BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 10 miesiąc temu #702969 przez kaska1982
Witajcie :)

Staram sie Was cztac na bieżąco, ale na odpisywanie juz nie starcza mi czasu :) Mały jest strasznie wymagający i wiecznie domaga sie cyca :) W szpitalu myslałam, że bedzie problem ale już sie unormowało. Karmię go na żądanie, więc na każde jego marudzenie i kwęknięcie :) Zakochałam sie w tym małym szkrabie na zabój i nie wyobrażam sobie jak mogłam życ bez niego :kiss: :kiss:

Co do kilogramów to ja przez 9 dni straciłam 13 kg. Nie wiem ile ubyło mi w szpitalu, przez dietę i te kroplówki ale dzis stanęłam na wadze i moim oczom ukazał sie piekny wynik :) niestety tłuszczyku troszkę zostało, ale liczę, że szybko się go pozbędę :)

A hormonalny pociąg jest straszny... płaczę i śmieje sie na przemian :)

Gratulacje dla wszystkim Mamus rozpakowanych :) A dla tych nadal oczekujących przekazuję moje zaciśnięte kciuki :)
Dziubasku cos Ci nie poszło z tym grudniem :) Ale prezent na rocznicę macie przepiękny :) tylko zazdrościć :)

pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dzionka :) a dla tych co pragną skurczy... niech przybędą i szybko rozwiążą sprawy :)

Kocham Cię syneczku!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #702977 przez karolinap
Kaska1982 - To super, ze tak Ci się podoba macierzyństwo :)
Aż milo się czyta :)
No i taka niespodzianka na wadze :)

Dziewczyny, chodziłam na szkole rodzenia i położna pewnie też o tym mówiła ale z tego czekania mam juz mętlik w glowie:) wiec, jak odejdą wody to natychmiast mam jechać do szpitala czy moge jeszcze wziąć kąpiel i czekac na skurcze? Czy natychmiast do szpitala? :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #702981 przez bea2a
U mnie na szkole rodzenia mówili, że po odejściu wód to dopiero po 40 minutach jechać do szpitala. Ale ja raczej nie będę czekać jeśli wody mi odejdą bo mam tego dziada paciorkowca i muszę dostać antybiotyk 4h przed porodem, więc nie wiem ile mi zostanie czasu po odejściu wód i lepiej pojadę od razu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #702984 przez emi87
karolinap mysle ze spokojnie można sie wykapac, ogarnąć i pojechać :) nie ma też co czekać za długo ale ile dokładnie tego ci nie powiem...

dziubasie matko jaka słodka niunia!!!! te włoski - no cudo!

agniesia rozkoszne robi minki :)

kaska aż miło sie czyta jak wy rozpakowane piszecie o macierzyństwie :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #702989 przez kaska1982
Karolinap u nas mówili, że po odejściu wód natychmiast do szpitala, nie tylko ze względu na zakażenie, ale przede wszystkim dlatego, że może wypaść pępowina i przy skurczach zostanie zaciśnięta, a to grozi uduszeniem dziecka... Wiec ja bym rzuciła wszystko i na porodówkę.

Kocham Cię syneczku!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #702992 przez karolinap
No właśnie wczoraj przy kolacji tak zaczęłam rozmawiać z mężem po kogo bym zadzwoniła gdyby on był w pracy jak wody odejdą. A on: ze mam poczekać na niego i w tym czasie jak on bedzie jechał to mam wziac kąpiel zeby sie zrelaksować :)
Nie wiem czy nie spanikuje i bedzie mi sie chciało relaksować ;)
Z drugiej strony chciałabym jak najdłużej zostać w domu zeby być jak najkrócej na tej porodówce - wiadomo ze człowiek lepiej sie czuje w domku niż w szpitalu ale pewnie jak tylko sie coś zacznie to bedzie panika i teleportuje sie do szpitala ;)

Ale dziękuję za odpowiedź ;)

No Mały Dziubasek jest cudowny :)

Magdalenagal - zazdroszczę synowej ;)

Kaska1982 - mi też się coś kojarzy ze położna mówiła ze jak są jakieś skurcze to można poczekać aż będą regularne i dosyć częste a ze jak wody odejdą to natychmiast do szpitala.
No zobaczymy, wszystko się w praniu okaże jak to bedzie ;)
Czy zacznie się od skurczy czy od odejścia wód ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #703011 przez Qltoorka
karolinap, wiesz, ja zamierzałam na spokojnie zebrać się do szpitala ale uwierz...nie dało się... żadne podpaski ani podkłady nie pomagały... Wszystko mi przeciekało w momencie. Więc poganiałam męża. W samochodzie usiadłam na stercie ręczników, żeby go nie zamoczyć, ale czekając na izbie przyjęć i na badanie lekarskie do przyjęcia to robiłam tam wciąż kałuże... Tak więc, ja nie chciałam się śpieszyć, bo wody były przezroczyste, ale ilość tych wód mi nie pozwoliła na to. Udało mi się wyjść w pół godziny ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #703017 przez dorkiszon
Qltoorka to jak to tak cieknie to może ja odrazu kupię sobie pampersa dla dorosłych :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #703022 przez villcia
Moja położna twierdzi, że można się spokojnie wykąpać i zrelaksować. Ja jednak w przypadku odejścia wód, biorę szybki prysznic i pędzę na porodówę. Jestem panikarą i w takich sytuacjach na pewno nie będę zwlekać. Trudno, najwyżej pomęczę się dłużej w szpitalu, ale będę się bezpieczniej czuła, wiedząc że w razie co będzie się miał kto nami zająć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #703024 przez siwa342
karolinap nam połozna mowiła ze jak wody odejdą to się zebrać i jechać a jak wody beda zielone lub czerwone to jechać natychmiast!!! Tłumaczyła że jak wody odejdą to wtedy my nie wiemy czy dziecko ma czym oddychac itd i nie czekac na nie wiadomo na co.

MAJA


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #703041 przez moonia154
Ja również jestem panikarą i, mimo iż słyszałam, że nie trzeba biec "na złamanie karku", to chyba jednak bym popruła czym prędzej i to bez względu na kolor wód ;) Tyle wątpliwości, ale ja pocieszam się, że przy drugim będzie już łatwiej :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #703042 przez dorota_k123
Dziubasek piękny prezent na rocznicę

dziewczyny mi się wydawało ze jak odejdą wody to spokojnie można wziąć prysznic i dopiero jechać na porodówkę. Ale może być taka sytuacja że dziecko nie ma czym oddychać to nie będę zwlekać.

Potrzebuję od was pomocy dzisiaj mnie oświeciło że mam butelkę i smoczek dla dziecka ale tak jak kupiłam tak stoi. Czy wy jakoś wyparzałyście czy coś? Jak długo?
I może jeszcze jedno banalne pytanie czy smoczek w butelce ma dziurkę czy trzeba zrobić? Bo tak się przyglądam i nie widzę ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #703045 przez Joanna89
Dorota ja mam kupiony stylizator do butelek i smoczków i teraz na dniach zapakuje wszystko i wysterylizuję :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #703049 przez dorkiszon
dorota_k123 każdy smoczek ma dziurke i w zależności do czego ma służyć ma rózny przepływa do kaszki ma wiekszą dziurke ,a np. do mleka mniejszą to pisze na smoczkach.
Ja wszystko wyparzałam w garnku i zagotowałam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #703054 przez moonia154
A wiecie, że ja jeszcze nie mam żadnej butelki??? Jakoś wyleciało mi z głowy, ale też nie bardzo wiem jakie, ile itp... :unsure: No i czy w szpitalu będą potrzebne...?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl