BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

9 lata 7 miesiąc temu #925687 przez ann-sunshine
Cześć

dawno mnie nie było ale choroba w domu zapanowała. Marta zeszły tydzień razem z mężem, mnie w piątek wzięło a Natala ma katar od niedzieli, a nocka z poniedziałku na wtorek to tragedia była.

Sapka to nic groźnego. Trzeba nawilżać nosek. Ja wkraplam co rano po kropelce soli fizjologicznej do każdej dziurki w nosku.

Maniula ja mam ręczny laktator ale to tylko na krótkotrwałe użytkowanie.

Gąska a jaki smoczek próbowaliście podać? Może warto o innym kształcie wypróbować?

Asieńka uważam że dziecko do 2 roku życia powinno być pod opieką jednego i tego samego lekarza który zna dziecko, widzi jego rozwój, a nie tylko suche fakty z książeczki.

Marsi oby zawsze był aniołeczkiem

Inna ja się mieszczę tylko w ciążowe + jedne legginsy tak więc szał ciał, nie mam w co się ubierać. A w wózku z Martą jeszcze też złapałam dwie gumy w jednym tygodniu, a potem już było ok.

Co do ulewania to ponoć niektóre dzieci tak mają. Taką opinię słyszałam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925696 przez kakadu
witam czasami czytam różne teorie na temat karmienia piersią , i jedna bardzo mnie uderzyła,
"co ze mnie za matka jezeli zrezygnuje "

nie każdy karmi piersią i nie każdy musi, powiem więcej, najważniejsza jest siara to co wypływa jako pierwsze,
podobno, ba mam wiele kolezanek, które do roku karmiły piersią i ich dzieci wiecznie są chore moje natomiast, ( zadnego nie karmiłam )
nie chorowały prawie w ogóle. Więc jeżeli dla kogoś to niewygodne, albo uciążliwe to po co się męczyć?
troche jak z porodem, jezeli kobieta nie chce rodzić sama, niech nie rodzi, to że zamówi sobie cc wcale nie znaczy, ze bedzie gorszą matką.

szczesliwa matka to szczesliwe dziecko. Po co się męczyć, walczyć z bólem, być niezadowolonym

jezeli daje to kobiecie radość to niech karmi jak najdłużej, ale jeżeli sprawia jej to ból, to lepiej przejść na szcztuczne

to oczywiscie moja opinia, każdy ma prawo do swojej.
pozdrowienia serdeczne dla sierpniowych mamus i dzieciaczków :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925792 przez ann-sunshine
Kakadu jesteś tylko kolejną z nas która absolutnie nie potępia mam które nie karmią piersią. Wszystkie tu piszemy o tym w podobnym tonie.

Aggi tobie już pisałam wcześniej na innym wątku, bo tam są krótsze posty i łatwiej jest być na bieżąco :P
Inna dałaś tyle ile mogłaś/chciałaś. I napiszę to po raz któryś, że jesteś najlepszą mamą dla swojej córki, tak samo jak każda z nas dla swojej pociechy.

Aaaaa babcia zabrała Martę, mąż Natusię, a ja mam czas na długą i relaksującą kąpiel w wannie. Tylko muszę tak wymierzyć z czasem, żeby potem od razu dać cyca, bo ciepła woda zadziała ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #925839 przez serduszko20
witam się po bardzo bardzo długiej nieobecności:)

wszystkie macie urocze dzieciaczki:)

my mieliśmy w sobotę chrzciny i mały był też bardzo grzeczny:) ogólnie nie mogę narzekać w nocy śpi ładnie zasypia ok 21 potem o 1 i 4 pobudka i później różnie ale nie jest źle:)dziś byliśmy na szczepieniu i też to dzielnie zniósł waży 5.100:) ja karmie sztucznie bo piersią nie i w sumie nie umiem powiedzieć dlaczego taka moja decyzja i ja jestem szczęśliwa i dziecko bo jak ma przykładaną pieluszkę pod bródkę to wie że idzie butla i jest ogromna radośc:)
już muszę uciekać mały wzywa:)
wrzucam jeszcze zdjęcie małego w dniu chrztu:)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #925865 przez ann-sunshine
Serduszko super że u Was wszystko dobrze. A z tą pieluchą to wiem o czym mówisz, bo mimo, że Natalę tylko dokarmiam mm i to raz dziennie, to jak widzi podłożoną pieluchę to od razu przestaje podnosić alarm. Najważniejsze że jesteście szczęśliwi i że wam to służy :)

Asieńka śmiesznie, bo ty odliczasz dwa miesiące a ja jutro miesiąc i tak będzie co miesiąc, bo wyprzedzacie nas o tyle :-) Zresztą podobnie mam z Wiki, Jaśminek, Katsi :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925908 przez asienka87
Witam nocną porą :)
Kacperek dziś znów pieknie przespał 6 godzin, obudził sie na jedzonko, troszke pomarudził i poszedł spać, a ja tradycyjnie odciągam mleczko :)
powiem Wam, że jak na poczatku miałam chwile załamania, to tak teraz mój Aniołek daje mi tyle radości, ze szok:) nie wyobrażam sobie życia bez niego :) a na początku byłam taka wyczerpana.. ale to juz minęło i mam nadzieje, ze nie wróci :P


Ann wkrapiasz co rano sól i tak zostawiasz, czy uzywasz aspiratora ? i wkrapiasz zawsze profilaktycznie czy tylko przy katarku?
co do lekarza, to uwazam to samo... ale co zrobic, skoro tu taka polityka ;/
no właśnie , niby jesteśmy wszystkie "sierpniówkami" a taka róznica :) no w sumie to ja jestem "lipcówka" hihi :P

a uzywacie dziewczyny zasypki czy tylko np oliwke na ciałko maluszka?

kakadu dokładnie, na to czy jestesmy dobrymi matkami, nie ma wpływu jak karmimy... ja odciagam mleko i podaje z butli i tez spotkałam sie z opinia i to mojej rówiesniczki, abym przystawiała małego do piersi, bo to najlepsze co moze byc, kiedy dziecko przytula sie do cycuszka... ale przeciez przytulic sie tez moze i wcale nie trzeba przy tym karmic.... ehh

Serduszko sliczny przystojniaczek :) ciesze sie, że mały to prawdziwy Aniołek :) czyli tylko mój dał popis na chrzcinach :P hihi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925911 przez Inna607
Jak cisza na forum to cisza jak sie rozpiszecie to moja głowa nie przetrawia :p
Ja napisze ogólnie bo z moja pamięcią ciągle slabo i nie pamiętam co komu :p

ann przede wszystkim Tobie bardzo dziękuję za Twoje słowa :)

Nadia też już wie kiedy flacha mleka idzie :D
Jak widzi to trzesie lapkami i się cieszy :)

Na noc liczac np od godz 21 do 7 mam przeważnie dwie pobudki na mleczko i niunia po zjedzeniu zaraz zasypia :) i w nocy tak zawsze :)
Czasami pomarudzi wiadomo jak to dziecko ale codziennie sie siebie coraz bardziej uczymy i cieszy mnie to ze wiem kiedy co jej jest, moja mama ja bierze i np mowi ze o chyba cos zrobila a ja spojrze na mala a nawet nie tyle co na mala ile ja zegarek i wiem ze nic nie zrobiła :D

Moje dziecko płacze tylko wtedy kiedy jest naprawdę głodne, bo u niej nie ma zasady że je co trzy godz staram sie pilnować miej wiecej godz ale no cóż jak śpi to przecież nic jej sie nie stanie jak zje godz później :)
A pozatym nie placze ew. W skrajnych przypadkach marudzi.

marsi mozna troszkę Ci pozazdrościć :) super :)

kakadu no zgadzam sie z Tobą, mnie mama cycem w ogóle nie karmila ani mojej siostry bo nie miala pokarmu i żyjemy jesteśmy cale i zdrowe :)

serduszko jakiego mleka używacie ?? Bo ja mam juz trzecie i jakos z żadnego nie jestem zadowolona wiec moze poslucham rady mam bo z położnej w ogóle nie bylam zadowolona i z jej rad tym bardziej

My jutro już 6 tygodni mamy Ooo zleciało :)

Miłego dnia kochane :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925920 przez aggi
Cześć mamusie :)
mąż wczoraj po pracy zrobił niespodziankę i kupił karuzelkę małemu do łóżeczka
strzał w 10 :woohoo: mały zachwycony a jak się znudzi to zasypia

Ja wczoraj u ginka byłam, wsio OK zagojone
z cycami powiedział że się nie martwić, jeśli będę chciała to przepisze leki
na zatrzymanie laktacji. Póki co jeszcze postanowiłam walczyć, ale no cholerka
tego mleka mam ledwie ledwie teraz na jedno karmienie :blink: za 3h nie jestem w
stanie naciągnąć znów ponad setki... zobaczymy jak się to rozwinie

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


teraz następna kwestia mam problem bo mleka mi ledwie starcza - moze zmienia się? któraś coś wie na ten temat?
dodam że od dwóch dni jak mam mało mleka to Maks robi inne kupki takie luźne niemal pomarańczowe - przy każdym pierdnięciu kleks
może faktycznie mleko jest inne teraz? Czy mam się niepokoić? I chyba 'ostre' te kupki teraz są bo mu od razu czerwona pupka się zrobiła
i przy smarowaniu pojękuje wiec go szczypie chyba :( rady się przydadzą. DO pediatry idziemy w poniedziałek dopiero (szczepienie + bioderka)



Ann zdrówka :kiss:

kakadu dzięki za wsparcie - tak to odebrałam, miło mi się zrobiło

serduszko śliczny maluszek z niego :)

asienka ja pod pampersa zasypki używam bo kremy małego odparzały. A na cialko to jesli skóra sucha to oliwka po kąpieli,a jesli krostki jakies sie pojawiają potówki to zasypuję deikatnie i znikają szybko :)

Inna leci czas no nie? to Maks dwa dni starszy od Nadii :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925946 przez Wiki
Hej Dziewczynki :)

U mnie znowu pleśniawki Byłam z Bartusiem u lekarza po skierowanie na biodereka bo idziemy w nast tyg i okazało się że znowu ma pleśniawki :( Tym razem lekarz przepisał syrop i tu się dopiero zaczęła jazda bo mały wszystko wypluwa ni jak nie chce tego łykać więc wczoraj dałam mu to w mleku moim z butli i się udało bo nie wyczuwa Mam nadzieję że to podawanie w niczym nie przeszkodzi i w końcu się tego pozbędziemy.
A tak zaproszenia na chrzest zamówione i lada dzień będą u nas więc wrzucę wtedy fotkę :)
Podobnie jak niektóre z was mimo że zostało mi tylko 6 cm do zrzucenia to w swoje spodnie sprzed ciąży się nie mieszczę też noszę ciążówki bo mam takie co na samym początku ciąży kupiłam a potem już się w nie nie mieściłam :)
A żeby coś się działo to mój starszy syn przeziębiony i trzymam go od małego z dala bo bardzo się boję żeby nie złapał od starszego kataru albo kaszlu bo wtedy to już by była załamka.
Śliczne te Wasze pociechy Aż miło popatrzeć :)
Ja wczoraj ważyłam małego i już Waży 6300 także jest już co dźwigać :) do tego mąż mi na trzy dni wyjechał więc się sama z obojgiem bujam i momentami ledwo żyje A jeszcze dziś idę do ginka na kontrolę i muszę małego wziąć mam tylko nadzieję że będzie spał ale nie mam wyjścia bo i tak już tyle tyg minęło od porodu.

Idę prasować póki mały śpi bo potem będzie dłuższe czuwanie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925957 przez aggi
Wiki nie martw się ja się cieszyłam że zwalczyłam pleśniawki bo języczek czysty a ostatnio Maks ziewał i zobaczyłam że na policzku ma :S i znów smarowanie na nowo. napewno je zwalczysz! mi lekarka kazała starym domowym sposobem 1% wodny roztwór gencjany i smarować i rzeczywiscie pieknie zeszły tyle ze nie zauwazylam tych pojedynczych na policzku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925972 przez Wiki
Aggi- a to bez recepty można kupić? I jak dokładnie się nazywa?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #925997 przez aggi
wiki dokładnie tak jak napisałam ' 1% wodny roztwór gencjany' u nas się to fiolet nazywa. brudzi niesamowicie buzię, palce, ubrania... ale działa :) i kosztuje niewiele bo za buteleczkę 5zł płaciłam
Podziękowania: Wiki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926082 przez serduszko20
witam:)
mały śpi na słoneczku to mam chwilkę:)
Inna my używamy mleka Nan Pro 1 i kupiliśmy je w internecie za połowe ceny niż w aptece masakra jakaś no ale przez internet zrobiliśmy zapas i nam na troche jeszcze starczy:)
ja idę na kontrolę za tydzień w środę w swoje urodziny i trochę się boję bo nie wiem jak to napisać między pochwą a odbytem mam taką jakby małą dziurkę i czasem mi ona krwawi a trudno mi powiedzieć co to bo kiepskie dojście tak nawet z lusterkiem:( zobaczymy co powie gin
pozdrawiamy z Filipkiem cieplutko:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926111 przez asienka87
Zauważyłam, ze u nas juz normują sie pory snu i czuwania :) od kilku dni mały zasypia koło 11.30 i wstaje koło 14.30 - to jest jego najdłuższy sen w ciągu dnia :) no i noc też sie normuje :) zasypia koło 21 i budzi się koło 2-3, a potem koło 5-6 :)
no i znów kupkę sam zrobil i to jaką :woohoo: po samą szyje :P musieliśmy myć całe ciałko :) syropek chyba działa :) no i mój Aniołek taki szczęśliwy :)
jakiś czas temu Wam pisałam, ze Kacperek w gondoli tylko śpi albo płacze, a wczoraj na spacerku obudził sie i tak leżał z pół godziny i sie rozglądał :) normalnie smialismy sie z moim Ł, ze jak nie nasz synek :)

Inna u nas , jak mały zaśnie koło 21, to ostatnio 1 pobudka koło 2-3, a później koło 5-6, a następna koło 8 i wstajemy :) tak więc również koło dwóch pobudek w nocy, czasem jedna, jak zamiast 5-6, wstaje o 7 :) tak wiec duze postępy :)

Aggi pisałam Ci, ze pewnie masz kryzys laktacyjny, ja tez go miałam koło 6 tygodnia, ledwo mleka mi starczało, a nawet zdarzało sie, ze musiałam dokarmić w nocy... a teraz mam z 3-4 porcje nadmiaru w lodówce, tak sie rozkreciło z powrotem :P
czyli mówisz, ze na potówki zasypka dobra? musze wybróbowac :) mój całe szczęście odparzeń nie ma, tylko bepanthen czasem profilaktycznie uzywam :)

Wiki trzymam kciuki, aby jeden synek wyzdrowiał, a drugiemu zniknęły pleśniawki.. my na pelśniawki stosowalismy nystatyne- niestety na recepte, i po tyg wszystko zniknęło, a miał i na języczku i na policzkach i na podnebieniu, dość dużo...ale wyleczylismy sie :)
mnie zostały jakieś 4 cm, dopinam sie w spodnie sprzed ciaży, ale niezbyt ładnie wyglądaja wylewające sie boczki:) więc nosze póki co jedne spodnie sprzed ciaży na gumie - tregginsy :) ale od tyg ćwicze z Ewcią Chodakowska i mam nadzieje, ze uda mi sie zrzucić ta fałdke na brzuszku :)
Widze , ze z Bartusia też kawał chłopa :) mój mały jest pare dni starszy i waży 6640 g , wiec idą jednym torem, a myslałam, ze tylko ja mam takiego tłuscioszka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926130 przez aggi
serduszko trzymam kciuki by nie było to nic groźnego !

asienka fajnie masz jak wiesz mniej więcej w jakich godzinach co :) to dokarmiałaś mm Kacperka jak mialaś ten kryzys??

ja się dowiem w poniedziałek ile mały waży ale ponad 5kg już napewno będzie :woohoo:

głowa mnie boli :dry:
zasnęłam i się z bólem obudziłam blee
pogoda cudowna na dworze :)
no nic spadam odciągać mleczko, obym naciągnęła tyle ile trzeba

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl