BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Październikowe 2016

7 lata 11 miesiąc temu #1034121 przez nataliaa87
Skrapek spokojnie. Pamietam, że też miałam mętlik w głowie, ale wszystko jest do ogarnięcia. Jutro napiszę Ci co nie co z mojego doświadczenia. Dzisiaj nie mam już siły, zwłaszcza, że zaglądam z tel. Miałam nawet gdzieś jakąś rozpiskę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034122 przez Sylwia_i_Niki
Hej dziewczyny ja jak zwykle z opóźnieniem sorki :( Na wizycie oki, badania były już do odbioru :) na cytomegalie wyszła wysoka awidnosc co oznacza że aktywne zakażenie było przed ciążą :) dużo więcej spokoju o zdrowie maluszka.

Co do wyprawek to jestem weteran :D co prawda ja kompletowalam sama dla siebie w sensie dla córki tylko raz ale to moja praca na codzień ;) Mam własny interes tzn. sklep internetowy z rzeczami dla maluszków, trochę ciuszków, zabawek, akcesoria dla mam i dla dzieci, laktatory i takie pierdoly :p Nie chciałam wam nawet za bardzo pisać bo nie lubię się chwalić ani jakiś niby reklam, ale może któraś będzie chciała to podam namiary na priv, a ja mam dobre serce i nie zdzieram kokosów - marna ze mnie bizneswomen :D
Powiem wam szczerze, że pierwszy raz w życiu robie coś z przyjemnością a nie jak za karę :) i do tego jestem z córką w domu a nie ona w żłobku ja w pracy....

Wszyscy polecają kupować na 62 bo dziecko może się urodzic długie.... moją urodziła się 51 cm i w rzeczach na 56 pływała długi czas. Od początku była króciutka i tak zostało na ostatnim mierzeniu ok tydz temu miała 77cm co to jest na 17 msc ;) a córka koleżanki przy porodzie 61 i pulchna prawie 5kg i ledwo w 62 wchodziła :D
Myślę że warto zerknąć w swoją książeczkę i męża jak podobna waga i wzrost to możecie zakładać , że i dzidziuś taki będzie . Warto porównywać przyrosty z usg i ogólną wielkość dziecka.
Ja bym poleciła kupić kilka rzeczy na 56 ( w razie co można dokupić ) i większość na 62 bo jednak w tym dłużej pochodzi dzidziuś .
odradzam kaftaniki i śpiochy - PORAŻKA nie lubię z doświadczenia.
Polecam body kopertowe, przy maluszku szczególnie pierwszym jest to spora wygoda i zaoszczędzenie nerwów :D ja się bałam zakładać coś przez główkę :p
Polecam- pajacyki nasza córcia i w dzień i w nocy z nich korzystała.
Sukienki piękne ale niewygodne.
Guzikom, zapieciom itp z tyłu mówimy nie ( może uwierac dziecko ).

Jeju dziewczyny ja mogę tak do jutra pisać i doradzać tego jest ogrom, nie chce zaśmiecać nam forum :p

PS. ochraniacze na łóżko dla mnie stanowcze nie. tak samo pościele z minky do spania

Idę spać dobranoc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu - 7 lata 11 miesiąc temu #1034132 przez misiana
skrapek mój syn urodził się 59 cm i od razu nosilismy 62. 56 mieliśmy jeden dres z hm bo tam wypada większą rozmiarowka. Body polecam koperkowe :) u nas np kompletnie nie sprawdziły się śpiochy i kaftanik, od zawsze używałam.tylko pajacykow zapisanych tylko z przodu.
Ochraniacza na łóżeczko też nie używałam bo to ograniczała dostęp świeżego powietrza do dziecka.
Na codzień dla dziecka najwygodniejsze były jakieś body i dresowe spodenki lub legi.
Ciuszki początkowo kupowałam 62, ale jak.tylko trafiło się coś fajnego to i większe kupowałam bo racja, dziecko szybko.rosnie :) z reguły zawsze następny rozmiar miałam schowany w szafie e kartoniku więc tylko wyciągalsm :) czego ile sztuk jest potrzebne to nie powiem ci bo my mieliśmy dużo ciuszków :)
U nas nie sprawdziły się rękawiczki niedrapki :)
Poduszki nie używałam dość długo,pod głowę rozkładalsm pieluszke flamelowa, mieliśmy z 3 szt,tetra pod buzkę, około 5 szt. U nas na szczęście nie było ulewania dlatego takie ilości małe.
U nas sprawdził się leżaczek fp :)
Pralam ciuszki w proszku dzidziuś :)
Ręczniki z kapturem z dwie sztuki :)
A i ja urodziłam w lipcu więc rozka nie używałam ale teraz chce kupić jeden usztywniany żeby w razie co małemu dać w asyście oczywiście podtrzymać maleństwo.
Kocyki planuje kupić z 2-3.
Aha i przy przewijak radzę patrzeć czy posiada nóżki czy nie. Żeby nie zjeżdżalo z łóżeczka bądź komody.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034133 przez Martazytka
U nas rozmiar 56 był w użyciu bardzo krótko więc miałam może z 5 sztuk bodziaków i 3 pary spodenek, rozmiar 62 juz było mega dużo i dokupowaliśmy szybko bo Młody dużo ulewał. Pajacyki to mój hit - zdawały egzamin :) i warto mieć z 5-6-7 sztuk. Rożki mieliśmy dwa- 1 z nich służył nam długo za kołderkę- bo mial idealne rozmiary i nie był tak ciężki jak pierzynka.
Łóżeczko mieliśmy i nadal mamy turystyczne- u Nas się dobrze sprawdziło- nie potrzeba w nim ochraniaczy i ma montowany przewijak :D - do łóżeczka wkladaliśmy klasyczny materac gryka- kokos. Często wyjeżdzaliśmy i lóżeczko z nami :D
Mieliśmy huśtawkę z f-p i dzięki niej mialam codziennie 15 minut na zjedzenie śniadania :D
Kocyk mieliśmy z biedronki :)- taki mięciutki i po 3 latach jest nie do zdarcia i nadal używany, więc jak będą w Biednonkach kupię 2 sztuki
Planuję też kupić leżaczek Tiny love- moja koleżanka bardzo sobie chwaliła . Teraz będzie zamiast huśtawki.
Pieluchy tetrowe 10 sztuk wystarczyly :D
A z kosmetyków dla mnie niezawodny Bepanthen :D
Tyle pamiętam. O wyprawce jeszcze nawet nie myślę.... jakoś narazie wydaje mi się odległym tematem. Chociaż ostatnio oglądałam wózki :D
My w ten lykedn wybieramy się do Druskiennik- odpocząć i poszaleć w Aquaparku- mam nadzieje, że zdrówka nam dopiszą i choć trochę pogoda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034136 przez Skrapek
Nataliaa87 Dziękuję i czekam niecierpliwie :)
Sylwia_i_Niki, koleżanka taka skromna :blush:
Bardzo Cię proszę o adres Twojej strony :)
Dla początkujących tyle jest tych wszystkich bajerów, że można zwariować.
Jak Ja to wszystko ogarnę? :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034138 przez misiana
Skrapek może jest tego trochę ale spokojnie ogarniesz sobie wszystko i zobaczysz ile to jest radości ☺ będziesz chodzić i przekładać ciuszki.z kupki na kupke :-D
Sylwia_i_niki też poproszę link :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034192 przez Sylwia_i_Niki
Dziewczyny wysłałam wam na priv linki :)
Każdej chętnie służę radą co do jakości różnych rzeczy i funkcjonalności.
Jestem laktatorową weteranką i po 8msc walce o każdą krople pokarmu więc i z tym jak przyjdzie czas to chętnie pomogę bo wiem już chyba wszystko :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034208 przez Martazytka
Ja też poproszę o tego linka na priv :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034212 przez miri66
I ja

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034231 przez Skrapek
W takim razie już chyba wszystkie mamy :)
Sylwia jest obłędna :silly: :kiss:
Mianowana na konsultanta, osobistego doradcę.
Dziękuję ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034263 przez miri66
Hura mam mieć podobno corke

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu - 7 lata 11 miesiąc temu #1034267 przez Nikaa
Witam :)
my dużo teraz siedzimy na dworze lub odwiedzając rodzine dlatego nie było mnie na forum
z wyprawki polecam pajacyki - proste do zakładania, bodziaki tez są spoko, są tez śpioszki co maja odpinane nogawki tak by szybko przewinąć pieluszkę :) na odparzenia pupy sudokrem z tym, że moje dzieci są z tych mało problemowych :P
ja też poproszę. O link :)
z nowin czuję już ruchy malucha:)

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034274 przez Ewela84
Sylwia_i_niki poproszę również o link :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034275 przez Ewela84
Super! Też najprawdopodobniej będę miała córeczkę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1034297 przez Martazytka
Ewela , Miri- gratulacje- super wieści!!!!, zazdroszczę, że już wiecie. Ja dopiero 25 maja mam badanie i zobaczymy, Strasznie długo jeszcze.
Dzisiaj u mnie leje deszcz a ciśnienie spada mi do parteru- zasypiam w pracy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl