BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE STYCZEŃ 2016

8 lata 7 miesiąc temu #1008880 przez Miluniaa
baby dzieki za przepis wyprobuje :*
Basiula, madziaska ja w sobote mam glukoze lekarz kazal wcisnac pol cytryny powiedzial, ze zaniza troche wynik ale nieznacznie wiec nie ma to wiekszego znaczenia, morfologie robie razem z tym, ze ja mam 2 pobrania glukozy jedno na czczo i wtedy bedzie pobranie tez razem na morfologie i drugie pobranie za 2 godziny po obciazeniu :):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008892 przez Basiula
To ja też dodam cytrynke ;)

Nie umie dodać żadnego zdjęcia :( pisze zbyt mało pamięci by dodać :dry: nie wiem o co chodzi.. poprzednie zdjęcia, które dodawałam były większe i nie było problemu :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008915 przez andzia_zg
Jeśli chodzi o obciążenie glukoza. To najpierw przed wypicie glukozy pobiera się krew z zyly i z tego oznacza się poziom glukozy na czczo. Jak chcecie to możecie też zrobić sobie inne wyniki i morfologie. Potem pijecie glukozę.jak dacie rade to wypicie sama,a jak nie to możecie wcisnąć pół cytryny. Dobrze jest wypić to w ciągu 5 minut. Po wypiciu czekacie 2 godz i znów macie pobierana krew. Tylko pamiętajcie,że nie wychodzić w tym czasie na dwor polazic tylko czekacie na poczekalni,bo może Wam się zrobić w pewnym momencie słabo (choć niekoniecznie) Ja np miałam robione pełne obciążenie glukoza wiec ja dodatkowo miałam pobierana jeszcze krew po godzinie ( teraz raczej pobiera się tylko przed i po 2 godz) W poprzedniej ciąży po wypiciu glukozy zrobiło mi się słabo po 20 i po 40 minutach od wypicia. Teraz przez 2 godz było ok. Siedziałam sobie i czytałam gazety. Na szczescie nie mam teraz cukrzycy- uff... Nie wyobrazam sobie być na diecie itp. W poprzedniej ciąży byłam na granicy ale diety na szczęście tez nie musiałam stosować.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008928 przez madziaska
W takim razie ja mam najlzejsza wersję tego badania. Pobieranie tylko po godzinie od wypicia, no i dawka mniejsza ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008939 przez milcia80
Hej Dziewczyny.
Pisze na szybko ze szpitala.
Mialo być tylko profilaktycznie przyjęcie do szpitala podanie sterydow i do domku A tu się okazuje ze mam skróconą szyjke. Dwa tygodnie temu miałam 4 cm A dziś mam 1.5 zastanawiają się czy nie założyć mi szwu na szyjkę. Zobaczymy co uradzą. Dobrze ze miałam to przyjęcie przynajmniej się dowiedziałam o tym skracaniu. Te bóle dziwne co odczuwalam to prawdopodobnie od skracania się tej szyjki.
Mam nadzieję ze odpoczynek i lezenie pomoże i będzie dobrze. Trzymajcie kciuki za nas. Pozdrawiam was gorąco.

Dagna nasz malutki Aniołeczek [*] (22 tc)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008941 przez Basiula
Milcia mam nadzieje i trzymam kciuki by wszystko było dobrze. Dobrze, że akurat miałaś tą wizyte i to wykryto. To szyjka Cię bolała tak? Wypoczywaj będzie wszystko dobrze trzymam kciuki i pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008942 przez Miluniaa
A ja na skierowaniu mam 75g ;/ czyli ta gorsza :( :(:(
Milcia trzymam za Was kciuki ! musi być dobrze ! :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1008944 przez Basiula
W końcu udało mi się dodać zdjęcia :) na pierwszym 3w1 buźka piąstka koło buźki (norma hehe) i nóżka :D na drugim wyraźniej widać :)
A Wy macie zdjątka? :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008956 przez Ewelina87
Cześć, Dziewczyny!

Miluniaa napisał: A ja na skierowaniu mam 75g ;/ czyli ta gorsza :( :(:(
Milcia trzymam za Was kciuki ! musi być dobrze ! :*


Czyli ta tradycyjna :P. Ja też mam 75g, no i na czczo, po godzinie i po dwóch.

Baby- super, że imprezka się udała! Narobiłaś się jak wół, więc dobrze, że wszystko poszło jak powinno ;)

Basiula- świetnie, że wszystko dobrze z Małą :). Zdjęcia urocze :):):)


Milcia- trzymam kciuki, aby wszystko było dobrze! :*
Podziękowania: Basiula

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008969 przez andzia_zg
Basiula śliczne zdjęcia

milcia uważaj na siebie. Musisz teraz dużo odpoczywać. Faktycznie dużo Ci się skrocila ta szyjka. Wszystko będzie dobrze. Całe szczęście,że trafiłaś do szpitala.





[*] Aniołek 10.2014
Podziękowania: Basiula

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1008993 przez madziaska
Milcia, na pewno wszystko będzie dobrze :) Uważaj na siebie. Wszystkie dotrwamy do stycznia, nie ma innej opcji ;)

Miluniaa, ja się śmieje z tej mojej lepszej wersji glukozy. Ty masz tak jak większość wykonać to badanie. Nie wiem dlaczego mój gin tak karze robić, nie wnikam :) Będzie dobrze, nie stresuj się :)

Basiula, śliczne maleństwo :)
Podziękowania: Basiula

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1009030 przez Miluniaa
Basiula śliczne fotki ! Ależ CI zazdroszcze moja nie lubi zdjec i najczesciej ma raczki na buzce ... ostatnie zdjecie kiedy widac jej zarys mam chyba z 13 tygodnia i tez z raczkami przy buzi ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1009035 przez Basiula
No właśnie nam sie udało bo ostatnimi czasy pokazywała plecy, albo rączki na buzi ;) super chyba sobie wywołam te zdjęcia w powiększeniu :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1009089 przez agnesssa
Hej Hej mamusie :)

Basiula Tabelka zaktualizowana :) Śliczne zdjęcia córeczki :) Nasza się zasłania rączkami i zawsze ułoży tak że zdjęcia nie wchodzą ;)

docs.google.com/spreadsheets/d/10vDdIazi...kH4/edit?usp=sharing

Milcia Dużo zdrówka i spokoju dla Was, mam nadzieję, że jeszcze w dwupaku jednak wytrzymasz te kilka miesięcy :kiss:

Madziaska Morfologię zrobią Ci tego samego dnia, bo zanim wypijesz glukozę i tak pobierają krew więc jak najbardziej, ja tak robiłam :) Śliczny brzusio :) Ja też mam fobię na paprochy, ale poddałam się z codziennym odkurzaniem bo z Maksem to i tak bez sensu :P

Baby Buziaki dla Nikusi na trzecie urodzinki :kiss: Fajnie, że imprezka się udała :)

Ja glukozę robiłam w piątek i miałam 75g więc kłucie 3 razy (zawroty głowy, mdłości i pierwszy raz w życiu widziałam gwiazdki dookoła siebie dobrze, że już mam to za sobą) , na szczęście cukrzycy nie mam :cheer: Generalnie moje wyniki są dobre :)
Wizytę miałam w poniedziałek. Nasza panienka ma 843g, a myślałam że już koło kg będzie miała, jest o tydzień mniejsza niż wynika z OM ale rozwija się prawidłowo więc wszystko jest OK :) Pierwszy raz widziałam na USG jak malutka rusza oczkami, nie miałam pojęcia że soczewkę oka widać na USG, niesamowite :laugh: :laugh: :laugh:
Szyjka zamknięta i długa, ale moje dolegliwości się nie spodobały lekarce więc mam brać no-spę i leżeć, bo powiedziała, że w tym tygodniu ciaży nie ma prawa mnie ciągnąć brzuch, tak więc od dzisiaj, (bo wczoraj musiałam jeszcze podjechać do pracy) jestem w domu, ale zamiast cały czas leżeć to ogarniam chatę bo nie umiem leżeć jak bałagan dokoła. Generalnie muszę się nauczyć odpoczywać i to mnie przerasta :blush: :blink:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011
Podziękowania: Basiula

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu - 8 lata 7 miesiąc temu #1009109 przez madziaska
Agnessa, fajnie, że się odezwałaś :) Ja też odpoczywać nie potrafię, ale ograniczylam odkurzanie co drugi dzień ;) Duża już Twoja Marcysia :) Morfologii nie pobiora mi przed glukoza, bo nie mam pobierać krwi przed tylko godz po. Mam ja wypic w domu i po godz byc na pobraniu. W poprzedniej ciąży to badanie wygl tak samo. Pójdę poprostu innego dnia.
Mnie też brzuch ciągnie w dół, jak za dużo pochodzę, z Hania całą ciążę tak mialam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl