BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2014

10 lata 3 tygodni temu #873439 przez Suzi
pati najlepiej zebyś miala do 90 rano na czczo :dry: , musisz zjeść tak najlepiej o 22 coś np kanapkę z chudą wędliną bez masla, kawalek pieczonego kurczaka, ale unikać warzyw ( no chyba ze kawalek kiszonego ogorka ) a owoce NAJWYZEJ do 18.!!
Cukier rośnie z rana dlatego ze za dlugo nie jadlaś ( sprawa procesow zachodzących w wątrobie .) lub jezeli zjadlaś na noc coś niewskazanego.

Co do tego mojego nieszczęsnego :silly: wieku,mto ja stara jestem jak na tak male dziecko jakie mam, ale dla moich starszych dzieci z pewnością jestem niezbyt starą matką. Punkt widzenia zależy od punktu przylożenia :silly: relacja sie zmienia w zależności do ktorego dziecka przylozę :lol:
Zeby juz zakonczyć ten temat jestem rocznik 69 :cheer: ......... A moj najmlodszy synek dobiega roczku :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #873445 przez ferritka
B) nooo kocham Was bo za waszą radą że wszystko z umiarem kupiłąm dzisiaj cały wózek owoców przeróżnych i .... makrelkę :lol: :lol: zaraz zrobie sobie z bułeczką i cebulką :lol: :lol:

Justynka, na nfz dostaniesz skierowanie ale tylko na mocz i morfologię i z tego co wiem to zrobisz je nieodpłatnie ale nie co miesiąc... gdzieś znalazłam artykuł - jak go odkopie to Ci podrzuce tu link ) że to darmowe na skierowanie to się należy tylko 2 razy w ciązy :dry:
a koszty tych badań , zadzwoń sobie do swojego szpitala i popytaj o ceny- będziesz wtedy najlepiej poinformowana. potem podzwoń po laboratoriach i też zapytaj.
z tych wszystkich badań to hiv najdroższy będzie, i toxo - ni pamiętam ile za to dałąm ale za toxo chyba 60 zł ( kurde strzelam , bo szczerze nie pamiętam :dry: )

ja zanim zaczęliśmy się klonować, to miałam biopsje piersi bo na 1 wizycie u mojego DR Cuda wyczuł guzek w piesi, na usg okazało się że mam w jednej piersi jeden guz a w drugiej 2 :angry: potem biopsja i na całe szczęscie to jakieś tłuszaki czy coś. Nawiązuje do tego, że lekarz ma w obowiązku zbadać Ci piersi na wizycie, bo od tego jest.. nie tylko do zaglądania do pipki ale piersi to też rewir ginekologa. I to on powiniem Ci zrobić badanie typu usg a nie mówić żebyś sobie do niego prywatnie przyszła - ewidentnie chce zarobić na Tobie i to jest przykre.
-albo to ja mam jakiś skrzywiony obraz lekarza bo wybrałam sobie kompetentnego.
podejrzewam, że jakbym mojemu powiedziała, że niemam kasy na wizyty prywatne i jeszcze badania prywatne w laboratorium to wypisałby mi skierowanie na te podstawowe mocz i morfologie z nfz :lol: taki z niego zuch :lol: :lol:

Suzi , wiek wiekiem a jak sie człowiek młodziej czuje to tak ma być :lol:
ja np cały czas się czuje na 25 lat i tak mi chyba zostanie aż nie przekrocze 35 :blink: :blink: kiedyś czytałam coś o wieku mózgu - jak sie mózg czuje młodo to ciało i dusza młodnieją :lol: a w ogóle o czym my tu gadu gadu jak ja znam na forumie Panie które też mają dziecia które 21 ur obchodziło i co...piękne , młode i wspaniałe ooo np mój Asik ze staraczek :lol: :lol: :lol:
p.s. o o Suzi mi sie wydawało że 69 to nie rocznik a pozycja :kiss: :kiss: :kiss: :blink:

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873488 przez martyna_89
Suzi mloda babeczka z ciebie!:) moj tata to rocznik 68 a mama 70, i beda w listopadzie po raz trzeci dziadkami (moja siostrzenica ma juz 2lata a mij tymek rok). I nikt nie wierzy im w to ze juz sa dziadkami! Wygladaja super!:) moja mama miala 19lat jak mnie urodzila, 11miesiecy pozniej urodzily sie moje siostry blizniaczki i 5lat później moj brat-czyli miala 24 jak juz miala wszystkie dzieci;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873492 przez Alex_87
Hej ;)

Ja też się zatrzymałam w wieku 25 lat, czasem to muszę sobie wyliczyć, ile dokładnie mam :S no ale liczy się stan umysłu :lol:

Co do ryb, to najlepiej kupować świeże, niemrożone, a jeśli już mrożone to w sprawdzonych sklepach, bo w hipermarketach to więcej wody niż ryby. Rzeczywiście wędzone ryby na ciepło są ponoć lepsze, w Biedronce jest przepyszny łosoś właśnie wędzony na ciepło :)
ja uwielbiam dorsza i pstrąga :)

Justynka mi się wydaje, że lekarz rodzinny może dać skierowanie tylko na takie podstawowe badania, raczej nie dostaniesz na toxo, hiv, grupę krwi. a już na pewno nie da Ci takich badań co miesiąc, bo to ginekolog się zajmuje prowadzeniem ciąży i kierowaniem na takie badania. A nie możesz się zapisać do jakiegoś gina na NFZ żeby mieć tylko badania za darmo?

Mi niestety ani razu nie badali piersi :dry: ale staram się sama kontrolować, chociaż zwrócę uwagę na wizycie żeby mi zbadała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873496 przez Suzi
ferri, i rocznik i pozycja :silly: :silly: :silly: czyli ze rocznik zobowiązuje do pozycji :lol: :side:
Ja w sumie tez mentalnie zatrzymalam sie gdzieś w okolicach 30 , moze stad me zapędy macierzynskie ;) a co najważniejsze -udane :laugh:
Jak idziemy z corką i z Mikim na spacer to PODOBNO ;) nie wiadomo czyje to male w tym wozeczku :woohoo:
Ponadto ja zawsze z mlodymi obcowalam i obcuję...zawodowo, więc jakoś mi sie mozg nie moze zestarzeć z "godnościom" :silly: :silly: :silly: tylko wygłupy i wygłupy.
A wspomniana Asik ze staraczek mając 21 letnie dziecie się stara o następne? To fajnie :lol:

martyna, no wlasnie, Twoi rodzice jak na dziadków to mlodzi i fajnie bo jeszcze sprawni i Ci duzo pomogą, ale jak pomyślę ile bedę mial lat jak moj Miki będzie zaledwie w gimnazjum to.........wyłaczam myślenie czym prędzej :P
A Twoja mama to łatwo nie miala na początku, uffff, niespelna roczne dziecko i blizniaki :ohmy: :ohmy: :cheer: , toz to hardcore jakich malo :ohmy: chyba ze miala pomoc na co dzień.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873497 przez ferritka
B) :S czy Asik się stara a to nie wiem :S żeby plotków nie było...ale siedzi z nami na staraczkach więc jak jej się przyplącze to nie będzie płaczu :kiss: :kiss: :kiss:

której soku z mango nalać ? bo sie delektuję właśnie B) B)

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873530 przez chłopek
justynka ja chodziłąm w 1 ciazy prywatnie no i dosc sporo na badania wydałam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873548 przez xpatiiix3
szyszulka Co do piersi kurde już się tak rozpisałam i dupek ze mnie kartę przez przypadek zamknęłam sobie haha piersi przygotowują się do karmienia i gruczoły się rozwijają, także nie ma co się martwić moim zdaniem ja mam guzek w piersi jednej chyba prawej jak dobrze pamiętam, ale też lekarz kazał się nie martwić, a w pierwszym trymestrze to zasrany obowiązek lekarza wykonać badanie piersi...

suzi u mnie normy do 100 są na czczo i godzine po posiłku do 120, więc na czczo nie było źle a jadłam o 20.30 jakoś ,bo ja wcześnie spać chodzę, nie dam rady wcisnąć w siebie czegoś tak późno już, hmm a na kolacje kanapka z szyneczką z indyka była a warzywa tylko do obiadu jem owoce na podwieczorek albo 2 śniadanie i wsio :) dzisiaj w dzień nie przekroczyłam cukrów na razie :) a taką pieczoną pierś z indyka w rękawie do pieczenia albo schabik mogę.? bo babcia mi upiecze ,żebym miała na kanapkę :)

ferri ale mi narobiłaś ochoty na tuńczyka z cebulką na takim świeżym chlebku :P hehe ale nie wiem czy można :P

Martyna moja mama 70 a tatko 71 :D hehe Nas jest 4 + jeden brat 2latka i 9miesięcy na boku taki przyrodni :P a ja taki rodzynek reszta młodsze chłopaki :D

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873584 przez justynka7177
Trudno zapłacę za te badania. Myślałam, że się to jakos na nfz da :) gina na nfz miałam i nigdy więcej nie chcę go widzieć, zajrzał pomarudzil pod nosem i kazał czekac huk wie na co, nie zlecił ani badań hormonów nic zasugerował zbadac cukier i to tyle nawet skierowania nie dal. Poza tym nie zdiagnozowal ze jeden jajnik ma pcos. U mnie nie ma szans w ogóle znalezc dobrego gina na nfz. Chodzę prywatnie i wiem ze jestem pod dobra opieką. Dziś trochę świruję bo ciągle mnie coś ciągnie z lewej str i dalej mam gluta w gardle :( pastylki do ssania nic nie dają chyba udam się w tyg do lekarza albo po jakiś syrop dobry do apteki... normalnie pewnie flegamina by pomogła a tak trzeba kombinować ;)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873632 przez szyszulka
Dziewczyny ale sie ropisałyście ze nie wiem której odp :) Ale a propo gina :angry: nie wybrałam jeszcze! w pierwszej wszystko prywatnie robiłam! gin usg badania itd!
A teraz chciałam na nfz wiadomo male dziecko juz jedno w domu drugie w drodze ;) mój mąż pracuje tylko,ja praowałam dorywczo bo moja cória tydz w przedszkolu a 2 w domu bo tak ja bakcyle łapia heh :angry: Na pierwsze usg poszłam prywatnie za tydz kazal lekarz przyjsć ale chciałam poczekac dłużej bo bylo bardzo wcześnie,ale plamien dostalam :dry: szpital usg badania krwi itd a skierowanie dostalam od lekarza co nie pracuje w szpitalu ale ogólnie lekarz spoko!od kilku lat jestem jego pacjętką. potem jak ze szpitala wyszłam postanowiłam do takiego lekarza chodzić co w szpitalu pracuje i na nfz przyjmuje i na tego debila trafilam :dry: bo do innyh długie terminy :angry:
jak poszlam do niego na wizyte to mi szczena opadła :ohmy: :ohmy: :ohmy: nie zbadał mnie!bo po co tak często o piersi tylko spytał :angry: i prywatnie mnie zapraszał,a jak go poprosilam o zbadanie piersi palcami powiedział że sie nie bada bo skurczy dostane! :side: pajac !
potem kazał mi sie zapisa za dwa tyg pani w recepcji powie ze nie ma miejsc :angry: że za półtora mies dopiero ze mam sie go spytać czy mnie przyjmie a on mi na to że trudno to niech pani przyjdzie kiedy jest miejsce! :S i wiecie co! nie dał mi skierowania na żadne badania krwi! na żadne usg! i to tyle jeśli chodzi o naszyh kochanych lekarzy pseudo lekarzy!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #873704 przez szyszulka
Dziewczynki witam witam z rana :) ej zbieracie może kody z butelek kubusia? promocja do góry nogami? bo ja tak :) jeśli byście nie zbieraly a kupujecie czasami dały byście mi te kodziaczki? :laugh: Ja zbieram mojej córci :) a promocja wolno się kończy.Pozdrawiam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873715 przez sylwia.v
Dziewczyny proszę o szybką pomoc!
Siedzę teraz na uczelni... Rano po wyszykowaniu podcieram się A tu brązowy papier!!!! :ohmy: niby delikatnie koloru kawa z mlekiem.... Oczywiście odrazu płacz....od tamtej pory co chwila w łazience i czysciustko... Nie wiem co robić... Pomocy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873722 przez vika
sylwia nie wiem w czym mogła bym Ci pomóc???
przecież sama piszesz,że już jest wszystko ok więc nie wiem o co chodzi a jak tu nie jedna pisala plamienie miala i to wielokrotne a z dzidziusiem wszystko ok więc nie wiem o co aż taka panika...?????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #873731 przez sylwia.v
Czyli mówisz że jednorazowe to nic takiego? Mogę się nie martwić?? Mama tak mówi ale się strasznie przestraszyłam.. :(
Ps. Co do skierowań na NFZ, ja dostałam sporo. Od ręki gin zrobił cytologie i badanie na czystość, a do laboratorium dostałam na : morfologię, mocz, grupę krwi, toksoplazmoze, HIV, glukoze i jeszcze parę jakiś których nazw nie pamiętam razem było ich 13.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #873738 przez szyszulka
Sylwia.v
Ja tak miałam! za pierwszym razem pojechałam do szpitala,trwalo to 2 dni a potem po tyg to samo ale wtedy pojechałam na usg prywatnie. lekarz powiedział że czasem tk jest że się tak czasem oczyszczać może. Wiadomo nerwy sa i ja do tej pory sprawdzam w każdej wizycie w toalecie. Ale mam Bozi nadzieje e bedzie ok! Pozdrawiam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl