BezpiecznaCiaza112023

NOCNIK :)

11 lata 8 miesiąc temu #404240 przez slowiczek
ja zaczęłam sadzać małą na nocnik dokładnie jak skończyła 8 miesięcy, teraz ma prawie 11 i były tylko ze 2-3 wpadki z kupką w pampersa :blink: moje koleżanki sadzały już nawet od 6 mca ale ja wolałam poczekać aż córa będzie pewnie siedzieć....ponoć to najlepszy czas by oswajać z nocnikiem, kiedy dziecko nie jest jeszcze mobilne, bo później jest problem z uciekaniem :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #404283 przez baby_55
ja też zaczęłam wcześnie sadzać ok 7 miesiaca, trochę niedbale niestety i czasem wpadki sie zdarzają ale bardzo rzadko :) Adi ładnie zgłasza potrzeby i wysadzamy go :) na spacery i do spania ma pampka a poza tym w majteczkach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #404286 przez monika1984lodz
Moja Emi niestety boi sie nocnika- juz było tak wiele prób,że ciężko mi zliczyć :/ no cóz znowu mamy przerwę za jakiś tydzień znowu będziemy próbowac

www.facebook.com/feelsowe1?ref=hl




[*]5.08.2009[*]
[*]9.06.2010[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #404295 przez iwonaryki
Mój Grześ to sam wołał że chce siku i kupkę i w nocnik tam robił a miał gdzieś tak z pół roczku tak na oko :laugh: Naszą Marysię ja sadzam na nocnik nawet sama lubi na nim siedzieć czasem zdarzy się ze co zrobi , a czasem nic nie zrobi i za godzinę np kupkę ma już w pampersie , ale pomału po woli się nauczy poprzez przymus czy kary lub musisz zrobić siku bo dostaniesz nie można tak robić gdyż dziecko będzie miało złe skojarzenia i traumę i bać się nocnika a przecież tego nie chcemy trzeba chwalić nagradzać i być cierpliwym :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 8 miesiąc temu #404548 przez chłopek
mój tez boi sie nocnika siądzie na nim w pampersie i zaraz zejdzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424452 przez natmur11
u nas niunia 3 miesiace bez pampersa calkowicie. ostatnio zaczela mi leciutko posikiwac zastanawiam sie jak to bedzie zima, gdzie w domu chlodniej noce zimne. na dodatek moja corcia wiecznie bez kapci biega najlepiej boso:/ az strach pomyslec ze zmoczy sie przypadkiem na spacerze:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424485 przez Emme
u nas pieluszka jest tylko na czas spania i też boję się jak to będzie jak zrobi się zimno. wprawdzie nie zdarzyła nam się nigdy wpadka na dworze, ale zawsze może być ten pierwszy raz. No i siusianie na trawkę... też się boję, że przeziębi pęcherz.
No i w ogóle mnie trochę krępuje jak ją wysadzam na dworze choć zawsze na uboczu- niektórzy się dziwnie patrzą, no i przecież mandat można dostać.... a pieski mogą siku robić gdzie chcą ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424606 przez Mirella
Emme powiedz że żartujesz, błagam! Mandat za wysadzanie dziecka???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424637 przez Emme
Niestety nie zartuje. Bylo juz nawet kilka razy glosno o takich sprawach i mieli sie zajac zmiana prawa. Zalatwianie potrzeb fizjologicznych jest karalne, nie wazne czy dziecko, kobieta w ciazy czy pan menel- dobra wola policjanta, albo jest ludzki albo nie :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424656 przez Mirella
Powaliłaś mnie po calości teraz ;)
Jak znam życie to się zmianą nie zajmą bo wszystkie wpływy do budźetu mile widziane :P Pozostaje mi się cieszyć że moje dziecko za nic w świecie pod krzaczek nie zrobi, nawet na plażę muszę nocnik targać :lol:
a o wylewaniu z nocników też jest w prawie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424688 przez Emme
chyba podchodzi pod zanieczyszczanie przestrzeni miejskiej ;) -chyba, ze wylejesz do kosza na śmieci hihi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #424727 przez Mirella
nigdzie na dzikiej plaży nie ma kosza ;) a na przestrzeni miejskiej moje dziecko nie wiem jakim cudem kilka godzin bez problemu, raz zaszalała i wytrzymała osiem ;) i teraz już wiem że komu w drogę temu nocnik :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #425151 przez emma
wysadzanie wysadzaniu niestety nierowne :P
mialam sasiadke, ktora wysadzala wnuczke regularnie pod moim balkonem (na parterze), na ktorym po pracy relaksowalam sie z ksiazka. to bylo zamkniete osiedle i kobieta nie mogla wrocic do domu, tylko pozwalala malej srac CODZIENNIE akurat pod moim oknem! :angry:
w koncu nie wytrzymalam tego dnia swira i spytalam, czy tez mam sie zersac pod jej oknem i wiecej nie przyszla :silly:.
nie rozumiem, jak dom blisko, to chyba mozna wrocic, a w miescie sa toalety w kazdej galerii, a w parkach toitoi... :unsure: rozumiem awarie w krzakach, ale sranie pod oknem albo siki na sciezce w parku... to chyba przesada... :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu - 11 lata 7 miesiąc temu #425158 przez Gosia_Krupa
Emma,dziecko jeszcze ok(chociaż w tym przypadku to niemała przesada),ale u nas pod oknem sra sąsiad z klatki obok. Teściu już ma dość i wczoraj zrobił sobie proce :silly: Powiedział,że poczęstuje kamykiem każdego psa(i sąsiada),który mu narobi pod balkon(też mieszkamy na parterze).

Miśkowi też zdarzy się na mieście,że musi siusiu,więc idziemy pod najbliższy ustronny krzaczek bądź drzewko,ale muszę powiedzieć,że nie dość że czuję się nieswojo to jeszcze ta policja...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #425174 przez Emme
u nas niby poustawiali "tojtoje", ale widziałam tylko 2 na 5 parków, a na całe miasto są 4 toalety publiczne, gdzie jedna jest czynna 2 razy w tyg w dni targowe, jedna chyba w ogóle nieczynna, a dwie pozostałe chyba do 18 lub krócej. i idąc na spacer zastanawiam się czy i gdzie znajdę miejsca ustronne (o co na osiedlach trudno, bo przecież nie wysadzę jej komuś pod płotem czy oknem ;/)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl