BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2017

7 lata 3 miesiąc temu #1053745 przez Moniek
Nat_alka u mnie jest 8t 2d i mam podobne odczucia w brzuchu jest taki pełny i czasami pobolewa. Do tego czasami czuję jak ciągnie mnie w pachwinach. Oczywiście czekamy na wieści (jestem pewna, że wspaniałe) z jutrzejszej wizyty!
Powiedzcie czy są jakieś produkty, których nie powinnyśmy jeść w I trymestrze?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1053758 przez Nat_alka
Dziękuję bardzo za słowa wsparcia! Z tego co wiem to w ciąży nie powinno się jeść surowego mięsa, surowych jajek, surowych ryb i owoców morza, serów pleśniowych produkowanych z mleka niepasteryzowanego (w Polsce produkuje się tylko z pasteryzowanego!). Ja osobiście bardzo lubię tatara wołowego i niestety często jest przyrządzany przez rodzinę i znajomych, jest mi ciężko się go wystrzegać ale daję radę ;) U mnie jeszcze nikt ze znajomych i z rodziny nie wie, że jestem w ciąży i ciężko mi jest wymyślać powody dla których nie napiję się np drinka czy kieliszka wina :P Ostatnio trochę czytałam na temat owoców morza w niektórych miejscach piszą, że nie wolno tylko surowych, a przetworzone termicznie już tak, za to w innych jest napisane, że ani takich ani takich. Nie rozumiem tego za bardzo, uważam też, że kobieta w ciąży powinna jeść to na co ma ochotę (oczywiście z umiarem!). Ostatnio na kolację zjadłam porcję krewetek i muli, miałam później trochę wyrzutów sumienia... ale tak na prawdę jeżeli nie jemy tego codziennie to chyba bez przesady ;) nie wiem może tak się tylko sama usprawiedliwiam :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #1053760 przez PaulinaJ
Anula biorę Euthyrox 112 :)

Nat_alka Ja się w sylwestra objadłam Sushi :P lubię...i myślę , że raz na jakiś czas nie zaszkodzi :)

Wątróbki za dużo też nie można :) ja nigdy nie lubiłam, ale w ciąży z Mieszkiem tak mi zasmakowała,że masakra...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1053762 przez Nat_alka
No właśnie ;) i tego się trzymajmy! Jedzmy to na co mamy ochotę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1053768 przez karolinkanice16
Ja wczoraj miałam taki twardy brzuch właśnie i lekko bolał ale w jednym miejscu normalnie, miałam wrażenie, że jestem już w połowie ciąży i dziecko mi się tak ułożyło taki miałam nawet dziwny kształt, ale tylko właśnie w jednym miejscu od pępka po prawej stronie kawałek w dół

Ja jestem już w 9tc4d a dalej mam mdłości dzisiaj mąż kupił mi taką fajną kanapkę w Subwayu dał mi pół z całej a ja zjadłam ze 4 gryzy i mnie zemdliło :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1053770 przez Nat_alka
Ja w weekend jadłam wątróbkę pieczoną z jabłkami i cebulką :P Także taka to moja dieta ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu - 7 lata 3 miesiąc temu #1053779 przez PaulinaJ
Smaka sobie na wątróbkę zrobię zaraz hahah :D z jabłkami i cebulka <3 mniam

Co do brzucha...ja wzdęta jakaś też, ale nie widzę nic poza fartuchem swoim :P więc ciężko coś wyczuć. Zrzuciłam 66 kg...wisi mocno skóra, w listopadzie miałam mieć plastykę brzucha, ale teraz to się obsunie raczej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1053785 przez Emilaa
Cześć dziewczyny ja już po wizycie ;) serduszko bije i dzidzia rozwija się prawidłowo z czego bardzo się ciesze.. ma aż 14mm haha.....a jeśli chodzi o tą całą diete ciążową to dziewczyny nie dajmy się zwariować , tyle się mówi że nie można jeść tego czy tego...na początku byłam bardzo uważna same twarożki i inne zdrowe produkty gotowane itd. do puki koleżanka mnie nie olśniła ( jadła na co ma ochotę i urodziła zdrową córeczke a teraz jest w drugiej ciąży) i powiedziała żebym jadła wszystko na co mam ochotę tylko z rozsądkiem oczywiście ....i od tygodnia jem to po czym mnie nie mdli i to co mogę normalnie przełknąć ooo :evil: :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1053794 przez PaulinaJ
Emilaa Super, że wszystko okej :) Niech dzidzia sobie rośnie :) Ja tam w obu ciążach jadłam co chciałam :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1053804 przez Aga-Bin
Napiety brzuch i dyskomfort taki lekki bol w pachwinie to powinien byc w moim przypadku.dobry objaw ciazy, nie? Powiekszajaca sie macica? Cos tam rosnie jednak. Czekam na info od tego ginekologa czy mnie jutro przyjmie i o ktorej.... jak nie da znac to od rana jutro dobijam sie do niego. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1053806 przez PaulinaJ
AgaJa tam jestem dobrej myśli :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1053814 przez Kasisko89
Ja niestety też miewam straszne wzdęcia. Rano jak się budzę mam brzuch płaski, a to co się czasami wydarza w ciągu dnia to masakra. Dzisiaj tak właśnie miałam, w pracy myślałam, że mój brzuch eksploduje. Po powrocie do domu wyglądał w lustrze jakbym przeniosła się w czasie i była w 6 miesiącu ciąży :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1053815 przez Judysen
Poczułam ulgę, że nie jestem z tym sama! Mam straszne wzdęcia! W ciągu dnia robi mi się balon z brzucha plus nieciekawe odczucia.

Dziewczyny czy mdłości polegają na tym, że ma się uczucie jakby zasysania żołądka i takie wrażenie, że zaraz zwymiotujesz? Od kilku dni mam coś takiego i jest to mega meczace:/ nie mam apetytu, a jak już mi się zechce coś zjeść to później mecze się długo. Więc staram się jeść lekkie produkty.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1053822 przez Moniek
Judysen u mnie objawia się to w bardzo podobny sposób - dodatkowo mam takie uczucie kluchy w gardle, czasami mam wrażenie, że nie dam rady niczego przełknąć. Ale najgorsza jest wrażliwość na zapachy. Ledwo lodówkę otwieram bo czuję, że wszystkie zapachy mnie atakują ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1053824 przez Judysen
Moniek Och tak! "Szkoda", że nie widziałaś mnie kilka dni temu jak wyrzuciłem pampersa z kupa znajomych dziecka... Pierwszy raz Wymiotowalam na zewnątrz i to można było liczyć odległość w metrach:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl