BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 3 miesiąc temu #518388 przez uniuni
Kaska1982 ja miałam zapalenie wyrostka 8 lat temu. I z tego co pamiętam, to nie bolało mnie z prawej strony tylko cały calutki brzuch. I falami - ból się nasilał i malał. U lekarza jak byłam, to nie miałam problemów z podniesieniem ugiętej nogi ani opuszczeniem. Naciskała w różnych miejscach brzucha i pytała gdzie boli, a ja nie potrafiłam powiedzieć, bo bolało wszędzie. Oczywiście możesz mieć inne objawy, ale ból nie znika. On cały czas jest. Pamiętam, że nie miałam wytchnienia od rana, do wieczora gdy trafiłam na salę operacyjną.
Teraz mam piękną bliznę i boli mnie w jej okolicach od kilku dni. Nie tak, żeby kroku nie dać rady zrobić, ale czuję:) A dziś jak kichnęłam dokładnie w tym samym miejscu po obu stronach tak zabolało, że myślałam, że niebo liznę. Wydaje mi się, że to więzadła czy tam mięśnie się naciągają :laugh: szczególnie po tym kichnięciu, bo strasznie byłam zaskoczona, że dokładnie taki sam ból po lewej, a przecież tam mi wyrostka nie wycięli ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #518396 przez uniuni
emi87 napisał:

mysle ze najlepiej isc do lekarza albo na ip (od tego sa) bo przy silnych bólach nie ma żartów. Jeżeli to zapalenie wyrostka bądź coś inego koniecznie trzeba to skonsultować :)

a ja sie martwie tym że w sumie od wagi wyjściowej schudłam.... :( normalnie by mnie to nie martwiło....ale to juz jutro zaczynam 4 miesiac a tu waga nie idzie w góre (a sie nie oszczedzam z jedzeniem).


Emi87 nic się nie martw Słońce, jeszcze nadrobisz :) Chora byłaś, to organizm potrzebował energii na walkę z choróbskiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #518422 przez Qltoorka
kaska1982, mnie też w ostatnim czasie zaczęło boleć z prawej strony podbrzusza, ale nie jest to ból nie do wytrzymania. Tu znalazłam taki artykuł o bólach brzucha w ciąży i myślę, że ten oto fragment odpowiada tym dolegliwościom:
II trymestr
Macica coraz szybciej się rozciąga i w efekcie możesz czuć bóle w podbrzuszu, a także bóle pleców.
Wzrost macicy jest uwarunkowany wzrostem znajdującego się w niej płodu. Rozciągnięciu ulegają również więzadła macicy. To rozciąganie w niektórych przypadkach może wiązać się z występowaniem okresowego, czasami dość silnego bólu.


www.babyboom.pl/ciaza/zdrowie/bole_brzuc...grozne_poczytaj.html

Ale jeśli oczywiście boli Cię bardzo to dla uspokojenia nerwów tak jak napisała emi87 może lepiej zgłoś się wcześniej do lekarza?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #518426 przez Qltoorka
emi87, I trymestr zakończony-teraz powinnaś zacząć przybierać na wadze...nic się nie martw, nasze dolegliwości i choroby zrobiły w tym czasie swoje...

Ja nie przybrałam ani kilograma, waga stoi w miejscu jak zaklęta (chociaż położna na tej swojej wadze sprzed wojny doszła do wniosku, że mam kilogram w górę... :huh: )

Mierzyłyście swoje brzuszki? Ja wczoraj się zmierzyłam i znowu kilka cm doszło... Teraz mam 87 w pasie-a w 10 tc było 80...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #518437 przez Qltoorka
A my wczoraj z mężem i znajomymi wyszliśmy na miasto. I mój mąż chwalił się wszystkim znajomym filmikiem z usg zgranym na telefon. Koleżanki to się ze wzruszenia popłakały :laugh: Normalnie, nie poznaję mojego męża od czasu tego badania... Nigdy nie był zwolennikiem takich praktyk, a tu po prostu widzę w nim teraz dumnego ojca, który nie może się oprzeć pokusie ogłoszenia tego faktu całemu światu :)
Od czwartku też zaczął się do mnie zwracać jako "Wy" i całować brzuszek...a że jest już pokaźny to jest co, hihi :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #518472 przez emi87
uniuni hehe takie zwykłe kichnięcie a haki efekt :D

mnie boli brzuch troche jak na @ drugi dzień ale podejrzewam ze po 1 macica sie rozciaga coraz intensywniej a po 2 kaszel mnie męczy i pewnie to tez swoje zrobiło....jutro wizyta to zobaczymy co mi tam gin powie. choróbsko przechodzi powoli ale przechodzi ale chyba intymna infekcja sie przyplatała wrrrr :angry:

Qltoorka oj słodziakkkk :D fajnie jak nasi panowie tacy zaangażowani :)

co do brzucha - ja jakoś mam wrażenie że mi wogóle nie rośnie......

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #518494 przez dorkiszon
Mnie tez często boli w prawym boku, ale jak połoze sie na lewym boku to ból ustepuje ja stwierdziłam, że u mnie to ból jelita, bo zaraz potem mi ida wzdecia ia jak wydale gaz :) to mi przechodzi ten ból i wogóle to am zaparcia więc też czesto mnie tam boli własnie szczególnie jak leze w nocy czasami tez. Wiezadla tez mnie bola zawsze rano odkaszluje, bo mam alergie na kurz i własnie wtedy mnie bolą te wiezadła tak mnie pociągnie dość silno takie uczucie uszczypania. Ogolnie nie mam takie brzucha 2 cm mi sie zwiekszyl i tyle nikt obcy napewno, by jeszcze nie poznal, ze w ciązy jestem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #518502 przez uniuni
Emi mi też się wydaje, że mój brzuch nie rośnie :) Na zdjęciach, które J. robi co tydzień widać bardzo wyraźnie, że rośnie. Dzisiaj mierzyłam i mam 2cm mniej w pasie, więc już nic nie rozumiem. :blush:

Qultoorka jaki kochany ten Twój małż :woohoo: Ja sama bym się wzruszyła jakby mi jakiś facet pokazywał tak swoje dziecko :) Mój nadal trzyma w tajemnicy mój stan i martwi się tym, że u mnie w pracy wieści się rozniosą. Nie rozumiem dlaczego :huh: U siebie w pracy też farby nie puścił. Niby się cieszy, ale tak tylko w środku :silly: heheh :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #518557 przez Nikaa
mój mąż po każdym zdjęciu USG chodzi po rodzinie pokazuje i tłumaczy zdjęcie :)

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #518565 przez Kamilka22
emi ja mam to samo z wagą. że spada mi zamiast wzrastać a również nie oszczędzam się z jedzeniem ale nie martwmy się:) na pewno jeszcze wzrośnie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #518572 przez Nikaa
Ja przytyłam 1 kg tyle, że nie mam pewności czy to przypadkiem nie przez święta i sylwestra :P

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #518599 przez emi87
My kobiety to jednak jestesmy dziwne hehe tak to płaczemy że tyjemy a jak tu człowiek chudnie też źle :P trzeba zwalić na hormony :blush: :lol:

a te rózne brzuszne dolegliwości sa strasznieeeeee upierdliwe.ja ostatnio miaam takie uczucie jakby mi ktos worek gruzu wrzucil do brzucha i mi uciskał na miednice i kośc łonową :/ w nocy zlapał mnie ból biodra i bardzo często mam takie kłócia w szyjce jakby mi ktoś szpile wsadzał... sie muysi dziać w tych naszych brzuchach hehe no i bąbelkowanie mam ciągle hehe czasem jak mocniej przykładam dłoń to mam wrażenie ze to maleństwo sie tam pluska :blush: tak sobie wmawiaj - wtedy łatwiej wszelkie dolegliwości przejsc.
przed gazami tez często czuje takie nieprzyjemne pobolewanie.podejrzewam ze wiezadła sa mega naciagniete hehe
a w poniedziałek pożyczymy od teścia stetoskop - ciekawe czy bąbla będzie slychać??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #518608 przez uniuni
Emi myślę, że będzie słychać:) Mnie wczoraj tak Paproch wystraszył, że się zimnym potem oblałam. Zazwyczaj jak słucham bicia serducha to słychać z prawej lub na środku. No i wczoraj szukam i szukam, i szukam. Serce mi zaczęło walić jak szalone. Na płacz mi się zebrało, ale szukam dalej. Dobre 15min mi zajęło, aż znalazłam po lewej. Przepłyną sobie widocznie tam i tak został. A ja już najgorsze myśli. Za to dziś rano na starym miejscu po prawej i pierwszy raz tak mocno i głośno serduszko biło, że żadne inne pluskanie, moje serce ani przelewanie się w jelitach nie zagłuszało :) Normalnie jakby się do ścianki przykleił :laugh:

Nikaa Tobie też zazdroszczę :) tylko mój taki jakiś aspołeczny chyba :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #518614 przez emi87
ach uniuni zes mi ochoty narobiła :D az bym dzis po ten stetoskop pojechala no ale musielibysmy wtedy powiedziec po co.... a czekamy z chwaleniem sie do jutra do wizyty :)
ale cie ten Paproch nastraszył :) buszuje po swojej willi :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #518640 przez TyszAnka
Qltoorka na Łubinowej moja bratowa rodziła, była na jednej wizycie prywatnej pod koniec ciązy tylko na druga nie zdążyła, bo 3 tyg wczesniej ją poród wziął.Na życzenie znieczulenie do kręgosłupa, tak to ok, tylko jakby się coś z dzieckiem działo, to nie ma specjalistów i w 3 dobie do domu, nie badali stężenia bilirubiny i mały jak ię okazałodo domu został wypisany z żółtaczką, potem jeżdżenie po szpialach i dłuższy poby, bo dziecko w inkubatorze naświetlane.Ja rodziłam u siebie w zwykłm szpitalu i nie moge narzekać, ale dano mi prawo wyboru, czy silami natury czy cc, pomimo ze od smierci synka minęly prawie dwa lata ....wybrałam cc, bo gdyby sie cos dzialo przy naturalnym, to zapewne bym z lekarzami nie współpracowała, tylko bym ich wyzwała...



Miłoszku, odeszłeś o całe życie za wcześnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl