BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipiec 2016

7 lata 10 miesiąc temu #1036941 przez madzialenka
Ale sliczne zdjecia....zazdroszcze wam,ale ja juz swojego brzucholka bym nie wystawila bez koszulki;))
Suuuuuper;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036942 przez magmus88
Anna - ja widzę tylko jedno zdjęcie :) ale fajne hehe.

Madzia - ja tez bym nie wystawiła hehehe.

Lusti - Ty sobie nawet w ten sposób nie żartuj hahaha

Pakuję torbę :D jestem z siebie dumna... brakuje mi jeszcze piżamek i majtek bawełnianych. Mąż szczęśliwy... że sam nie będzie musiał mnie pakować hehehe. Powiedział, ze będzie spokojniej spał ehhe.

Co bierzecie dla malucha? Bo u mnie na stronie szpitala jest w sumie krótka lista...

Rzeczy potrzebne dla dziecka:
- chusteczki nawilżone,
- pampersy 3-6 kg,
- śpiochy, koszulki, kaftaniki lub body (po 3 szt. z każdego rodzaju),
- rożek dla noworodka.

Ja biorę jeszcze smoka i linomag... no i 2 pieluchy tetrowe i 2 flanelowe..

Natomiast:

Rzeczy osobiste:
- podkłady jednorazowe Semi 5 szt,
- szlafrok,
- koszula 2 sztuki rozpinane (do porodu 1 bawełniana, krótsza),
- pantofle lub klapki,
- przybory toaletowe,
- ręczniki, majtki siatkowe jednorazowe,
- pieluchy bella.

Biorę od siebie jeszcze wkładki laktacyjne....

Wiem, ze juz o tym mówiliśmy.... ale bierzecie coś spoza listy co nepewno się przyda? :)

I mam problem ze stanikiem do karmienia.... Mam bardzo duży biust... i nie wiem czy mam już kupować czy czekać do końca... bo nie wiem o ile się jeszcze powiększy.... a za stanik musze dać ok. 200zł więc nie chcę wtopić.... Jakies rady od mamusiek??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036945 przez Sevilla
Poczekaj aż nawał minie, bo rozmiar może ulec zmianie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036946 przez madzialenka
Ja do szputala tylko ciuszki na wyjscie musze,podobno w szpitalu smoczka nie karza dawac ze wzgl higienicznych. Ja jak juz mowilam musze wziac dla siebie podklady poporodowe,masc bepanthen,wzielam wkladki laktacyjne tez majty dwie pizamy,klapki,recznik zel pod prysznic,sciereczka,szklanka sztuce,dla malej reccznik ,pampersy kilka sztuk ale 2-5 biore i chusteczki nawilzone,w torbie mam jeszcze dwa podklady na lozko i dwie pieluchy tetrowe.;)) magmus wyczuwam stresik przedporodowy czy mi sie wydaje? Hahahah;))) co do stanika mam tulko dwa do karmienia,nawet nie pomyslalam by pozniej jeszcze jakis zakupic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036947 przez kameame
Hej :))

Magmus zamówiliśmy na wymiar wszystkie elementy w sklepie Kronopolu, ale źle powycinali i ponawiercali i do reklamacji poszło :/ ale ogólnie szafa super, tylko jeszcze mąż musi kogoś ogarnać do złożenia drugi raz.Drzwi tez zzrobili więc "tylko" wstawić,zobaczymy jak to pójdzie ;) ale w sumie i tak zbytnio nie oszczędzilismy bo za to wszystko wyszło 4 tys :/ (szafa 4 m)
Ja już torbę dziś dopakowałam 100% i jestem zadowolona z siebie :D wziełam jeszcze butelkę i laktator, ale nie wiem czy się przyda. Ja z tego co napisałaś to poza biorę wodę termalną do psiikania twarzy, wodę mineralną, pomadkę do ust nawilżającą i batoniki dla męża :D ubranek i rożków się u mnie nie bierze

Ja ze staników to aż tak problemu nie mam kupiłam zwykłe bawełniaki do karmienia a po porodzie dopiero zobaczę jakiś lepszy jak już bedę znała rozmiar :P

Ja też szczepić chciałam 5w1 bo naczytałam się o 6w1. Do tego na pewno pneumokoki.

ja ze swoją położną też sie raz spotkałam, ale taka serdeczna i miła była, że ja tam się cieszę ze przyjdzie po porodzie, bo na pewno będę miała milion pytan :P

ja bym zjadła pierogi z jagodami, ale nie chce mi się lepić.. Pytałam dziś czy by mi nie zrobili, ale srednio z chętnymi :/ płakać mi się chciało :D już humorki moje nie dają zyć :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036949 przez madzialenka
No wlasnie odnosnie szczepien to ja chyba nie bede szczepic ani na rota ani na pneumo,z mlodym tez nie szczepilam,jedynie teraz jak sie okaze ze nie ma juz 5w1 bede musiala wybrac albo zwykle albo 6w1.. I badz tu madry???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036961 przez magmus88
Czyli w sumie mam chyba wszystko :D

No ja niestety ciuszki muszę zabrać, rożek sobie wymagają więc to nie mój wymysł ehhe, natomiast smoczek - owszem. Ręcznika nie biorę - tzn dla dziecia :) Co do kosmetyków to się nie rozpisywałam - każda weźmie to co uważa :) Co do pampersów też mam 2-5 (mimo, że piszą o 3-6)

Kame - Ja butelki nie biorę... a co do laktatora to najwyżej później poproszę męża żeby dowióżl... inaczej bym musiała tragarza sobie załatwić, zeby to wszystko za mną nosił hahahah
No to neizłe przygody z tą szafą.... No my też zamawialiśmy wszystkie elementy.... z tym, że drzwi mąż z teściem sam składał. Tzn byly zamówione odpowiednie elementy ale w całość skłądali sami. Powiem Ci, ze jestem bardzo zadowolona z efektu. Mąż niedawno zrobił nam światło w środku :)

Sewi... w takim razie póki co, nie będe miała w ogóle stanika do karmienia ;/// i zastanawiam się jak to będzie.... Czy dam radę w "normlanym"? Bo ja normlanie na siebie mam problem kupić stanik... ale mam już sklep, gdzie od dłuższego czasu kupuję i pytałam o takie do karmienia... więc, ze nie bedzie problemu bo jest wtedy na zamówienie. Ja przymierzam normlany a oni szyją dla mnie taki "odpinany". Tylko, że jak już będę chciała go kupić, to tak, zeby mi faktycznie posłużył... a nie, ze kupię teraz a za miesiąć się okaże za mały :(

A o szczepieniach muszę jeszcze poczytać i podpytać siostrę....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036966 przez Karington
Dzień doberek;)

To ja już Wyspana;) Madzia podziwiam tyle.słoików ;) ale ta przyjemność z jedzenia..mmm.. Wrzuć później przepis na te w curry;)

Moja torba spakowana od 2 tyg;) mam wsztstko co wyminilyscie :)

Wczoraj zamawiałam kosmetyki do kąpieli itd. Więc już powoli będę mieć wszystko. Dziś się przejdę po Rożek Jeszcze..:P

Z obliczeń aplikacji wychodzi, że za 27 dni rodze;) nospa już odstawiona.. Nie ukrywam, że Wolałbym na początku lipca rodzic haha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036979 przez Sevilla
Magmus ja też mam problem ze stanikami. Na całe szczęście jeszcze w esotiqu znajdę coś dla siebie. Szkoda tylko, że z wyborem aż tak szału nie ma, jeżeli chce kupić na promocji. Ja mam 70-75 w obwodzie a miseczka F/G w zależności od modelu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036987 przez zoi
magmus ja też bym poczekała, aż nawał minie, jeśli masz tyle inwestować w stanik. Na początku przed poredem kupiłam takie zwykłe bawełniaki z baby ono czy jakiejś innej popularnej firmy i miałam dokupić w razie w, ale nie miałam potem do tego głowy, a tamte jakoś dały radę. Potem kupiłam w h&m takie sztywniejsze. Kup jakiekolwiek do szpitala, bo będzie Ci ciężko karmić w zwykłym.

Co do rzeczy do szpitala, to u mnie dla dziecka chcą tylko ubranie na wyjście, dla siebie to standardowe rzeczy, a z dodatkowych, to po ostatnim pobycie na położnictwie biorę koniecznie STOPERY do uszu, NAKŁADKIi na oczy (u nas na sali poporodowej cały czas musiało być zapalone małe światło, a ja tak nie umiem spać i PODUSZKĘ taką długą do spania dla ciężarnych- obecnie nie umiem bez niej spać nawet jak nie jestem w ciąży.

To moje mało dzieciowe must have, ale wyspana matka to dobry poród i szczęśliwe dziecko, więc muszę sobie zapewnić w miarę komfortowy sen szpitalny :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036988 przez madzialenka
Rozplywam sie 38 stopni w cieniu mam....... Pot ze mnie sie leje,zaraz prysznic,do przedszkola na wystepy,do lekarza,do przedszkola na pozegnanie..bede wiec pewnie wieczorem...

Magmus wazne ze walizka spakowana do szpitala.

Zoi ja to tez nie znosze swiatla czy tv przy zasypianiu...ale jak jestem padnieta to nawet takie tzrczy mi nie przeszkadzaja;)))


A i pamietam ze przy malym lazilam bez stanika w szpitalu,choc teraz juz jeden spakowany mam.;))

Milego dnia kobitki;)

P.s rano mnie tak brzuch bolal ale sie uspokoilo..a myslalam ze na dzien taty cos sie ruszy;)) kolejna szansa 29 wazny dla nas dzien imieninowy albo ostatecznie 5lipiec data porodu i rownie wazny dzionek urodzinowy tym razem,hahahah;))))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1036994 przez Justyna89
Hej hej mamusie,
Po wczorajszych konsultacjach w szpitalu klamka zapadła-cc 15 lipiec 2016 r :) (jeśli oczywiście Malunia nie zechce wcześniej mamusinowego brzusia opuścić).
Z rzeczy, których jeszcze nie mam to witaminka K dla maleństwa (ale w aptece Pani doradziła by nie kupować bo czasem lekarz zaleca od razu ten zestaw K+D) także witaminki kupimy wracając ze szpitala, muszę zamówić laktator i tyle. No i jeszcze jedną wizytę mam u mojej lekarki prowadzącej i listę badań do zrobienia przed przyjęciem do szpitala. Tymczasem niebawem zbieram się do przedszkola po synka, na zakupy a od 15 mamy Piłkarskie Zakończenie Sezonu na Orliku, które też pewnie trochę potrwa. Muszę kilka litrów wody wziąć dla siebie i synka chyba bo gorąc niesamowity, a jeszcze chłopaczki mecze będą rozgrywać i jakieś gry zabawy mają mieć i to w pełnym słońcu.... Masakra

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #1037004 przez magmus88
Hej :)

Problem jest w tym, ze nie kupię "jakiegokolwiek" do szpitala.... Wszystko będzie za małe.... wiem jak jest ze zwykłymi stanikami. Wolę kupić konkret niż cycki nosić przy pępku a zapięcie na szyi.... Jak pytałam w sklepie to jedyne jakie na siebie dostanę to już takie konkrety.... Więc wygląda na to, że nie będę miała stanika do szpitala innego niż zwykłego :(

Zoi - ja na szczęście ze spaniem nie mam problemów ehhehe. prędzej bym się z tymi stoperami i opaską nie wyspała ehhehe :)

Madzia.... wiedziałam, ze dziś masz zabiegany dzień... do tego ta pogoda. Bidulka.

Co do chodzenia bez stanika - po domu i owszem, szczególnie jak boli mnie sutek (a jeden boli mnie zawsze bardziej) to wtedy mi tak najwygodniej... ale wtedy znowu mi z niego "cieknie" więc jak nie urok to.... wiaodmo co. Poza tym po szpitalu nie odważyłabym się chodzić bez :( nie te gabaryty :( więc muszę mieć.

Justynka! To Ty już żyjesz do konkretnej daty :) pewnie jesteś spokojniejsza?? A na kiedy masz datę z OM??(sorki jJustynka, teraz widzę, że różni nas kilka dni :)) 15 lipca masz się zgłosić do spzitala czy dzień wcześniej?? Powodzenia tam dzisiaj!!

Ja kupiłam dziś majtole bawełniane. Muszę podjechać odebrać piżamkę bo jest w paczkomacie. I będę już chyba miałą torbę gotową ehhe. W końcu :D Zawsze coś do przodu ehhehe.

Dziś już mi się śnił poród.... tzn nie sam moment...a le wiem, ze byłam w spzitalu, rodziłam naturalnie a później cesarka.... widziałam nawet nazwisko lekarza, który to robił hehe i faktycznie taki pracuje w tym spzitalu ehhehe. I mój tata był ze mną :D To chyba taki sen z okazji dnia ojca hehehe

Upiekłyśmy z mamą ciasto na jutrzejszego grilla :) te z budyniem i owocami ehhe tylko zrobiłyśmy tą pianę z białek na górę. Dam znac jutro co z tego wysżło ehhehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1037013 przez Sevilla
U mnie też klamka zapadła :) 12 lipca będę cieszyć się Basią o ile malutka nie wyjdzie sama, choć lekarz mówi, że powinno być dobrze i dotrzymam. Po wizycie malutka ładnie przybrała i szacunkowo ma 2760g :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1037016 przez claudii09853
Witam a ja chyba tu nie napisałam:/
Ja mam cc wyznaczone na 7 lipca:) 6 lipca ide do szpitala no chyba ze będzie chciała wcześniej wyjść:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl