BezpiecznaCiaza112023

NOCNIK :)

11 lata 4 miesiąc temu #486418 przez Emme
Super, gratuluje Mati. I z kupą da radę (podobno z tym często bywa gorzej). Najważniejsze, że idzie w dobrym kierunku. U nas na szczęście od ponad 3 miesięcy nocnik całkowicie jest zadomowiony, ale również na dłuższe spacery zakładamy pieluszkę i na noc, mimo że w oby przypadkach nie było wpadek kawał czasu. Właściwie to już zapomniałam jak to jest ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #505661 przez agataxii
Witam, mam pare pytanek.
Kiedy zacząć z dzieckiem naukę sikania do nocnika?
I jak przekonać dziecko do nocnika?

Słyszałam, że dobrzej jest zacząć od razu, jak tylko zacznie siedzieć. A słyszałam to po fakcie, jak już mała samodzielnie się poruszała. Póki co nocnik traktuje jak zabawkę, a jeśli chodzi o próby siedzenia na nim, to się najzwyczajniej boi. Kupiłam nasadkę. Jest nieco lepiej, bo chociaż na chwilkę siądzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #505733 przez Dorciaition
Agataxi ja miałam plan sadzania Leni od ok 8 miesiąca. Zaczełam w 1le0 bodajże, ale nie codziennie, bo bała się. Teraz staram się sadzać codziennie, a ona nie jest zachwycona. Albo daje jej coś do zajadania dobrego, albo skacze żeby chwilę zapomniała, że siedzi.
Niestety nic jeszcze nie zrobiła. Noo, kupę, ale to widziałam, że robi, wiec szybko pobiegłam z nią na nocnik i po prostu jej wyleciała- nie świadomie.


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #507742 przez Depeche
Opinii jest wiele, ale kazde dziecko jest inne. Moi tesciowie namowili nas, zeby sadzac dziecko poki male. Kupilismy nocnik jak mala miala z 8 m-cy i tylko ja do niego zrazilismy, i to na dlugo. Kupe zaczela wolac, jak miala z 1,5 roku. Sama z siebie na nakladke. Ale z sikaniem byl problem. Przyszlo lato, zdjelismy pampersa, kilka razy sie posikala w majtki, a potem sama zaczela wolac, do tego stopnia, ze nawet pampers na spacerze nic nie dawal, bo trzeba ja byla na trawe wysadzac. Uwazam, ze nie warto dziecka stresowac, chociaz odczuwa sie potem brak wydatku zw. z zakupem pampersow.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #574159 przez agataxii
No to się wam pochwalę :laugh: Moja córa nauczyła się wołać "sii" i kojarzy już to z nocnikiem. W prawdzie nie upolowaliśmy jeszcze żadnych siuśków, ale jak na takiego wcześniejszego mojego antynocnika jest to wielki postęp i rozpiera mnie mała duma :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #597052 przez Martynka__89
Z czystym sumieniem mogę pochwalić mojego Bąbelka że od soboty 9.03.2013 mam całkowicie odpampersowane dziecko :laugh: od października 2012 śpi bez pampersa i robi siku na nocnik. I teraz wypróżnianie przebiega na nocniku :) Mało tego tak mu się ta czynność spodobała że stał się "kupoholikiem" :P a zanim zorientował się jak dobrze jest usiąść na nocniku to potrafił przez 4 dni nie wypróżniać się :( ale ten etap mamy za sobą :) Hura trochę to zajęło ale jestem dumna :)



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #599077 przez AniaF
agataxii napisał:

No to się wam pochwalę :laugh: Moja córa nauczyła się wołać "sii" i kojarzy już to z nocnikiem. W prawdzie nie upolowaliśmy jeszcze żadnych siuśków, ale jak na takiego wcześniejszego mojego antynocnika jest to wielki postęp i rozpiera mnie mała duma :silly:


Gratulacje! Powodzenia w polowaniu:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl