BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #933105 przez nataliaa87
Moje dziecko dzisiaj tak marudzi, że pewnie nie zdążę nic więcej napisać :P

Ooo piszę jeszcze..

Aggi ile Maks wytrzymuje po takiej jednej butelce mm? Bo na z opakowania wynika, że dziecko powinno jeść średnio co 4 h, a mój w życiu tyle nie wytrzyma :P Ja jeszcze karmię swoim.. Od czasu do czasu jak już nie wyrabiam, to młody dostaję jedną butlę. Dzisiaj pewnie też się nie obejdzie, bo chce jeść co 2,5 h i zjada te swoje 130-140 :) Chyba sprawdza ile mamusia maksymalnie jest w stanie wyprodukować..Dajesz małemu to mleko hipoalergiczne ?

Inna mam to samo.. Kręgosłup i nogi jak u starej babci.. Do tego kolana strasznie mnie bolą.. Chyba się sypię..

Ann zapraszam na Dolny Śląsk :) U nas pięknie od ponad tygodnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933193 przez asienka87
Witam Kochane :)
i znów coraz ciszej na forum :) a ja wole jakoś tu pisać niż na fb :P
jutro szczepienie, dowiemy sie ile nasz 3-miesieczny synek waży i mierzy :D

Ann trochę drożej.. ale najważniejsze, że pomogły :) może też wpływ ma to, że przestałam pić mleko... tzn nie piłam go litrami, tylko do kawy dodawałam, ale pediatra mówił, ze wystarczy troszkę mleka , aby uczulić.. kazał wyeliminować całkowicie... aczkolwiek powiedział, że lepiej zjeść np ser, niz pić czyste mleko... z masła np nie zrezygnowałam...

Aggi jestem z Tobą! głupimi docinkami sie nie przejmuj! ja tez miałam rezygnować po 3miesiecznym karmieniu, ale stan piersi sie poprawił, wiec jeszcze pociagne troche.. ale zobacze jak długo..
ja właśnie zapytam o tą kąpiel jutro pediatry, bo mamy wizyte szczepienną..


Natalia mój je tak różnie, ze szok... niby w miare co 3 godziny..ale czasem potrafi i 6 godzin nie jesc, a czesem po 2 jest głodny :) i czasem mi zje 60 ml, a czasem 180, jak dzisiaj np :) tyle tylko, ze moje , a nie mm, wiec chyba nie ma mowy o przekarmieniu i daje mu tyle i kiedy chce, bo na siłe i tak nie dam rady go karmic, bo wypluwa..

a to mój słodziak 3-miesięczny (jutro konczy :) )


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933325 przez aggi
natalia Maks je tak co 2,5-4h zależy nie wiem od czego :) a zjada minimum 120ml za każdym razem. Tak daję to hipoalergiczne tak jak pediatra kazała

asienka ja też najpierw tu zaglądam :) śliczny ten Wasz Kacperek :* na pierwszym zdjęciu odbijasz się w lustrze?szybie? hehe :D



mam kurcze problem bo wczoraj młody dostawał już cały czas mm i kupy były 3 a dziś rano mnie takim kupalem przywitał że szok ogromną ciemną kupą a smróóóóód.. tylko mnie ten kolor martwi bo ciemna jest, zielonkawa a nie żółta echhhh :dry: tak to była dość luźna nie żeby twarda czy coś..help ...
no i odparzyło konkretnie pupkę mu po tej kupie echh jak nie urok to sr...

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933423 przez kakadu
ucichło tutaj :) nie ma co
u nas wszystko ok

natalia87 wroclaw ladny ? do wczoraj tak dzisiaj już nie:)
pozdrawiam Was wszystkie serdecznie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933463 przez ann-sunshine
Więc jednak nie skaza :-) jupiiii

Inna współczuję, ja aż tak nie odczuwam bóli, idź może do lekarza i popytaj, skoro nie karmisz piersią to może jakieś leki na wzmocnienie kości czy stawów

Mnie się tylko zwyrodnienie w stopie odzywa po każdym spacerze :-(

Asieńka jak po szczepieniu?

Moja Natalia 4570 gram, 25 centyl, póki co nie marudzi, ale wiem że kolejne szczepienie będzie gorsze, ale to dopiero 26 listopada. Aaaaa i już nie dokarmiam od ponad 2 tygodni jest tylko moje mleczko :-)

Ale śliczni kawalerowie, moja córuchna będzie miała w kim wybierać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933530 przez asienka87
Aggi dziękuje, Maksiu też śliczniusi :) w ogóle wszystkie dzieci są sliczne i takie kochane :)
tak, tak, hahaha, to lustro :P myślałam, ze nikt nie zauważy :P

Ann ciesze sie, ze u Ciebie wszystko dobrze i to nie skaza :)
ja odstawiłam nabiał w postaci mleka, masła, serów, śmietany, jogurtów, maślanek itp, ale jeżeli w danych produktach są śladowe ilości mleka itp, to nei odstawiam, bo nic bym nie jadła... nawet dziś czytam etykiete na buraczkach, a tam śladowe ilosci mleka, no szok...
oprocz tego stosujemy te emolienty i brzydkie plamy praktycznie zniknęły :) tak więc mam nadal nie jeść nabiałów i emolienty już stosować cały czas jako pielęgnację ciała..
oprócz tego zauważyłam, ze jak Kacperkowi zakładam na noc do spania tylko krótkie bodziaki i przykrywam go kołderką, to lepiej śpi... nawet od 20.30 do 4.00... martwiłam sie troszkę, bo rączki ma odkryte i przez to chłodne... ale karczek ciepły, wiec chyba mu ciepło, tak? lekarz powiedział, ze jak lepiej spi , to znaczy, ze mu lepiej.. ogólnie dzieci z azs nie mozna przegrzewać..
To ładnie Ci Natalka przybiera :) Kacperek też tylko na moim mleczku :)
waga- 7280 g :) skończonych 13 tygodni :) a o co chodzi z tymi centylami?
kolejne szczepienie też jakos w listopadzie, tylko nie pamietam którego... za 2 tyg natomsiat mamy druga dawkę na pneumo i rota..

a wiecie, zdenerwowała mnie troche pielęgniarka dzisiaj.. idziemy na to szczepienie, a mały strasznie płacze.. wiedziałąm , ze jest głodny, bo jego pora sie zblizała... wiec wyjełam butelke i mu podaję... a ona na to : to Pani nie karmi piersią ? powiedziałam jej, ze to moje tylko odciągnięte... ale jakbym nie karmiła, to co ją to obchodzi ? matko, jakie te baby sa wredne..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933644 przez aggi
dzień dobry :kiss:
mały dzisiaj cudnie spał od kąpieli 9h20min :evil:
szkoda że mnie ból brzucha obudził w nocy i latałam do łazienki jak poparzona :S echhh
oby przeszło bo rano też mnie 'przegoniło' :(
mamy zamiar dzisiaj z mężem jechać becikowe w końcu załatwić
ostatni dzwonek żeby dochody za 2012 wzięli pod uwagę

kakadu ja staram się tu zawsze zaglądnąć :) lubię tu pisać :) dobrze że u Was OK :) wrzuć nam fotkę Twoich chłopaków :D

Ann ja mam skazę białkową ale nie aż tak mocną - plamy na brzuchu po większej ilości mleka czy nabiałów :dry: martwiłam się czy Maks też nie będzie tego miał tymbardziej że teraz tyle alergenów i w ogóle.

asienka dokładnie dzieci z azs nie można przegrzewać i ubranka tylko 100% bawełniane. Masz nie lada wyzwanie z Kacperkiem, wiem jak bratowa się męczy a dziecko jeszcze bardziej... ja też się na centylach nie znam ;) ale w książeczce zdrowia są tabele centylowe i można tam sprawdzać np wagę w stosunku do wieku dziecka czy jest prawidłowa, czy ponad normę itd. Tak jest teraz jakieś przewrażliwienie na butelki. Dziwi mnie to, bo jakby matka nie miała pokarmu to co? ma dziecko zagłodzić bo butelki nie dawać? głupota :blink:

u nas odparzenie chyba już mniejsze ufff zobaczę przy dziennym świetle bo tak to nie widzę za bardzo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933656 przez aggi
patrzcie co znalazłam
dla mamusiek dzieci na mm się przyda :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933673 przez ann-sunshine
Bry,

Asia właśnie chodzi mi o te śladowe ilości mleka lub o serwatkę w proszku, jest to nagminnie dodawane do różnych produktów :evil: w każdym razie współczuję każdej która musi dietę trzymać i cieszę się że ja nie muszę.

A mnie wczoraj baba od szczepień wkurzyła, bo minę miała taką jakbym dziecko krzywdziła gdy usłyszała że państwowymi szczepię. Swoją drogą to paranoja jest bo państwo płaci za inne, a zaleca podawanie tych płatnych skojarzonych. Dla mnie to chore jest. Ale spoko z inną mamą sobie pogadałyśmy przy cycaniu dzieci po szczepieniu i nam ulżyło.

Aggi i jak odparzenie mniejsze?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933702 przez aggi
Ann powiem Ci że położna jak nam szczepiła to powiedziała że niewiele osób szczepi już tymi na nfz. A ja jej troszku dogadałam że jakoś my byliśmy tym szczepieni i żyjemy :P a odparzenie mniejsze :) zostały tylko te większe ranki, kropki i zaczerwienienie zniknęły ufffffff

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #933844 przez nataliaa87
Matko nasz wątek zaraz na trzecią stronę wskoczy :P

Kiedyś jak Inna zakładała naszą grupę sierpniową na fb i pisałyśmy, że będzie nam się lepiej kontaktować, bo nie będzie czasu na forum, to w to nie wierzyłam..Myślałam sobie, że przecież dziecko też czasami śpi i w ogóle.. Hehh.. Myliłam się.. Dziecko śpi pól godziny i wtedy walczę z mlekiem, a jak się obudzi to trzeba się nim zająć..Teraz jakimś cudem odpłynęło na macie, a mleczko się produkuje, więc mogłam wpaść. Chciałabym mieć męża codziennie od 15 czy 16, ale ostatnio to jest 20.. No cóż..

Ehh.. Odnośnie tych komentarzy pielęgniarek w przychodniach, to jakaś porażka. U nas była taka sytuacja, że przy szczepieniu pielęgniarka powiedziała do małego: " To Ci się rodzice rzucili na szczepionki za kilka stów żebyś nie był kłuty za dużo razy.." Nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać.. :P

U nas leje... Sama bym się spać położyła, ale zaraz trzeba walczyć o kolację dla dziecka.

Kakadu o ładnej pogodzie pisałam w poniedziałek, kiedy jeszcze taka była :)

Asienka pięknie rośnie ten nasz najstarszy kawaler :) Pewnie nieźle Ci już gada :) Mój mały tak już dyskutuje ( szczególnie z tatą w środku nocy ;)), a w końcu KAcperek miesiąc starszy :)

Miałam w planach więcej napisać, ale moja dzidzia już nie śpi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933873 przez aggi
laski wyniuchalam koło mojego domu hurtownię artykułów dziecięcych .. dzisiaj emek mnie tam wziął.. i kurcze nie będę w nocy spała :woohoo: tyyyyle rzeczy ! w cenach hurtowych :woohoo: a byłam pewna że to jest tylko dla sklepów hurtownia a tu psikus można też normalnie kupować :D fakt niektóre rzeczy popakowane np ubranka po kilka sztuk ale jaaaaaacie :whistle: :whistle: :whistle: czekam na becikowe ahhahaha :P muszę te miliony wydać ahahahha.

natalia ja też w to nie wierzyłam przecież tyle nas tu było i aż wrzało ! a tu szok nie ma żadnej :P na palcach policzyć można.. szkoda :P u mnie też brzydka pogoda :( a tak ładnie było kilka dni.... Maks też fajnie opowiada, wszyscy zdziwieni że 2msc ma a tak ładnie guga :D

Dziewczyny przywołuję Was do porządku :D
Napiszcie choć kilka słów tu, niech wątek nie umiera :D
B) pozdrowionka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933971 przez nataliaa87
To ja na dobranoc podpisuję się pod tym co napisała Aggi :D
Trzeba nasz wątek podtrzymywać przy życiu :D

Zamiast iść spać, to ja kompa odpaliłam :P Ale minuta i spadam, bo chłopcy już dawno odpłynęli. :D

Kiedyś, na początku ciąży pisałam Wam, że miałam być chrzestną u córeczki mojej kuzynki, ale nagadali jej, że kobieta w ciąży nie może itp :D I ona normalnie czekała na mnie do tej pory :) Mała ma już 10 m-cy i dzisiaj zostałam poproszona o bycie chrzestną :) Na dodatek ustaliłyśmy, że zrobimy wspólny chrzest i jedną imprezę, bo większość gości jest wspólna.. I w grudniu będę musiała dwójkę dzieci ochrzcić normalnie na jednej mszy :P

A tak w ogóle to chwalę się jeszcze jedną super wiadomością :P Zapięłam się dzisiaj w spodnie sprzed ciąży :D :D

Uciekam, bo głupoty już mi do głowy przychodzą i wymęczone od laktatora palce wysiadają :P Swoją drogą mam w domu elektryczny, a ciągnę ręcznym i co parę dni ręka mi odpada.. Wtedy przepraszam elektryczny, a jak ręka wróci na swoje miejsce, to znów jadę ręcznie.. heh Tragedia :D

dobranoc :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933986 przez Inna607
Witam w środku nocy ...
Ja mojego emka kiedyś zabije przysiegam ! :evil:
Godzina druga w nocy a dziecko zamiast spać po jedzonku bawi sie balonikiem grrrr ! Jejku głowę mu ukrece !!!! Ale jestem zła :p

Ehh ciężko mi tu wchodzić ... jednak fb szybciej sprawniej ale znowu tu można wszystko opisać jakos na fb nie napiszę wszystkiego nie wiem czemu :p

Dziewczyny czy waszym dzieciom też na udkach od pampersów robią się takie czerwone ślady ?? Znaczy od tych gumek ... jakie pampersy polecacie ?? Używam dady i próbowałam pampersa ale te drugie to juz w ogóle mi nie odpowiadaja :/

-no dobra zmykam luli ale najpierw muszę dziecko uśpić :whistle: ehh tatusiowie !! :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #933987 przez nataliaa87
No to ja też przywitam się w środku nocy. Już 45 minut randkuje z laktatorem. Dobrze chociaż, że mąż małego karmi i usypia ;)

INNA u nas tez takie ślady się robią. Tego chyba nie da się uniknąć. My używam pampersow zielonych głównie.

AGGI zazdroszczę tej hurtowni. W sumie jak juz będziesz miała te miliony, to i forumowe dzieci możesz obkupić :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl