BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

9 lata 11 miesiąc temu #886615 przez jagodzianka44
Naświetlcie mi dokladnie jak sie obchodzić ze składaniem wniosku o to becikowe, bo nie wiem nic na ten temat;). Jakie papiery i wgl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #886640 przez Kinga2424
Cześć Dziewczyny

Ostatnio mnie bardzo mało na forum. Paulinka nie chce mi spać w dzień. W nocy późno zasypia. Padam na ryjek. Ciągle tylko za nią biegam. Nie mogę mieć przy niej włączonego komputera, bo zaraz mi go wyłącza. Spryciarka jedna. Ale kocham ją nad życie. Jest dla mnie najważniejsza. Bąbelki w brzuszku chyba mają się dobrze. Udało mi się wczoraj nagrać jak kopały. Słodki widok. Już je BARDZO intensywnie czuje.

Czekam tylko na wczasy pod gruszą i też biorę się za wyprawkę. Dobudówka powstaje w zastraszającym tempie. Dziś zaczęli murować parter i już jest prawie pod strop.

Powodzenia na wizytach. Bardzo serdecznie Was wszystkie pozdrawiam.

P.S. Ja bym nie kupiła drugi raz laktatora ręcznego. Mam jeden w kartonie. Odciągałam przez miesiąc mleko, to była dla mnie gehenna. Chcę kupić sobie elektryczny, bo wiem, że dwójki nie wykarmię tylko na cycku. Nawet się na to nie nastawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #886643 przez agniesia1604
Powiem wam ze ja pitu nie skladalam, musialam jechac do urzedu skarbowego po rozliczenie roczne wazne chyba 3miesiace? Nie ma co sie teraz przejmowac tym becikowym juz dzis a dopiero jak bedziemy musieli skladac dokumnety. Policzylam nasza wyprawke i do 1tys sie zmiescimy.

Czy jest tu jakas przyszla mamusia ktora .ie czuje ruchow?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #886653 przez Ania86
Agniesia, ja jak byłam w 19 tygodniu (a widzę po suwaczku że u Ciebie jest właśnie 19) to można powiedzieć nie czułam ruchów, przyszło to z dnia na dzień początek 20 tyg. teraz czuję już mocno.

My na becikowe się raczej na pewno załapiemy, jak to liczą faktycznie rok w tył to jeszcze była moja wypłata ale mimo wszystko się zmieścimy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #886675 przez Aneta_78
.

...nieustająca awaria suwaczka ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #886702 przez jagodzianka44
Dobrze Anetko ;) Moja mala dzis szaleje, w nocy tez szalala. A Marcin stwierdzil ze widac juz gdzie lezy nawet ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #886706 przez nelka
Do pisemnego wniosku o jednorazową zapomogę dołącza się  następujące dokumenty:
dokument stwierdzający tożsamość osoby ubiegającej się o przyznanie jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia dziecka ( kserokopie dowodów tożsamości rodziców dziecka )
zaświadczenie lekarskie lub wystawione przez położną potwierdzające pozostawanie kobiety  pod opieką medyczną nie później niż od  10 tygodnia ciąży do porodu ( wyłącznie  na druku określonym w załączniku do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 września 2010r. w sprawie formy opieki medycznej nad kobietą w ciąży Dz. U. z 2010r. Nr 183, poz.1234).    Zaświadczenie nie jest wymagane w przypadku osób będących prawnymi lub faktycznymi opiekunami dziecka a także osób, które przysposobiły dziecko.
zaświadczenie właściwego urzędu skarbowego o wysokości dochodów
członków rodziny osiagniętych w roku poprzedzajacym okres zasiłkowy ( obecnie 2012r.)
skrócony odpis aktu urodzenia dziecka, a jeżeli ojciec dziecka jest nieznany zupełny odpis aktu urodzenia
 w przypadku gdy drugi rodzic zameldowany jest na terenie innej gminy - zaświadczenie tej gminy, że na dziecko nie została już pobrana jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka
oświadczenie dotyczące:
numeru rachunku bankowego
wysokości dochodów nieopodatkowanych członków rodziny
wysokości składki zdrowotnej ( wyliczonej na podstawie zaświadczenia pracodawcy lub PIT 37 )
w przypadku dziecka objętego opieką prawną należy dołączyć postanowienie lub wyrok sądu
w przypadku, gdy jedno z rodziców dziecka zameldowane pozostaje na terenie innej gminy należy dostarczyć zaświadczenie z tej gminy, że nie została wypłacona jednorazowa zapomogajakby ktoś chciał już teraz to proszę:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #886712 przez jagodzianka44
A jak ja nie jestem w zwiazku malzenskim, dziecko bedzie miec nazwisko chlopaka to jak to mam ogarnac?ech..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #886717 przez Marza
Jagodzianka44 to wtedy jesteś uznana chyba za samotną matkę i tylko od Ciebie będą chcieli te wszystkie zaświadczenia, a nie od Was obojga, bo nie tworzycie rodziny. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Ja tam o tym jeszcze nie myślę, jest czas 12 miesięcy na to o ile się nie mylę od urodzenia dziecka :)

Ania86 super, że płeć się okazała ta sama :D gratulacje ! :) teraz możesz śmiało kompletować wyprawkę :)

Aneta_78 ja też jestem psiarą, więc trochę panikowałam, ale wydaje mi się, że już dzisiaj jest lepsza :) szuka czułości. Mówią mi, że może czuć, że będzie dzidzia i, że zostanie na boku biedulka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #886729 przez Aneta_78
)

...nieustająca awaria suwaczka ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #886772 przez Kinga2424
Aneta_78: To ja mam problem z zakładaniem rajstop, podkolanówek. Aaaa.... i z goleniem, schylaniem się. Ale już bliżej niż dalej;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #886773 przez Aneta_78
.

...nieustająca awaria suwaczka ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #886794 przez munkki
czesc dziewczyny,

o becikowym to chyba bede tez myslec pozniej... duzo tych dokumentow trzeba bedzie ogarnac;)

przyplatala mi sie nowa infekcja:/ chyba nigdy sie juz tego swinstwa nie pozbede... jak wylecze jedno, tydzien spokoju i przychodzi drugie:( lekarz mi przypisal macmiror 500 complex. moze ktoras to brala?

golenie tez jest wyzwaniem, ale jeszcze jakos daje rady... przezornie kupilam sobie dwie dlugie sukienki na upaly ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #886795 przez aneczka25
agniesia!!!
Ja poza takim przelewaniem się nie czuję nadal nic!
Ale w sobotę byłam na USG i z orzeszkiem wszystko super! Skacze jak najęty, kopie mnie po pęcherzu a ja nic nie czuję!!
Podobno to sprawa tego że nie jestem szczuplutka :( i tego że łożysko mam na przedniej ścianie dość wysoko....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #886798 przez Aneta_78
.

...nieustająca awaria suwaczka ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl