BezpiecznaCiaza112023

NOCNIK :)

13 lata 4 miesiąc temu #43346 przez jedynaczka
raczek, ja ostatnio zaczytuje się w temacie około nocnikowym że tak powiem :P
no i faktycznie piszą że dziewczynki z reguły wcześniej zaczynają korzystać z nocnika, ale wiadomo że różnie bywa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43627 przez natmur11
ja klaudie posadzilam pierwszy raz na nocnik tydzien temu tak zeby sprawdzic czy sie spodoba i o dziwo zobaczylam kupke, nastepnego dnia to samo. juz od tygodnia nie widzialam w pieluszce kupki a sadzam ja na nocnik 2 razy dziennie rano i wieczorem. i co najwazniejsze podoba jej sie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43634 przez sloneczko
super natmur ;)

my jeszcze nocnika nie posiadamy ;) ale zaczynam nad tym myslec

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #43671 przez martela89
Ja planuje kupić taki mini kibelek z fishera ,ale mam jeszcze trochę czasu :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #46507 przez Moniq
fajny jest ten kibelek ale jest wyższy niż zwykły nocniczek i mniejsze dzieci nie sięgają nóżkami do podłogi- moja Niunia teraz ledwo sięga a nie mależy do najmniejszych dzieci i bardzo ją to złości

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #47001 przez natmur11
warto zainwestowac w taki nocniczek? jakie sa wasze opinie? ja mam zwykly najprostszy kupiony w zasadzie zeby sprawdzic czy Klaudia bedzie chciala siedziec. i zastanawiam sie czy moze w przyszlosci nie kupic jej czegos bardziej "bajeranckiego" ale z drugiej strony chyba nocnik powinien sie dziecku kojarzyc z miejscem do zalatwiania swoich potrzeb a nie do zabawy... jak myslicie?
a u nas siadanie na nocniczek wychodzi super, od 3 tyg w pieluszke zaltwila sie tylko 2 razy, mamy stale pory sadzania na nocniczek i codziennie jest kupka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #47006 przez _aga86_
Ja mam nocnik bez bajerow, z tym ze jest w ksztalcie zolwia. Niedawno kupilam Julci specjalna deske na toalete- chetniej na niej siada, ale jeszcze nie udalo jej sie zrobic siusiu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #48134 przez Moniq
ja mam taki zwykły nocnik, ten kibelek wypróbowałyśmy u sąsiadów ale ich mały wcale chętniej nie siada na nocnik z racji tego że coś mu gra; a w umie nocnik jest do siusiania a nie do zabawy; a zamiast melodyjki Ty możesz dziecku coś zaśpiewać w nagrodę albo brawo bić; Domi jak zrobi siku albo kupę na nocnik to sama sobie brawo bije; jednego dnia siada chętnie, nawet przynosi nocnik jak chce siku a następnego za żadne skarby nie chce na niego usiąść; raz tak raz tak :)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #48159 przez _aga86_
Julka wczesniej robila siusiu na nocnik przynajmniej raz dziennie. Teraz ciagle wstaje i patrzy, czy cos zrobila i tak wkolko, az jej sie znudzi. Nie robi juz siku do nocnika. Czy to mozliwe, ze po tygodniowej przerwie jej sie cos odmienilo?? Przez tydzien nie siadala na nocnik byla chora i jak tylko wyciagalam nocnik krzyczala i uciekala. Nie chcialam Jej do niego zniechecic, wiec nie sadzalam Jej przez okres choroby.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #63976 przez Manga
Może macie jakieś sensowne rozwiązanie zagadki!?

Aleks przed spaniem mówi "si", sadzam go na nocnik i on już z niego nie chce zejść (mimo, iż zrobi siku). Zasypia na nim, ale nie da się ruszyć.

Przed momentem siłą go ściągnęłam i położyłam do łóżka. Normalnie histerię odstawił. W końcu się położył, ale nie dał sobie założyć pampersa. No i śpi bez.
O co chodzi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #63982 przez sylwus136
Manga pierwsze co mi sie nasunęło na myśl to może go pęcherz boli albo coś z tych rzeczy i kiedy siedzie na nocniczku rozkraczony czuje się lepiej( ja pamietam ze jak byłam mniejsza i bolał mnie pęcherz to jak sobie siadałam na kibelku to czułam ulgę,może on tez tak ma).Nic innego nie przychodzi mi na myśl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #63991 przez Emme
a mi się nasunęło, że może boi się zrobić siusiu w nocy, jak śpi i to tak dla bezpieczeństwa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #64018 przez Manga
Dzięki dziewczyny!

Sylwus, w sobotę rzeczywiście wylądowaliśmy z nim na pogotowiu, ale wyniki były ok. Mimo to dostaje lekarstwa na infekcję dróg moczowych. No to może rzeczywiście czuje jakieś parcie...

Emme, hmmm w zasadzie mu się jeszcze często nawet w dzień zdarza nie zdążyć na nocnik. Nie robimy z tego żadnego dramatu, choć na siku w nocniku reagujemy entuzjastycznie (Aleks też się zresztą bardzo cieszy). Ale może rzeczywiście sobie coś w tej swojej małej główce uroił.

Ciekawe.

Śpi już mocno, więc udało mi się na śnie założyć pampersa (materac uratowany ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #64025 przez _aga86_
Moze faktycznie jest tak jak Sylwus mowi...
A u nas postepy: Julka robi i na nocnik i do toalety (kupilam jej jakis czas temu taka klape na sedes). Wczesniej siedziala z checia, ale do sedesu nie robila siku, a od wczoraj za kazdym razem jak ja posadze:) U nas musimy wymyslec jakies inne okreslenie niz "sisi", bo Julka tak mowi jak cos jest gorace :/ Moze "aa" tak mowila moja chrzesniaczka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #64036 przez sylwus136
no możliwe Manga ze własnie to jest powodem.Może go cos boli i ciagle czuje jak by mu sie chciało a nic nie leci i tak mu przyjemniej jest tak siedzieć.
Jeśli bierze lekarstwa i jesli powodem jest ten pęcherzyk to mu powinno minać,Musisz z dnia na dzień patrzeć czy jest lepiej :)
Czekam na wieści i 3majcie sie :)

A jeśli chodzi o nocnik to mój mały od czasu skończenia 9 miesiecy dostał nocniczek i codziennie nawet po 2 razy robi kupkę tylko tam.W pieluszke nie zrobil ani razu :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl