BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 10 miesiąc temu #696546 przez olivka
Hej Mamunie :)
Oooo masaaaakraaa po 8 godzinach wróciliśmy z zakupów do domu :X padam na twarz, pipka tak mnie boli, że chyba szpagatem będę jutro chodzić :ohmy:
Ale kupiliśmy najpotrzebniejsze rzeczy dla mnie i Jasiulka. W rossmannie kupiliśmy kremy do pupci i do buźki( te z serii różowej. Są bez zapachowe i bardzo dobrze moim zdaniem), kremowy płyn do kąpieli (pachnie bardzo delikatnie), podkłady do przewijania, sól fizjologiczną, płyn do hig. intymnej, 2 staniki, koszulkę nocną na ramiączka, rożek ( a jednak :S :S najwyżej będę go używała później do wózeczka) przyszła mi również paczka z allegro ( butelka TP, frida do noska, wanienka, pieluszki terowe, szczoteczka do włosków, nożyczki, kateter na kolki, majtki poporodowe siateczkowe, podkłady poporodowe). Chyba wstrzymam się z kupnem pościeli do sierpnia, bo przecież dzidzia i tak nie będzie korzystała na razie z kołderki ani z poduszeczki, mam 1 komplet pościeli ( ale w ogóle mi się nie podoba)a i tak jak na razie używać będę prześcieradełka i ochraniacza, po porodzie kupimy też laktator i sterylizator do butelek ( o ile się właśnie przyda). Aaa i fotelik przyjdzie po 10 lipca :P
Lecę się położyć bo już usiedzieć nie mogę :X

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696550 przez katarzynaxxx89
Joanno89 Jeśli twoja mama chce wpłacać na książeczkę to trzeba się tylko cieszyć, śliczne focie.
Ja jeszcze muszę dokupić kilka rzeczy do wyprawki bo myślę ze urodzę końcem lipca ale zobaczymy, a pewnie że wszystkie jesteśmy sierpniówkami i tego trzeba się trzymać nie ważbe kiedy urodzimy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696561 przez ziii
Cześć Dziewczyny,

Nie było mnie tu u was od środy i tyle nasmarowałyscie, że nie mam siły czytać. Achhh lenistwo :lol:

My po badaniu kontrolnym - synuś jest baaardzo nisko, wszystko powoli przygotowuje się do dnia 0. Czy którejś z was lekarz sprawdzał ostatnio łożysko? Mnie powiedział, że jest ok, ale już pojawiają się pojedyncze zwapnienia - czyli że stopień II. I żebym się szykowała, bo może nie być sierpniowy maluszek, a lipcowy... Ups. Pora chyba dkupić resztę gadżetów :silly:

Powiem wam, że już bym chciała być po i odzyskać swoje własne ciało. Cięzko być wielorybkiem... Nie mogę już na siebie patrzeć. Bu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696562 przez ziii
A że tak jeszcze zapytam - wszystkie jesteśmy jeszcze nierozpakowane? Czy są jakieś zmiany?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696568 przez misskate
ziii U mnie lekarz dzisiaj spoglądał na łożysko i ponoć wszystko ok.. Jednak szyjka miękka i skrócona, więc Nasz czas się zbliża :laugh: I to wielkimi krokami.
Rozumiem Cię doskonale, ja też chciałabym wrócić już do swojej wagi.. Ale póki co, Nasze Maleństwa najważniejsze, wytrzymałyśmy tyle, przetrzymamy i końcówkę. Jesteśmy w ciąży i powinnyśmy być z tego dumne, jesteśmy piękne z Naszymi brzuszkami :) A waga.. stopniowo spadnie i wrócimy do dawnej formy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696575 przez agniesia1604
Jejciu
Byłam z mężem na zakupach 2 godzinnych i mój brzuszek a raczej pachwiny czują się źle...
Normalnie chodziło mi się beznadziejnie ...
Nie wiem czy to te rozstępy czy jak ... ale ja pod pępkiem mam cały czerwony brzuch!!!!!! i mało miejsca białego ... i to też mnie jednak boli jeśli chodzi o skórę ...
Brzuch czuje taki sztywny i duży ... :)


Padam na cycki ... jak ja to mówię:)

Ja się przypomnę swojemu lekarzowi o tym łożysku bo mi w 12 tygodniu wyszło niskie PAPPA które ponoć jest odpowiedzialne za późniejsze starzejące się łozysko i o tym mnie informowała Pani przekazując wynik krwi...Poza tym brałam duphaston który również rozwijał łożysko.


____


Mnie sąsiadki i panie sklepowe mówiły że chyba nic nie przybrałam ze ja bardzo łądnie wygladam w ciąży :)
I że chyba będzie chłopiec:P Chłopiec nie odbiera urody mamusi :PP

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #696582 przez Niesia
Opieram komputer o poduszke i kawałek o brzuch... i dzidzia chyba domaga się uwagi, bo odpycha komputer :D Także, ja się kładę do łóżka i odpocznę po pysznej kolacji :)

Dobranoc, jakbym się już nie pojawiła :)

PS Mnie pachwiny bolą już jakiś czas i to tak, że nawet jak się z boku na bok w nocy przewalam to się budzę z bólu a o dłuższym chodzeniu nie ma mowy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #696583 przez klauduska89
ziii żaden poród Cię nie ominął :)
Jakaś wykończona dziś jestem i spadam już spać. Dobranoc wszystkim :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696616 przez Gro-szek
Misskate my też zdecydowaliśmy się na Graco Symbio tylko ze Symbio B.
Różni się od Twojego tym, ze ze spacerówki robisz głęboki.
Sprowadzany jest z zagranicy dlatego nie wiem czy w Polsce jest dostępny. My bedziemy mieć czarno - fuksjowy :)

Cukiereczku - bardzo ci współczuje, na pewno jet jakaś rada na to żeby Twojemu bratu pomóc... trzymam za to mocno kciuki :)

Wunia za Ciebie i Zuzie też trzymam kciuki, żeby wszytsko się ułozyło. :)

My mamy jutro wizytę :) mam nadzieje zobaczyć córę na usg :)

Co do wyprawki dla siebie i maleństwa, juz prawie wszytsko mamy, zostały jeszcze pampersy i mokre chusteczki, kosmetyki i malowanie sypilani... zaczynamy od następnego weekendu...

Wczoraj zaatakował mnie straszny nerwoból w lewym biodrze, był tak intesywny, że zgiął mnie w pół i nie dałorady tego rozmasować... to od rozszerzającej się miednicy czy może Mała uciska na nerwa... nie wiem...
Macie też coś takiego?
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696621 przez Joanna89
My też mamy jutro wizytę :)

Ja nie mam wciąż żadnych dolegliwości ciążowych, ciekawe czy poród też będzie taki cudowny...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696623 przez misskate
Gro-szek Bardzo fajna ta Wasza opcja wózeczka :) I ciemny z fuksją też musi super wyglądać. U nas decyzja o kupnie była bardzo spontaniczna, po prostu zobaczyłam ten wózek i stwierdziłam "kupujemy" :laugh: Mimo, że byłam zdecydowana na inny. Trafiła nam się naprawdę fajna okazja, bo wózek jest jak nowy, jestem bardzo zadowolona :)
Nigdy nie miałam takich bóli, ale może to rzeczywiście Dzidzia uciska na jakiś nerw? Niestety, nie pomogę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #696629 przez Gro-szek
Misskate własnie my tez mamy bardzo fajna opcję... prawie nowy...:)

Jeszcze go nie mam w domu, ale po wczorajszej wizycie w Smyku coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, że to dobra decyzja... na razie pod względem wizualnym, a pod względem praktycznym z opinii innych - moja dobra koleżanka go ma i jest bardzo zadowolona. \
Jej synek ma już 1,5 roku i nadal jeżdzi w tej spacerówce.. kupiła ostatnio taką lekką, łatwoskładającą się spacerówkę ale musiała ją sprzedać i "przeprosić" swoje stare Graco...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696634 przez agniesia1604
Ja cały czas sobie tłumaczę że każda ciąża jest inna ... i mówią że jak ta pierwsza była cieżka to ta druga będzie lekka i przyjemna.

I jak pytam koleżanki to mówią to samo że jak pierwsza była cudowna to ta druga dała im w kość ... i na odwrót.

Teściowa miała tak ze pierwsza była fatalna i cieżka a druga bardzo lekka i nawet nie czuła się w ciąży:)

________

Oby się sprawdziło przy drugiej
aczkolwiek ja się do końca źle nie czuję :) Bo u mnie to problem zwyrodnienia kręgosłupa no i przebyte ciężkie operacje...ale pomarudzić trzeba ... w końcu trójka na przodzie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696636 przez agniesia1604
My mamy wózek tako captivę wielką misę :)
Stoi w szafie ...i czeka :)

Pewnie wyciagniemy go na przyjazd teściów ... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #696639 przez misskate
Ja wózeczkiem zjeździłam już cały dom :laugh: Co jeszcze.. jestem bardzo niska i raczej drobna, a on jest taki lekki, że radzę sobie bez problemu. Wszystkie części wpina i wypina się jednym kliknięciem, po prostu idealny wózek dla mnie :) No i nie ukrywam, że przejrzałam sporo opinii, które tylko utwierdziły mnie w ostatecznej decyzji :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl