BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Październikowe 2016

8 lata 1 miesiąc temu #1031857 przez Martazytka
Czyli trzeba przed wizytą zrobić się na "bóstwo" - zaczynam się trochę denerwować bo ostatnie USG 3 tygodnie temu .... jakiś wewnętrzny lęk mnie dopada.
My dzisiaj pakujemy bagaże i wyjeżdżamy do mojej mamy na całe długie 4 dni :) 1 dzień obowiązkowo będę leżeć z brzuchem wypiętym do góry i nic nie robić, po prostu odpoczywać. Już czuje w nosie zapach święconek :) - uwielbiam ten zapach- kiełbasy i jajek - choć na jedzenie nie mam ochoty ale zapach będę chłonąć :)
Tak więc życzę wszystkim Wesołych Pogodnych Świąt w rodzinnym gronie i Smacznych Jajeczek. :)
Misiana- śliczny maluch, niech rośnie zdrowo :)
Podziękowania: misiana

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031859 przez miri66
Martazytka troszkę lepiej przeziebienie przechodzi. SŁONECZNA pogoda napawa optymizmem.
Misiana śliczne zdjęcie. Ja za tydzień idę na kolejne już nie mogę się doczekać.

Mi ostatnio usg w 11 tyg przez brzuch robili chodziło o sprawdzenie serduszka tylko,ale się zdziwiłam bardzo. W poprzedniej ciazy długo miałam dopochwowo robione usg. Gdzieś słyszałam że to zależy od sprzętu i wiedzy lekarza.
Podziękowania: misiana

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031865 przez Skrapek
Cześć dziewczyny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031867 przez Skrapek
Wczoraj miałam usg genetyczne robione przez brzuszek.
W 9 tyg. badanie też było przez brzuszek i wszystko było już widać.
Moja dzidzia mierzy już 6,31
Badanie trwało ponad dwie godziny bo maleństwo nie chciało pokazać wszystkiego Panu Doktorowi.
Spało sobie jak żaba, ssalo kciuka i trzymało sobie rączkę na główce. Zakochałam się w nosku swojego dziecka :kiss:
Niesamowite, rozpiera mnie od środka... Nie wiem jak nazwać to uczucie duma, miłość, szczęście czy radość. Wszystko naraz :)
Wkońcu po wielu próbach, maleństwo zaczęło współpracować i pozwoliło na wykonanie badania.
Wyszliśmy z dobrymi wynikami, szczęśliwi.
Dzidzia ma status łobuza ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031886 przez Aneczka84
Witam. Ja we wtorek miałam usg przez brzuch ale to z powodu plamienia. Dziś juz jest lepiej ale od wtorku nic nie robię. Jedynie opiekuje sie synkiem i tyle. Nawet nie gotuje. Mieszkanie to sajgon. Dziś teściowa przyszła mi posprzątać. To jest cudowna kobieta,a do tego w4 miesiącu straciła dziecko, wiec woli robić wszystko za mnie byle było wszystko ok. A dziś moi rodzice przyjeżdzają do mnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031984 przez Nikaa
zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych - wypoczywajcie ile się da :)

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1032033 przez Martazytka
Witam po świętach :) nie najedzona niestety- schudłam 0,5 kg - wymiotowałam i już mam dosyć. Na kilka dni jest lepiej a potem znowu wszystko wraca.
Jestem już po USG- prywatnie- wszystko chyba ok. To znaczy lekarz - masakra- badanie wykonał tak szybko i na odwal się, że aż żal.... :( na szczęście z dzieckiem wszystko ok- mamy na górnej granicy normy przezierność karkową, ale kość nosowa jest.... no i nie pobrałam testu Papa - nie zwiększa to w jakiś znaczący sposób wykrywalności chorób genetycznych- jedynie o 10% - także odpuściłam- lekarz zapytał czy zły wynik by coś zmienił- odpowiedziałam że nie - więc napadł na mnie z tekstem "po co w ogóle do Niego przyszłam? To moje widzimisie- USG.
Dzisiaj wizyta na NFZ ............. to jakiś koszmar, nawet nie, bo trwała 2 minuty, obejrzał wyniki, mruknął (inny lekarz) - kazał pić witC i żurawinę bo bakterie w moczu........i wizyta za 3 tyg. Tętna nie badali, nie padło pytanie czy jest ok, na moje pytanie czy zrobi USG- odpowiedział będzie tyle USG ile trzeba...... tzn że planuje zrobić mi USG genetyczne po 14 tyg.... bo tak wyjdzie za 3 tyg. Bakteriomocz bezobjawowy w ciąży się leczy!!! Muszę zmienić lekarza i tu mam problem bo w moim mieście pierwszą wizytę mogę sobie na NFZ zarezerowować na listopad- po porodzie :) super. Mam w tej ciąży jakiegoś pecha do lekarzy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1032053 przez Natalia.nati26
U mnie akurat nie ma problemu z wizytami mieszkam w nieduzym miescie ale duzo jest lekarzy i mialam duzy wybor ale najpierw wolalam sie dopytac znajomych kto gdzie chodzi i znalazlam bardzo fajna kobitke i jestem zadowolona ma dobre podejscie jest bardzo dokladna bylam zeszlym tygodniu na badaniu genetycznym ponad pol godziny dzidzia sie pleckami obrocila i poatanowila sobie spac hehe za wczesna pora na wstawanie zawsze chodzilam na 13 a mialam na 10 i p doktor sie smiala ze raczke na buzi sobie trzyma i spi para razy sprawdzala serduszko robila mi tez przez brzuch zeby zobaczyc kark i kosc nosowa mowi ze wszystko jest w pozadku i chciala zdjecia wydrukowac dostalam tez skierowanie do szpitala na 18 kwietnia na zalozenie szwu dodatkowo leki zeby od razu cytologia wyszla dobrze zeby nie przetrzymywali mnie w szpitalu troche sie boje mam nadzieje ze bedzie dobrze po tym zabiegu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1032056 przez fikusx123
U mnie przygotowania do świąt szły pełną perą za to w 1 dzień św czułam się słabo a 2 to praktycznie cały przeleżałam jeszcze z takim potwornym bólem głowy że aż musiałam tabletkę wziąć bo nie dawałam rady się ruszyć;/ no ale .. dzisiaj byłam u lekarza z maleństwem wszystko dobrze jestem w 12t 4dniu i mam termin na 7 października także dzidzia rośnie bardzo cię cieszę widziałam rączki nóżki paluszki:) hm tylko jestem zaimponowana tym że u was lekarze tak dbają o te badania mój nawet nie wspomniał o jakiś badaniach genetycznych do 3 tyg mam się wstawić wtedy dostanę skierowanie na badania ale zapewne z krwi chyba że jeszcze na jakieś dodatkowe no zobaczymy... co do wizyty to lekarz zasugerował że być może będzie to chłopczyk "bo coś tam sterczy" ale mówił że to jeszcze za wcześnie i u dziewczynek czasami też są tak widoczne wargi hmm dziewczyny czy jest możliwe żeby tak szybko odczytać płeć? jak to jest u was? czy lekarze już coś sugerują?:) jestem ciekawa bo myślałam że będzie to dziewczynka no ale z chłopczyka też się będę cieszyć byle by maleństwo było zdrowe tym bardziej że to nasze pierwsze dziecko:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1032057 przez Natalia.nati26
Dla mnie powiedziala ze narazie nic nie mowi jak przyjde na nastepna wizyte to wtedy powinno byc dobrze widac a pewnie dowiem sie w szpitalu kazdy mi mowi ze wyladnialam i pewnie bedzie znowu chlopiec moj narzeczony liczy bardzo na dziewczynke razem z tesciowa hehe najwazniejsze zeby zdrowe i jak najdluzej donoszone ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 tygodni temu #1032075 przez Sylwia_i_Niki
hej ! tak mnie długo tu nie było, że aż wstyd :(
U nas wszystko oki, czasem brzuch zaboli jak musze się zerwać za córką. .. jakby blizna ciągnęła. Juz po pierwszej wizycie niedługo następna :) mdłości juz nie ma wcale :)
Mam okropnego lenia.....
co do usg to w pierwszej ciąży od 13 tyg miałam juz przez brzuch, myślę że to zależne od sprzętu.
Płeć poznaliśmy na polowkowym bo mój gin mówi ze wcześniej to 50/50.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 tygodni temu #1032111 przez fikusx123
Hmm ja jestem bardzo ciekawa co noszę pod serduszkiem bo myślałam że będzie dziewczynka a lekarz podejrzewa chłopca ale skoro tak piszecie to jeszcze mam nadzieję że to dziewczynka chociaż już się oswoiłam z chłopcem byle by było zdrowe :)
Ja wizycie (wczoraj) w 12 tygodniu i 4 dniu miałam już robione przez brzuszek więc być może to zależy od lekarza chociaż nie ukrywam że się zdziwiłam bo myślałam że to jeszcze za wcześnie :) poza tym ostatnio jestem bardzo słaba i już chyba z 4 dzień z kolei boli mnie głowa:( co jest bardzo uciążliwe i męczące bo mam mnóstwo nauki i egzaminów.. a tak mi się nie chce!:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 tygodni temu #1032112 przez Sylwia_i_Niki
Ja tez zmęczona i słaba a córcia 16smsc wymaga ogrom uwagi :p ja jestem nieco ładniejsza iż z córką wiec pewnie chłopak ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 tygodni temu #1032114 przez miri66
Witajcie Ja nie mogę l doczekać się kolejnego usg. Ja wiem ze na pewno będę miała przez brzuch juz chodź tez byłam w szoku gdyż w pieszej to miałam dłużej dopochwowe. Zmiana czasu bardzo mnie cieszy chodzę bardziej przez to wyspany dłużej jest jasno. Płeć pieszej latorośl poznałam dopiero 18 czy 20 tydz. Ciekawe czy teraz szybciej się uda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu #1032227 przez Nikaa
Wczoraj byłam na wizycie - maluch rozwija się ok jest tydzień większy jeśli chodzi o wymiary :D do tego choć to była "zwykła wizyta" na zwykłym sprzęcie a ne badanie prenatalne - było widać elegancko kość nosową i sprawdzono przezierność karkową i wszystko jest w najlepszym porządku :) :) :) ale się cieszymy :) płci nadal nie znamy - w dwóch poprzednich ciążach płeć poznaliśmy ok 13-14 tygodnia :P

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl