BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 6 miesiąc temu #765078 przez Kamilka22
Hej Dziewczyny!

Tak mi głupio że dawno tu się nie udzielałam...nawet chyba nie dam rady nadrobić tego wszystkiego co naskrobałyście.także zacznę od dzisiejszego dnia:) i obiecuję że Was już nie opuszczę :p przecież to Wy byłyście moją grupą wsparcia w trakcie ciąży i nadal jesteście :)




Moja Blanka ma niezły charakterek':p nerwusek z niej jak nie wiem. Z karmieniem mam problem bo kurde taki niejadek z niej. A jak już zje to czasami po 50ml. Może za krótkie przerwy jej robię ? ale raczej co 3h daje jej mleko. W nocy budzi mi się co 3h. A było już tak fajnie bo zasypiała o 20 i wstawała dopiero po 4. Coś się jej odwidziało :p no i czasami wstaje po 20razy bo smoczka szuka, coś czuję że ciężko będzie mi ją oduczyć od tego smoka...no ale później będę się o to martwiła.

A teraz poczytam Was trochę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #765084 przez Qltoorka
Kurczę, dziewczynki, czy ja tak już zawsze bedę miała, że przyjdzie mi tylko Was nadrabiać i pisać spóźnione posty???

Nie dość, że trochę roboty teraz mieliśmy to jeszcze Mikołaj od dwóch dni strasznie marudny... Może to przez zębole? Bo je nieregularnie, wybudza się z płaczem, nawet w nocy...

I kupiliśmy telewizor. Matko jedyna! Ja-przeciwniczka telewizji, która nie ogląda jej odkąd wyprowadziłam się od rodziców w 2006 roku kupiłam 39 calowy telewizor... Fuck! Mam nadzieję, że nie będę żałować. Choć już mnie wkurza, bo wg mnie jest za duży i przytłacza cały wystrój salonu... :( Ale mąż wybierał, bo ja się kompletnie nie znam na nich-nawet nie wiem jakie teraz są... A kupiliśmy zmotywowani tym jak zobaczyłam jak Mikołaj uwielbia oglądać tv u moich rodziców. Jest taki kanał tv "Baby First" i jest on skierowany do najmłodszych dzieciaczków- takie krótkie programiki bazujące na kształtach i kolorach-żadne tam fabularne bajki. I Mikołaj patrzył na to zahipnotyzowany. Oczywiście nie zamierzam sadzać syna przed odbiornik na całe dnie, ale może wtedy w końcu zrobię jakiś porządny obiad, może zjem z mężem a nie będziemy jeść na raty i w biegu, może nie będę musiała brać dziecko w bujaczku na posiedzenie do toalety... :P

karolinap, przepraszam, ale w Twoim przypadku to ja już w ogóle przesadziłam-ja Ci tu piszę, że może lepiej do ogólnego z hemoroidami najpierw, a Ty tu już zdążyłaś być w szpitalu na zabiegu... :( Współczuję ogromnie powtórki z leczenia... Niech się szybko i dobrze goi :kiss: Dobrze, że nie olałaś sprawy kochana

Natalia, kasiak, ciekawe jest to, że jak pojawia się nowy członek rodziny to reszta familii robi się jeszcze bardziej wkurzająca, nieprawdaż? ;) Olać! Bo co innego można...

agnesia, bardzo się cieszę ze zdrowia Sewerynka :) Gratuluję mu tak walecznej Mamy :kiss: Bo to wszystko dzięki niej.

emi, piękna fotka rodzinna ze chrztu...i mnie się z kolei wydaje, że Milcia przypomina również tatusia... :)

Co do pozostałości po ciąży... Ja mam podobnie. Niestety. Niby waga taka jak przed ciążą (tiaaa, bo ja z braku czasu to jem śniadanie w południe, obiad ok. 18tej, a nawet później, a kolacja raz na jakiś czas się zdarzy...to i kg spadły w dół w szybkim tempie przy takim odżywianiu....)no, ale wałeczek na brzuszku pozostał... i tyłek opadł-tak jak pośladki mi opadły w czasie ciąży tak już się po niej nie podniosły... :( A były moją jedyną dumą.... i co ja teraz bez nich zrobię????? :( :( :( ja wiem, że dziecko najważniejsze, zgadzam się z tym co Uniuni napisała (zresztą bardzo pięknie), ale nasze dzieci kiedyś od nas odejdą, opuszczą mamusine gniazdko a my zostaniemy z tymi wałeczkami, rozstępami, kilogramami....i to mnie tak przygnębia. Bo teraz to jak wygladam nie ma specjalnie znaczenia, ale jak już znajdę czas to chcę być znowu Dżaga, a co :P :laugh: Co by się syn mamusią chwalił a nie wstydził i udawał, żem obca baba... :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #765120 przez NataliaK
Agniesia świetnie, że już wszytsko dobrze i jaki duuży chłopak :D super!

jorgus śliczny kawaler!

kamilka mój tez sie budzi co 3 4 godz w nocy i ten sam problem mam ze smokiem czem wstaje co chwile bo mu wypadnie z buzi próbuje go uspokoich bez bo piszczy ale sie nie da...chciałabym go powoli odzwyczajać ale raczej cięzko bedzie :D a jeżeli chodzi o sen dzieci to to, że teraz niektóre spa prawie cała noc nie znaczy ze za jakiś czas nie to nie zmieni niestety wię ja żyje nadzieją, że u mnie bedzie odwrotnie :D

Qltoorka zależy jaki duży macie saluuun :D my mamy dośc mały chyba z 16m i mamy 40 też uważam ze jest za duzy w ogóle mi nie pasi do wystroju(bo jest czarny nastepny kupimy biały tak jak do sypialni) też mogłabym żyć bez a tak to tylko szpecino i siedzę i się gapię w to pudło bez sensu:) ale młody też się intersuje telewizorem więc za jakiś czas będzie przydatny :)

Od kilku dni staram się wprowadzać u Janka te same nawyki tak jak w ksiązce jest sugerowane i powiem Wam, że jak na razie to się nawet udaje i młody śpi w tych samych godzinach bo powoli rozróżniam jego zachcianki. Wczoraj i dziś zrobiliśmy masaż po kąpieli co prawda tylko około 5 minut i był mega zadowolony :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #765155 przez karolinkanice16
Na tą zabawkę za free z fisher price czeka się ok. miesiąca.
Mój urlop też mija strasznie męcząco jestem strasznie padnięta i tylko codziennie marze o łóżku. Wczoraj byłam u babci a Ksawcia prababci i tylko mnie wkurzyła bo na ręce go cały czas brała i nawet mi z rąk go zabierała a jak zwracałam uwagę to udawała że nie słyszy :dry: w dodatku mój brat mnie wkurza, chciałam go dla ksawcia na chrzestnego ale teraz to nie wiem. Od kiedy jestem do Ksawcia zrobił tylko raz "tititit" w dzień przylotu czekałam na niego półtora godziny z wózkiem bo jego dziewczyna pojechała sobie z nim do Bielawy, dobrze wiedziała że jestem i czekam z małym dzieckiem (czekałam na podwórku przed jego mieszkaniem). Na drugi dzień przyszłam do niego a ona leży rozwalona na łóżku nawet się nie zsunęła żebym mogła usiąść i dziecko rozebrać ... potem włączyła laptopa i siedziała sobie i grała a mój brat patrzył... a my siedzieliśmy w ciszy więc ubrałam się Ksawcia i nara stamtąd :angry:. Tak nie lubię tej dziewuchy wielka Pani ma 19 lat a wszystkie rozumy pozjadała.... Moja mama też cały czas w pracy, urlop zaczyna 21 a ja 24 lecę :dry: i tak o szwendamy się i siedzimy w domu trochę żałuję że przyleciałam.
Jeszcze dzisiaj koleżanka mnie dobiła spotkałam ją z jej córeczką i jej mówię że Ksawi to ciężki charakterek płaczę i marudzi często a ta do mnie że to moja wina bo ciąże prowadziłam źle i źle się odżywiałam i teraz dziecko niespokojne że co ??? Skąd ona wie jak ja w ciąży się zachowywałam i co jadłam ... ale zlałam ją z góry na dół i poszłam ...


I spotkałam jeszcze dziś Pana Andrzeja Grabowskiego (Ferdka Kiepskiego) No ale zdjęcia się nie udało zrobić bo zadzwonił telefon i poszedł sobie ...

Spadam do wyrka bo ledwo patrze miłej nocy kochane.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #765192 przez siwa342
uniuni ja zamiast chudnąc karmiąc piersią to tyje,zostało mi 10kg do zrzucenia ciążowych kg nie wspomnę że jeszcze 10kg tego co przybrałam w ciągu 2 lat,posumowując 20kg nadwagi,2 brody,cała w rozstępach szkoda gadać,ale jakoś jeszcze mi nikt nie dowalił takim tekstem

karolinap cholipa też mam ziarniaki i moja gin za kazdym razem mi je pęseta usówa i mam globulki jak do następnej wizyty nie znikną to tez zabieg ale mi powiedziała że wtedy nie mogę karmic piersią przez to znieczulenie...a jak u ciebie to wyglądało,cos ci mówili na temat karmenia i znieczulenia..??

MAJA


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #765316 przez mycha7
Witam,

widziałyście coś takiego? www.babymama.pl/Ekspres-do-mleka-Beaba-B...sso-gipsy-p1579.html Matko czego to już nie wymyślą by umilić sobie życie :)

Miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #765322 przez emi87
dziekuje za miłe słowa :) co do podobieństwa 90% mówi że do taty choć ze mnie tez coś ma :) ja też widze w niej małego tate, te oczy i to spojrzenie-cały mój małzonek :) jak bede miec zdj od fotografa to sie pochwale ;)
ach i w dniu chrztu Milunia skończyła równe 3 miesiące :) kiedy ta moja dziewczyna tak urosła? :blush:

kamilka myslisz że taka charakterna? a może to ząbkowanie skoro sie niejadek zrobiła?

Qltoorka wszystko dla ludzi :) jak sie małemu podoba to jak od czasu do czasu pooglada to sie mu nic nie stanie :) moja uwielbia tv :P
i zaraz ci nakopie w tyłek!!! dziewczyny macie czas na ogarniecie swpjego ciała! onbo sie skupia teraz na czyms innym, regeneruje sie po porodzie, dba o produkcje mleka - na reszte przyjdzie pora. a ćwiczeniami na pewno podniesiesz tyłek zobaczysz ;)

Natalka kupiłam w biedronie te ksiązki i wczoraj właśnie zaczełam czytać :)
a wizyta u rodzinki hmmm tez chyba ym tak zrobiła, ubrała dziecko i wyszła w innym wypadku byłby wybuch niekontrolowany...

kasiak ty uważaj bo ci jeszcze dziecko porwie! :D a rozmawiałaś z nia o tym? moze ona sobie nawet sprawy nie zdaje?

jorgus wow kawał chłopa juz masz w domciu :) przystojniacha jeden no :*

agniesia nawet nie wiesz jak sie ciesze ze u was wszystko ok!! mówiłam że z taka kochana mamą to wszystko pójdzie dobrze :) alez sie Sewerynek zmienia :)

karolinkanice uuu to faktycznie narazie wizyta średnia :/ ale moze mama ci wynagrodzi w te ostatnie 3 dni :) a komentarz koleżanke eeee :unsure: najlepiej olać bo brak słów :)

madziu dzieki za linka :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #765323 przez karolinap
Siwa342 - ja pytałam i gin mówił, ze to nie koliduje z karmieniem piersią. Znieczulenie jest miejscowe, wstrzykal mi miejscowo tam gdzie bedzie wypalal.
Ale czytałam w necie o tym i czasami znieczulaja ogólnie, to chyba zalezy od gina. Moze jak ogólnie to jest problem z karmieniem a jak mi robił miejscowo to mówił, ze z karmieniem nie ma to nic wspólnego.

Qltoorka - no ja się właśnie zastanawiałam czy Ty mi radzisz iść jeszcze raz ale odczekalam z odpisaniem bo widziałam ze nadrabiasz wiec pomyślałam, ze moze później doczytasz ze ja juz PO :)

Karolinkanice, Kasiak - aż przykro czytać, ze te Wasze urlopy takie negatywne. Niby fajnie, spotkanie z rodzina, ale dokładnie - dla dziecka to branie z rak do rak, jeżdżenie tu i tam etc - rodziny wariują na widok maluszków, każdy chce się nacieszyć a biedne dzieciaczki nie wiedza co się dzieje, rytm zaburzony :(
No ale urlopy powoli się kończą, Karolinkanice - mama na pewno super zajmie się Ksawciem :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #765335 przez emi87
siwa widziałam ten ekspres...wiecej mycia niz przygotowac normalnie mleko w butli :P choc nie powiem - łaaadny :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #765427 przez Qltoorka
Dziewczyny, które czytały Tracy Hogg-co o niej myślicie? Szczerze-o poglądach tej pani?
Bo ja zastanawiając się nad kupnem Języka niemowląt zaczęłam czytać w internecie jej recenzje, opinie i po tym co przeczytałam nie wiem czy warto wydać na nią choćby te 17 zł...
A mianowicie ktoś napisał, że Hogg zaleca:

- nie nosić dziecka
- karmić co 2,5-3h gdyż na żądanie dziecko rządzi nami
- podawać smoczek
- odciągać nocny pokarm z piersi aby je podac późnym wieczorem i w ten sposób dziecko ma przespać całą noc, a jak zakwili, podać mu smoczek bo głodne podobno nie będzie...

Nie wiem na ile to co powyżej zacytowałam jest zgodne z prawdą, bo książki nie czytałam, więc pytam Was o opinie... Bo tego typu rady to ja mam w nosie i szkoda by mi było czasu na czytanie takich bzdet :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #765432 przez dorkiszon
Qltoorka mój tez siedzi przed tv najbardziej lubi reklamy.
Ja np. żadko oglądam tv w zasadzie mam tylko kilka programów, które lubię i wtedy zazwyczaj włączam. Bajki dziecku puszczę jedynie takie z naszych czasów, bo jak zobaczyłam co oni teraz zapodają dla dzieci to zwariowałam, normalnie bajka jak film, tematy dla dorosłych.
ja mam też niezły kłopot z katarem Kubusia non stop wysysamy, a po nocy nad ranem to on się już dusi prawie gilami. I czyszcze wodą morską i fridą i za jakiś czas znowu charczy na nosie.
Ciekawe co Jamajce powiedzą na ten katar też czekam na wieści na ten temat :D
Ja chora dalej i dostałam ma maxa wysypki po "ibupromie zatoki" po gripexie też zawsze dostawałam. Normalnie wysypkę mam nawet na pipie :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #765436 przez moonia154
Witam, Kochane!
Miałam napisać ciut wcześniej, ale nie wyszło :dry: Dziś mamy jakiś przybity dzień i chyba mnie łapie dół :( Wiem jednak, że muszę być dzielna dla Syna. Otóż, mam dziś problem ze swoim macierzyństwem, a konkretnie z tym, że nie wiem już co robić, kiedy płacze, przez co czuję się gorszą matką :dry: Dziś nawet się mega zdenerwowałam, jak Patryk płakał i nic nie pomagało, że nawet udało mi się krzyknąć :ohmy: Za chwilę się popłakałam, że pozwoliłam sobie na krzyknięcie na własne dziecko, które przecież nic mi nie zrobiło i to moja wina, że nie wiem co Mu dolega :( Udało mi się Go ululać, ale za jakieś pół godziny się obudził i tak strasznie płakał (wręcz krzyczał!), że nie mogłam Go uspokoić. Chyba znowu boli Go pupa, mimo stosowania wszelkich smarowideł (Bepanthen, rumianek, puder- nawet pieluchy na Pampers zamieniłam i nadal Go odparza). Dopiero jak dałam Mu cyca to się uspokoił (nie był specjalnie głodny, ale ssał nerwowo i jeszcze trochę postękiwał). W międzyczasie wpadła do mnie szwagierka z dzieciakami i oczywiście stwierdziła, że mam mało kaloryczny pokarm, bo "na kolkę to nie wygląda", a Jego pupa "nie jest przecież tak mocno czerwona" :huh: Zostawiła mi trochę mleka sztucznego, a ja jakoś nie miałam ochoty z nią dyskutować, że nie potrzebuję. Do tego namawiała mnie do przejścia na butelkę, ale jej powiedziałam, że na razie nie mam zamiaru i myślę, że to nie przez mój pokarm On tak płacze, tylko boli Go pupa. Oczywiście wszyscy wiedzą lepiej a ja- matka- gówno się znam :angry: Na razie mój Dzidziuś śpi, ale jest niespokojny i co chwila nerwowo się wierci, a ja modlę się, żeby przespał chociaż godzinkę :huh:

Uniuni ja również nie tak dawno (jakiś tydzień temu) spotkałam się z niewybrednym tekstem na swój temat. Póki co obracam to w żart, choć jest mi później mega przykro i wpadam w dodatkowe kompleksy. Rozumiem Cię doskonale i wiem, że pocieszenie na nic raczej się nie zda, więc powiem tyle: omijaj babsztyla szerokim łukiem, a kiedy się nie da i coś Ci jeszcze powie to zjeb ją jak burą sukę i powiedz, żeby się na siebie w lusterku popatrzyła!

Kasiak współczuję psychozy szwagierki (i teściowej)! Ja bym chyba zatłukła francę za takie coś! I tak jak pisze Emi- musisz uważać, bo ona może faktycznie jakaś psychiczna i nie daj Boże, jeszcze by skłonna porwać Twój Skarb??? To nie jest już śmieszne!

Emi hmmm... cóż mogę napisać... Miodzio :blush: :kiss: Już się nie mogę doczekać kiedy nasz Patryczek będzie miał chrzest. Z mężem myślimy zrobić w grudniu (pal sześć Święta!), bo teraz chrzciny robiła szwagierka, więc październik odpada, a w listopadzie nie chcę bo mi się ten miesiąc nie podoba :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #765437 przez dorkiszon
Qltoorka nie znam baby , ale chyba mam coś z garem, i nie stosowałabym jej metod.
Tym bardzie, że nawet ostatnio lekarz się wypowiadał, że jak dziecko chce żeby go nosić to nosimy, jak dziecko chce znami pac to z nim śpimy, bo dziecko czuje się wtedy bezpieczne i dobrze się rozwija.
Co do smoczka jak podawać smoczek dziecku , które nie chce smoczka ?
Jesli chodzi o karmienie jaki bez sens nie karmić nażądanie, bo rządzi hahaha no chyba wie kiedy jest głodne. Rządzi to dziecko , które tupie nogami w sklepie, bo chce zabawkę.

No i wydaje mi się, że lepiej słuchać swojej intuicji i robić tak jak nam podpowiada, a nie słuchać tych wielkich fachowców, bo każde dziecko jest inne.
Każda z nas zna już swoje dziecko i mniej więcej wie dlaczego płacze w danym momencie.
Ja przestałam już czytać jakieś pierdoły , bo można zwariować tj. na temat wychowania itp.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #765442 przez magdalenagal
Qltoorka, myślałam że ja mam coś nie tak z łepkiem że mi się nie podobają 'rady' szanownej Tracy. Potwierdzam- nie nosić, żadne karmienie na żądanie, i jak dziecko płacze nie podnosić tylko pokrzepić, pocieszyć, poklepać po plecach ucząc samodzielności :blink:

Przeczytam do końca bo szkoda mi zmarnować czas który już poświęciłam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #765443 przez karolinkanice16
kochane jaki kupić żel na dziąsła bo Ksawcio od dwóch dni tylko rączki i płacz dzisiaj pomasowałam mu górne dziąsła i widzę że mu to ulgę przynosi więc czy i jemu ząbki idą ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl