BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2015

9 lata 3 tygodni temu #978703 przez agnieszkazst
Acha kilka z Was poruszało temat spotkań z położną. Kochane Wy macie do tego prawo w ramach NFZ!!! Totalnie bezpłatnie. Wystarczy udać się do swej przychodni gdzie jesteście zapisane, i do swej położnej środowiskowej do której jesteście zapisane. Jeśli nie jesteście zapisane jeszcze do żadnej to po prostu składacie taką deklarację i już jesteście przydzielone do konkretnej położnej. Każda kobieta jeśli jest zarejestrowana w przychodni ma przydzielonego lekarza rodzinnego i właśnie położną środowiskową. Prawo gwarantuje każdej przyszłej mamie bezpłatne spotkania z położną od 21. tygodnia ciąży raz w tygodniu i dwa razy w tygodniu, gdy minie 31. tydzień ciąży. Ale przyszłe mamy po prostu często o tym nie wiedzą. Także Kochane korzystajcie ze swych praw!!!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #978707 przez roxi1987
Witam się z Wami i ja w piękny słoneczny sobotni dzioneczek, widzę że na forum szalejecie, muszę troszkę nadrobić bo od wczoraj wiele długaśnych wpisów :) Bardzo Wam kobietki dziękuję za życzenia, mam nadzieję że wszystkie bez wyjątków się spełnią :) Ja mam malutką chwilę bo mój małżonek pojechał na przejażdżkę motorem wiec korzystam i na forum się wciskam :)
agnieszkazst właśnie o tej położnej dowiedziałam się jakies dwa dni temu jak grzebałam w informacjach na moim koncie w nfz i tam miałam przydzielonego z imienia i nazwiska lekarza ogólnego, pielęgniarkę i położną oczywiście wszystkie Panie pracują w moim ośrodku zdrowia :) Fajnie że jest taka możliwość szkoda że jak się nie zapłaci to obchodzą się z tobą jakby się w piciu kawy im przeszkadzało Super że u Ciebie wszystko ok, że synuś zdrowy i córcia tez rozrabia w brzuszku :)
Magiczna szaleństwo u Ciebie z tymi ciuszkami, ale super że ktoś cię wspomógł i masz już sporo ciuszków na pewno wszystko się przyda :) tą hemoglobiną to już się nie pzrejmuję, tzn wczoraj byłam na wizycie i Pani doktor powiedziała, że mogłoby być lepiej ale jak z bliźniakami to tragedii nie ma :)
kasiorek0310 Gratuluję studnióweczki, teraz już będą liczby dwu cyfrowe, ach ten czas ucieka ale bardzo dobrze niech nasze dzieciaczki rosną a jak przyjdzie na nie czas zapraszamy do naszego świata :) :) Sukienki niestety nie będzie dostałam wczoraj maila ze towar wysprzedany i że przepraszają i w ramach przeprosin dają 10% rabatu, a co mi po rabacie jak ja chcę sukienkę. Ale byłam wczoraj w galerii i jest tam sporo luźnych sukienek więc koło 10 maja uderzę na podbój :) A co do bodziaków i kolorów to ja mam hopla na punkcie koloru szarego :) jak coś mam kupować to zawsze szare podoba mi się najbardziej :) Biedne te moje dziewczyny no ale cóż różowe może tatuś będzie im kupował :)
tysiiiak kolorek piękny :) bardzo ładnie Ci w takich włoskach :)
nat19 współczuję przeżyć z tą Twoją bratową bo niestety takie zachowanie czasem wyprowadza z równowagi. A ciąża jaka kolwiek by nie była czy planowana czy nie planowana jest to cud :) a tak jak piszesz na co mieliście czekać, fakt studia ciąża itd ciężko to wszystko pogodzić tym bardziej że objawy ciąży cie nie rozpieszczały i dały popalić ale jak się chce to wszystko da sie pogodzić. A córcia nie raz swoim uśmiechem Ci to wszystko wynagrodzi:) Najgorsi są Ci ludzie wyprowadzający z równowagi ze swoimi złotymi myślami :) ja tez dowiedziałam się kiedyś że wujek mojego meża to już na weselu wiedział o mojej ciązy :) Przypomnę że wesele miałam 20-09-2014 a ja dowiedziałam się o ciązy z testu 05-12-2014 o to był 4 tc ale są ludzie którzy potrafią przewidzieć przyszłość :) Mam nadzieję ze dzisiejsza wyprawa po Łodzi się udała i nie przemęczasz się za bardzo :)
8kasia8 sory kochana ale niestety nie wrzucę linku tej sukienki bo została wycofana ze strony a ja dostałam maila że przykro im ale już się wysprzedały czyli nadal będę bez sukienki i cały czas w poszukiwaniu :)
Dobra zmykam kobietki bo muszę ogarnąć troszkę i jakąś sałatkę zrobić bo po 17:00 mam wizytę urodzinową teściów wczoraj tez odwiedziłam parę sklepów i kupiłam kilka bodziaków ale foteczki dopiero po niedzieli wrzucę:) Miłego weekendu:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu - 9 lata 3 tygodni temu #978709 przez agnieszkazst
wow Roxi1987 URODZINKI miałaś?? Jej jak cudnie wszystkiego naj naj !!!!!!! Ślę spóźniony bukiet Urodzinowy : * : *


Bądź szczęśliwa i niech każdy Twój dzień będzie pełen radości!!!!! Spokojnego, dobrego porodu, kolejne Urodzinki będziesz już spędzać w towarzystwie Swych Dwóch Ukochanych Kruszynek!!! :) :) :)
Załączniki:
Podziękowania: roxi1987

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu - 9 lata 3 tygodni temu #978720 przez nat19
Kasiorek – zawsze jakiś kontakt z rzeczywistością ;p
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
: ) no dokładnie … ;/ słabe to trochę i takie dołujące …. No ona właśnie nie może prawdopodobnie, bo dwa czy trzy lata się starają i ona nie może „zaskoczyć”; no moja cierpliwość powoli do niej się kończy, już jej raz powiedziałam, że lubić się nie musimy ale ze względu na sytuacje wypada się szanować i tolerować to wyszła i się poryczała ;o
Magiczna – exactly, liczę na to, że zdziwo złapią, aczkolwiek to smutne, że tak każdy gada zero wsparcia, a tak nie wiele trzeba zamiast „boże co to będzie” wolałabym usłyszeć „świetnie wyglądasz, jak się czujesz” ;p no ale życie… no ma, podobno zamyka się w łazience i drze ryja ale w szczegóły nie wchodzę bo mi ręce opadają. Alle ogrom ciuszków masz ! super!
Lusek
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
… no max oderwana w kosmos… wariatka bo nie umiem jej inaczej nazwać. No, wtedy to chyba jej nie dopuszczę do mojego dziecka, jeszcze je zauroczy albo cholera wie co.
Agnieszka [/]–] twój synek ma półtora roku tak ? … super, że już prawie kącik gotowy ;p u mnie też wyprawka stoi w miejscu ;p jakieś parę sztuk czegoś i koniec ;p dobrze, że trochę ciuszków podostawałam od koleżanki, to też inaczej.;p dobry cynk o tej położnej ja nawet nie wiedziałam ;o
Roxi – dokładnie, dwie moje koleżanki ciąże nieplanowane i dwie najlepsze na roku ;p dzieciaki prawie półtora roku już mają ;Poopo no widzisz! To udało mu się przepowiedzieć. ! ;p supeeer
Byłam w tej Łodzi – zlazłam się jak cholera, szkoda słów ;p ale zabrałam brata na pizze, potem lody a potem na koniec jeszcze ryż z owocami i czekoladą mmm. ; p a teraz „obiadokolacja” nie wiem gdzie to zmieszczę, mimo iż zjadłam aż dwa kawałki pizzy i u mnie zawsze na dwóch kawałkach się kończyło ;p tak samo mam z naleśnikami zjem trzy i koniec ;p ale fajnie Day udany, połaziłam po dziecięcych sklepach kupiłam jeszcze dla malutkiej sukieneczke i sweterek na 56cm akurat na taki start po urodzeniu, na spacerek ;p bo żadnej rzeczy nie mam na 56 cm same na 62 i w górę ;p
Wkurza mnie mój S. trochę i stwierdziłam, że jak taki mądry w gadce jest to niech sam kompletuje wyprawkę. Bo dla niego 2szt bodziaków z długim rękawem i krótkim i już na tym się kończy dla niego jakby sam miał dwie koszulki z długim i krótkim rękawem. Więc chyba dziecko w koc zawinę o ile mi pozwoli koc kupić wgl. ;p dlatego postanowiłam się zbuntować i niech sam kupuje wszystko, i rozdziela rozmiarami i patrzy co potrzebne, tworzy własną listę wyprawkową ;p bo ja się napociłam nad listą co trzeba kupić a ten teraz wydziwia ech faceci … no nic życie, może przyjdzie po rozum do głowy. ;p … a jak nie i mi powie „w co mam ją ubrać”. Albo ciuszki będzie brał po dzieciach które mają 10lat. Pała mi staje. A potem zdziwienie, że chodzę wkurwiona i nie chce mi się z nim rozmawiać. ;p
Ale ogółem dzień zaliczam do udanych ;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu - 9 lata 3 tygodni temu #978735 przez nat19

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #978799 przez agnieszkazst
Roxi1987 oby udało Ci się znaleźć odpowiednią i piękną sukienkę!! Szkoda że tamta co już miałaś upatrzoną się wyprzedała :/

Nat, mój Synek w maju skończy półtora roczku :) Co do Twych studiów to głowa do góry, niejedna już przez to przechodziła, że spokojnie urodziła i spokojnie studia skończyła. Na pewno dasz radę :) I masz super apetyt ;) ja mam podobnie - apetyt na całego :) Sweterek i sukieneczka piękne!!

My właśnie wróciliśmy z lodów, jadłam moje ulubione Magnum waniliowy w białej czekoladzie mmmm :) :) pogoda przecudna, więc trzeba korzystać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu - 9 lata 3 tygodni temu #978869 przez Izek
Roxy fajne sukienki mają na pięknamama.pl, ja wzięłam z ich strony sukienkę firmy 9fashion i jestem bardzo zadowolona ładnie układa się teraz na brzuszku a i będzie dobra po ciąży bo przystosowana jest do karmienia;) Są tam też modele bardziej eleganckie. Rozmiar XS jest idealny na osoby noszące S. Dość szybko przyszła bo czekałam z 4 dni na dostawę .
pieknamama.pl/sukienka-macadi-patterned-flower-19303.html
tysiiak ja również zamówiłam sobie stank którego link wrzuciłaś bo taki model potrzebny mi był do sukienki :) zobaczymy tylko czy trafie z rozmiarem.
Podziękowania: agnieszkazst

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu - 9 lata 3 tygodni temu #978887 przez Lusek
Hejko w poniedziałkowe przedpołudnie.... ;) :cheer:
Piękna pogoda słonko świeci, byłam dzisiaj na badaniach z rana krew i mocz ;) Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze, bez niespodzianek hehe B)
NO troszkę napisałyście kobitki. Ja po rozpoczęciu sezonu grillowego, tak się obżarłam że nie mogłam spać w sobotę wieczorem.Ale grill się udał. Oby taka pogoda nam się klarowała na dłuuuugi weekend. Potem hamaczek, leżaczek sielanka . :) :blink:
Oby lato było piękne ;) :P

magiczna uuuuu ile ciuszków fajniusie cała paka normalnie.... wyprawka już pewnie gotowa B) :cheer: :P . Haha no to nie jestem jedyna w spychaniu męża z łózka :blush: , muszą przeżyć ten czas ;) :P . O to opowiesz co tam u Ciebie na szkole rodzenia. Ja już byłam na spotkaniu organizacyjny a dziś idę na pierwsze spotkanie na wykłady. Też zobaczę co będzie babka gadać ;) :) .

agnieszkazst super że spędzasz czas z Synkiem, a dzieci tak szybko rosną więc trzeba czerpać i korzystać z każdej chwili... :cheer: :P .Super. Dobrze ze zadowolony z małego remontu/przemeblowania :cheer: . No właśnie widzę że piszesz o ciuszkach na rozm.62,wyprawka ruszyła hehe :cheer:

roxi87 szary kolor nie jest zły hehe :cheer: wolę bardziej niż różowy. Tzn lubię róż ale z umiarem hehe :P ;) .Męża się pozbyła hehe a Ty nie chcesz nawet pomalutku się przejechać żeby kobitki zarazić w brzusiu motocyklowym szałem :P :) . Czytam i czytam i widzę że we wrześniu brałaś ślub :cheer: 20.09 haha możemy przybić 5 bo ja 22.09 brałam ślub tylko dwa lata wcześniej :) ;) . No i te moto kolejna piątka( 5).Będę miała info z pierwszej ręki hihi :cheer: .
Też szukam jakiejś sukienki nie namiotu 5 osobowego hehe ;) :cheer: Powodzenia w szukaniu jak coś to wstaw fotkę.

nat19 to jeszcze troszkę i koniec , Jak to się mówi już z górki. A tym co inni mówią to się nie przejmuj :cheer: :) Piękne ciuszki ;) :)

Izek no u nas jest ten sklep można iść i kupić od ręki ,ale powiedz czy mieścisz się teraz w S czy XS bo ja normalnie noszę S lub XS ale brzuś rośnie a na koniec maja będzie jeszcze większy i czy się zmieszczę . Jaki masz rozmiar tej sukienki teraz?? ;) :cheer:

Jeszcze CIĘ nie znam a już CIĘ KOCHAM...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu - 9 lata 3 tygodni temu #978890 przez Izek
Lusek mam rozmiar tej sukienki XS i jeszcze jest spory zapas,większa myślę byłaby za duża.A materiał jest rozciągliwy. Też normalnie noszę S/XS,teraz mieszczę się w S i M-ki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #978892 przez agnieszkazst
Izek jaka fantastyczna stronka z tymi sukienkami!!!!!!!! Są rewelacyjne..... chyba sama też się skuszę :)

Lusek u mnie było identycznie - w sobotę byliśmy na grillu i tak się objadłam że potem w nocy spać nie mogłam :D a dodatkowo trudno mi się było przekręcać z boku na bok :D ale i tak warto bylo ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #978900 przez tysiiiak
Witam się i ja po 3 godzinnym spacerku :) Nogi juz mi w tyłek wchodzą a to dopiero 13-ta :P pewnie czeka mnie jeszcze jeden spacerek po obiadku jak się pogoda nie zepsuje :)
Izek super ta stronka :) może uda mi się też jakąs sukienkę wychaczyć :)

Na majówkę jedziemy nad jeziorko na domek :D :silly: :silly: :silly: Nie mogę się doczekac... :) las, woda, świerze powietrze, grill ahhhh <3 oby pogoda dopisała :) :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu - 9 lata 3 tygodni temu #978907 przez Magiczna
Hej w poniedziałek!
agnieszkazst Super ,że synek ma się dobrze i córeczka dokazuje w brzuchu :) Widzę,że ruszyłąś z wyprawką- fajnie :)
nat ale słodziutki ten sweterek <3 a na jaki rozmiar są te rzeczy? :)
izekrzeczywiscie śliczne mają tam te sukienki!
lusekdam znać co tam było u mnie w szkole rodzenia :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #978911 przez Lusek
Izek no link super no może i ja skorzystam, coś tam się wyluka :)

magiczna może coś zjadłaś że Cię goni :unsure:. NO sen może pomoże na tą słabszą formę :) 3maj się Cieplutko ;) :cheer:

Tysiiak Ty maratończyku hehe ;) :P miejmy nadzieję że się pogoda nie zepsuje. Fajnie masz z tym domkiem nad jeziorkiem... odpoczniesz od zgiełku miasta :cheer: a jak Kuba będzie zadowolony. Wyszaleje się Mocno hehe :) super :woohoo:

agnieszkazst no to możemy piątkę przybić hehe :cheer: z tym grilem :cheer: No ale warto było to prawda :)

Jeszcze CIĘ nie znam a już CIĘ KOCHAM...



Podziękowania: Magiczna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu - 9 lata 2 tygodni temu #979046 przez natinka
Witam się z uśmiechem ;)
Od rana mam dobry humor, bo wreszcie mam święty spokój od papierologiiiii ... ufffff (cały weekend przed komputerem- coś strasznego!!!) Teraz mogę wreszcie delektować się tylko moim błogosławionym stanem aż do sierpnia (albo końca lipca jak bobo stwierdzi, że już czas ;)
Na razie czuję się tak w miarę, chodzić za dużo nie mogę, bo dalej mnie pobolewa w pachwinie (ponoć, że to normalne, bo się ścięgna rozciągają). Nareszcie będę mogła zacząć kompletować wyprawkę pełną parą ;) Zaczynam od zakupu komody na ubranka (już upatrzona, tylko mąż podjedzie do IKEI).
Kilka dni temu mąż był w szpitalu, bo oddaje honorowo krew. Zabrał mój samochód, bo zmieniał przy okazji koła na letnie. Niestety ktoś na parkingu wjechał mu w samochód i oczywiście uciekł. Pech na całego!!! obok szpitala jest komisariat, ale niestety monitoring nie sięga, ze szpitala też nie! . Najbardziej ubolewam ja bo tak strasznie dbałam o niego jak o dziecko, bo mam go dopiero 2 lata. Części są bardzo drogie (za samą żarówkę mijania 1szt płaciłam 160zł!). Fajnie jest mieć nowy samochód, ale w takich sytuacjach... Sąsiad mówi, że naprawi za 800zł (po znajomości), ale mówi, że z ubezp. moglibyśmy dostać sporo ponad 2tyś. No cóż...
Roxi kochana spóźnione ale z serca życzę zdróweczka i szczęścia, które niebawem się pojawi na świecie, i to podwójne :P , pokażesz tą sukienkę co zamówiłaś na komunię? bo jestem ciekawa, też lubie rzeczy w bonp.
Meridka ja do szpitala biorę 56. Mój Fabi miał 3kg i jeszcze wpadł do rozm 56 jak śliwka :laugh:
Kasiorek0310 synuś rośnie jak na drożdżach i dobrze, a brzuś cudooo ;)
Kasia fajnie, że już niedługo na swoim, dobrze mieć swój kąt (wiem coś o tym)
nat19 Kochana plotami to ty się nie przejmuj, ale swoją drogą, to śmieszne rzeczy opowiadają hehehe U mnie też gadali, że ja zmanierowana i wygodna, bo dzieci już nie chce mieć...
tysiiak ładna z ciebie dziewuszka, strasznie mi się podoba taki kolor, pasuje do ciebie ;) aż zazdroszczę. Ja to blondynka, niestety ciemne kolorki mnie wychudzają :(
magiczna wyprawka supcio, przy maluszku to non stop szmatki idą w ruch jak nie siusiu to kupa i tak w kółko, więc segreguj bo wszystko się przyda ;)
agnieszkazst ja też o położnej dowiedziałam się w szpitalu, bo po prostu do mnie przyszła i mówi, że jest moją środowiskową. Pogadałyśmy sporo ;) Fajnie skorzystać z takich porad. Apropos moje bobo się odwróciło to ja cała happy. Lekarz mówi, żeby się jeszcze nie cieszyć, bo ma jeszcze sporo miejsca do fikania, ale jak to usłyszałam to świeczki w oczach mi się zaświeciły z radości.
Nat19 Słodziusieńka ta sukienusia, jejku a ten sweterek jaki fajny. Jest radość jak się już patrzy na same ubranka ;)

Podaje stronkę z fajnymi rzeczami dla przyszłym mam
pieknamama.pl może którejś z was się coś spodoba ;)
Podziękowania: roxi1987

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #979050 przez Lusek
Hejko.....
Strasznie dzisiaj buro i ponuro i lekko kropi...
Byłam wczoraj na szkole rodzenia ,na razie wykłady są ale całkiem spoko. Uśmiałam się niesamowicie z moim M., taki gość zadaje tak oczywiste pytania i się coś pogubił.(Chodziło o: położna mówi że po urodzeniu dziecko kładzie się mamie na piersiach, kontakt skóra do skóry żeby się uspokoiło a on pyta jej że po co a nie wkłada się od razu dziecka do inkubatora? I jeszcze tam coś dyskutował bo nie mógł skumać nawet jego partnerka mówiła że coś tam się myli ale cała sytuacja byłą niezła- dostał ksywkę inkubator). Nie no jest sporo ludzi którzy uważają że znieczulenie się należy i koniec,zapewnia to nam Państwo, ehhh aż nie chce się ich słuchać.Nie wiem skąd się oni biorą ;) . Albo padło pytanie czy rodzi się całkiem nago,a my z moim M nie tylko ma się skarpetki...hihi :laugh: no ludzie wiadomo że w jakiej koszuli czy coś. Ale tak to całkiem spoko, babka fajna, luźno prowadzi dużo tłumaczy. Np. różnicę pomiędzy oksytocyną naturalną a sztuczną podawana w kroplówce itp. Całkiem fajnie powiem Wam.Zobaczymy co dalej będzie :cheer: :)

natinka łącze się z tobą w bólu o autko, miałam podobnie tylko mnie uderzył-przytarł gość wyjeżdżający z podporządkowanej i uciekał zaczęłam go gonić m między czasie zadzwoniłam do mojego M żeby mi pomógł bo ma szybsze auto(no i pościg) i zatrzymałam go stanem przed maską bo wyskoczyłam z auta i chciał mnie przejechać ale jak narobiłam hałasu i awanturę to zjechał na bok wezwałam policję. W sumie w sądzie się skończyło. ;) :P . Ale to są gnoje nie dość że ci rozwali auto to odjedzie ludzie są podli :angry: :unsure: a żarówki to poszukaj tańsze ( co masz za auto)? Jeśli jest na gwarancji to też możesz zmieniać sama, nie podlega to gwarancji, jest jako element zużywalny.(albo zamienniki jakieś no chyba że masz ksenony).

Widze że jeszcze dziewczyny śpicie.... ehhh taka pogoda to trzeba odpoczywać. :P :)

Jeszcze CIĘ nie znam a już CIĘ KOCHAM...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl