BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Maj 2015 :)

9 lata 3 miesiąc temu #966169 przez solenka89
To wszystko kwestia przyzwyczajenia. Ja chodzę co cztery tygodnie, na każdej wizycie jest badanie ręczne plus USG. Co drugą wizytę wykonuję badania krwi i moczu. Ale to są wizyty prywatne, na NFZ wygląda to chyba podobnie tylko, jeśli ciąża nie jest zagrożona to USG chyba przysługują 3 lub 4. Ciężko mi sobie wyobrazić by ciąże prowadził zwykły lekarz, ale to pewnie wynika z tego, że u nas się nie praktykuje tego:) Fajne jest to, że na USG można sobie na dzidzie sobie popatrzeć i dlatego cieszę się z tych częstych USG, widzę jak się zmienia z miesiąca na miesiąc, i to sprawia, że każda ta wizyta jest niesamowita :) :) i całe popołudnie potem już możemy rozmawiać tylko naszej małej dziewczynce :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #966225 przez a!gusia
Ja na poczatku ciazy ubolewalam na te rzadkie wizyty ale teraz mi jakos nie zalezy,mala fika ciagle ja sie czuje ok wiec nie jest zle.na poczatku strasznie sie balam ze cos nie tak bedzie a ja nic nie wiem..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #966266 przez kima
Dziewczyny, czy Wy też tak kiepsko śpicie? Ja kompletnie nie mogę zasnąć, niby jestem zmęczona, ale sen nie przychodzi, a jak wstanę na siku, to znowu z godzinę zasnąć nie mogę, masakra, no i te sny tragiczne, jakieś tragedie i jakieś opowieści dziwnej treści, że telenowele by napisał ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #966275 przez a!gusia
Kima Kochana jakbym o sobie czytala!
Teraz leze w lozku od godziny i nie moge zasnac :( cale szczescie ze rano moge sie wyspac bo maz wstaje z Jerzykiem a ja dosypiam ale gdybym pracowala?masakra..
Do tego musze oduczyc mojego 3 latka spania ze mna!!!!budzi sie co noc i mnie wola albo po mnie przychodzi i ja ide z nim spac..do tej pory mi to nie przeszkadzalo i wiem ze to mija wina.sama go nauczylam tego Ale co teraz bedzie?!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #966279 przez Adlenne
Agusia ja mam to samo z moja Paulinka. A najgorsze jest to ze nie byla tak nauczona, a zaczelo jej sie na jesien, ze sie budzi i mowi ze sie boi bo w jej pokoju sa duchy albo jakis Pan. I wola nas albo przylazi do nas do lozka. Tez nie wiem jak to rozwiazac, bo zostalo malo czasu a do tego nie chce zeby sie poczula odrzucona ze maly braciszek jest wazniejszy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #966343 przez GabrysiaSta
Witam! mam nadzieję, że miło spędziłyście weekend!
ja mam wizytę co 4 tygodnie ale jak byłam w ciąży z Zuzą (w Anglii) to miałam robione tylko 2 usg. A tak to tylko słuchanie bicia serduszka przez położną, żadnego badania palpacyjnego. Dobrze, że pierwszą ciążę miałam w Anglii a nie odwrotnie bo bym się martwiła, że za mało mnie badają ;)
Co do spania nie mam z tym problemów, ale te sny...
Dziewczyny czy Wam też napina się brzuch? mi ostatnio w ciągu godziny i po 5 razy się zdarza. Tydzień temu byłam u lekarza i jeszcze tak nie miałam dlatego niż zapytałam czy coś z tym robimy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #966369 przez solenka89
No mi też się napina brzuch czasami. Może nie w ciągu godziny, ale zdarza się. Pod koniec miesiąca mam wizytę więc zapytam się czy to jest ok i normalne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #966382 przez goniag12
Ja spie dobrze, ale tez mam bardzo glupie albo zle sny. Podobno sny czyta sie na odwrot wiec to dobra wrozba;)
Jesli chodzi i napinanie brzucha to chyba normalne w tym okresie. Macica zaczyna cwiczyc i przygotowywac sie do porodu. Te skurcze maja nawet jakas swoja fachowa nazwe. Z reszta dziecko coraz wieksze wierci sie i rozpycha co rowniez.stwarza uczucie napietego brzucha. Ale oczywiscie zawsze warto powiedziec o tym lekarzowi czy poloznej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #966389 przez Adlenne
GabrysiaSta ja mam napinaniu brzucha juz od 18 tygodnia dlatego biore luteine i duphaston. Na poczatku tych skurczy bylo bardzo duzo, musialam ciagle Lezec bo jak sie tylko ruszylam to zaraz twardy brzuch. Teraz sie troszke uspokoilo.
5 skurczy na godzine to troszke duzo. Na pewno mozesz brac magnez jesli nie bierzesz, mi doktorka kazala go lykac na prawde duzo. Nie powiem Ci ile tabletek dziennie bo w kazdym preperacie jest inna dawka. Ja lykam aspargin, magnelle, magne b6 na przemian...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #966422 przez papryczkaczili
Mi tez czasem lekko sie napina ale ponoc to normalbe tak mowila lekarka. Bardziej dokuczaja mi wiazadla w pahwinach czy co to tam jest kazde uniesienie nogi i przewrot na lozku to wyczyn. Jutro diabetolog stresuje sie wiecie moze co mnie czeka na pierwszej wizycie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #966484 przez solenka89
papryczkaczili ze spokojem na pewno przeprowadzi Z Tobą dokładny wywiad, pewnie zleci dodatkowe badania. Nie denerwuj się na zapas, teraz najważniejsze jest zdrowie Twoje i dziecka. Z pewnością nie będzie to nic strasznego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #966495 przez papryczkaczili
Dziekuje solenka89

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #966530 przez kima
GabrysiaSta mi się też napina od jakiegoś czasu i pytałam ginke na wizycie początkiem lutego i mi powiedziała, że to za wcześnie na skurcze przepowiadające, o których pisała goniag12. Kazała mi brać nospę 3 razy dziennie i również jak Adlenne magnez. Jak mi się napina, to idę się położyć albo chociaż siadam na krześle i zaraz przechodzi. Odpoczywaj troszkę więcej.

Papryczkaczili z pewnością wizyta u diabetologa będzie milsza od porodu, więc głowa do góry ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #966567 przez GabrysiaSta
Dzięki dziewczyny za wasze odpowiedzi. A co do odpoczynku to ostatnio ciężko. Mój M leży chory a dzisiaj całą noc mi Gabrysia wymiotowała więc jestem wymęczona. Już im zakazałam chorować wszystkim na raz bo ciężko mi wszystko samej ogarnąć ;)
papryczkaczili niestety nie wiem jak wygląda taka wizyta ale najważniejsze, że jesteś pod dobrą opieką i na pewno wszystko wytłumaczą co i jak. Więc się nie stresuj, nie będzie strasznie. Trzymamy kciuki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #966625 przez goniag12
GabrysiaSta nic mi nie mow o chorowaniu. U nas wszyscy choruja na zmiane po powrocie z Polski. A teraz to juz nawet druga tura leci. Moj syn kaszle od miesiaca. Ja juz bylam 2 razy podziebiona, ale mi na szczescie przechodzi po 2,3 dniach bez lekow (moze dlatego ze sie zaszczepilam) a mojego M teraz bierze po raz drugi. I tak juz od poczatku stycznia.
W sumie to ciesze sie ze rodze w maju. Bedzie juz cieplo i mniej wirusow w powietrzu.

Jade wlasnie na usg, zobaczyc ile mala urosla od ostatniego badania. Mam nadzieje ze wszystko jest dobrze bo chcialabym juz w spokoju czekac na rozwiazanie. Za duzo mam stresow w tej ciazy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl