BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Czerwcowe 2015

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #988486 przez Ossa
Już zdaję relacje :)
Koło 22:30 zaczęły łapać mnie słabe skurcze co 15 min, w sumie po zaledwie kilku odeszły mi wody i chwile przed polnoca trafiłam na porodówke. Tam położne stwierdziły, że nie ma co wzywać męża bo rozwarcie dopiero na 2 cm i to jeszcze sporo potrwa. Jednak on przyjechał do mnie po 30 minutach i skurcze mialam już co 4 minuty a rozwarcie na 3 cm. O godz 3 rozwarcie było pelne ale mialam spory problem z wyparciem dziecka, moj lekarz musial uciskac micbrzuch bo nie dawalam sama rady. Do tego polozna byla taka swietna, ze nawet mnie nie naciela, a urodzilam mala z waga 4500 g i 56 cm. Jestem w lekkim szoku bo poprzednia córka wazyla kilogram mniej.
Nie wiem czemu nie che mi dodać fotki :angry: potem sprobuje ponownie.

im

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988489 przez agniesia1152
Witam was tak szybciutko pisze że już jestem po w piątek o 13.30 na świat przyszedł FIlip Z waga 3850 g i 61 cm długi jak będę miała więcej czasu to się odezwę i powiem co i jak u mnie bylo pozdrawia mamusie
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988492 przez Azja
agniesia 1152 gratulacje, czekamy na relacje, ale Filip dłuugggi :)

ossa super ze sie bez naciecia udało, coreczka kawał kobitki, mowił Ci lekarz wczesniej ile moze wazyc,?? bo moj mowi ze Wojtek tez moze byc duży i nawet mnie cc straszył, ale ja nie chce nawet o tym słyszec :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988509 przez Ossa
Mój gin od początku mówił, że to będzie duże dziecko i może osiągnąć 4 kg. Moje pierwsze dziecko wazylo 3500 g i już był problem bo mała zaklinowała się w kanale i urodziła się przyduszona, na szczęście wszystko skonczylo sie dobrze. Dlatego tym razem umowilam się z lekarzem, że jeśli na koncowych usg duża waga dziecka się potwierdzi to rozwiąże ciąże przez cc. No i w poniedzialek w szpitalu na usg lekarka powiedziala mi ze mala wazy 3400 g, smiechu warte :D

im

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988511 przez Lizzy
Ossa Agniesia gratulacje!!
Ossa to zrobili Cie jak mnie z Hania - trzy dni przed porodem wg usg miala wazyc 3300g. Urodzila sie 4200g.. Hmm. Rypneli sie o maly kilogramik ;)

Ja nadal siedze i czekam.. Bylam dzis na spr tetna Malej bo cos slabo sie rusza. Cale szczescie wszystko ok..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988526 przez MiliB24
nadinchen ja miałam cesarkę, ale przez komplikację, więc nie wiem jak to powinno być jak się zgłasza do szpitala. Tak czy siak byłam na czczo, bo od 22 rodziłam, a w szpitalu przez noc nic nie jadłam.

agusia Franio śliczniutki :) Mały przystojniak :) a ile teraz waży? Fajnie, że umie jeść z piersi. Mój już się nie nauczy, bo pokarmu brak. Nawet nie odciągam, bo nie mam co.

Ossa gratuluję! :) Kawał kobitki z niej :) Mój tylko 2 cm krótszy i aż kilo lżejszy :) Czekam na fotkę Alicji :)

agniesia gratuluję słodkiego bobaska :)

Ja od rana znów nie mogę nic zrobić. Mały ciągle siedziałby na rękach, w ogóle nie śpi. Łóżeczko go parzy. Na szczęście tylko w dzień taki jest. Wczoraj jak zasnął o 20.30 to spał do 4.30 (oczywiście w łóżeczku). Jak mnie obudził piszczeniem, to byłam w szoku, że jasno za oknem, a ja go w nocy nie karmiłam. Wypił 120 i na troszkę zasnął. Ale od 6 do teraz spał może łącznie 2 godziny :) Zasypia na góra 15 min, potem oczy jak 5 zł. Zastanawiam się skąd mu się to wzięło, że ciągle chce być noszony, bo nikt go nie uczył bawienia na rączkach, żeby go nie rozpieścić, a i tak wymusza... Jak go nie wezmę to zanosi się płaczem, łzy mu lecą, oczy czerwone, chrypę dostaje no i weź się nie zlituj i nie przytul... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #988536 przez AgusiaKRK
Mili, dziękujemy :-) ja też z początku w ogóle nie miałam pokarmu, dopiero regularne odciaganie metoda 7-5-3 go wywołało. Nie mam go za dużo, w tej chwili tak na 3 z 8 karmien, jeśli Ci zależy to spróbuj odciagac, ale oczywiście na mm też wyrośnie zdrowe dziecko. Franio też ma takie dni, że cały czas chce być na rękach, najczęściej jak go męczą kolki. To minie z czasem, nie zamartwiaj się, że rozpuścisz synka, na tym etapie on po prostu potrzebuje Twojej bliskości bo z mamą czuje się bezpiecznie gdy tu taki nieznany świat wokół. Poza tym ludzie to noszeniaki ,czytałam taki ciekawy artykuł na ten temat.
www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1...oslych-i-dzieci.read
Z czasem będzie spędzał czas bardziej samodzielnie, zostawisz go np z zabawka albo karuzelką i się zajmie. A teraz Ty jesteś całym światem :-)
A ważył w piątek 2810 g, pewnie w dniu planowanego porodu przekroczy trzy kilo, czyli za tydzień ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988545 przez Azja
Ossa to niezła pomyłka w wyliczeniach wagi malutkiej :P

Mój Jasio tez ważył 3500 a teraz lekarz mówi ze może być ponad 4 kg ale liczę na to ze uda mi się naturalnie urodzić.

Mili pierwsze 3 miesiące dziecka po urodzeniu. Mówi się na to 4 trymestr dzieci lubią być przytulne. Chcą żeby było tak jak w brzuszku. Spróbuj może otulic bardziej synka żeby czuł się jak w brzuszku i połóż kolo niego swoje ubranie żeby czuł Twój zapach. Może to mu pomoże i trochę pospi. A noszenia się nie bój bo podobno przez pierwsze miesiące dzieci się nie przyzwuczajaja. A może spróbuj nosić go w chuście :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988548 przez ariana21
Ossa i agniesia gratulacje :)
agusia Franio to przystojniak i tak szybko urósł... Szok był taki maleńki a tu taki kawał chłopa :)

Ja nadal 2w1 czekamy pewnie urodzimy na początku następnego tygodnia.
Mój synio w piątek na usg ważył niby 3900 kg ale mam nadzieje że jest mniejszy bo jak ja go urodzę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988550 przez nadinchen
Agniesia gratulacje :)
My z Atilla odbyłyśmy spacer i czekamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988567 przez MiliB24
agusia też czytałam ten artykuł i się pocieszam że wcale synka nie rozpieszczam. Wszyscy mi marudzą, że go nauczę noszenia, potem nie dam rady nic w domu ogarnąć, bo będzie przy mnie wisiał, a przecież go nie zostawię jak płaczę. A w sumie to przemiłe uczucie gdy maleństwo płacze, a w twoich ramionach się uspokaja :)
U nas okropna pogoda. Od niedzieli chłodno, pada. Erni praktycznie ciągle otulony w rożku. To ma być lato?!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988670 przez nadinchen
Dziewczyny urodziłam o 3:47 moją Gabrysie. 3480g i 56 cm długości :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988675 przez AgusiaKRK
Nadinchen, cudowna wiadomość, gratulacje! :-) Jak trochę odpoczniesz, napisz jak było i tradycyjnie czekamy na fotę nowej forumowej królewny :-)
Atilla? Jak tam ?:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988682 przez Lizzy
Nadinchen - gratulacje!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #988694 przez Azja
Nadinchen gratuluję :) Czekamy na relacje :)
Ja oczywiście 21 nic a nic się nie rusza :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl