BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipiec 2016

7 lata 10 miesiąc temu #1036650 przez Justyna89
Ewa, ja w pierwszej ciąży miałam sytuację podobną z synkiem moim. Pod koniec na usg wychodziły Mu nie takie jak trzeba wymiary kości udowej, własnie też 2 lub 3 tyg w tył to pozostałych części ciała. I lekarka która robiła mi wtedy usg wcale mnie nie uspokoiła, a wręcz przeciwnie. Potem poszłam do mojego lekarza i On stwierdził,że wszystko jest w porządku i żebym się uspokoiła :) no i po porodzie okazało się-zdrowy silny chłopczyk, 56 cm, 4200g, 10ptk w skali agpar, w pełni rozwinięty jak trzeba, dziś ma 6 i pół roku i trenuje piłke nożną i nózki ma jak złoto :) Także spokojnie kochana, usg bardzo często lubi się mylić to raz a dwa każdy człowiek jest inny, nie ma ludzi idealnie proporcjonalnych, jeden ma długie nogi, drugi krótkie, jeden dużą głowę, drugi mniejszą. Najważniejsze nie jest jaką się ma główę, ale co się w niej ma!! a z tym u co poniektórych bywa ciężko :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036654 przez Ewaaa1988
Dziekuje dziewczyny za pocieszenie ale jednak i tak zawsze sa jakies watpliwosci i glupie mysli... :unsure: Jak ja juz bym chciala chociaz poczatek lipca, wczesniej urodzic i zobaczyc ze wszystko jest ok...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036658 przez Angua
Witam! Zajrzałam na chwilkę, chyba już w tym wątku kiedyś pisałam, ale ale. Chciałam Was wszystkie mamusie pozdrowić i trzymam za Was kciuki, Ja mam termin na przełom lipca i sierpnia, więc raczej podpadam pod sierpniówki 2016, tylko ich nie mogę namierzyć! Mój pierwszy synek czeka z niecierpliwością na brata, ale ja chyba bardziej:)Trzymajcie się, nie piszę cieplutko, bo od tych upałów, wiatrów i zmian pogody można oszaleć! Zyczę zdrowych dzieci i szczęśliwych krótkich porodów!

09.06.2011r.-Mikołaj jest wśród nas!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036660 przez Justyna89
Witaj Angua :)
Synek prze kochany :) Ile ma lat? Również mam starszego synka i On także nie może się już doczekać,aż jego siostrzyczka przyjdzie na świat :) Za sierpniową mamusię również kciuki trzymać będziemy i w naszym gronie witamy serdecznie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036661 przez Lustigpaula
Angua, możesz zostać z nami;))!

Ja dziś tylko na szybko melduje się,że u lekarza na kontroli wszystko ok, wynik GBS ujemny, bakteriami w moczu nie mam się przejmować tylko dużo pić i dostałam recepte na żelazo przez słabsze wyniki krwi. Nospe mam brać jak mi pomaga,ale już nie musze,a że nie pomagała to ją odstawie.
Buziaki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036662 przez Sevilla
Ewa nie martw się, u mnie młoda cały czas obwód główki ma o jakiś tydzień mniejszy niż reszte. Teraz jeszcze wyszło, że przez 1,5tygidnia przybrała tylko 10g. Lekarz prowadzący powiedział, że jak do czwartkowej wizyty nie przybierze w ogóle lub za mało to zaczniemy się martwić. Tym czasem mam podejść do tego ze spokojem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036663 przez madzialenka
Sevi,a moze zle wtedy wyszedl pomiar? Jejku z pewnoscia wszystko jest ok...

Ja dzis ogarnelam lazienke w pelni. Jitro koncze prasowanie,dopakuje do torby tetry. W przyszlym tygodniu zamowie jeszcze butelki z TT, przrscieradelko na przewijak i do lozka bo mam po jednym. A aaa i jeszcze smoczek wrazie w choc nie jestem ich zwolennikiem i mlody w ogole nie uzywal..

Jak sie dzis czujecie? Tez takie wichury u Was dzis byly?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036666 przez Sevilla
Madzia pomiar na ostatniej wizycie wyszedł zgodny z tygodniem ciąży. W szpitalu przy przyjęciu robił mi inny lekarz i na innym sprzęcie i mała wyszła 2160 ( u mojego lekarza 2150 tydzień wcześniej). Tu lekarz mnie uspokoił, że inny sprzęt, inny lekarz, pomiar błędu i bla bla bla. Tylko, że w czwartek przed wyjściem robił mi usg lekarz prowadzący ciążę i młoda wagowo wyszła również. 2160g. Ja mu mówię, że może kwesia sprzętu, a on do mnie że ma ten sam sprzęt u siebie w gabinecie. I tym sposobem został tylko pomiar błędu, bo sprzęt ten sam i lekarz też

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036673 przez Ewaaa1988
My to sie mamy z tymi naszymi pociechami... Tak lubia nas stresowac... Oby do lipca przezyc w tych upalach i niech sie dzieje co chce. Sevilla pewnie na koncu okaze sie ze wszystko jest ok i podrosna nasze dzidzie do normalnych norm. :) A ja tak juz bym chciala zobaczyc moja kruszynke :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036700 przez magmus88
Hej :)

Z tymi wymiarami aż tak nie szalejcie :) to są milimetry... a nawet mniej. A różnice wychodzą kolosalne. Sama to wiem na sobie... w ciągu 2 dni - różnica w wadze dziecka wyszła ponad 150g. Z tym, że to były wagi rzędu 350- i 500g (więc prawie drugie tyle). Ostatnio natomiast różnica w USG była tygodniowa - a waga na jednym i drugim taka sama :) Chociaż zdaję sobie sprawę, że każdy się stresuje.... i chce zeby było jak najlepiej

My byliśy wczoraj między innymi w IKEI... w końcu udało nam się kupić komódkę.... w sumie to bardziej słupek ehhee. Ale cieszę się, ze to już mamy. Teraz tylko mąż musi złożyć i mogę układać :)

Angua :) Witam! Zapraszamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036701 przez madzialenka
U was tez taki skwar? Moze dzis zasiegniemy kapieli w basenie ktory juz tydz temu rozlozylismy.
Ja koncze prasowanie,babcia zrobila mi z koldry dwa przescieradla dla Zuzi,co prawda bez gumki ale beda. Niestety moje stopy nadal giganty,nawet tabletki nie pomagaja,dotknie sie je to odczuwam bol a prog wytrzymalosci na niego mam wysoki;/ milej niedzieli kochane,mam nadzieje ze wszystko u Was ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036708 przez Angua
Dobry wieczór Wszystkim!
Dziękuję za przyjęcie, mój starszy synek ma 5 lat (dwa tygodnie temu miał urodziny-huczne bo z 7 kolegami w małym mieszkanku), a weekend udał nam sie niesamowicie, było ciepło i w pobliżu stawów, ale nachodziłam się okropnie.
Ja się wymiarami nie martwię, póki nie są kompletną odskocznią od normalności (normalność dla mnie to od 2 kg do niecałych 4 kg), co będzie to będzie!
Życzę spokojnej nocki bez dodatkowych kopniaków i nocnych spacerów:)

09.06.2011r.-Mikołaj jest wśród nas!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036717 przez Karington
Witaj Angua ;)

Madziu u nas aż tak duszno nie było, ale słonko dawało czadu. Do tego pojawiły się przecinki na dworze i mam pogryzione ręce:P

Od czwartku mają być u nas upały po 36 stopni;/ będę chyba w samochodzie z kilma siedzieć;) dziś mam dzień lenia..nic nie robię;)

Jutro ostatni dzień biorę nospe.. Mam nadziej ze odrazu nie urodze jak ja odstawić..;) hahaha

Miłego dzionka;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036723 przez madzialenka
Witamy Angua szkoda ze na koncowke dolaczylas dopiero;))

Karington nie bedzie tak zle,zobaczysz.;))

U nas dzis deszczowo poki co,malo tego cos mnie bierze..okropnie boli mnie gardlo od wczoraj wieczor i czuje sie grypowo;/ jeszcze tego brakowalo...co mozna lykac na koncowce?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036727 przez magmus88
Hej :)

Kari - myślę, że w takim ekspresie to niestety nie działa... chociaż kto wie heheh przypadki są różne :)

Madzia - mnie też coś bierze :( masakra... gardło mnie też boli i katar :( na początku ciąży też nie najlepiej się czułam i wtedy kupowałam syrop i tabletki na gardło prenalen.... syrop mi się skońćzył ale tabletki zostały i je biorę... odpukać z gardłem jest trochę lepiej ale katar coraz większy...

Muszę dziś trochę ogarnąć mieszkanie bo przez weekend praktycznie nas w domu nie było.... Mam też ambitny plan spakowac torbę :D na tyle na ile mogę hehe.

Pogoda dziś nam się popsuła. Ponuro od samego rana i mokro....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl