BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

9 lata 3 miesiąc temu #955762 przez pauletta
Sandra moze.
Zielona kupa zas byla

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955764 przez sandra87
ja tez kp i żadnej diety nie stosuje. unikam tylko rzeczy ciężkostrawnych i na szczęście nie ma żadnych problemów. Zielone kupki tez sie zdarzaja i napewno nie sa u nas spowodowane zielonymi warzywami :) ja w tym roku skoncze 28 lat i wiele moich koleżanek jeszcze nie myśli o potomstwie .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955765 przez pauletta
Moj maz panikuje jesli chodzi o moje jedzenie, dlatego na szczepieniu zapytam przy nim lekarki. :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955767 przez nelka
Marz-ka My ostatnio kupiliśmy sobie w biedronka grę connect4 niby zwykłe "kółko i krzyzyk“ ale jak dziewczyny śpią to sobie wieczorami gramy. Też bardzo lubię gry i puzzle można się odstresować ;-)

Aneta ten twój ekspres to by mi zajął pół kuchni! Ja też jedną kawkę poproszę bo za mną fatalna noc a coś czuje że druga taka przede mną :-( najpierw Marysia miała problem żeby zasnąć, podejrzewam że za dużo zjadła. Potem obudziła się o 2 i też się wierciła więc leżała ze mną w łóżeczku i spałam tak jednym okiem zamkniętym. Zosia nie była lepsza i też ciągle wolała, naszczęście M do niej chodził
a o 7 zrobiła pobudke. Dzisiaj jestem sama więc pewnie wogle nie będę spać. Kurde a miałam ostatnio parę super nocy, niechwaliłam się żeby nikt nie pozazdrościł a i tak to były chyba jakieś przypadki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955822 przez toffik1984
Kurcze ale noce za nami.... oby wiecej i czesciej juz 2 noce z rzedu mala spi do 7.30 i do 6.40 od 23 bez przerwy :)
moja wazy 630 i ubieram ja w 70, ale miesci sie w 68 :)
Zocha zasypia gdzie podadnie jak jest zmeczona to nie ma bata nic jej nie obudzi swiatlo telewizor.... spi jak suselek .... ostatmio poszlam z nia na zakupu, przy okazji weszlam z nia do pracy, a tam szum i rumor, w restauracji pracuje, mala zasnela juz na zakupach, a ja wyjelam ja z nosidelka z mezem autem bylam, kazda ciociunia na rece chciala wziasc , i nawet to nie obudzilo :P
Ja dalam mojej gwiezdzie marchewkw, jako nowe papu :) kurcze twarda kupke ma , musze jakies inne warzywko dac.... jakie jest najlepsze, i jak czesto nowe smaki mozna wprowadzac, tzn. po jakim czasei nowe warzywko ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #955888 przez Marz-ka
Witam wszystkie mamusie i Wasze maluszki.
My dzisiaj kanapowo, tak wieje :blink: , że najchętniej to bym z łóżka nie wychodziła. Noc ok, w dzień mało śpi, ale to chyba po szczepieniu, za to w nocy od 20.45 do 6.50, wstałma tylko ok 5, dałam smoczka bo się wierciła. Kiedy zajrzałam do niej ok 6 patrzę, a zamiast główki są nóżki. Przekręciła się o 180 stopni :woohoo: , o 90 to już dawno. Będę musiała zrezygnować z kocyka, bo strach ją tam teraz zostawić. Na noc przykrywałam cienkim polarowym kocykiem, który wpychałam pomiędzy materac, a szczebelki. Taka trochę przewrażliwiona jestem :blush: .

Toffik ja zajrzę na wrześniówki jak będę wprowadzać nowości, one pewnie już przecierają szlak :whistle: . Ale tak ja TY zacznę od warzyw :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955904 przez inez 83
Nelka pierwsze dziecko rodziłam w CZMP w Łodzi, a drugie w Brzezinach, także chyba się nie znamy ;)

Toffik ja też jak wprowadzałam synkowi posiłki to zaczęłam od marchewki podawałam 4, 5 dni jak nic się nie działo to następnie ziemniak znowu ok 4 dni obserwacji, potem jabłuszko, następnie brokuł i potem już mieszałam np. marchewkę z ziemniakiem, z tym że ja zaczęłam podawć po 6 m-cu bo karmiłam piersią.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #955913 przez nelka
Inez to rzeczywiście się nie znamy. Miałaś bardzo podobne porody i dzieci w takim samym wieku jak dziewczyna z którą leżałam w szpitalu. Nawet termin porodu się zgadzał hehe

Marz-kaile ja bym dała żeby moja królewna tak spała w nocy... Narazie mieliśmy tylko parę przespanych nocy a tak to jedną pobudke czasem dwie zaliczamy. Trudno przewidzieć od czego to zależy raz się budzi koło 2-3 czasem dopiero koło 5-6, spać idziemy zawsze koło 20.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #955996 przez Aneta_78
...

...nieustająca awaria suwaczka ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956071 przez Marza
Cześć.
W czwartek szczepienie, w piątek bioderka ! Boję się :(
Mały od dwóch dni śpi od 21 do 6 :) Mam nadzieję, że tak już zostanie :D
Pogoda jak w marcu... Chociaż wczoraj mimo wiatru zapakowałam go do wózka, poosłaniałam kocami i ruszyliśmy w trasę.
Mały jakoś dużo rzyga... Dzisiaj będzie próba podania mu 120, a nie 150... Może skok minął i nie potrzebuje takiej dawki.
i Mam sposób, żeby nie usypiać go na rękach: kładę na naszym łożku, kładę się za nim, jak płacze klepię go po pupie, jak się uspokoi to przestaję i leżymy, leżymy aż odpłynie :D

Słoiczki też już zakupione i miseczka, czekamy na skończone 4msc! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #956076 przez malvi
Hej :) No to w końcu jestem :kiss:

Troszkę czytałam przez ostatni czas, ale niestety nie jestem tak super "na bieżąco" ;)

1. Jeśli chodzi o rozszerzanie diety to mimo, że Krzyś je mleko z cyca to na dniach będziemy wprowadzać marcheweczkę a później brokuła :) i też zamierzam z czasem gotować obiadki ale na razie jedziemy ze słoiczkami ;)

2. Podziwiam Was za ćwiczenia, ja nadal nie zmotywowałam się, żeby "odkurzyć" stepper, chociaż obiecuję sobie codziennie, że "już jutro"... :whistle:

3. Jednak forum to forum - mam do niego wielki sentyment i będę się tu udzielać na bieżąco - na fb jest, delikatnie mówiąc, nieczytelnie jak dla mnie, a poza tym nie ma takiego klimatu. To tutaj wylewałyśmy swoje żale i wspierałyśmy się w czasie ciąży i już po urodzeniu, także na pewno Was nie opuszczę i teraz postaram się pisać tak często jak wcześniej :)

4. Krzynio dziś kończy 4 m-ce :woohoo: ale ten czas leci...


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Marza
u nas też działa klepanie po pupie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956086 przez kacha
Marza - na Dusię działa głaskanie po nosie, jak zaczyna oczy przymykać to głaszcze też po powiekach. Chwilka i odpływ.

Malvi - dobrze Cię znowu widzieć :)

Posłałam Dusię na spacer z teściową. Siadam do pisania.
Podziękowania: malvi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956090 przez Ania86
cześć :)
Anetka, u nas też takie wiatry ;) ale świeci słoneczko. Postanowiłam powiesić więc pranie na polku i część znalazło się u sąsiada ;)
Malvi, no właśnie też zastanawiałam się nad rozszerzeniem diety, bo karmię piersią i 2 butle mm i jak Mała skończy te 4 msc zacznę chyba też od słoiczków. Czyli jednak wyjazd.... też jak miała bym okazję to bym wyjechała ale nie jestem taka odważna ;) a M ma tu pewną pracę.

Zazdroszczę Wam tego spania my standard 1 i 4 :/ a dziś jak wstała o 4, poszłam zrobić mleko proszę M żeby popatrzył na nią żeby się bardzo nie rozbudziła ja wracam on chrapie a ona oczy jak 5 zł, usypiałam ją do 5:15 ale potem spałyśmy do 8:30 :)
Podziękowania: malvi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #956110 przez wiolaa
U mas straszna pogoda. Dopiero co padał śnieg a teraz leje deszcz :/ ja chcę już wiosnę!!
U nas kolejna super noc. Mały spał od 23.30 do 3.40, pozniej do 8 i jeszcze ze mną w łóżku do 10 :cheer: a najlepsze jest to,że sie nie wyspałam :(
Poza tym małemu zaczyna chyba rosnąć ząbek, ma taka malutką biała plamke na dziąsełu. Od dwóch dni jest mega marudny, ślini się jeszcze bardziej niż zwykle i pcha wszystko do buźki. Uspokaja sie dopiero, gdy smaruje mu te dziąsełko żelem na ząbkowanie. Ciekawe ile to potrwa.
Co do wprowadzania nowych pokarmów to mam zamiar zrobić do w piątym miesiącu. Też zacznę od słoiczków ;) jak mały zacznie więcej jeść wtedy mam zamiar sama mu gotować. Ale zobaczymy czy się za bardzo bie rozleniwię na tych słoiczkach :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #956113 przez malvi
Ania
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


My zdecydowaliśmy się w końcu dziś na podanie pierwszej marcheweczki ;) Fajne doświadczenie :D Potem Krzynio pojadł jeszcze z cyca i teraz drzemka :)

Edit.
Wiolaa u nas też były niedawno takie objawy ząbkowania jak u Ciebie, ale na razie przycichło ;) od jakiegoś tygodnia już nie musimy smarować dziąsełka żelem ;) Zobaczymy na jak długo :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl