) a pewnie też na KTG każą nam się co rusz stawiać. Syna już na obóz zapisałam nad morzem i to w terminie porodu :) pytanie tylko czy urodzę akurat w terminie :)

Miłgo dnia dziewczynki Wam życzę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #874029 przez nuśka09
Witajcie Mamusie! sprzedaję ubranka po swoim synku może któraś z Was będzie zainteresowana ;)
allegro.pl/z-szafy-maksia-modne-firmowe-...msc-i4149257223.html
Wszystkiego dobrego :) pozdrawiam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #874045 przez kakadu
natalia 87 moja dzidzia wazy 600 gram

Witam wszystkie dziewczyny w poniedziałek :) czas leci szybko, pomyslec, że jeszcze niedawno wpisywałysmy się z pozytywnym testem i pierwsza wizyta u gin :)
pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #874052 przez midnight
Wiki Masz jakąś sprawdzoną firmę z obozami/koloniami dla dzieciaków? Ja właśnie szukam czego nad morzem dla mojej dziewczyny, bo do tej pory jeździła z ZHP, ale w tym roku już nie chce i przestała na zbiórki chodzić, więc lipka. Może coś mi doradzisz? :unsure: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #874064 przez ann-sunshine
Uuu jutro na wizyte smigam i tez pewnie glukoze dostane.

Cos mnie kłuje w prawym boku. Zaleglam na sofie, moze minie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #874069 przez midnight
Zalegaj :) to jedyna słuszna pozycja w tej chwili :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #874075 przez Wiki
Midnight Mam bardzo fajną firmę Dzieci znajomych z niej jeździły i ma dobre opinie Ma obozy i kolonie nad morzem w górach i na Mazurach Ja moje dziecko na 27.07 szykuje do Darłówka. Kolnie mają bardzo fajny program więc dzieci nie mogą się nudzić :)

Firma nazywa się Dziecięca Akademia Przygody

www.akademia-przygody.pl

W jakim wieku jest Twoja córka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl