BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 3 miesiąc temu #519965 przez Kamilka22
ale się najadłam maaatko! nie wiem czy dojdę do lekarza hehe:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519975 przez kaska1982
Próbowałam dziś stetoskopem posłuchać co sie dzieje w brzuszku, ale nic nie słyszałam :( poza szumem, albo dzwiekiem przypominajacym lokomotywę. Spróbuje jeszcze wieczorem jak juz sie położę, moze cos sie uda usłyszec :)
Czy któraś z Was próbowała cos podsłuchać w ten sposób?

Kocham Cię syneczku!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #519982 przez silver0333
Qltoorka masz zupełną rację.
Ja też nie robiłam tych badań genetycznych bo mnie po prostu tez w chwili obecnej na nie nie stać.
A faktem jest ze ryzyko wad jest bardzo malutkie, więc nie ma się co martwić na zapas kiedy się ich nie zrobiło
A gdzieś słyszałam mądre słowa, ze jeśli coś by się okazało, to powinnyśmy zadać sobie podstawowe pytanie czy byłybyśmy zdolne do aborcji albo innych czynów? Czy ze względu na wszystko będziemy je bardzoooo kochać ;)
wnioskuję, że nie ma w tym nic złego, ze nie zrobiłysmy tego badania, tym bardz1iej, ze na prywatne Usg nas nie stać. Owszem jest ono może i ważne ale bez tego da się żyć!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519989 przez kaska1982
Dziewczyny, przecież i tak w lipcu nasze Szkraby będą dla nas najważniejsze i to bez względu czy robiłyśmy badania czy nie. Teraz, gdy każda widziała Maluszka na usg, słyszała jego serce, zadna z nas nie zdecydowałaby sie na aborcje, nawet jesli Maleństwo miałoby jakąś wadę, tak jak mowicie - będziemy je kochać ponad życie :) Jedyne co mogą nam teraz dac te badania, to pewność ze wszystko jest ok :)

Kocham Cię syneczku!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #519997 przez Kamilka22
Każdy robi to co uważa za słuszne :) i tyle ile nas tu jest tyle różnych opini:)

Ja uważam że jest to przydatne bo można wykryć również wadę serca itd. i można już w ciąży przygotować się do tego że np. po porodzie od razu dzidzia będzie leczona lub operowana.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #520003 przez silver0333
No jasne to jest jednak sprawa indywidualna, nie raz lepiej nie wiedzieć, bo po co by mi były niepotrzebne stresy do końca ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #520006 przez Kamilka22
tak jak już mówiłam powyżej... że jak się wie wcześniej można działać i leczyć dziecko w czasie ciąży

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #520008 przez Kamilka22
a po 2 ja bym chciała wiedzieć czy bo człowiek może się do tego przygotować psychicznie, bo na pewno nie jest to łatwe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #520034 przez Qltoorka
Ja rozumiem wszystkie ZA i wszystkie PRZECIW tym badaniom. Wszystko jest super, dopóki wyniki są ok. Można zobaczyć maluszka, co jest niesamowitym przezyciem, uspokoić nerwy, że wszystko jest ok. Ale jeśli diagnoza byłaby nie taka jak oczekiwaliśmy? To przygotowaniem się na leczenie, o którym Kamilko piszesz byłoby zapewne płacz i zgrzytanie zębów do końca ciąży i myślenie tylko o tym, że dzidziuś jest chory... A potem może się okazać, tak jak to chyba kaska pisała, że lekarze się pomylili... Dlatego nie uważam, by te badania były takie konieczne...Gdyby były kierowano by na nie wszystkie przyszłe mamy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #520039 przez Qltoorka
nie kaska, a bisbas o takim przypadku pisała...
A co do kaski właśnie-kochana, bo ten dźwięk lokomotywy to jest chyba właśnie to serduszko, hehe... Ja tak słyszałam serce na USG, a i uniuni, która często wsłuchuje się w bicie serduszka pewnie Ci to potwierdzi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #520042 przez Kamilka22
Nie będę drążyć dalej tego tematu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #520063 przez Nikaa
Oj dziewczyny widzę, że znowu się rozpisałyście :)

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #520070 przez Qltoorka
A Ty Nikaa zmieniłaś sobie emblemacik? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #520074 przez Qltoorka
Kamilka, Ty tam już lepiej nie drąż tylko się do lekarza zbieraj ;) bo my tu na wieści będziemy czekać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #520076 przez Nikaa
Qltoorka tak :) bardzo lubię zielony kolor :laugh: choć najchętniej to bym zmieniła na jakiegoś kota bo ja kociara jestem :laugh:

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl