BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #943995 przez aneczka25
mamy dzieci warczacych i placzacych przy jedzeniu które mało śpią i czesto placza wrecz krzycza-polecam sprawdzic czy dziecko nie jest"przesunięte"-nasz koszmar mija :woohoo:

forum.gazeta.pl/forum/w,577,30600350,,pr..._niemowlaka.html?v=2

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #944010 przez kacha
Edyta - Duśka też jest klops - tydzień temu miała 5,5 kg. Ubranka teraz przy szerokim pieluchowaniu wymieniłam wszystkie na 68 i więcej.

U mnie pogoda do dupki, śniegu nie ma ale zimno i ponuro. Od wtorku nie byłam na spacerze, dziś wietrzę Duśkę przy oknie. Myślę jednak, że muszę radykalnie zacząć wychodzić codziennie mimo pogody - lepiej do marca raczej nie będzie. Ale zabiorę się za to od poniedziałku, po chrzcinach, na razie próbuje ogarnąć dom i siebie. Goście dalecy będą już jutro, muszę się spiąć.

Dusia dziś płakała przy jedzeniu, solidnie od wczoraj ulewa i pokasłuje od kilku. Mój brat pediatra ja oglądał ją dwa razy w tym tygodniu i twierdzi, że ulewaniem podrażnia sobie śluzówkę i stąd kaszel i niepokój.

Nie lubię jesieni a już najbardziej tych tygodni do Bożego Narodzenia. W jakim my beznadziejnym klimacie żyjemy, że o 15 już ciemno...

Od dwóch dni się gimnastykuję i wracam na pilates od wtorku. Emocje poporodowe opadły i zobaczyłam jak wygląda mój brzuch. Jeszcze planuje ograniczyć jedzenie śmieci (oj, szaleję odkąd nie odciągam mleczka) i picie kawy. W tym drugim pomaga Dusia - jak tylko sobie kawę zrobię to się budzi albo zaczyna marudzić. A zimnej nie lubię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #944031 przez dotkawy
Czesc :-)) ja mam tydz z serii wisyt lekarskich....wczoraj zaliczylismy znow neurologa i okazalo sie ze mala ma bardziej spieta prawa str ciala, wzmoznone napiecie miesniowe i trzeba z nia cwiczyc 4razy dziennie. Potem moja wizyta u gin, na szczesce juz sie wszystko wygoilo, rrana ppo CC juz tez ok :-)) niestety antykonc hormonalnej nie pozwolila mi brac, bo mam malformacje naczyniowa i podwyzszona krzepliwosc i krwi, a lekarka powiedziala ze tabletki jeszce wzmagaja krezepliwosc i narazie tylko gumki.....bleeee a po pol roku moze mi zalozyc spirale na 5lat......tylko koszt mnie przeraza 1200zl..... OMG !!!! :evil:
Jutro mam znow usg bioderek i potem moja wizyta u endokrynologa gdzie musze jechac 100km..... i jeszce zdj malej.....takze kolejny dzien w aucie.....

Mala po pobieraniu krwi w srode caly dzien byla MEGA NIESPOKOJNA i jeszcze w nocy budzila mi sie co 2.5 - 3h..... :-((( ale na szcescie to byla tylko 1noc i dzi juz spala mi normalnie od 21-3 i od 3.30-9 :-))

Marza ja jestem po CC i podaje cwiczenia ktore spokojnie mozna wykonywac!!!

1. Lezenie na plecach
nogi ugiete w stawie kolanowym i biodrowym - wyprost 1 nogi (na zmiane) 10razy kazda noga
nogi ugiete - przechylaj zgiete nogi RAZEM - raz w 1 raz w 2strone - nie mozesz odczyuwac bolu, moze to byc niewielki ruch
nogi ugieta w st kolanowym i biodrowym - podnosisz 1noge na wysokosc st kolanowego 2nogi i wytrzymujesz 5sek . Kazda noga 10razy
pozycja jak wyzej - napierasz rekami na uda 5sek i rozluzniasz powtorzyc 20 razy
pozycja jak wyzej - daj miedzy uda recznik , walek i napinaj uda 5sek - 20powt
poz jak wyzej - unies sama glowe do klatki piersiowej 20x Nie wolno podnosic korpusu !!!!!
pozycja jak wyzej - unies biodra 15-20 powt
poz jak wyzej - rece daj za glowe i podnies (3sek wytrzymaj ) do klatki piersiowej glowe - nie podnos korpusu . Zaczynaj od 5powt !!!
poz jak wyzej - wez hantle do rak albo butelki i podnies rece prosto nad klatke piersiowa (15-20powt)
poz jak wyzej (rece za glowa) podnos naprzemiennie jeden bark z glowa i potem 2 - nie odrywaj korpusu !!!! 10x

na kolanach - koci grzbiet
na kolanch - wyprost lewej nogi i prawej reki
jak cwiczylas z Chodakowska to posladki mozesz cwiczyc te 2 cwiczenia w kleku i oparta na przedramionach (skalpel 1 wiesz o co chodzi :-))
pompki kobiece - 5-10powt na poczatek

na lewym boku - unoszenie jednej nogi 20x
lewy bok - noga z gory zgieta w stawie kol i biodrowym - noga na podlodze podnosisz do gory 20x
i potem to samo 2 strona

na krzesle cw z hantelkami : najpierw rece wzdl ciala i cwiczysz biceps
rece ugiete w stawach lokciowych i podn nad glowe od 10 - 20powt

na stojaco : przysiady - tylko do wys ud schodzisz 15-20x
przy krzesle - nogi w rozkroku i cw miesnie wewn ud
wspiecie na palce napinasz posladki i brzech 20x

Chyba tyle :-))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #944033 przez dotkawy
Czesc :-)) ja mam tydz z serii wisyt lekarskich....wczoraj zaliczylismy znow neurologa i okazalo sie ze mala ma bardziej spieta prawa str ciala, wzmoznone napiecie miesniowe i trzeba z nia cwiczyc 4razy dziennie. Potem moja wizyta u gin, na szczesce juz sie wszystko wygoilo, rrana ppo CC juz tez ok :-)) niestety antykonc hormonalnej nie pozwolila mi brac, bo mam malformacje naczyniowa i podwyzszona krzepliwosc i krwi, a lekarka powiedziala ze tabletki jeszce wzmagaja krezepliwosc i narazie tylko gumki.....bleeee a po pol roku moze mi zalozyc spirale na 5lat......tylko koszt mnie przeraza 1200zl..... OMG !!!! :evil:
Jutro mam znow usg bioderek i potem moja wizyta u endokrynologa gdzie musze jechac 100km..... i jeszce zdj malej.....takze kolejny dzien w aucie.....

Mala po pobieraniu krwi w srode caly dzien byla MEGA NIESPOKOJNA i jeszcze w nocy budzila mi sie co 2.5 - 3h..... :-((( ale na szcescie to byla tylko 1noc i dzi juz spala mi normalnie od 21-3 i od 3.30-9 :-))

Marza ja jestem po CC i podaje cwiczenia ktore spokojnie mozna wykonywac!!! Tez cw c Chodakowska zaawans cw, ale teraz Ci nawet skalela 1 nie polecam ZA SZYBKO !!! Cw sobie to co napisalam najpierw 1 serie potem mozna po 10dniach jak wsz bedzie ok robic 2 serie potem 3 serie. I jak wsz bedzie ok to pomalu mozesz sobie wprowadzic skalpel 1 albo 2 ale tylko te cw na krzesle. :-)) i jeszce rowerek treningowy jak masz, to mozesz zaczynac od 10-15 min alke max na opbciazeniu 1ce.. Lepiej wolniej do siebie dochodzic niz narobic jakies dziadostwo !!!

1. Lezenie na plecach
nogi ugiete w stawie kolanowym i biodrowym - wyprost 1 nogi (na zmiane) 10razy kazda noga
nogi ugiete - przechylaj zgiete nogi RAZEM - raz w 1 raz w 2strone - nie mozesz odczyuwac bolu, moze to byc niewielki ruch
nogi ugieta w st kolanowym i biodrowym - podnosisz 1noge na wysokosc st kolanowego 2nogi i wytrzymujesz 5sek . Kazda noga 10razy
pozycja jak wyzej - napierasz rekami na uda 5sek i rozluzniasz powtorzyc 20 razy
pozycja jak wyzej - daj miedzy uda recznik , walek i napinaj uda 5sek - 20powt
poz jak wyzej - unies sama glowe do klatki piersiowej 20x Nie wolno podnosic korpusu !!!!!
pozycja jak wyzej - unies biodra 15-20 powt
poz jak wyzej - rece daj za glowe i podnies (3sek wytrzymaj ) do klatki piersiowej glowe - nie podnos korpusu . Zaczynaj od 5powt !!!
poz jak wyzej - wez hantle do rak albo butelki i podnies rece prosto nad klatke piersiowa (15-20powt)
poz jak wyzej (rece za glowa) podnos naprzemiennie jeden bark z glowa i potem 2 - nie odrywaj korpusu !!!! 10x

na kolanach - koci grzbiet
na kolanch - wyprost lewej nogi i prawej reki
jak cwiczylas z Chodakowska to posladki mozesz cwiczyc te 2 cwiczenia w kleku i oparta na przedramionach (skalpel 1 wiesz o co chodzi :-))
pompki kobiece - 5-10powt na poczatek

na lewym boku - unoszenie jednej nogi 20x
lewy bok - noga z gory zgieta w stawie kol i biodrowym - noga na podlodze podnosisz do gory 20x
i potem to samo 2 strona

na krzesle cw z hantelkami : najpierw rece wzdl ciala i cwiczysz biceps
rece ugiete w stawach lokciowych i podn nad glowe od 10 - 20powt

na stojaco : przysiady - tylko do wys ud schodzisz 15-20x
przy krzesle - nogi w rozkroku i cw miesnie wewn ud
wspiecie na palce napinasz posladki i brzech 20x

Chyba tyle :-))

Aneta
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #944035 przez malvi
Dotkawy a po sn można robić te ćwiczenia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #944040 przez dotkawy




Malvi oczywiscie :) jak ja moge robic po cesarce, to Ty tym bardziej :-)

A WLASNIE BO ZAPOMNIALAM NAPISAC A TO WAZNE !!! DZIEWCZYNY KTORE SA PO CESARCE, JAK BEDZIECIE CWICZYC TO ZAKLADAJCIE SOBIE PAS POPORODOWY NA BRZUCH !!!

A tak w ogole pochwale sie moja mala, co pracwda zdj sa robione 2tyg temu :-)
Załączniki:
Podziękowania: malvi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #944043 przez Marza
Malvi pomogłaś :)

Dotkawy wielkie dzięki! :D a pas poporodowy musi być obowiązkowo? bo nie mam nic takiego :(
Jaka kochanaaa! Śliczna dziewczynka ! :)
Podziękowania: malvi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #944046 przez dotkawy
Marza powinien byc, bo stabilizuje Ci brzuch i rane....zreszta brzuch sie lepiej zwija...tak samo jak te majty poporodowe....sa okropne
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
A wlasnie i cwicz bardzo powoli :-))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #944048 przez Marza
To jak będę bez ćwiczyła to mi się to może rozleźć ? Teraz to się podłamałam... A można czymś taki pas zastąpić? bandaż na przykład? :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #944061 przez dotkawy
Marza rozejść, to sie nie rozjedzie, ale zawsze bezpieczniej z pasem. To rob sobie na początek tylko te na leżąco bez hantli i bez ćw na kolanach, a na stojąco tylko wspiecia na palce, a ta reszte dodaj sobie po 10 dniach. I bardzo powoli rob podnoszenia głowy i obserwuj cialo, jak by Cię cos niepokoilo zmniejsz liczbę powt, rib wolniej:-)) ja juz doszlam do 2 serii i czuje sie ok z rana tez wsz ok, bo wcz bylam u gin :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #944073 przez Marza
Dotkawy dziękuję ! :) Jestem bardzo wdzięczna :) zrobię tak jak piszesz :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 6 miesiąc temu #944084 przez yoozia
Aneta, patyczak jak zawsze rzadzi :D z szitu tez sie usmialam :D

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


U nas jakas totalna masakra ze spaniem. Tzn wczoraj mala spala mi jak niedzwiedz od 16 do 1 w nocy z 3 przerwami na karmienie. Ale spala po prostu jak kamien. Stukalam, trzaskalam w kuchni garnkami, zrobilam pranie, nawet sie wykapalam spokojnie i ona sie nie obudZila! Juz zaczelam sie zastanawiac czy z nia wszystko ok i oczywiscie co raz sprawdzalam czy aby oddycha :S no kamienny sen miala. Ale oczywiscie od 1 do 6 balowala :S i na zmiane placz, karmienie, przewijanie i tak mi zlecialo do tej 6. Usnela na jakas godzine i znowu jazda. Kolo 12 maz zabral ja na spacer a ja w tym czasie przekimalam.. Stwierdzilam ze dzis nie dam jej tyle spac w dzien i co mi przysypia, to jej przeszkadZam zeby nie usnela za twardo. Mowie wam masakra. Inaczej jej chyba nie przestawie na nocne spanie jak tylko przeszkadzaniem jej w spaniu za dnia.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Aneczka o co chodzi z tym dzieckiem przelamanym? Ktos twoja mala przebadal? Nastawial? Bo samemu lepiej sie za to nie zabierac.

Kacha, zazdroszcze brata pediatry. Lekarz w rodzinie to skarb ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #944086 przez pauletta
Dotkawy slodka niunia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #944089 przez aneczka25
yoozia u mnie na wsi jest kobieta do której tłumy zjeżdżają z okolic.Sprawdziła ją i okazało się że jest przesunięta i ją namierzyła-mała śpi jak anioł!!! jeszcze dziś przyjdzie wieczorem i po wszystkim bo podobno to przesunięcie jest "swieże"-nigdy w życiu nie robiłabym tego sama!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #944103 przez yoozia
Aneczka, a jak wygladalo to namierzenie? I skad to przesuniecie sie bierze? Ja pierwszy raz o tym slysze szczerze mowiac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl