BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LUTY 2016

8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #996361 przez Kasia 89
Dołączam do Was kochane i ja :) :kiss: Jestem w 10tc i 2 dni :) i jestem przeszczesliwa !!! :woohoo: z moim samopoczuciem to roznie bywa jestem ciagle zmeczona i ospala ale to chyba normalne ;) od poczatku ciazy mecze sie z katarem myslalam ze przejdzie po przeziebieniu a tu jednak widze ze to moja przypadlosc w ciazy :( ale jakos daje rade wszystko dla mojego malenstwa :kiss: ciesze sie ze moge sie z Wami podzielic moimi odczuciami :)




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #996393 przez asienka87
Elusia jakby Kacper potrafił sam chodzić, to też by cały czas za innymi dziećmi biegał :P w sobote bylismy na grillu u znajomych, było sporo małych dzieci i Kacper aż piszczał i biegał za nimi, ja oczywiscie z nim bo go za rękę musiałam trzymać, a raczej on mnie :P
oo chusta... juz w pierwszej ciąży sie nad nią zastanawiałam... czyli mówisz , ze fajna sprawa... jaka byłaby najlepsza? muszę sie nad tą opcja zastanowić... :whistle: tylko, czy ja będę umiała ją wiązać :P


Kasia witaj :) super, ze do nas dołaczyłaś :) szczególnie, ze nas troche mało, bo udzielam sie tylko ja, Elusia i Gosia :)
katar, to ja sie smieje, ze mam cały rok :P i teraz też, non stop :) a zmeczenie i ospałość to norma :) w pierwszej ciaży mogłam chociaz pospac, a teraz przy tak żywiołowym synku, nie ma na to szans :P
to Twoja pierwsza ciąża? na kiedy masz termin ? kiedy kolejna wizyta ? chciałabyś chłopca czy dziewczynke :)? imiona wybrane ? skąd jestes :)?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #996417 przez Elusia
Asieńka Ja mam po synku chustę tkaną i jest ok :) tylko za długa chyba bo mi się dużo jej zostawało po związaniu małego :P generalnie wiązanie to nie problem, zawiązuje się na sobie a później wkłada w nią dziecko, tylko najgorzej później wszystko dociągnąć żeby maluszek przylegał do ciała i kręgosłup mamy był odciążony :) latem nie ma problemu bo mama i dzidziuś mało co mają na sobie, ale zimą... boję się, że będzie to wyzwanie. Synek urodził się jesienią co prawda i też już cieplej się ubieraliśmy... Chyba kupię też taką kurtkę na zimę właśnie dla mamy i dziecka w chuście- wtedy dzidziuś będzie miał na sobie dużo cieńszy ubiór i ja też i wtedy znacznie prościej :) muszę pogadać z kumpelą ona korzystała z takiego rozwiązania więc podpytam :)
Kurcze i nie mam z kim zostawić Ignasia bo sąsiadka wyjechała na wakacje...:( eh... może mi go ktoś popilnuje na miejscu- oby! bo co ja zrobię...

Ksia89 Gratulacje!:) cieszymy się strasznie, że dołączyłaś :) czekamy na wieści co u ciebie :) dołączam się do pytań,które zadała Asia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #996425 przez asienka87
Elusia oj, no to pech... a o której masz wizyte? Ignaś ma jeszcze jakieś drzemki, może udałoby sie go uspać na czas wizyty? a jakbyś go wzięła do gabinetu i kazała grzecznie zaczekać, to zamieni gabinet w piekło :)?
ja mam wizyte za tydzien w czwartek i wprawdzie mąż już wróci z pracy, ale chcemy iść na prenatalne razem i wymyslilismy , ze postaram sie tak ustawić drzemki, aby w porze wizyty zasnął w wózku... a jak nie, no to mąż idzie ze mną, wiec on go po prostu będzie trzymał na rękach...
co do chusty, to podpytaj koleżanki :) bo niby ja mam męża na miejscu, ale pracuje na zmiany i tez będą sytuacje , ze bede chciała wyjsć, a tu klops, bo z dwoma wózkami nie wyjde :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #996429 przez Kasia 89
Termin mam na 27 luty to taki wstępny ustalony przez położna tak naprawdę 1 usg mam 17 sierpnia pierwszy raz zobaczę maleństwo :woohoo: ( od 4 lat mieszkam w Anglii a tu wszystko idzie z ogromnym opóźnieniem ) jestem z Rzeszowa :) a jest to moja druga ciąża pierwsza niestety straciłam dwa lata temu :( wiec trochę sie boje ale jestem dobrej myśli :) co do tego czy chłopiec czy dziewczynka chyba nie mam wymagań ważne to zdrowa dzidzia :) ale czuje ze będzie to chłopiec :) Imienia dla chłopca jeszcze nie wybrałam a dla dziewczynki to Julia :) Ogólnie to strasznie nie mogę sie doczekać usg juz wariuje :P ale to jeszcze kilkanaście dni :)


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #996492 przez asienka87
Kasiu no wlasnie slyszalam ze w Anglii ciaze prowadzi polozna i tam wszystko troche inaczej wyglada zarowno opieka w ciazy jak i porod..
przykro mi z powodu utraty pierwszej ciazy ale teraz juz wszystko na pewno bedzie dobrze :*
nam tez podoba sie Julia i jeszcze Nikola ale bardziej obstawiamy Julie a dla chlopca jeszcze nie mamy :)
ja mam wizyte 13 sierpnia i tez nie moge sie doczekac :)

Elusia daj znac jak pi wizycie :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #996671 przez Elusia
Asieńka Jeszcze gdyby to było blisko to bym którejś ze starszych sąsiadek go podrzuciła bo pewnie dałyby sobie radę, ale ze 2h to zdecydowanie za długo:/ jak nikogo nie będzie w tej klinice to wezmę go do gabinetu, dam zabawkę i będę miała nadzieję, że chwilkę poczeka za parawanem.... chociaż to raczej mało prawdopodobne... on musi być wszędzie:P a szczególnie tam gdzie mu nie wolno:P
Wizytę mam jutro na 16;15 a synuś zasypia na drzemkę ok.12 :P po za tym w ten upał jakbym go miała w południe wieźć autem to nieludzkie a i tak by się obudził jakbyśmy wyszli z auta:/ on nigdy nie zasnął nam jeszcze w spacerówce na spacerze, jedynie to w aucie bo on musi w domku w łóżeczku:) ma swoje rytuały, godzinę snu i ciężko inaczej.
Chusta naprawdę fajna sprawa, jak będę już znała szczegóły to dam znać :) jak na szybkie wyjście z dwójką tylko bliziutko do sklepu czy coś, to jest taka chusta kółkowa, którą jest tak prosta, że nie ma w niej specjalnych wiązań, czy problemów z dociąganiem :) wkłada się w nią dziecko i już :) tylko na biodrze się wtedy nosi- ale można chyba nawet od pierwszych dni życia :)
Kasiu nie dziwię ci się, że nie możesz się doczekać :) najważniejsza chwila to zobaczyć maleństwo :) na pewno tym razem się uda:)! Śliczne imię Julia- też mi się podoba :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #996807 przez Gosia 2712
Hejka :)
Elusia trzymam kciuki za wizyte :)

Kasia89 witaj :) wspolczuje straty :( tym razem bedzie na pewno dobrze :) Powiem Ci szczerze ze mnie przeraza podejscie Anglikow i innych krajow do ciazy :S Ja sobie nie wyobrazam 2 lub 3 usg przez cala ciaze hehe swira bym dostala i latala co miesiac do Pl sprawdzic czy dzidzia ma sie dobrze :P

Dziewczyny co do badan prenatalnych to bede je robic 17.08 mam skierowanie od mojego gina na nie wiec i test pappa tez pewnie mi zrobia... Elusia jeszcze w tych badaniach chodzi o to zeby lekarz ktory je wykonuje mial wiedze na ten temat i rozne certyfikaty od badan prenatalnych no i oczywiscie porzadny sprzet usg :)
Pisalyscie o chustach do noszenia dzieci a sa tez takie nosidelka dla maluszkow moze tez sie dobrze sprawdzaja? przynajmniej mniej roboty i plątania z nimi... (nie znam sie na tym :P )

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #996818 przez asienka87
Alez upaly... dzis jedziemy do rodzicow na wies i bierzemy basenik dla malego, zeby sie troszke popluskal :)
Wczoraj mial szczepienie..alez byl dzielny :) chwile poplakal i potem byly usmiechy :) wazy moj maly czlowieczek 11, 350 kg i ma ok 78 cm :)

Elusia skad ja to znam :) Kacper tez zawsze pierwszy tam gdzie nie wolno ;) daj koniecznie znac jak po wizycie :*

Gosia no wlasnie moj lekarz ma super sprzet , pracuje tez dodatkowo w Klinice Leczenia Nieplodnosci i prywatnie robi badania prenatalne i pobiera krew na badanie pappa ktore wykonuje u siebie w klinice..
a co do tego nosidelka to moja znajoma miala takie, musze podpytac jak sie sprawdzilo:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #996821 przez Gosia 2712
Asienka z checia bym sie popluskala w basenie ale wole nie ryzykowac... :S juz mam dosyc tych upalow :S Gdzies widzialam takie nosidelko z usztywnianym na plecki dziecka... nie wiem nie znam sie, bo nigdy nie mialam i nie uzywalam.ale jakos bardziej do mnie przemawia takie nosidelko niz te chusty... To fajnie ze Twoj lekarz zajmuje sie tymi badaniami przynajmniej masz na miejscu :) ale teraz juz wiem czemu nie zapytal nawet czy chcesz tylko narzucil Ci z gory te badania... skoro sam je robi...

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #996949 przez Kasia 89
Hej dziewczynki :) no co do tych usg tutaj to jestem przerazona :( ale teraz bede miec 17 a pozniej bede robic odplatnie tego mi nie zabronia ;) poczatkiem wrzesnia jade do pl na dwa tygodnie wiec napewno zrobie kolejne :) Dzien mi dzisiaj minal koszmarnie caly dzien glowa okropnie boli wiec ide na mala drzemke ;) trzymajcie sie buziaki :* Ps zazdroszcze Wam tych upalow :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #997096 przez asienka87
Gosia no ja też bym sie chetnie popluskała, ale mamy tylko taki malutki basenik dla małego :) na ogólnodostęny basen nie chodze bo
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

hihi, dokładnie , jak robi, to i zaleca ;)

Kasia ale z drugiej strony w Polsce na nfz też są chyba tylko 3 usg , w kazdym trymestrze po jednym... a prywatnie to już inna bajka, na każdej wizycie :) ja też jakoś bym nie wytrzymała, gdybym moją dzidzie tylko 3 razy widziała :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #997099 przez Elusia
Hej kochane:) upały straszne i ciężko bez pluskania się obyć, wynoszę małemu basenik mały, ale czasem już nie mam siły targać z pierwszego piętra wszystkiego plus wodę nosić i małego mieć na oku... Także często chowamy się w cieniu, a jak tylko wyjdą dzieci, to nawet jak skwar moje dziecko biega jak szalone:P
Kasia89 teraz tyle się słyszy o tych różnych przypadkach, że wszystkie jesteśmy "spanikowane" i chcemy usg co miesiąc:) a jeszcze parę lat temu było to nie do pomyślenia- 3 usg i koniec tak jak w Anglii. Ja też się czuję bezpiecznie jak mam dzidzię ciągle na oku;)
Gosia nosidełka wiadomo, że dużo łatwiejsze, ale są dla dzieci które już sztywno siedzą bo niestety w innym przypadku nie dość że obciążają bardzo mamy kręgosłup to jeszcze dziecko jest w nieprawidłowej pozycji. Wiadomo jak raz na ruski rok na chwilę dziecko w takim nosidełku jest to pewnie nic nie będzie, ale jak ja zamierzam codziennie używać do spacerów to nie ma szans.
Asieńka Mój syn ma prawie 22 miesięce i waży 10,5kg :D :P i mierzy 84cm. Niezła różnica co?:)
Co do wizyty to Pani doktor super ogólnie :) cieszę się, że zmieniłam, mimo że 40 min czkałam po czasiej!:/ Nie było mnie 2,5 h ale udało się, że młodego popilnowała taka dziewczyna od nas z bloku, mały biegał dużo ale był grzeczny i nie płakał za mną:) no właśnie i tu mam pytanie do was
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Aha... Pani doktor nie udało się zrobić żadnych badań:/ maluszek tak się wiercił i nie chciał pokazać się z profilu:P długo walczyła, nawet z góry ale nic to nie dało:P i muszę jechać w poniedziałek do niej do szpitala i wtedy mi zrobi te usg:) no i badania(różyczka, toksoplazmoza, cytomegalia, przeciwciała, RBV) mi wszystkie porobi to nie będę musiała za nie płacić:) Zdążyła tylko zmierzyć małego urwisa i ma 6,74 cm :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #997123 przez asienka87
Elusia to fajnie, że udało Ci się jednak załątwić kogoś do synka :) wiesz co, ja myśle, ze jak to pierwszy raz, to spokojnie jakieś czekoladki wystarczą :) natomiast , hdyby sytuacja sie powtórzyła, to wtedy możesz pomyślec o czymś jeszcze :)
no to szkoda, ze Ci sie dzidzia zbuntowała :) no , ale chociaz dzięki kolejnej dodatkowej wizycie zrobisz darmowe badania i zaoszczędzisz :)
ja mam wizyte za tydzien :)
no to faktycznie, albo mój ubity syn dużo waży, albo Ty masz kruszynke :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #997282 przez Elusia
Asieńka Mój synuś to chucherko :P dość wysoki ale chudy jak szkapa ;) noo tak myślałam, że gdyby miały powtórzyć się jakieś takie sytuacje to bym pewnie z nią jakąś stawkę ustaliła godzinową, czy za pilnowanie cenę i tyle:) tak najwygodniej przecież :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl