BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 3 miesiąc temu #519745 przez sloneczko33
nie wiem narazie mam szereg badan do wykonania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519754 przez Kamilka22
bo to genetyczne to tylko mozna a wrecz trzeba miedzy 11 a 14 tc zrobic. tak pytam tylko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519756 przez emi87
te prenatalne/genetyczne robi sie do 14 tyg....wiec powinni ci juz zrobic :) moze zrób sobie prywatnie jak masz możliwośc (nie pamiętam juz kto jest zagramanicy :P )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519764 przez kaska1982
uniuni dobre :) dzieci to jednak mają wyobraźnie :)

Słoneczko dobrze ze wszystko ok, Kamilka trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę, ale też bedzie wszystko ok. Czekamy na wieści :)

Dziewczyny ja miałam cytologię w 5 tyg iec juz raczej nie bedą powtarzać, prawda? coprawda wyniku nie wpisali w kartę ciązy tylko dostałam do ręki, ale jak co to mam go zawsze przy sobie. Ja teraz mam badania ogólne krwi, morfologia i dodatkowo toksoplazmoza. Miesiąc temu miałam czynnik WR.
Niestety tylko badan genetycznych nie miałam, a dzis skończyłam 14 tydz i zaczełam 15 :)

Kocham Cię syneczku!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519784 przez emi87
ale kaska liczysz juz skonczone 14?? czyli 14t+7d? warto sie wybrac prywatnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519787 przez sloneczko33
nie stac mnie zeby prywatnie isc robic usg

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519799 przez Qltoorka
Lacrijka , poziom niby w normie, ale nie wiem czy jak na ciążę bliźniaczą.. W necie szukałam, ale norm progesteronu przy ciąży mnogiej nie potrafię znaleźć... Zadzwoń faktycznie do lekarza/położnej, jeśli stwierdzi, że to za mało to dostaniesz zapewne luteinkę na podwyższenie hormonu.

Dziewczyny te badania genetyczne to nawet się nie robi do 14 tygodnia tylko konkretnie między 11-13tc+6d, więc jakby sloneczko chciała takie dokładne badanie usg to zostały 4 dni do jego przeprowadzenia.

Ale przecież te badania nie są koniecznością... Wręcz jak poczytacie opinie w necie to wiele kobiet nie decyduje się na nie... Bo ryzyko urodzenia chorego dziecka jest zawsze,a nawet jakby wykryto na tych badaniach jakąś wadę to co-będzie się je mniej kochać?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519805 przez Qltoorka
TyszAnka, tylko potwierdziłaś własnie to co ja wyczytałam w necie na temat Łubinowej...Lepiej mieć taki szpital, gdzie mogą zapewnić należytą opiekę w razie "W". Lepiej być przygotowanym na NIC niż być nieprzygotowanym na COŚ ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519813 przez emi87
Qltoorka masz racje - nawet z wadą kochałabym je tak samo :) chyba większość z nas jest przewrażliwiona :blush: ;) . ale nie ma co gdybac!!!!!Bo wszystkie urodzimy piekne i zdrowe dzieciaczki :) no!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519820 przez kaska1982
emi lekarz jak ostatnio mi liczył to mówił ze 14 tyd to np 13 tyd 5 dni, a jak juz jest 14 tyd 3 dzień to juz liczy jako tydzien 15. Czy jakos tak, mam nadzieje ze nie zakręciłam za bardzo :) a ty jak liczysz?

Kocham Cię syneczku!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #519851 przez Qltoorka
Ja też tak liczę, i moja lekarka też. Tak więc wg tego Kasi minęło już 14 tygodni i rozpoczyna teraz 15 tydzień ciąży :) ale czas leci :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519872 przez nikita
hmmm ja robiłam badania genetyczne i powiem szczerze ze mój gin powiedział mi to samo fakt badanie genetyczne robił mi lekarz genetyki płodu ale jak dla mnie było to zwykle badanie USG wiec spokojnie laseczki jeśli któraś tego badania nie robiła albo jej nie stać iść prywatnie to spoko, ja przy pierwszej ciąży tez nie mialam robione :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519940 przez bisbas
Ja też przytylam sporo bo coś okolo 5,5 kg przed ciąża było 54,5 a teraz 60 kg w porywach 60,5 ale nie martwię się moge przytyć nawet 30 kg przez całą ciąże oby dzidzi było zdrowe w poprzedniej ciąży przytyłam 20kg a synek był malutki ale szybko zrzuciłam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519943 przez agniesia
Cześć ciężarówki:)
Te badania prenatalne polegają na tym, że badają kość nosową i przezierność karkową i to wszystko:)

Jeżeli dziecko nie miałoby widocznego noska między 11-14 tygodniem, to wtedy można się martwić, ponieważ to mówi, że może mieć wady genetyczne.

Z kolei przezierność karkowa, jeżeli jest niższa niż 3,5 mm to wszystko jest w normie.

Jeżeli te wyniki są dobre, lekarze nie wysyłają na dalsze bardziej dokładniejsze badania:)

Oczywiście, może się zdarzyć, że sprzęt do USG nie jest zbyt dobry i nie da się wykonać tych badań i wtedy można zdecydować się na nie samemu.

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519951 przez bisbas
agniesia napisał:

Cześć ciężarówki:)
Te badania prenatalne polegają na tym, że badają kość nosową i przezierność karkową i to wszystko:)

Jeżeli dziecko nie miałoby widocznego noska między 11-14 tygodniem, to wtedy można się martwić, ponieważ to mówi, że może mieć wady genetyczne.

Z kolei przezierność karkowa, jeżeli jest niższa niż 3,5 mm to wszystko jest w normie.

Jeżeli te wyniki są dobre, lekarze nie wysyłają na dalsze bardziej dokładniejsze badania:)

Oczywiście, może się zdarzyć, że sprzęt do USG nie jest zbyt dobry i nie da się wykonać tych badań i wtedy można zdecydować się na nie samemu.

Pozdrawiam

Agniesia ma racje co do tych badan z tym że zdarza sie nawet ze gdy miedzy tym 11-14 tyg nie widać noska nie do końca oznacza to wady tak samo z tą przeziernością karkową jest mam koleżankę u której te normy w ogóle się nie zgadzały wyglądało to na poważne wady koleżanka bardzo sie martwiła odchodziła od zmysłów a okazało sie że wszystko dobrze i dzieciaczek zdrowy sie urodził :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl