BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

9 lata 7 miesiąc temu #927699 przez Wiki
Hej Dziewczynki :)

Ja jutro lecę z małym na badanie bioderek Udało się z nfz :) więc 230 zostaje w kieszeni :)
Któraś pisała że małego mierzyli jej tylko do bioderek u mnie było tak samo bo niby chodzi o to żeby nic nie nadwyrężyć zanim maluch nie będzie po badaniu bioderek

Serduszko- Śliczny synuś :)

Aggi- kochana wyglądasz tak jakbyś jeszcze nie dawno nie była w ciąży w ogóle :) a Maksiu słodziak :)

Inna- to żeby zostać w Polsce i ściągnąć męża jesteś gotowa przeprowadzić się w jego str :) odważna decyzja ale super że już będziecie razem :) i Nadia będzie miała tate na codzień :)

Asienka- 7 godz snu to narazie mogę sobie pomarzyć :) u mnie 4 to max :) a wkładkę też już wyjęliśmy bo bardzo się denerwował a wkładka i czapka to już w ogóle katastrofa :) :) :)
Widzę że wizyta u lekarza była owocna A ile wcześniej się staraliście i jeśli można widzieć to jaki zabieg miałaś? Faktycznie dał Wam ten lekarz do myślenia :) a jeśli chodzi o te sprawy to mieliśmy teraz dłuższą przerwę i sama jestem ciekawa czy dalej będzie mnie coś kłuło w środku hm... Niby już wszystko się obkurczyło więc musimy sprawdzić :)

Marsi- ja już zakupiłam taka czapeczkę jesienna i wczoraj już założyłam a rajstopki pod spodnie już od jakiegoś czasu zakładam Kupiłam Bartusiowi 4 pary :) Dużo wygodniejsze niż półśpiochy :)

Natalia- Mój mały rączki zaczyna namiętnie wkładać do buzi w zasadzie to jedną :) a druga jest dobra do trzymania się za ucho lub ciągniecia się za włosy :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #927739 przez missyy
Ja na szybko streszczę, uśpiłam niunie, a teraz patrze zaczyna mi się już budzić, heheh

Kupki wczoraj niestety nie zrobiła, musiałam dać czopka, bo to już 5 dzień ;/;/ Dziś idziemy do lekarza.

Co to tarczycy. Za tydzień umówiłam się na kontrolę, mojej lekarki nie było, więc dopiero teraz. Wynik mam już zrobiony, 0.29 :S Norma najniższa to 0.25. Także poleciało w dół jak diabli, znów w stronę nadczynności. może dlatego tak łatwo mi się chudło po ciąży, zrzuciłam chyba 14kg , plus dodatkowe 3 sprzed ciąży. ;]
Pewnie będę musiała skończyć z Euthyroxem, albo chociaż dawkę zmienić.
Może na wizycie coś nadmieni o małej, czy nie trzeba czasem jej tarczycę zbadać.

Maja też lubi wciskać rączki w oczka, zwłaszcza jak się przeciąga. Teraz mamy kłopot, bo strasznie jej jedno oczko łzwali i ropieje. Po nocy całe ma oropiałe i sklejone ;/;/ Wrrr. Przemywam herbatą, ale nic nie daje.

Za tydzień idziemy na szczepienie, a ja do gina na kontrolę. Też musze pomyśleć nad antykoncepcją, nie chce wracać do tabsów, ale nic innego nie ma. Do wkładek domacicznych nie jestem przekonana, a implant drogi jak diabli ;/;/



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #927805 przez aggi
dzień dobry mamusie :)

serduszko wiesz co wg mnie 2 miesiąc teraz naszym dzieciaczkom właśnie leci i można dawać te dawkę dla 2msc :) Ja namieszałam mu ostatnio 120 i wchłonął na raz a oczy jak 5zł i jeszcze by chciał ale nie dałam więcej :)

Inna
Maks właśnie po moim mleku ulewa a po mm jak mu te parę razy dałam to nie ulał :D dziwne

Wiki dzięki za stronkę :) i za komplementy :)

marsi mocno ciemieniuchę macie?? mojemu jeszcze się nie łuszczy ale jak poczeszę go to trochę skórka schodzi. Nie wiem czy już robić te zabiegi z oliwką czy jeszcze nie? co do spodni to ja zakładam jeszcze skarpetki grubsze pod spodnie. A czapeczka bawełniana ale na to kaptur z kurtki :)

asienka kuuuuuuuurcze ale niefajnie z tym zszyciem :( może ja też coś takiego mam? też mi tam coś blokuje :S mi lekarz powiedział że jak tylko będę chciała to mam przyjść i pomoże zakończyć laktację. Mam nadzieję że wytrwam w ogóle do tych 3msc bo z tymi moimi cycami ciągle problemy :( co do dziecka no to faktycznie poważnie się musicie zastanowić kurcze jednak to mega odpowiedzialność dwójka maluchów. Mi gin powiedział żebym przez rok nie zachodziła w ciążę póki co żeby organizm odpoczął. Mój póki co na czapki nie reaguje negatywnie tfuuuu tfuuuuuuuu :)

natalia heheh ja też wszystko sobie rozplanowuję jak mały idzie spać a tu psikusy mi robi bo nie zdążę nigdy ze wszystkim hehehe ;) kochana podziwiam za działanie ręcznym laktatorem :D ja musiałam elektryczny mieć mimo że pierwszy kupiłam ręczny ;) mój namiętnie chwyta się za głowę z tyłu i zdarza się że pazurki wbije.......... nic tylko uwiązać :P

Inna super że spróbowałaś z cycem i się udało ! fajnie że lepiej się czujesz :)

missyy rumiankiem przemywaj oczko :)

oj kochane a u nas znów dziś była wieeeeeelka kupa po całej nocy tak, że pralka poszła w ruch ;) zawsze robił po każdym jedzeniu kupkę a teraz przez noc nie robi i później taka kumulacja rano :D moje cyce OK, sutek jeszcze trochę boli ale dowiedziałam się że to z laktatora :S źle musiał zaciągnąć...... ech :( ale już lepiej. co jakiś czas mały dostaje mm w nocy i dzięki temu ja wyrabiam się z mleczkiem dla niego lekko 'na zapas'. Tyle u nas :)

a mam pytanie na noc całkowicie gasicie światło czy zostawiacie jakąś lampkę?
i co polecacie jak się odparzy pupa? próbowałam już bepanthen, linomag, sudocrem........ i nic :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #927818 przez Wiki
Aggi czyli próbowałaś to samo co i my(chodzi o maści) przy pupie i my do tego jeszcze zmienialiśmy pieluchy i chusteczki na inne a u lekarza się okazało że na to już tylko maść z antybiotykiem pomoże bo to było zapalenie Więc jak Ci się jeszcze przez chwilę nie uda to idź z tym do lekarza bo szkoda Maksa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #927849 przez aggi
Wiki no póki co go to nie boli bo nie płacze ani nie marudzi ale nie umiem się tego pozbyć zbytnio :pinch:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #927861 przez asienka87
Natalia współczuje odciągania ręcznym laktatorem... i to tyle czasu.. lał.. ja odciagałam recznym może 3 dni i miałam dosć :P całe szczęście mam elektryczny i jest o niebo wygodniej :) zobaczysz jaką ulgę Ci to przyniesie :)
w sumie to nie tyle sie przyplątało, co po prostu mam słabe niezahartowane sutki i nei sa przystosowane do odciągania pokarmu... wnioskuję, ze stąd ten ból przy każdym odciąganiu, no i te peknięcia , krwawienia i opuchnięcia.. niestety smaruje bepanthenem, alantanem i maltanem, oraz psikam oktaniseptem, ale nic to nie daje :(
Oj, kacperek bardzo wkładał rączki do oczu... i raz tak włożyl głęboko, ze zaczęło ropieć , musielismy az udać sie do pediatry, bo mu nei przechodziło i musiał dostać kropelki z antybiotykiem... teraz znów nagminnie wkłada raczkę do buzi :) ale to , jak jest głodny :) to znak dla mamy, ze czas na karmienie ;)

Inna no to super wiadomość ;) czyli mleczko dalej produkujesz :) najważniejsze, abyscie Wy czuły sie dobrze :) no własnie mnie lekarz powiedział, ze n a zakonczenie laktacji najlepiej wziąć tabletki...
co do kupki, to u nas też luźna... taka chyba ma być, tylko jakiś problem z tym zrobieniem... ale odkąd podaje syropek, to kupki są, dziś też była :)
ja przy tabletkach w ogole nie tyłam :) wręcz nawet nie było problemu z ewentualnym zgubieniem 2-3 kg :) niestety nie doradze, bo u nas troszke inaczej to wyglada, jak już pisałam w wcześnieszym poscie :)

Wiki no teraz tak śpi średnio 6-7 godzin :) wczoraj np zasnął po 20, a obuidził sie o 3.00, a potem o 7.00 :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

mój własnie też wkłada rączkę do buzi ;) ale w sumie Bartuś niewiele młodszy od Kacperka ;)

Missy jak Kacperek po paru dniach zakrapiania solą fizjologiczną obudził sie z całym oczkiem zaropiałym, to udaliśmy sie do pediatry i niestety musiał dostać kropelki z antybiotykiem, wiec być moze Ciebie też to nie ominie..

Aggi no własnie ja tez mojemu lekarzowi powiedziałam - a jak zajde od razu w ciażę np w styczniu, i będę miała dwoje takich małych Szkrabów? a on na to - to co? co sie stanie? jaki problem? nasze mamy nie takie gromadki wychowywały i dały rade ;) no w sumie racja :P wiem, ze najgorszy byłby pierwszy rok, a potem byłaby super nie duża różnica wieku :) podbudowuje mnie fakt, że moja szwagierka własnie ma 5-letniego synka, w listopadzie jej córeczka skonczy rok i w listopadzie urodzi kolejną córeczke i musi jakoś dać sobie rade :)
rozumiem Cię, bo ja tez mam ciągle problem z tymi piersiami ... mam nadzieje, ze wytrzymam jeszcze te 3 tyg, aby mały skonczył 3 miesiace, a potem zobaczymy..
my zostawiamy leciutkie światełko z lampki.. i tez sie własnie zastanawiam jak długo jeszcze.. czy gasić..
na odparzenie w szpitalu kazano mi kupić maść Tormentiol- troche brudzi, ale pomogło bardzo szybko:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #927862 przez Wiki
Aggi mój też nie płakał dlatego tak zmieniałam kremy i wszystko a zniknąć nie chciało

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #927879 przez nataliaa87
My już po szczepieniu.. Powiem Wam, że tak przeżyłam to szczepienie, że wróciłam do domu i nie wytrzymałam i się normalnie popłakałam :/ Głupia jestem i miękka! Mały w sumie tylko strasznie zaczął płakać po samym wkłuciu, ale za chwilę jak Ł.go przytulił, to już było dobrze. Mimo wszystko tak mi go było szkoda.. Szczepionkę na rotawirusy wciągnął w 5 sekund i standardowo zaczął płakać jak się skończyła tak jak zawsze przy butli :D
Teraz śpi mimo, że pora karmienia minęła..
Z gorszych wieści, to Pani dr usłyszała jakieś szmery przy serduszku i musimy iść na konsultację do kardiologa. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.. Mały waży 5020.

Asienka sama nie wiem jak tak długo wytrzymałam. Pewnie gdyby nie to, że stawy i nadgarstki mi wysiadają, to pewnie jeszcze bym tak ciągnęła. Poza tym jestem już tym strasznie zmęczona szczególnie w nocy, kiedy tyle to zajmuje, a jeszcze trzeba dziecko nakarmić, odbić itd.
Właśnie też się zastanawiałam co by było gdyby Ci się od razu w styczniu udało zajść w ciążę :) Pewnie wszystko da się pogodzić :)
Współczuję CI tych problemów z sutkami. Ja powiem szczerze, że smarowałam je maścią z 2 tygodnie góra. Od czterech tygodni nie robię nic i wszystko jest w porządku.
Odczuwam tylko czasami takie silne, pulsujące kłucia w piersiach.. Też tak masz?

Aggi mozesz spróbować profilaktycznie podziałać z tą oliwką. Skoro skóra się trochę łuszczy to oliwka na pewno jej nie zaszkodzi. U nas już prawie nic nie ma. U nas tez całą noc świeci się lampka i chyba jeszcze się poświeci, bo zauważyłam, ze Szymuś bardzo źle reaguje na ciemność.. Płacze strasznie.
Co do odparzeń, to my nie mieliśmy na pupce, więc nie pomogę, ale kiedy małemu odparzyła się trochę szyjka ( ma tam kilka fałdek :D) to sudocrem pomógł w jeden dzień.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #927943 przez serduszko20
witajcie:)

byłam u gina i te plamki czerwone to coś zrobiło się na bliźnie i powiedział że daje jeszcze miesiąc i jak się to nie za suszy to mam przyjść i mi to przypali czy coś żeby krew się z tego nie sączyła a tak wszystko dobrze:)
mały śpi ale trzeba go budzić do kąpieli dziś mam zamiar spędzić miły wieczór z mężem bo mam urodzinki także uciekam :)
odezwę się jutro:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #927972 przez missyy
Heloo, melduje co dowiedziałam się na wizycie :)

Lekarz zbadał małą, stwierdził ,ze ma silną perystaltykę jelit, dlatego ciągle pruta. A te zaparcia kilkudniowe mogą być przejściowe, takie powiązane z kolkami w tym czasie. Zapisał nam nowe mleko Enfamil Premium, które niby niemowlaki lepiej tolerują. Jak powiedziałam, że karmie Bebilonem, to zapytał czemu tym właśnie :blush: Średnio do 3-4 dni może nie zrobić kupki, jeśli dłużej to niestety trzeba pobudzić czopkiem. Przez dwa tygodnie ma brać 3x dziennie Debridat do jedzenia i Dicoflor jak zawsze.
Na zaropiałe oczko zapisal 3X dziennie kropelki Biodacyna.

Oby trafił z lekiem, bo ile tak możemy ciągnąć na czopkach. :angry:

Jutro doczytam co naskrobałyście ;) Buziollle :*



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #927973 przez asienka87
Natalia ja też strasznie przeżywałam szczepienie Kacpra... już , jak go trzymałam na kolanach, a on tak strasznie zaczął sie zanosić to miałam łzy w oczach... więc wiem, co czujesz..
no i po szczepieniu pierwszym też nam pół dnia przespał :)
wspołczuje niedobrych wieści odnośnie tych szmerów... mam nadzieje, ze to tylko niepotwierdzona sugestia i jednak wszystko bedzie dobrze :kiss:
mnie też najbardziej męczy odciąganie w nocy... bo najpierw muszę nakarmić małego, potem odbić, a nastepnie odciagnąć jeszcze pokarm... całe szczęscie, jak po odbiciu włoze go do łózeczka, to pokręci sie troche i w końcu sam zasypia..ale jednak wszystko zajmuje jakąś godzinę...
ja smaruję sutki po każdym odciąganiu, ale niestety praktycznie nic sie nie goi... takie kłucia w środku piersi też mam.. ale nie wiem, czym to jest spowodowane... kiedyś położna mi mówiła, ze jak czuć kłucie, to znaczy , ze kanaliki napełniaja sie mlekiem, wiec moze to to?

Serduszko najserdeczniejsze życzenia z okazji urodzin :)

Missy mam nadzieje, ze tym razem wszystko u Was będzie dobrze :) ja też miałam dla małego różne leki, az w końcu pomógł nam syropek na zaparcia.. teraz kupka jest codziennie :) i tez własnie nie chciałam czopków używać... na ropiejace oczko tez miałam kropelki, tylko teraz nie pamietam jakie... mieliśmy używać tydzień, ale nie przeszło.. uzywałam 9 dni i zażegnaliśmy problem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #928068 przez aggi
dzień dobryyy :blush:
znowu Maks mnie mega kupą przywitał, matko ja na pajace nie narobię codziennie do wymiany idą :P
matka dzisiaj usilnie próbuje młodego nauczyć chwytać grzechotkę :D Jest postęęęp o ! chwyta, trzyma,
cieszy się ale jeszcze nie bardzo wie co z tym zrobić :D
patrzajta ciotki :D
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]



asienka Ty masz słabe niezahartowane sutki a ja całe cyce do wymiany....... na szczęście póki co mam spokój po tych 4ech zapaleniach ;) zobaczymy na jak długo. Ja zostawiałam lampkę biurkową włączoną, ale od trzech dni gaszę całkowicie światło i powiem Ci że nie wiem czy dobrze robię ale mały od razu zasypia po odłożeniu w nocy a tak to się kręcił :) droga ta maść? chyba kupię w takim razie

Wiki okej dzięki za info jeśli nie przejdzie to pediatra nas czeka

natalia oj kochana napewno będzie dobrze z tego co wiem dużo dzieci ma szmery i nic z tego później nie wynika. Trzymam kciuki :) ja Maksowi właśnie od trzech dni gaszę lampkę w nocy i mam wrażenie że nawet lepiej sypia po ciemku. Kurcze u nas odparzyło się centralnie pod jajkami, i mimo że posmaruję to to miejsce się parzy zawsze bo jak wiadomo te skórki tam przylegają do siebie......... echh

serduszko
wszystkiego najlepszego :) ważne że wszystko OK :)

missyy powiem Ci że Enfamil dawali młodemu w szpitalu po urodzeniu i ciągle wymiotował nim :pinch: może u Was lepiej zadziała i faktycznie pomoże.

dziewczyny co do kłucia w piersiach to ja znów mam takie uczucie naprężenia w pewnym momencie i siik mleko leci ciurkiem :blink: więc możliwe że Wam się zapełniają kanaliki. A mi chyba przepełniają :D no i w ogóle mój mózg jakoś reaguje na ssanie bo mały ma smoczka nieraz w buzi, słychać jak go zasysa a mi się cyce naprężają i mleko leci ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #928099 przez nataliaa87
Dzień dobry :)

U nas noc po szczepieniu spokojna. Mały miał trochę podwyższoną temperaturę, ale nie było tak źle, więc obeszło się bez paracetamolu.

Aggi Szymuś na identycznej grzechotce nauczył się chwytać :D W ogóle dostał ich chyba z 6, ale ta jest najbardziej odpowiednia dla takiego malucha, chociaż i tak nie zostawiam go z nią sam na sam, bo boję się, że się uderzy.
Co do wyciekania mleka, to też tak mam, ale oprócz tego kłują mnie całe piersi często.
Dzięki za pocieszenie z tymi szmerami. Pani dr też tak mówiła, ale wiadomo, że się martwię, bo to jednak serduszko.

Asienka kurcze gdybyś tak mogła Kacpra przerzucić tydzień na mm żeby Ci się wszystko zagoiło.. Ale wiadomo, że się nie da, bo z pokarmem coś trzeba robić..

Mały płacze..

Edit.
Dziewczyny czy Wasze maluchy miały gorączkę po szczepieniach?? . Mały ma teraz 37,6 i nie wiem czy zaczynać walczyć z tym czopkiem czy to jeszcze nic groźnego..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #928159 przez kakadu
natalia87 nie robic nic, to nie jest gorączka. dopiero powyzej 38,5

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #928162 przez trufla
Witam
Jeśli się mogę wtrącić i na odparzoną pupę najlepsza jest mąka ziemniaczana. U nas działa rewelacyjnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl