BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipiec 2016

7 lata 10 miesiąc temu #1036322 przez magmus88
Hej :)

Ładne pismo?? no nie żartujcie :D chociaż w tym zeszycie się starałam ehhehe.... Bo mam nadzieje, ze będzie służył mi na długo :) Ja zwykle ciasta piekę po jednym razie - wyszukuję przepisy w necie i piekę..... jak coś mi się ewidentnie spodoba to wtedy wpisuję to mojego magicznego zeszytu :)
Dajcie znać później czy robiłyście i jak smakowało :)

My po imprezie weselnej znowu wróciliśmy po 2.... Ale dziś już mi się lepiej wstawało :)

Co do kosmetyków to właśnie ostatnio o to siostrę pytałam..... Powiedziała mi, zeby sprawdzić czy np. na płynie, który mamy do kąpieli dla dzidziusia nie pisze, ze np już nie trzeba żadnych oliwek czy balsamów. Od położnej wiem, że na lato np. lepsze są balsamy niż oliwki (na lato), bo mają lżejszą konsystencje. Do pupy i na suche skórki, linomag. Sudocrem - na poważniejsze rzeczy ehhehe tzn. odparzenia. Tylko ten sudo gorzej się myje :) Octanisept - ale to już pisałyście :)

Madzia - u Was czereśnie już po 6 zł? To ja kupiłam garstkę ale po 15 były....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036326 przez madzialenka
Na targowicy juz byly po 6 i truskawki po 5 ;)) jedno i drugie wzielam ;)
Magmus trenujesz pozne pojscia spac juz?;))
Milego dzionka zycze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036329 przez Anna1991
Mąż zbiera na wysokościach a ja tam gdzie dosięgnę. Wolę zbierać a niech babcia zajmuje się wnuczką... ja przy tym odpoczywam. :) Na targu u mnie czereśnie 11zł.
Ja tylko raz kupiłam opakowanie sudocremu 400g... używałam przez pół roku. Strasznie wydajny. Potem nie używałam nic bo nie było potrzeby.. a już jeśli potrzeba było to po prostu mąki użyłam. Nie pamiętam czy Linomag cz Alantan nie przypadł mi do gustu pod względem zapachu. Bepanthen polecam też ale na piersi. :) Octenisept obowiązkowo. I jeszcze oliwkę. Dziecia nie smarowałam niczym. Latem będę zapewne dzieciaczki dość często kąpać i przecierać ew. samą wodą. :) Mam też pełno próbek uzbieranych i to na pewno na pierwszy miesiąc mi posłuży. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036338 przez kameame
Magmus podziwiam ze dajesz radę na imprezach tak długo, ja bym chyba padła :P

Dziewczyny a z tymi kosmetykami, czy takie maluchy latem smaruje sie jakimś kremem z filtrem?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036339 przez magmus88
Kame - mi się wydaje, ze takiego malucha nie wystawia się na słońce :) ale w sumie nie wime, nie mam jeszcze dzieci hehehe
Co do imprez. Tak jak mówię, cały czas czuję się rewelacyjnie. Bez większego zmęczenia :) także luzik hehe. Znajomi się śmieją, że jako ostatnia schodzę z imprez :) ehhehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036340 przez Anna1991
Ja Miri w tamtym roku nie smarowałam. Dziecko leżące nie wystawiałam na słońce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036348 przez kameame
No właśnie tak myślałam, to juz nawet nie chodzi o wystawanie ale zawsze trochę tego słońca gdzieś wpadnie. Ale te kremy chyba tez nie ten teges :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036354 przez Sevilla
Smaruje się kremami z filtrem. W cieniu również się opalamy, tylko mniejsza ilość promieni słonecznych dociera. Ja Maksa smarowałam.

Madzia ja mam:
- płyn do kąpieli
- sudocrem
- linomag
- waciki do oczek
- sól fizjologiczną do oczek
- octanisept
- oliwkę (opcjonalnie do masażu) tą którą ja używam do nawilżania skóry
- patyczki do uszu z ogranicznikiem
The end

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036357 przez magmus88
Hej

ja właśnie wróciłam z pobierania krwi i małych zakupów :)

Kupiłam dziś linomag. zapłąciłam 10zł.

Biorę się za obiadek i sprzątanko. Dziś serwuję zupę szczawiową - mam świeży szczaw z ogródka :)

W środę wizyta :) ciekawe czy zrobi USG.... bo u siebie w gabinecie ma taki stary sprzęt... i na USG zawsze się umawiam osobno. No ciekawe, zobaczymy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036369 przez Justyna89
Sevi, ja mam dokładnie ten sam zestaw kosmetyczny co i Ty ale zamiast sudocremu bepanthen. Dziś sobie zarzuciłam pierwszą turę pranka Maluniej (ubranka kolorowe), jeszcze białe jak to wyschnie, pieluchy tetrowe no i pościel i potem prasowanko i wsio :) Podokupować co tam jeszcze zostało (a jeszcze troszkę tego jest) ale na spokojnie podchodzę do tematu:)
Kurcze ja się dziś jakaś taka nie tenteges czuje.. jakby mi ktoś besjbolem wlal, jakaś taka oszołomiona, śpiąca, w ogóle nie do życia :S Też tak miewacie?
Magmus poproszę miseczkę zupki szczawiowej, aleś mi narobiła smaka :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036371 przez madzialenka
Witam sie i ja..

Co do przydatnych rzeczy...to waciki mam w domu na bierzaco wiec tego nie liczylam,soli nie uzywalam wiec tym razem tez nie bede,nie jestem zwolenniczka oliwki,syna smarowalam od poczatku balsamem dla dzieci nivea i nigdy nie bylo problemu ze skora,tym razem sugerowalam sie ze do kapieli mamy oliatum i to wystarczy by zapewnic odpowiednie nawilzenie skory.co do patyczkow z malym uzylam tylko kilka razy,wiem ze to zabrzmi absurdalnie ale mu tez uzywamy raz na ruski rok a mlody wcale do tej pory i nawet laryngolog pochwalil bo czeste stosowanie oatyczkow powoduje nadmierne wydzielanie woskowiny,wystarczy myc uszy suszyc recznikiem mowil,wiec teraz nie kupowalam z ogranicznikiem bo zwykle w domu tez sie znajda..a ten linomag to na co? Ja smarowalam tylko balsamem a jesli sie zdarzylo zaczereieniebie stosowalismy sudocrem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036382 przez magmus88
Sevi ja w sumie mam podobnie...

Nie mam tylko soli (myślę przemywać zwykłą, przegotowaną wodą)
No i oliwki jeszcze nie mam ale chyba kupię balsam jakiś... Muszę zobaczyć co na moim płynie do kąpieli pisze, czy trzeba po jeszcze coś używać :)

Justynka - to co jeszcze Ci zostało?? Ja dziś kupiłam zwykłe podpaski, te takie większe, na noc....
Z zupką nie ma problemu... wyszedł spory garnek :D

Linomag (maść albo krem) też może być na odparzenia, ale wiem, ze fajnie sprawdza się na przesuszenia.... Moja siostra stosowała jak mały (zaraz po urodzeniu) miał suche stopy ahhaha. Pan w aptece polecał też tańczą wersję bepanthenu ale w sumie mam jedną tubkę póki co.... próbki sudo tez mam a wczoraj nawet znalazłam swój stary sudo, który jest ważny do 2018 r :) więc wziełam linomag.... a w praktyce wyjdzie co tak faktycznie będziemy używać :) co mama to zwyczaje ;))

Idę kończyć koktajl truskawkowy bo mi prąd wyłączyli jak byłam w trakcie ehhe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036386 przez claudii09853
Witam :) ja też mam bepanthen kupiony :) soli fizjologicznej nie używałam do Andreii tylko przemywałam oczka woda przegotowaną :) ja już mam wszystko poprasowane wyprane:) torba spakowana nawet dwie jedna dla mnie druga dla malej:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #1036387 przez claudii09853


Łóżeczko też już stoi Mateusz skręcił :)
W sobotę dostawałam skurczy co 40min dzwoniłam do położnej i kazała brać nospe i magnez ale jest już lepiej leżę i odpoczywam;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #1036388 przez Anna1991
Ja dzis zamowilam i zaplacilam w aptece gemini wszystko co potrzebne ale bede jeszcze latać po sklepach. Ja dopiero zaczynam sie rozkrecać z wyprawką. Ciesze sie ze mam juz fotelik do samochodu ale pewnie o tym juz pisałam. Wczoraj tez dopadly mnie przez 45min skurcze... Ale ze zbyt silne i dlugie wiec mi nawet nie przyszło do glowy by cos sie juz działo. Nospa pomogla i spacerek po mieszkaniu. :) Od następnego tyg mam juz co tydzien wizyte i Ktg. :) Przez miesiąc utyłam 300g. Wyniki dobre. :) Sluchalam serduszka. :) Coreczka moja sie pochorowala... Mam nadzieje ze mnie katarkiem nie zarazi. Plus taki ze duzo śpi i ja mam czas na leżenie. Ponarzekam na dr. ze czekalam 1,5 godziny u lekarza bo sie spóźnila i corka marudna to misz masz mialam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl