BezpiecznaCiaza112023

NOCNIK :)

13 lata 9 miesiąc temu #23840 przez Elisabeth
Hej jestem od niedawna, ale już mogę się podzielić doświadczeniem. Ja sadzam Amelkę już od kiedy sama samodzielnie siedziała. Na początku nic nie było robione w nocniczku, ale jak już kilka razy się udało to była ogromna radość i jej się to bardzo spodobało.
Teraz jest ciepło i zakładam Amelce pieluszki wielorazowe, żeby czuła, że ma mokro i widzę po jej mince, że to jednak pomaga, bo już jak zrobi siusiu i czuje mokro to od razu przylatuje do mnie.
teraz z kolei robię test i puszczam ją po podwórku bez majteczek. Obok niej zawsze stawiam nocnik ( kupiłam fajny mały turystyczny składany nocnik Potette plus polecam jeśli nie słyszałyście o nim) i jeszcze nam się nie udało ale może niebawem zacznie łapać o co tu chodzi :)))

Zachęcam wszystkie mamy do wykorzystania tak pięknej pogody. Zimą będzie już trudniej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #23849 przez Moniq
a ile miała Amelka, gdy zaczęłaś ją sadzać i ile miała jak udało się jej zrobić siku??? teraz robi już na nocnik???sygnalizuje że chce?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #23852 przez _aga86_
A jak u Was wyglada sprawa z nocniczkem moniq?? Pytam, bo nasze coreczki sa rowiesniczkami:) Ja jestem na etapie sadzania jeszcze w ciuszkach- czasami przed kapiela sadza z gola pupa, ale jeszcze nie ma efektow- nawet przypadkowo nam sie nie udalo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #23861 przez Moniq
u nas jest tak :
od miesiąca mamy nocnik, na poczatku sobie stał, potem sadzałam ją w ciuszkach, czasami siedziała chwilkę czasami zaraz wstawała, teraz sadzam ją czasem z gołą pupką ale ogólnie moja Córunia nie potrafi chwili spokojnie usiedzieć(bo chodzi przy meblach i zaczęła chodzić za rączki:)) więc na nocniku też długo nie chce :lol: raz nawet przypadkiem zrobiła siku do nocnika ale to był incydent; do tego Niunia nosi wielorazowe pieluszki czyli jak zrobi siku to jest jej mokro ale nie przeszkadza to jej; jak jest ciepło puszczam ją z gołą pupą i co jakiś czas sadzam na nocnik ale na razie to tylko zabawa; próbuję zauważyć czy jakoś sygnalizuje że robi siku albo że będzie robiła ale na razie mi się nie udało; a Ty Aga wiesz kiedy mała robi siku???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #23862 przez _aga86_
Niestety nie wiem- w zaden sposob tego nie sygnalizuje. Julce tez ciezko usiedziec w miejscu. Mozesz mi polecic jakies pieluszki wielorazowe?? Nie widzialam tego w sklepach- tzn. nie rzucilo mi sie w oczy, ale lece do PLi z checia bym sie w nie wyposazyla.

Jeszcze jedno- to nie do tematu, ale skoro juz sobie piszemy to mam pytanie: czy Twoja niunia przechodzila jakis kryzys dotyczacy nocnego spania?? Julka w nocy sie nie budzila, a teraz od kilku dni robi to bardzo czesto. I tu nie chodzi o glod- owszem raz podaje jej mleko, a po h potrafi znowu obudzic sie z placzem. Napoczatku myslalam, ze przez upaly, ale od 3 dni jest normalna pogoda- w nocy nie jest duszno ani nic. Martwie sie troche, bo nie wiem, czym to jest spowodowane...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #23867 przez Moniq
ostatnio ma tak, że w nocy potrafi dwa trzy razy zapłakać -trwa to ok 20-30 sek przez sen; ale ma problemy z drzemką w ciągu dnia- budzi się z płaczem i płacze przez 15-20 minut i trudno powiedzieć czy jeszcze śpi czy już nie;
jakiś miesiąc temu miała tak, że budziła się ok 1-2 i chciała się bawić przez 2 godziny

pieluszki wielorazowe łatwiej będzie Ci kupić w UK, bo większość firm produkujących jest z UK; ja mam z tej firmy www.totsbots.com/ i jestem zadowolona, łatwo się zakłada i ładnie się dopierają, pupa się nie odparza; w Polsce są tylko w wysyłkowej sprzedarzy na stronkach ekomaluch.pl/index.php www.krainapieluszek.pl/ www.pieluszkarnia.pl/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #23868 przez _aga86_
A te pieluszki maja jakies wkladki wymienne, czy jak?? Pierwszy raz je widze.
Julka tez czasami w ciagu dnia poplakuje przez sen, ale tylko chwile i spi dalej- a w nocy poprostu placze i siada w lozeczku...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #23870 przez Moniq
Dominika też siada albo wstaje
są różne rodzaje tych pieluszek; takie całościowe-całą się wymienia jak jest mokra; pieluszka chłonna plus oddzielnie zakładany otulacz- czyli takie nieprzemakalane majteczki(ja mam takie)- wymienia się tylko pieluszkę; i takie pośrednie tzw z kieszonką czyli grubsze majteczki z wkładką-po jednym siku wymienia się wkładkę a po więcej trzeba całość

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #28823 przez Moniq
jak dziewczyny przygody Waszych maluchów z nocnikiem?
od ok 2-3 tyg Niunia robi siku na nocnik, jeszcze nie woła, bo malutka ale siada, robi siku i wstaje, jeśłi oczywiście uda mi się uchwycić moment że chce siku, tzn przeważnie sygnalizuje; nie robi już siku w czasie drzemki ani w czasie spaceru tylko zaraz po przebudzeniu albo powrocie do domu na nocnik :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33602 przez jedynaczka
i jak stoi u Was sprawa nocnika mamusie?
ja sie przyznam że jeszcze nocnika nawet nie zakupiłam... ale chyba już najwyższy czas prawda?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33622 przez _aga86_
Ja nocnik mam i na poczatku sadzalam Julke przed kapiela i nawet udalo Jej sie zrobic pare kropelek :D Niestety jakos o tym zapomnialam :/ Ale postanowilam sobie, ze jak Niunia skonczy roczek (16stego) bede sadzac ja kilka razy dzinnie. Obym wytrwala w tym postanowieniu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33649 przez sara125
ja grzesia sadzalam od kad skonczyl pol roku bo wtedy juz dobrze sam siedzial. ale teraz cos nie chce aleczasem zrobi kupke czy siku ale jeszcze chyba nie kuma o co chodzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33680 przez jedynaczka
no właśnie o to chodzi, że dzieciątka nie kojarzą jeszcze. i nie wiem własnie czy próbować mimo wszytsko czy jeszcze poczekać.
podobno 18 miesiąc to już ostatecznośc. zgadzacie sie z tym?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33681 przez Emme
Mi moja "teściowa" opowiadała jak uczyła mojego Szymka. Mniej więcej zorientowała się kiedy robi siusiu (co z pieluchami tetrowymi nie było trudne) i od samego początku "sadzała" go na nocnik (a właściwie nad nocnikiem). Mimo, że ciężko było trafić. Od siódmego miesiąca nie robił w pieluszkę już w ogóle, jakoś się umieli porozumieć. Później sam nauczył się komunikować swoje potrzeby :)
Dla mnie to mało prawdopodobne, ale... :)
Wydaje mi się, że im szybciej wprowadzi się nocnik tym lepiej. Jak dziecko nie zrobi siusiu to trudno. Ważne żeby oswoiło się z tym przedmiotem. Chociaż łatwo się mówi. Zobaczymy jak to będzie u nas :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33684 przez _aga86_
Emme mozliwe, ze tak bylo. Mojej kuzynki coreczka nie robila w pampersy od 8 miesiaca :) Z tym, ze niektore dzieci sygnalizuja, ze robia siusiu. Np. zatrzymuja sie, albo stekaja- tak wlasnie robila mojej kuzynki corka. Natomiast moja mala nie da po sobie poznac, ze robi siusiu :( Kupke sygnalizuj, no ale jak juz robi to nie zdazylabym zdjac Jej pampersa i posadzic na nocnik.
JEDYNACZKA smialo mozesz zaczac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl