BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2014

10 lata 4 tygodni temu - 10 lata 4 tygodni temu #871694 przez Anna1807
Justynka mnie lekarz powiedział że takie badanie prenatalne należy wykonać między 10 a 13 tygodniem ciąży.
Więc u mnie będzie 12 tc :laugh:

A skąd jesteś? Może spotkamy się na porodowce :lol:

A nagranie mam mieć ze zwykłego usg które mam mieć 24.04 .
Prenatalne planujemy na 9.05.

Moje Najukochansze Skarby
Lilianna 27.10.2014
Marek 15.02.2007

Moje Aniołki[*][*][*]
Emilka 19 tydzień (*29.12.2011)
Gabriel 15 tydzień (*19.07.2013)
Kruszynka 9 tydzień (*5.12.2013)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #871734 przez ferritka
B)
kurka ależ zimno :ohmy:
a ja pd rana załatwiam biznesy, księgową, potem skoczyliśmy na obiadek i wreszcie w domu B) B) nie ma to jak dres i kot na kolanach :lol: :lol:

Anna, dokładnie wspaniale jest wiedzieć, że wszystko dobrze...można na chwile wrócić do normalnego życia :lol: :lol:

Justynka, dokładnie to badanie robi się między 10 a 13 tc więc u Ciebie jest jak najbardziej ok :lol: :lol:

ja też będę w 13 tc jak mi je zrobi Dr Cud :lol:

pendrajwy mówicie!!!!!!!
aj to będą tu filmy!!! :lol: :lol: :lol:

nic , należy mi się drzemka :silly:

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #871757 przez xpatiiix3
Witam :)

Ja byłam rano na wizycie, diagnoza cukrzyca ciążowa, póki co za tydzień wizyta następna zrobil mi wyniki krzywej nawet już nie robiła patrząc na moje wyniki i decyzja zapadnie w następny piątek co dalej czy starczy dieta czy insulinę trzeba wdrożyć u mnie, póki co staram się nie stresować, ale jak w szkole mi po zwykłej bułce skoczył cukier do 143 to zaczęłam chodzić po schodach na przerwie, żeby zbić, martwie się ciut o juniorka, bo wiem, że to źle na Niego może wpływać, ale jestem dobrej myśli, najgorsza ta dieta, bo to nie dieta, a głodówka ... :(((

Ja u gina mam wizytę 17.04 jednak ,bo dzisiaj dzwoniłam się dowiedzieć czy nic nie pomyliłam i jednak hehe nie 16 a 17 o 10.45 a wcześniej genetyczne w szpitalu i wychodzi na to ,że mam dwie wizyty jedna po drugiej.. :00 ciekawa jestem jaka różnica będzie między wymiarami tu i tam, no ale wsio rybka aby było w porządku.. :D

sylwia.v zazdroszczę pozytywnie, że nagrają Ci to usg, ale dobry pomysł, może i ja wezmę pendrive'a poproszę, może się zgodzi doktorek nagrać hehe po co zdjęcia jak można mieć nagrane te ruchy na filmiku :D hehe

Ja genetyczne będę miała 11+6, a u drugiego gina w 14+3tc :)

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #871784 przez Suzi
pati, spoko, to nie glodowka, pamietasz jak sie z lutowkami konsultowalam. Przeszłysmy to wszystkie pomyslnie więc i Ty dasz rade i zapewniam Cię, ze to NIE glodowka :) , zdecydowanie unikaj WSZYSTKIEGO Z BIALEJ MAKI (czyli rzeczoneych buleczek :P ) , bialego ryżu, chociaz mnie i brązowy niespecjalnie slużył. Unikaj mleka slodkiego ale juz kefir czy jog nat , oczywiście umiarkowane ilości mozesz, chleb TYLKO żytni razowy, ale trzeba dopytać czy czasem nie ma w nim slodu jęczmiennego lub jakiegos innego, często do ciemnego pieczywa dodają, no i takiego z platkami ZIEMNIACZANYMI unikaj, o no i ziemniaki - ciekawa sprawa, bomsą gatunki po ktorych cukier szaleeeeje, a są takie ktorych mozna trochę zjeść i nic :cheer: . Ta dieta to niestety metoda prob i blędow, bo zdarzyć sie moze ze to co jest STANDARDOWO dozowlone czy zalecane, u Ciebie spowoduje skok cukru, ale zapewniam Cie , ze szybko sie nauczysz. Np mowią zeby jajek mało -ja jadlam CODZIENNIE na sniadanie jedno i to czasem nawet smazone na szynce lub malej ilości kielbaski. Poćwicz poobserwuj. Kiszonki wszelkie spoko, wiec Twoje ogorasy niezagrożone ;)
Jak będziesz miala pytanie to wal smialo, w koncu sie znamy :blink: , chetnie pomogę. Ja przeszlam bez grama insuliny, więc jak sobie z dieta poradzisz to myslę ze dasz rade bez, chociaz w przypadku Twojej tarxzycy, hmmm, no nie wiem, mam nadzieję ze wszystko bedzie dobrze.
Caluski :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #871834 przez ferritka
Patii, dasz radę na diecie, zobaczysz jak tak na to teraz patrzysz to że głodówka ,ale zobacz co Suzi mówi, że nie jest tak źle :lol: poza tym dzięki tej diecie wyrobisz sobie nawyk zdrowego żywienia a to i maluszkowi wyjdzie na zdrowie :kiss: :kiss:


Chłopek, ja tu wciąz czekam na raport od Ciebie i brata bliźniaka mojego dziecia :cheer: :cheer: daj znać co i jak :unsure:


Vika, Ty znowu milczysz babo wstrętna!!!! mam nadzieje, że wszystko ok u Ciebie i po prostu leżysz i kwitniesz :lol: :lol:

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #871907 przez xpatiiix3
Suzi dzięki za rady, póki co powiem, że z dzisiaj patrzę, że jabłuszko całe zjadłam i nawet zaszalałam prażynki parę sztuk i w normie i po jednym i drugim, z kolei bułeczka z serem żółtym cholerstwo pół bułki a cukier 143 ale tylko to miałam do szkoły, a musiałam coś zjeć, ale ok wywalam z mojego jadłospisu a i na razie dzisiaj kasza gryczana też spoko, hmm no i dwie kanapki z pomidorem i szczypiorkiem i 120 także chyba lepiej jak z półtorejść takiej zjem o i z szyneczką z piersi kurczaka kanapki też w porządku ,na dzisiaj tyle z mojej diety :D nie było tak źle, chociaż nie powiem, że po każdym mierzeniu cukru to ja jak na szpilkach czy będę mogła niedługo coś zjeść, no i jadłam co 2 godziny porozbijałam posiłki jak mogłam tylko z zegarkiem w ręku siedziałam i myślałam, kiedy coś mogę zjeść hehe teraz to ja miałam takie ssanie w żołądku a tu nagle taka zmiana, prawdopodobnie tarczyca tymi cukrami tak dyryguje mi, więc muszę nauczyć się jeść od początku tak jak przy karmieniu piersią co mogę a co nie, chciaż pisałam wczoraj już jak to było po bułeczce a jak po batoniku i deserku które mi nie podniosły prawie wcale cukru a bułeczka sruu do góry na razie słodycze sio poszły w kąt, ale w razie czego mam ze sobą coś, bo bywa często ,że nagle mi nawet po jedzeniu strasznie spada cukier i zaczynam się zalewać potem i trzęść jak galaretka, landryny zawsze spoko.. Wiem, że dam radę, skoro Wy dałyście hehe co się nie robi dla dziecka :D

ferri muszę dać radę, wiadomo jak już zaczne się tak zdrowo odżywiać to wejdzie mi w krew, przynajmniej niedużo do zrzucenia później będę miała :D

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #871935 przez vika
dziewczyny cieszę się,że w końcu u Was zawitał uśmiech :) zdjęcia super i wieści również :kiss:
Ferii jestem :kiss: czytam.....u mnie z dzidziusiem wszystko ok ....
za to moje samopoczucie B) B) B) jakas masakra...nie chce się tu udzielać bo same złe fluidy ode mnie płyną i nie chce Was pozarażać :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #871946 przez Suzi
Ja dzięki cukrzycy ciążowej pożegnalam 20 kilosow :lol: :lol: :lol: , w ciąży będąc tylko chudlam chudlam i chudlam ku mojej wieeeelkiej radości, tym bardziej ze wiedzialam ze dzidziuś rozwija sie i rośnie prawidlowo, urodzil sie o cAsie z wagą 3700 więc nic mu nie brakowalo a ja mialam na minusie wieeeeeeele kilosow, jak powiedzialam ku wielkiej mej radości bo przed ciążą mialam ich o wieeeeeele za wieeeele :P :P :P :silly:

W tej chwili, no coż,kilka powrocilo :angry: , moja silna wola jest sloabosilna niestety, więc zdarza mi sie myśleć -Cukrzyco,moja przyjaciolko, wroóóóć :silly:

pati, nie jedz gotowanych warzyw, zwlaszcza marchwi i burakow a juz w szczegolności zasmażanych
Mozesz jesć bez strachu brokuły, kalafiora, kapustkę, ogorki świeże, kiszone, pomidory -b.ostroznie, bo slodkie skubane., ale salata, rzodkiewka jest ok więc parę nowalijek skubniesz
Mięso najlepiej drobiowe, ja pieklam, smażylam gotowalam i bylo ok. Zjadlam morze ryb :lol: zwalwzcza ukochalam sobie lososia (z Biedrony) ktorego pieklam na termoobiegu a w koncowce wlączalam grill i był EXTRA! wsuwalam z salatą lub brokulami na parze.
Pieczarki są spoko, więc wszelkie potrawy z pieczarkami moglam jeść, nawet czasem sobie robilam zapiekanki czyli w moim cukrzycowym wydaniu to była kromka chleba żytniego razowego, na to odrobina pesto, na to troszkę szynki, duzo pieczarek i parę wiorkow sera zoltego. I żeby nie było-jadlam z ketchupem :unsure: , ale najwyżej 2 takie kromki na raz
To tak na szybko, parę przepisow i pomyslow zebys nie myslala ze Cie czeka śmierć glodowa.
Będzie dobrze, zobaczysz :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #871956 przez xpatiiix3
Vika no oby szybciutko Ci przeszło i no wiadomo dawaj tu te dobre i złe fludy hehe może się nie zarazimy :D

Suzi dzięki wsio co mogę a nie mogę mam w książce hehe dostałam na zajęciach edukacyjnych :) no to super hehe i sobie zapiszę :D hehe babcia moja sie cieszy, bo mówi, że przy mnie schudnie trochę, bo zacznie jeść to co ja, żeby mi ochoty nie robić na zakazane :P hehe ale najgorsze weselicho 31 maja.. ooo wtedy to jedzenia będzie na stole ,a ja będę patrzeć chyba i płakać :P trudno co zjem to moje i wytańczę :D przy stole nei będę dużo siedziała :P

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu - 10 lata 4 tygodni temu #871981 przez Suzi
Ja o "suchym pysku"przetrwalam parę imprezek rodzinnych no i dwa razy Swięta.......nie powiem, latwo nie bylo, ale dzidziuś ważniejszy :blink:
A to weselicho to Twoje? :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #872050 przez Anna1807
Powiem Wam dzisiaj tylko dzien dobry!

Ta mnie dzisiaj mdli że ledwo żyje.
Jeszcze muszę dzisiaj isc na zebranie rodziców :dry: nie wiem jak ja tam wysiedze :dry:

Dolegliwości zamiast słabnąć to się nasilają!

Trochę pomarudzilam Wam i uciekam aby nie przesadzic ze złymi fluidami ! ;)

Miłego dnia! :kiss:

Moje Najukochansze Skarby
Lilianna 27.10.2014
Marek 15.02.2007

Moje Aniołki[*][*][*]
Emilka 19 tydzień (*29.12.2011)
Gabriel 15 tydzień (*19.07.2013)
Kruszynka 9 tydzień (*5.12.2013)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #872056 przez vika
Pati no nie wiem czy tak szybko mi przejdzie :( za niedługo mam rozmowę z wychowawczynia Kini ......zostałam wezwana na dywanik :ohmy: no i do dyrektorki odebrać telefon :ohmy: o zgrozo co ja mam z tym starszym dzieciem :huh: :huh: :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #872073 przez chłopek
hej wczorj mama u mnie byl, a później juz nie miałam sił żeby pisać, bo mnie wymioty męczyły:(
no to tak fotki nie mam, lekarz tylko usg zrobił powiedział ze ok dzidzia rośnie, i tyle nic wiecej, dobrze ze to tylko tak u niego byłam zeby mi potwierdził ciążę, 23.04 ide do mojego lekarza i bede wszystko wiedziła i widziała, a i lekarz stwierdził ze to 7 tydzień.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #872077 przez chłopek
a ferritka skąd wiesz ze brat bliźniak moze siostra:) Sebastiankowi strasznie oczy ropiej biedctwo moje nie wiem czy to od zębów bo mu ida 3 i 5

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu - 10 lata 4 tygodni temu #872102 przez dropsiczka
Witam

Czy któraś z was miała plamienie w dniu spodziewanej miesiączki???

Lekarz mi powiedział, że tak może się zdarzyć, ale mam stracha że coś się stało z maleństwem :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl