BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LUTY 2016

8 lata 8 miesiąc temu #998057 przez Gosia 2712
Hejka :)
Heh postraszylo burza, a nawet kropli deszczu nie bylo :S :evil: Jade na kawe do kolezanki, przy okazji do apteki wykupic recepty heh az sie boje ile tam zostawie kasy :S :whistle: :dry:

Asienko ja dzisiaj tylko raz wstalam :) tez mnie ciekawi co Ci lekarz powie :) trzymam kciuki za wizyte :)

Ania witaj i rozgosc sie :) napisz cos o sobie ? :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998110 przez Elusia
Gosia wydaje mi się, że jak tak szybko Ci powiedział doświadczony lekarz to coś w tym musi być :):) u nas też tylko burzą postraszyło ;) no ja w aptece też ostatnio nie mało zostawiłam...ale jak trzeba to trzeba.
Asieńka Mój synek pierwszy raz całą noc przespał przedwczoraj :D! pierwszy raz od urodzenia spał od 20.30 do 5.00 :)) wypił mleczko i do 6.30 jeszcze pospał :) czekam na takie chwile częściej żeby móc podładować akumulatorki zanim się maleństwo urodzi :) ale niestety jak on lepiej zaczyna spać to ja tak jak ty.. z 4 razy łażę w nocy siku:/ z synkiem tak miałam do końca ciąży:/
Gratulacje dla siostry!:)
Teraz niecierpliwie czekamy czy Ci coś lekarz powie na wizycie odnośnie płci :)
Ania Witaj, dołączam się do pytań :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998122 przez asienka87
Fajnie, że nas coraz więcej :) o ile nowe dziewczyny nie pouciekają :P bo na początku też było więcej :)
Byłam dziś rano w aptece, kupiłam krem przeciw rozstępom, a w zasadzie 3 sztuki, bo przy zakupie 2, trzeci był gratis :P nie wiem, czy to coś daje, czy nie, ale w pierwszej ciąży tez stosowałam i nie miałam rozstępów :) no moze jakieś 3 w dole brzucha, ale szybko zbladły i był niewidoczne :) więc teraz też wole używać :)
a Wy coś stosujecie/ będziecie stosować ?

Gosia u nas ani burzy ani deszczu:P no, ja też nie lubie zakupów w aptece, ani też badań laboratoryjnych bo zawsze tyle kasy idzie :P a my jeszcze początkiem wrzesnia mamy szczepienie Kacpra przeciw pneumokokom... dobrze, ze to juz ostatnia dawka :) bo strasznie drogie te szczepionki ;/


Elusia to u mnei znów zdarzało sie, ze synek mi ładnie noc przesypiał :) pierwsze raz jak miał okoló 5 miesiecy, potrafił spać od 21 do 5-6 :) potem sie "popsuł" :P ale to chyba tez zalezy od ząbkowania, kataru, ciepła w mieszkaniu , choroby itp... bo u nas był i lepsze nocki i super i takie całkiem do bani z pobudkami co godzine :P ale też mam nadzieje, ze teraz wiecej będzie takich nocek , ze ładnie nam będą synkowie spac :) no i przydałoby sie, abysmy my fajnie spały, a nie sikały ciągle :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998127 przez AgulkaKrk
Zacznę może od tego, że mam 28 lat. To moja pierwsza ciąża na którą czekaliśmy z mężem 2 lata. Termin mam na 1 lutego :) Płeć dziecka poznaliśmy na USG genetycznym, w 13 tygodniu, ale żaden z lekarzy nie potwierdził tego na 100% ;) Najprawdopodobniej będzie mały Czaruś <3 Następną wizytę mam 3 września to może wtedy już się potwierdzi bo to będzie końcówka 19 tygodnia. Od początku ciąży miałam przeczucie, że to synuś :) Mąż chce synka, ja córeczkę, ale najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa :D Czuje się już dobrze bo pierwszy trymestr dał mi w kość. Nie wymiotowałam, ale uczuci żaby w gardle było okropne, a do tego ogólnie złe samopoczucie i fizycznie też do kitu było, bóle brzucha itp. Dopiero po 9 tygodniu uwierzyłam, że jestem w ciąży ;) Teraz po za tymi upałami i chwilami z bólem krzyża jest super. Mimo, że to moja pierwsza ciąża i słyszałam, że to jeszcze za wcześnie to czuje już "ruchy". Właściwie to rybę w brzuchu ;) Raz czułam stukanie i raz wydaje mi się czkawkę <3 Pierwszy raz maleństwo dało o sobie znać ostatniego dnia 14 tygodnia. Jestem pewna, że nie pomyliłam tego z żadnymi gazami czy trawieniem :) A wy już czujecie cos? Robiłyście USG (badanie) genetyczne? Co myślicie o USG 3D i 4D warto robić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998145 przez asienka87
Agulka super ze teraz juz wszystko dobrze ;) o kolejny synek na forum :D ciekawe, co mi jutro powie lekarz :silly:
ja mam jutro prenatalne, dokladnie ostatniego dnia 13 tygodnia. Co do 3d/4d to fajna pamiatka, aczkolwiek ja za takue zdjecia poki co nie place dodatkowo, juz w 9 tygodniu dostalam takie zdjecia od mojego lekarza :)
Ja tez mam 28 lat, ale to moja druga ciaza, mam juz 13-miesiecznego synka :) o pierwsza ciaze staralismy sie 1,5 roku a druga od razu ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998151 przez Ania01
Czesc ...ze wzgledu na inna strefe czasowa bede pisala z opuznieniem..mieszkam w usa i w lutym na swiat przyjdzie moje malenstwo..ze wzgledu na moj wiek 37 lat...lekarze mnie nie szczedza robiac wszystkie badania poczawszy od wszelakich testow do genetycznych..corke urodzilam przed 30 wiec nic takiego nie mialam...a teraz jestem momentami przerazona jak slysze o ile u mnie wzraslo prawdopobobie wad genetycznych..zaznacze ze dzieci mam zdrowe a w rodzinie nie bylo zadnych chorob...czy Was tez poddaja takiem badaniom???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998166 przez Gosia 2712
Kobitki wrocila i ledwo zyje :S upal nie ma litosci :S
Pojechalam specjalnie do apteki
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Elusia wydaje mi sie ze gdyby nie byl pewien to by nic nie powiedzial, ale on wygladal na takiego co jest na 100% pewny :P to fajnie ze maly ci przespal cala noc, moze tak czesciej robic :) mialabys wiecej snu :)

Asienka wspolczuje bo te szczepienia tez duzy koszt jest :S takie cos to dzieci powinny miec za darmo ...

Agulka no to gratuluje synusia :) ja ruchow nie czuje jeszcze, ale u mnie to dopiero 11 tydzien to za wczesnie... A prenatalne mam teraz w poniedzialek :)

Ania Wspolczuje ale wiem co przechodzisz bo ja ze wzgledu na to ze stracilam juz 3dzieci to tez jestem ciagle wysylana przez mojego gina na rozne badania... :S nie stresuj sie na pewno jest wszystko ok z malenstwem a badania na pewno nie zaszkodza a przynajmniej bedziesz miec pewnosc ze dzidzia jest zdrowa... Zazdroszcze ze mieszkasz w usa :P :whistle: :whistle: zawsze tam chcialam jechac :P

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998171 przez AgulkaKrk
Asieńka to daj znać po badaniu :) Robisz podwójny test czy tylko USG? Mnie najbardziej wkurzyli jak się dowiedziałam, że to badanie jest płatne, a za darmo na NFZ robią tylko kobietom w grupie ryzyka. :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998172 przez AgulkaKrk
Ania01 u nas badają tak dokładnie tylko kobiety w grupie ryzyka czyli po 35 życia lub jeśli wcześniej rodziły dzieci z wadami. Nie martw się to rutynowe badania :) a wynik to tylko prawdopodobne ryzyko, a nie diagnoza :)
Podziękowania: Ania01

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998175 przez AgulkaKrk
Gosia wiem niestety co to znaczy latać po aptekach :( Na początku brałam progesteron i kwas foliowy, a teraz magnez z potasem i prenatal duo. Ceny różnią się nawet o 30 zł na jednym opakowaniu!!! Masakra jakaś :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998200 przez Gosia 2712
Agulka z tymi badaniami prenatalnymi to wlasnie tak jest ze skierowanie dostaja te ktore maja ponad 35lat lub te ktore wczesniej mialy problemy, moim zdaniem powinni robic je wszystkim kobieta, ja akurat mam za darmo... Ja biore duphaston, luteine, encorton, clexan, acard, kwas foliowy i witaminy :S wiec na miesiac wychodzi mi ok 200zl za same leki :S normalnie masakra :S dobrze ze clexan mam ze znizka to za opakowanie 10sztuk place 12zl a normalnie bez znizki kosztuje 112zl :S to jest juz przegiecie :S Witaminy Femibion 2 w aptece kosztuja ok 60-70zl a w poprzedniej ciazy zamowilam w necie i zaplacilam 36zl za op... :S

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998204 przez AgulkaKrk
Gosia to faktycznie dużo tego bierzesz ale dzidzia najważniejsza :) W którym tc jesteś bo gdzieś mi uciekło na forum?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998206 przez Gosia 2712
Agulka no troche tego mam :S ale dokladnie najwazniejszy maluszek zeby byl caly i zdrowy :) Na moim suwaczku pisze :) 10tydz3dz :) a Ty? zaloz sobie suwaczek bedzie latwiej wiedziec ktory masz tydzien :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998216 przez AgulkaKrk
Gosia chwilowo nie mam dostępu do komputera więc używam telefonu i nie widzę wszystkich opcji. Jak tylko mi się uda to sobie założę :) Ja jestem w 16 tc tzn 15t3d :) Z tego co widzę to chyba jestem najstarsza ciążowo? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998219 przez Gosia 2712
Agulka aha ... no tak myslalam ze moze z tel piszesz dla tego nie widzisz... Chyba jestes terminowo najstarsza :) ja mam termin na 6marca ale mialam juz cesarke i teraz moja ciaza chyba tez sie tak zakonczy wiec calkiem mozliwe ze w lutym urodze :) dla tego udzielam sie i tu i na marcowkach :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl