BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2011 cz.3

11 lata 9 miesiąc temu #392812 przez a!gusia
Maga jaki fajny Kubus!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #392857 przez maga4

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #392945 przez Hania
Hejka:)

maga, mały śliczny a na rowerek chyba się skuszę:) dzięki:)
Renatko, Fifi aktualnie waży 10.8kg :ohmy:

A viburcol kupię na wszelki wypadek;)


Moje bobo odkąd jest ciągle z nami przesypia pięknie całe noce!!! Najwyraźniej u dziadków mu nie pasuje. Został mi tylko tydzień urlopu i potem znowuuuu do pracy:(fuj!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #392988 przez flower188
renata - na wyrodną matkę wyszłam ;P tak telefon zostawiamy pzry jej łóżeczku a sami np siedzimy pod altanką na podwórku, spoko loko nie idziemy na zkaupy czy do kanjpy tylko na podwórko koło domu :P
Karolinka też spi w swoim łóżeczku i koniec kropka - ja bym się nie wyspała spiąc z nią!zbyt czujny mam sen. też karmiłam do 9 mies (spalam w naszej sypialni a jak zaplakala to szlam do niej karmilam i odkladalam do lozka a ja albo wracalam do sypialni albo zostawalam u niej bo np maz mi przeszkadzal zasnac oddychajac glosno :P)
maga - jakie śliczne ząbki ma Kubulek!! kurcze jak wczesniej sie nie pzrejmowalam i mi sie nie spieszylo do zabkow Karolki tak teraz juz bym z checia ujrzala jakiegos - w koncu ona juz niedlugo roczek bedzie miala i ciagle bezzebna!!
Kasiek - fotek z Tatr raczej nie wrzuce bo sa na dysku ktory moj m zabiera codziennie do pracy a ja zawsze pisze z firmowego kompa a tu praktycznie nic nie mam ze zdjec

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393007 przez a!gusia
Flower spoko jak Ci Karolinka zasypiala po karmieniue ale Jerz niestety nie :( wiec dla mnie jedynym sposobem na jakikolwiek sen bylo spanie z nim ale nie bede sie tlumaczyc,probowalam wszystkiego zeby spal sam ale sie nie udalo,moze nie umiem :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #393023 przez flower188
agusia! - ja nie czekalam az karolina zasnie tylko wychodzilam :P raz probowalam ja uspic w srodku nocy jak miala jakies 4mies po godzinie lazenia z nia stwierdzilam ze piernicze to polozylam ja do lozka i wyszlam z pokoju a ona chwile sobie pogaworzyla i zasnela pozniej - tylko ze ona nie placze tylko sobie gada.
ona juz sie tak odzwyczaila od spania z nami w jednym pokoju ze ostatnio jak bylismy u rodzicow moch i nas zobaczyla jak sie pzrebudzila o 2:30 to chciala sie bawic i dopiero jak juz zrezygnowani opuscilismy pokoj i poslzismy do sasiedniego pzred 5 to zasnela
nie tarktuj tego jako pzrytyk do siebie bo nie taki miałam zamiar ale jezeli tak to odebralas to pzrepraszam :(
wydaje mi sie ze u nas tak to funkcjonuje bo bardzo szybko zaczelam ja do takiego zasypiania pzryzwyczjac - nie wiem? choc wolalabym myslec ze takie dobre podejscie pedagogiczne mam :P w co watpie choc bardzo sie staram

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393043 przez a!gusia
Flower nie traktuje Twojej wypowiedzi jako przytyk ;) tylko stwierdzam ze z takimi sprawami niezbyt sobie radze .. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #393118 przez flower188
agusia! głowa do góry - pzry pierwszym dziecku mało kto nie popełnia błędów (a i pzry kolejnych też) a dzieci bardzo szybko "wykorzystuja" nasze słabości i wystarczy chwila niekonsekwencji a nasz trud idzie na marne
my "obserwowaliśmy" jak siostra mojego m wychowuje swojego synka (jest o 3lata starszy od Karo) i widzieliśmy dużo błędów których dzięki temu udało nam się póki co uniknąć (typu: ciągłe noszenie na rękach, podawanie kaszki butlą -do teraz ma juz 4lata!!!, chodzenie za dzieckiem z jedzeniem i karmienie pzrezd tv, pozwalanie na wszytsko bo "to jest dziecko" a pozniej lanie po tylku bo sie nie slucha, ciagle podjadanie slodyczy a pozniej problem bo dziecko nie chce zjesc obiadu, uzależnianie od siebie a pzoneij marudzenie że do toalety wyjśc nie może, siedzenie ciagle razem z dzieckiem z tyłu w samochodzie a pzoneij tragedia bo musi gdzies sama pojechac z nim a on sie drze)
staram sie do wsyztskiego podchodzic z "głową" (raz zaczełam czytać książkę Tracy Hogg Język niemowląt i szczerze to większego generalizowania nie czytałam dawno!) obserwując małą i jej zachowanie, próbując wychwycić sygnały jakiegoś "niedobrego"zachowania i szybko reagować a pzrede wszystkim konsekwentnie tzrymac sie naszej wizji wychowania córci i nie ulegać sugestiom innych (ciągłe krytyki tesciowej i teksty typu a Martusia(siostra m) robiła tak...)

ooo a wiecie co mnie najbardziej wk... pieprzenie innych że "mamy szczęście bo mamy grzeczne dziecko" albo "jakbyście mieli chłopca to byście zobaczyli" co ma piernik do wiatraka? temperament dziecka to indywidualna sprawa plus wychowanie a nie płeć!!! A Karolinka jest gzreczna bo wkładamy w to meeega dużo wysiłku i mimo że nie zostało to pzrez nikogo otwarcie docenione to pośrednią pochwałą jest ciągłe właśnie wysłuchowanie jaka to Karolinka gzreczna i bezproblemowa - ha! więc napiszę tu: PÓKI CO JESTEM DUMNA Z TEGO JAK WYCHOWUJEMY KAROLCIĘ!
najbardziej się wkurzyłam jak byliśmy u kuzyna m (mają chłopca 2 lata) i oni do nas żebyśmy uważali bo on jest agresywny!mały kopał Karolinkę a oni żeby uważać zamiast mu zwrócić uwagę że tak nie wolno! :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #393223 przez jusia
Hej dziewczyny nadrabiam chwilke :)

Agusia taki jest Jerzyk :) a ja zazdroszcze bo Wikusia wogole nie chce ze mna spac i przyznam sie szczerze ze brakuje mi jej bliskosci :( tylko sie bawimy i tyle... ale nadrobimy to bo od dzisiaj od teraz mam urlop :) oficjalnie skonczylam staz :) jeszcze jedno zaliczenie i tyle ale jestem juz w domu do listopada :))))))

Flower
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu - 11 lata 9 miesiąc temu #393234 przez jusia
heheheh ciekawy pomysł z telefonem :)

Śliczny Kubuś i fajny rowerek :)

Wiki waży 9 kg

A wiecie bedziemy sie pozbywac smoczka :) od poneidziałku :P wiem ze będzie ciężko bo Wiki jest baaardzo do niego przyzwyczajona, az się boję jak to będzie...

Kasiek fajny jeździk :) my kupilismy basenik na rok ale juz jej dalismy ;) wszuce zdj zaraz i super ze klimat morski sprzyja wam :)

hahaha moja corcia napewno sie wolniej rozwija niz inne...Agusia moja tez nic praktycznie nie czai a jak zaczai to zaraz zapomina :/

tez jestem ciekawa jak sie mała wspina do łóżka :) kurcze jak patrze na moja to nie wierze ze moglaby cos takiego juz robic :)

Ale goraco, szukam fotki basenu :) i bede miala link do filmiku jak sie chlapie to wam pokaze :) jest zachwycona :)

Basen kupilismy w leclerku :)
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393422 przez maga4
Haniu,raczej nie bedziesz zalowac.

Flower, dalej ani jednego zeba? :) My niedlugo bedziemy miec 8.

Agusia, my tez juz probowalismy wszystkiego zeby Kuba sam spal i nic. ale to nasza wina bo od poczatku bralam go na karmienie do nas i sie przyzwyczail.

Jusia,swietny basen. Tez bym kupila basen dla malego ale w Irlandii temperatura zadko przekracza 20 stopni :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393456 przez a!gusia
haha Maga dzis bylo cale 19 stopni u mnie! a teraz leje.
ja mysle tylko ze dziecko to ma byc dziecko a nie tresowany piesek wiec nie da sie go nauczyc wszystkiego tak jakbysmy chcieli
owszem ze spaniem to moja wina ale poza tym..mam poprostu synka ktory wymaga duzo naszej uwagi i juz..ale tego nie zmienie ..
my tez mamy juz 8 zebolkow ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393472 przez Pippin
nie nadrobię i tu idę się myć i spać

chiałam Wam życzyć miłej nocki i jutro miłego dnia kochane :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393612 przez jusia
Hej znow jest gorąco, mieszkamy na poddaszu wiec w meiszkaniu jest 30 st :( postanowilismy ze dzien spedzimy na miescie :P pojezdzimy po sklepach popatrzec :) w klimie :P
A tak wogole słyszałam o 2 fajnych ksiazkach, jedna za 20 zł druga za 30, sa w internecie: pierwsze dwa lata życia dziecka-medycyna praktyczna i od zabawy do mowy, cos w tym stylu, poszukajcie, ja to dzisiaj kupie

Wrzucam filmik Wiki w basenie :)


Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #393623 przez Hania
Cześć:)

Flower, "Język niemowląt" przeczytalam juz kilka razy. Książka do której zawsze powracam. Czytam teraz książkę Zawadzkiej jak mądrze kochać swoje dziecko:) świetna, polecam:)

jusia, Wiki wymiata!!! :lol: :lol: :lol:

pippin, wzajemnie :kiss: :kiss: :kiss:

mykam do smyka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl