BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

10 lata 3 miesiąc temu #824437 przez ann-sunshine
Missy nieźle, strach z domu wychodzić, o wsiadaniu do samochodu nie wspominając.

O żelazie i wypróżnianiu coś bym powiedziała, ale nie będę was straszyć przed porodem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824503 przez Ummi
Aggi witaj Ummi, fajnie że się ujawniłaś no co kraj to obyczaj, w Anglii bodajże w ogóle kobieta do 12tc to kobieta normalna nie uznawana za 'chronioną' - 'bo wszystko się może zdarzyć' - i takie myślenie też jest wkurzające.. Widzę że masz maleńkie maleństwo w domu już Szybko Wam się udało! Oby drugi maluch był zdrowiutki. Na kiedy masz termin??


Moja gin tez zaklada karte ciazy dopiero okolo 10-11 tc.
Czy ja wiem czy szybko – roznica bedzie prawie 2 lata, wiec wydaje mi sie, ze fajna roznica dla dzieci, beda mogli razem psocic :D Termin mam na 09.08.
My z powiedzeniem chcielismy zaczekac do konca pierwszego trymestru (choc ja nie umie robic niespodzianek i zawsze mnie korci, zeby powiedziec od razu :P), ale siostra mnie odwiedzila i wtedy mialam plamienia i nakaz lezenia, wiec musialam sie wygadac, no bo co powiem, czemu leze i ani synka podnosic nie moge itd., wiec jej powiedzielismy, no a jak juz ona wiedziala, to zeby bylo sprawiedliwie powiedzielismy rodzicom i rodzenstwu ;)
A u nas wczoraj byla super pogoda, a dzis ziiiiimno, choc spacer juz zaliczony – z maluszkiem nie ma zmiluj – dziennie chce lazic po dworze – od 1,5 tygodnia sam chodzi i nic innego go nie interesuje ;)
Ann-sunshine – nie strasz dziewczyn ;) a szczegolnie porodem, bo dobre nastawienie jest megawazne :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824518 przez asienka87
Teraz ja mam troszkę do nadrobienia :)

Missy też już przechodząc koło sklepików z ciuszkami mam chęć coś zakupic :) no , ale ja również jeszcze zaczekam, do badań prenatalnych co najmniej i do minięcia przelomowych 3 miesięcy i wkroczenia w II trymestr...
u Was ślizgawica, a u nas chlapura :P cały czas pada i pada..jest zimno i mokro brrr... i tez sie wychodzić nie chce... musiaam tylko do piekarni iść, ale to całe szczęście jakieś 50 metrów :)



Nata mnie już całe szczęście minęły mdlości...ale może dlatego, że minęłam już 12 tydzień.. teraz mogę jeść prawie wszystko :) piszę , prawie, bo na rybe, śledzie , ogórki konserwowe nadal patrzeć nie moge :)

Ann mam nadzieje, że mdłosci niebawem Ci minął :) a ja niestety nadal jestem senna...może dlatego, że mam jeszcze problemy z pęcherzem i budzę sie częściej w nocy, no i w dzień nadrabiam... :) no i tak, jak Aggi, zakupiłam tregginsy i bardzo wygodnie mi w nich jest :)


Aggi uważaj na siebie...bo mogło Cie przewiac i dlatego krzyże bolą...ubieraj sie ciepło, a w domku najlepiej pod kocykiem..i odpoczywaj dużo.. :)
Ja tez właśnie takie tregginsy sobie kupiłam, jedne już miałam, więc mam 2 pary na zmianę- jasne i ciemniejsze, na razie wystarczy :) zressztą jak nam brzuszki będą rosły to już wiosna- lato będzie, więc w sukieneczkach bedziemy smigać ;D

Maniula ja też wczoraj na chrzcinach byłam... i też pojadłam pyszkości, oj pojadłam.. :) i wszystko tak mi smakowało ;D a najbardziej rosołek...oj wszedł mi :) a na deser ciepła szarlotka z bitą śmietaną i lodami...pychotka :) az bym pochłonęła też dzisiaj taką porcyjke :)
Daj znać jak już będziesz po wizycie i zdjatko z usg pokaz :) na pewno będzie wszystko dobrze :laugh:

U mnie już wszyscy zainteresowani wiedza :) rodzina najbliższa, czyli rodzice, teściowie, rodzeństwo, szwagierki, przyjaciele i praca :) nie mogliśmy sie powstrzymać bo ponad 1,5 roku na to czekaliśmy, przeszłam dużo badań, faszerowania sie lekami, zabieg i po prostu... nie moglam uwierzyć w nasze szczęście i chcieliśmy aby inni cieszyli sie razem z nami..i ucieszyli sie bardzo, nawet mój szef sie ucieszył i jest mi zyczliwy, choć nie powiem, przeżył to , ze po 7 latach musi nowa osobe zatrudnic :)

Ummi też uważam, ze 2 latka, to jest taka super różnica wieku :)
mnie też ciężko tajemnice utrzymać... choć powiedzieliśmy rodzinie, jak nam już karte ciąży gin założył, to jakiś miesiac wcześnmiej już wiedzieliśmy że jestem w ciąży i musiałam cały czas na imprezach ściemniać... to leki biore, to antybiotyk, to mam badanie krwi i alkoholu nie moge pić :P a w tym czasie jakieś 3 imprezy rodzinne mieliśmy :P ale udalo sie, bo ja wczesniej brałam różne leki, więc z tym nie było problemu- uwierzyli :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #824625 przez aggi
Hej :) U nas tak dziś szaro i ponuro że człowiek nie ma na nic ochoty. Musiałam iść zapisać się do okulisty - noszę soczewki i po 1 nie wiem czy w ciąży w ogóle można.. a po 2 chcę skonsultować moją wadę i czy ma to się jakoś ewentualnie do mojego porodu :S

Mam pytanie, może któraś się orientuje? Macierzyński przysługuje matce i niektóre tam tygodnie można na ojca przepisać, ale co się dzieje gdy matka jest bezrobotna? Może ojciec wykorzystać sobie swój przydzielony urlop czy nic się mu wtedy nie należy??

MAniula trzymam ogromnie kciuki i czekamy na zdjęcie maluszka :D o, spóźniłam się z kciukami bo wizyta była o 12 dzisiaj, tak? czy źle to myślę? :P Ale w głębi serca i tak o nas wszystkich mocno myślę :) a ja jednak wolę od razu przejście na wiosnę :) a to u mnie wiedzą już wszyscy oprócz babci która ma przeboje zdrowotne, cierpi na nadciśnienie, wylewy miała, teraz niedawno ze szpitala znów wyszła... i póki co nie chcemy jej dostarczać jeszcze emocji. A ta to rodzina wie i się cieszą :)

Ann u mnie się domyślają, plotki chodzą, ale ode mnie tego nie usłyszeli. Mam L4 póki co od rodzinnej ale słabłam im tam w pracy i nienajlepiej się czułam więc.. myślę że wiedzą, ale kij im w oko :S miałam to samo, tylko moja mama wiedziała, nikt w rodzinie a mój dumny mąż rozpowiedział u siebie w pracy :D Faceci... :) Ann dawaj z tym żelazem, przez internet nic mi nie straszne...

missyy niezła szklaneczka... u mnie póki co sam deszcz i wiatr okropny, że parasol chce porwać :dry:

Agni a mi powiedział że obojętnie kiedy :D I biorę wieczorem :P to hmm.. może zacznę faktycznie rano brać :blush:

Ummi
No to termin super :) Wszystkie po kolei będziemy się rozpakowywały :woohoo: mi straszenie nic nie pomoże bo wystarczy że poczytam sobie opowieści z porodówki i zaraz mdleję :P Ba, wystarczy że o szpitalu pomyślę, nie mówiąc już o igłach itd :dry:

asienka ja na śledzie od dziecka patrzeć nie mogłam a teraz to dopiero :P
no dokładnie później to się będzie w spodenkach, sukienkach i japonkach śmigało :D haha no nieźle to ja na urodzinach szwagra 25 listopada popiłam ojjjj mocno, a już teoretycznie byłam w ciąży, ale alkohol mi jeszcze smakował, tydzień później na urodzinach teścia wypiłam jeden kieliszek i myślałam że się przekręcę :S :silly:

No nic udanego popołudnia :kiss: , ja obiecałam mamie zakupy, a jak wrócę to spadam do łóżeczka trochę :) Wpadnę tu wieczorem do Was jeszcze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824659 przez missyy
ale się rozpisujecie :silly:

Wróciłam do domciu. Porobiłam zakupy do domu, w markecie chyba ogrzewanie wysiadło, bo dygotałam jak głupia. Jeszcze nam zamek od bagażnika przymarzł, więc wszystkie zakupy poszły na siedzenia, masakra :lol: To potem namówiłam emka na gorąca kawę, na rozgrzanie :P Od kawy się zaczęło, a ostatecznie kupiłam sobie bluzeczkę w Mohito i portfel :side: haha, bo mój to nadaję się do wyrzucenia. Jeszcze może trochę w tej bluzeczce pochodzę, kupiłam trochę większą, a i tak już brzuszek się zarysował od biustu :cheer: Słodziakowo ;)

A co do wypróżniania to też nie jest najgorzej, chociaż ostatnie dni też mniewam gorsze :blush: :blush: :blush: Nawet kawa już nie pomaga.
Kupiłam sobie activie i codziennie zajadam :)



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #824665 przez asienka87
Aggi moja szwagierka 2 miesiace temu urodziła dziecko, sama jest bezrobotna, a jej mąż właśnie przebywa na 2 tygodniowym tacierzyńskim... jest to dowód na to, że przysługuje :)
no ja w sumie pierwszy raz z życiu czułam owulację :) i jakoś tak czułam, ze coś jest nie tak... i instyktownie nie piłam alkoholu...no poza jednym dniem, - 2 dni przed testem, kiedy wypilam 2 piwka u koleżanki :)



Ale dziewczynki teraz fajnie sobie odpoczęłam :) 2 godzinki pospałam, potem godzinke poleżakowałam i teraz tak fajnie sie czuje ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #824666 przez missyy
asienka87 napisał:

Aggi moja szwagierka 2 miesiace temu urodziła dziecko, sama jest bezrobotna, a jej mąż właśnie przebywa na 2 tygodniowym tacierzyńskim... jest to dowód na to, że przysługuje :)
no ja w sumie pierwszy raz z życiu czułam owulację :) i jakoś tak czułam, ze coś jest nie tak... i instyktownie nie piłam alkoholu...no poza jednym dniem, - 2 dni przed testem, kiedy wypilam 2 piwka u koleżanki :)



Ale dziewczynki teraz fajnie sobie odpoczęłam :) 2 godzinki pospałam, potem godzinke poleżakowałam i teraz tak fajnie sie czuje ;D


Te dwa tygodnie przysługują mężczyźnie na opiekę nad matką i dzieckiem, ale moim zdaniem to nie jest tacierzyński sam w sobie. Ale mogę sie mylić :P:P



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824669 przez asienka87
Missy lubie mohito :) szczególnie jak sa przeceny ;D ładniutkie tam rzeczy maja :) i reklamacje bez problemu uwzględniaja ;) też już brzuszek troszke mi urósł.. szczególnie to wczoraj było widać, jak sukienkę ubrałam :)

A to nie wiem dokładnie jak sie nazywa... oni mówili, ze tacierzyńskie wziął... bo podobno oprócz macierzyńskiego w pełnym wymiarze, ojcom przysługuje 2 tygodnie... a opieka nad dzieckiem i matką to chybba jeszcze cos innego... bo moja znajoma niestety urodziła martwe dziecko :( i jej mąż wziął opieke na nią...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824675 przez missyy
asienka87 napisał:

Missy lubie mohito :) szczególnie jak sa przeceny ;D ładniutkie tam rzeczy maja :) i reklamacje bez problemu uwzględniaja ;) też już brzuszek troszke mi urósł.. szczególnie to wczoraj było widać, jak sukienkę ubrałam :)

A to nie wiem dokładnie jak sie nazywa... oni mówili, ze tacierzyńskie wziął... bo podobno oprócz macierzyńskiego w pełnym wymiarze, ojcom przysługuje 2 tygodnie... a opieka nad dzieckiem i matką to chybba jeszcze cos innego... bo moja znajoma niestety urodziła martwe dziecko :( i jej mąż wziął opieke na nią...


2 tygodnie to chyba urlop ojcowski, a tacierzyński trwa dłużej. nie wiem:P



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824686 przez ann-sunshine
Jest tacierzynski i ojcowski i to sa dwie rozne rzeczy ale ja w temacie nie jestem bo moj mezu od lat pracuje wiec on nic takiego nie dostanie, urlopu w normalnym rozumieniu tez nie. Aggi Moofki zapytaj moze ona wie bo mezu miesiac z nia w domu siedzi.
Dobra to niech czytaja tylko te co sie nie boja
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824692 przez missyy
Ann
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #824719 przez MAniula
Jestem ;) a dokładnie jesteśmy, serduszko bije, Szkrab mały rośnie i ogólnie dużo pozytywnej energii :cheer:


Maleństwo wg usg jest troszkę młodsze niż licząc od pierwszego dnia miesiączki, ale to by się zgadzało bo owulację miałam później kilka dni ;) Dziś ma 7tygodni 6 dni :kiss:

Żelaza nie dostałam bo pani doktor stwierdziła, że to naturalne, że hematokryt spada bo objętość krwi rośnie, ogólnie mam pełno optymizmu w sobie, na czasie poinformujemy teściów niech się cieszą ;)
Przy okazji musimy obmyślić plan jak tu wyciągnąć od państwa troszkę więcej macierzyńskiego (finanse) bo ja prowadzę działalność jednoosobową plus jestem zatrudniona i nie wiem ostatecznie od czego będzie mi się liczyła kwota macierzyńskiego. Nie jestem materialistką ale prawda jest taka, że nasz kraj nie pomaga kobietom przedsiębiorcą zwłaszcza, gdy zmieniły się przepisy w tamtym roku. Ale to mniej ważne ;)

Ważniejsze jest to, że na 14 lutego mam termin na to usg prenatalne i to kolejny punkt, który odrobinę mnie stresuje ale tak naprawdę na nic już teraz nie mam wpływu. Mogę tylko się dobrze odżywiać, nie stresować, odpuścić w pracy, i cieszyć się tym co mam;)

Aha i znów mam zrobić całą litanie badań mocz, morfologię, hiv, różyczkę, cytomegalię, posiew z pochwy i coś tam jeszcze uff.
Jutro zaś jadę do ortodontki i muszę ją poinformować, że jestem w ciąży i musimy sobie odpuścić co najmniej do marca wyrywanie zęba, chcę aby minęła ta granica 1 trymestru, żeby szkrab był już bezpieczny.

O urlopie ojcowskim niestety nie wiem za wiele, najlepiej zapytać wujka googla, i ogólnie to pozdrowionka dziewczyny, miejcie się dobrze a ja lecę robić łazanki... ;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824733 przez Ummi
Maniula swietne wiesci ! niech dalej zdrowo rosnie :)

Moja gin zawsze mowi, ze juz na USG mozna zobaczyc jaki nasze dziecko ma temperament/charakter i mnie sie sprawdzilo... synek na USG w 10 tygodniu sobie fajnie spokojnie lezal z raczka na glowce - maly Mysliciel, ruszal sie, ale bez szalenstw i do teraz jest taki slodziak, ktory umie sie wszytskim zabawic, do kazdego sie usmiechnie, a zanim cos zrobi to trzy razy pomysli, a w czwartek zobaczylam na USG drugiego Maluszka (w 11tc)... sprezynko-torpete, ktorej nie mozna bylo zrobic zdjecia nawet ! caly czas byl w ruchu, pomachal nam, przekrecil sie, obrocil, a zdjecie mam zamazane, bo ineczej sie nie dalo :D Ginka tez byla w szoku, ze az tak zywy... az sie boje co to bedzie :side:

Ann na to jest prosta rada
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824748 przez MAniula
Czy któraś z was może mi łopatologicznie wyjaśnić jak zamieścić suwaczek?? :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824750 przez aggi
missyy ja się rozpisuję bo nadrabiam zaległości zawsze :D a to ja twardo mam bluzki w swoim rozmiarze i większych nie będę kupowała chyba że później faktycznie już się w nic nie zmieszczę :S moim zdaniem masz rację, 2 tygodnie zawsze przysługuje, mnie bardziej zastanawia kwestia tego czy jeśli matka nie może mieć macierzyńskiego bo nie pracuje to czy coś w ogóle ojcu przysługuje :)

asienka tak tak 2 tygodnie każdemu ojcu przysługuje, ale zastanawia mnie kwestia reszty całości urlopu który przysługiwałby matce - czy ojciec może przejąć swoją część jeśli matka nie pracuje. Bo mój chciałby dłużej w domu pobyć niż dwa tygodnie :)

Ann
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


MAniula no piękne maleństwo :woohoo: :kiss: Wy to przynajmniej wiecie że będziecie mieć to prenatalne a ja żyję w niewiedzy :(

Ummi nawet nie mów że tak można charakter zobaczyć bo ja poszłam na USG tydzień temu to godzina 20ta a mały rozruszany, wywijał nogami i rękami i ani myślał spać :ohmy: Jeśli to prawda co mówisz, to będę miała przerąbane :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl