BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2017

7 lata 2 miesiąc temu #1056655 przez karolinkanice16
JudySen jak nie przepadam za pierogami z kapustą i grzybami to narobiłaś mi smaku zjadłabym :)
Super dzidzia rośnie jak napisałaś to faktycznie widzę tam klucz :), mówiłam że nie ma co się stresować :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056716 przez Kalinka85
Hej dziewczyny :)
Paulina wszystkiego najlepszego dla Mieszka :)

Judysen super ze wszystko jest oki i sliczny maluszek. Klucz faktycznie widac :D

Smaka mi narobilas mi na te pierogi :) Wczoraj naszla mnie ochota na bigos ale skad ja wezme taki swiąteczny bigos :p ostatnio o 23,30 zachcialo mi sie salatki jarzynowej. Coraz pozniej te zachcianki mam.

Dzis na 17;50 mam wizyte u gina i odbiore wyniki, mam nadzieje ze wszystko w porzadku. No a usg 10 tego mam wiec jeszcze troche. To bedzie moje pierwsze wiec nie moge sie doczekac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056728 przez MagdaW.
Hej Dziewczynki ;)

Najlepszego dla przystojniaka Mieszka :)

i super te Wasze dzieciaczki na usg, ja idę jutro, akurat zacznę 13tydzień i mam nadzieję że będzie wszystko ok :)

nie wiem czy mam już sklerozę ale chce podjąć kilka spraw:
- krem na rozstępy - od kiedy ? na jakie części ciała ? i jakie polecacie ? tylko takie żeby mnie nie zrujnowały ;)
- jak u Was z włosami ? ja nigdy nie miałam problemów, a teraz nie dość że jak robiłam odrosty to wyszedł kolor inny niż zwykle ( ciemniejszy ) to jeszcze jakoś stały się mega suche na końcach i częściej się przetłuszczają ...
- a może koleżanki które mają już doświadczenie z wózkami i pierwszym ich wyborem podpowiedzą coś więcej ? wiem że trzeba je zobaczyć na żywo, a potem zamówić przez net, ale np - czy te 3 w jednym chyba - gondola / spacerówka / fotelik do auta - to jest dobre rozwiązanie ? czy lepiej 2 w 1 a fotelik niech będzie w aucie ? jakie firmy polecacie ale nie te z górnej półki ? na co zwracać uwagę ?
- i takie samo pytanie do doświadczonych bardziej - o wyprawkę, chciałabym coś zacząć kupować ale ciuszki to nie wiem jaki rozmiar, nie mówiąc o płci, nie wiem od czego zacząć a na pewno są rzeczy które można już teraz powoli kupować żeby wydatki rozłożyć
- czy któraś z Was używała / używa - takiego nie wiem jak to się nazywa - bujaczka ? w sensie coś w co wsadza się dziecko i można przenosić go z miejsc na miejsce, ugotować itp ?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)

tak sobie pomyślałam że nie tylko mi podpowiecie, bo chyba jest nas tu kilka takich "żółtodziobów" ;)

Pozdrawiam wiosennie :*
M.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056729 przez Judysen
Dzień dobry :)

Dziewczyny chyba czytamy sobie w myślach :laugh: Kalinka85 właśnie gotuje warzywa na sałatkę jarzynowa :laugh: I kupiłam do tego biała kiełbasę... Hmmm to na pewno zachcianki :) dobrze, że mam je w dzień a nie w nocy :) o bigosie też myślałam, ale wystarczy w tym tygodniu kiszonej kapusty!

To zapraszam na pierogi :) zamrozilam sporo, wystarczy na nasze ciążowe apetyty :) a Wy co dzisiaj gotujecie ? Możemy wspomagać się pomysłami bo czasami stoję w sklepie godzinę i nie mam pojęcia co kupić:/ u nas Kurczak z Dynia i pieczarkami.

Powodzenia na wizytach!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #1056739 przez Moniek
Hahaha mówię wczoraj do Męża - zrobię na weekend sałatkę jarzynową. Podobne te zachcianki mamy :) Za mną chodziły knedle z truskawkami. A dziś na obiad pizza napakowana warzywami bo od mięsa i wędlin mnie odpycha.
Magda W. co do rozstępów to używam balsamu z serii Palmers, można go używać od I trymestru, a skóra jest bardzo dobrze nawilżona. Jednak trzeba lubić zapach masła kakaowego.
Co do włosów to rzeczywiście są bardziej suche na końcach ale za to mniej mi się przetłuszczają. Farbowanie odłożyłam na II trymestr.
Jeśli chodzi o wózek nie mam doświadczeń ale ostatnio spodobał mi się Adamex Barletta. Zobaczyłam go w Smyku na wystawie (jak któraś z Was ogląda Pierwszą miłość to Jowita tam ma taki wózek :laugh: Ale chyba nie ma wyjmowanego fotelika. Może któraś z Was Dziewczyny miała z nim do czynienia?
Dzisiaj byłam na badaniu krwi na poniedziałkową wizytę - nie mogę się doczekać. A we wtorek prenatalne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056741 przez Agnieszka 87
Hej dziewczyny :-)
Paulina, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Twojego synka, śliczny chłopczyk :-)
Wszystkie dzieciaczki śliczne, rosną, a jeszcze trochę dadzą o sobie znać w brzuszku :-)
Co do pierogów, to za mną chodzą pierogi ruskie juz jakiś czas, musze w końcu je zrobić. A na obiad również pieczarki, tyle że z makaronem :-)
Magda W. jeśli o mnie chodzi to tak:
- włosy mam w tej ciąży przesuszone i bardzo mi wypadają, zupełnie jak wtedy gdy karmiłam piersią, może w kolejnych miesiącach to się poprawi
- co do wózka ja miałam 3w1 camarelo sport, nie specjalnie drogi, fotelik spoko, używaliśmy do 7 miesiąca, gondola tez ok, natomiast spacerówke rzadko używam, mieszkamy na wsi i z małym wychodzę przeważnie na podwórko, na pewno jej minusem jest to ze jest ciezka
- co do zakupów to faktycznie można pomału kupować, jeżeli nie masz nic, bo to dość spore wydatki jak to wszystko zliczyć, choć ja za pierwszym razem zaczęłam kupować gdzieś w połowie ciąży jak dowiedziałam się jaka płeć
- ciuszki zaczęłam od rozmiaru odrazu 62 mimo że mój synek był malutki (50cm i 2550 kg,), miałam dosłownie dwa pajacyki 56, które chyba po 3 tygodniach juz były przyciasne
- bujaczek /leżaczek dostaliśmy w prezencie od kolezanek z firmy Fisher price i ja jestem zadowolona, często mały usypial mi w nim, tak samo go karmiłam itp. Gdybym nie dostała to na pewno bym kupiła ;-) mam nadzieje że troszkę pomogłam :-)
W ogóle kupowanie całej wyprawki, choć drogie to bardzo przyjemne :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056743 przez Kalinka85
haha i mam na obiad pierogi z kapusta i grzybami :D kupiłam jeszcz koreczki śledziowe i drzem malinowy :) ale to juz na pozniej :)

Mi włosy zaczeły sie mniej przetluszczac chociaz i tak codzinnie mje glowe, takie mam badziewne te wlosy, cienki i jeszcze przetluszczaja sie.

Wózek dostaniemy za grosze od kuzynki męza, nie kojarze jaki to jest dokladnie ale fajny. W sumie nam tylko gleboki potrzebny bo spacerowke mam. Wczesniej mialam kupiony przez tesciow Mikado. To byl gleboki i spacerowka. Gleboki fajny ale jako spacerowka ciezki i jakos taki wielki wiec kupilam dla mlodszej osobna spacerowke Bomiko, lekka, zwrotna.

Zakupic mozesz sobie na przyklad na razie jakies rozki do spania, kocyki, szczoteczki do wlosow, nozyczki czy cos takiego albo ciuszki jakies uniwesralne. My kupowalismy na 56 cm. Starsza urodzila sie 51 cm a mlodsz 54 cm. Tez mnie juz korci ale poczekam do poznania plci :) obiecalam dziewczynkom ze jak juz bedzie wiadomo to same wybiora jakis fajny ciuszek dla dzidziusia specjalnie od starszych siostr, no i jakas zabawke chca kupic :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056744 przez karolinkanice16
Ja też ostatnio robiłam sałatkę jarzynową :laugh: :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056745 przez Natalia^^
Dziewczyny :woohoo: ja tylko na chwilkę przeczytałam o sałatce i lecę do slepu ... uśmiałam się sama z siebie :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056746 przez PaulinaJ
Magda W Ja teraz miałam Barlettę :) foteliki jak najbardziej do tego wózka są :) Ja miałam Maxi Cosi, ale możesz mieć też do wózka ten ich :) Gondola super. Duża, wysoko. Spacerówka już mnie tak nie zachwyciła :) Przerobiłam wiele wózków i szczerze powiem, że teraz jakbym miała kupować to kupiła bym jakąś zwykłą gondolę i później jakąś wypasioną spacerówkę :P taką na dłużej już. My naszą Barlettę używaliśmy 10 miesięcy ( w tym tylko 4 msc gondola).

Mi się ostatnio w nocy zachciało kiszonej kapusty ( po zjedzeniu milki)...ale do piwnicy za daleko hahaha całe szczęście .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #1056749 przez Natalia^^
Warzywa kupione :) ale cieszę się na tą sałatkę.

Natalka ale numer. Ale ważne ze dzieciaczki zobaczyłas ja zawsze się tym uspokajam. ;)

Kalinka ależ ty się naczekasz na ta wizytę. :) nie wiem czy dałabym rade. Ale w sumie też fajnie bo zobaczysz malucha w pełnej okazałości :) a może będą dwa :woohoo:

Paulina jakie twój syn ma duże oczka. ;) zakochałam się B) wszystkiego najlepszego :*

Magda na rozstępy nic nie doradze ponieważ smarowalam się a i tak mam bardzo duże. Ale wiecie że głównie to sprawa genetyczna. Może kremy łagodzą w pewnych przypadkach. Ale napewno nie przeciwdziałają. Ja raczej się nie będę smarować ale tylko dlatego ze mój brzuch to jeden wielki rozstęp i nie ma to sensu.

Tak jeszcze z ciekawostek wiecie że moje rozstępy pojawiły się dwa dni po porodzie a nie w trakcie. Owszem kilka było ale mało.

Wózek nie warto kupować 3 w 1. Ale to moje zdanie. Gondola dla mnie musi być duża żeby móc jezdzic jak najdłużej. Z Jasiem miałam Jedo i taki chyba tym razem kupie ponieważ nie widziałam większej gondoli. Ale tylko gondole foteliki. I tak jak mówi Paulina później dobra spacerówke. Miałam maxi cosi mila i żałuję że nie ma takich dla bliźniaków. Ale coś znajdę później dobrego :)

Wróciłam z zakupami i leżę... nie mam dziś siły ale ucho zdecydowanie lepiej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056750 przez PaulinaJ
To Barletta ma większą gondolę od Jedo Fyn :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056751 przez Natalia^^
A to musze przyznać że nie wiedziałam. Musze sprawdzić bo nie wiem co to za wózek... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056752 przez Natalia^^
Fajny wózek z dużą gondola . Ale nie ma dla bliźniąt. Zresztą nie ma nigdzie ładnych dla bliźniaków takich jeden obok drugiego. Jefo nie jest cudowne w kolorach czy wyglądzie nie jest nowoczesny ale chyba najlepiej się prezentuje na tle innych bliźniaczych. Jestem ogólnie zawiedzona ze fajne firmy nie produkują bliźniaczych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1056757 przez Moniek
PaulinaJ czyli poleciłabyś Barlette? I powiedz mi co było nie tak ze spacerowką? Bardzo mi się spodobał

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl