BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 9 miesiąc temu #710025 przez limonka
Witajcie. Jestem tu pierwszy raz. Podobnie jak Wy jestem sierpniową mamą (termin: 17.08.). Prawdopodobnie jednak czeka mnie cesarka (jakiś tydz wczesniej). Dzisiaj odszedł mi czop śluzowy (kawałki gestego, brązowego śluzu pojawiają się od rana). Innych objawów brak. Mam nadzieję, że mój maluszek poczeka jeszcze trochę. Jestem na początku 37 tyg. A u Was już jakieś symptomy zbliżającego się porodu? Pozdrawiam. Ania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710027 przez imbryczkowa
Witaj Limonka :) mnie też czeka cesarka, ale doktorek mi powiedział,, że jak zacznie mi odchodzić czop to mam się jak najszybciej zgłosić na IP

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710029 przez wunia1984
Mamo Babelka dobrze, że Cię nie olali a te 2 dni zlecą:) Limonka witaj w naszych sierpniowych progach :) u mnie objawów zbliżającego się porodu brak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710033 przez limonka
U mnie cesarka głównie dlatego, że synek jest spory, a ja jestem bardzo drobną osobą. Innych wskazań brak. Lekarz kazał jechać do szpitala jeśli zaczna się skurcze. Póki co wszystko ok, czuję się dobrze. Mój lekarz jest na urlopie, ale kontaktowałam się z położną, czop może odejść na 2tyg przed porodem (czasami wcześniej). Podobno jeśli nic innego się nie dzieje, to trzeba spokojnie czekać. Także leżę, odpoczywam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710044 przez MZS
Witamy nową mamę :)
Mamabąbelka najważniejsze, że wszystko z Wami ok. Lepiej zostać w szpitalu i być pod opieką i pewną , że nic się nie dzieje.
My wróciliśmy z urodzin kuzynki synów, mąż poszedł z psem , ja umyłam łazienkę i teraz odpoczywamy. Jejku jestem ciekawa czy mój uparciuch się już odwrócił. Wizytę mam dopiero 29 lipca a sama jakoś nie mogę wyczuć.
Jutro planujemy leżakowanie na basenie. Mam nadzieję , że pogoda nam dopisze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710046 przez imbryczkowa
aaaa :) no to wystarczy czekać, u mnie Zosia jest źle obrócona, dlatego pewnie tak powiedział :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #710054 przez Monix
Witam nowe mamusie :) My oczywiście nadal w szpitalu :dry: choć nie powiem jesteśmy na dobrej drodze, bo chłopaki zaczęli w końcu przybierać na masie. Leos waży 2.580 a Nikos 1.820. Myślę ze jeszcze jakiś tydzień i nas wypuszcza (?) Ja już na łeb dostaje w tych szpitalnych murach, tym bardziej ze taka ładną pogoda za oknem :huh:

Gratulacje dla joanny :laugh: doczekałas się w końcu małej :)

Trzymajcie się kochane jak najdłużej w dwupaku, co byscie nie miały tak fajnie jak ja mam teraz :dry:

A i bym zapomniała, maminko świetną małas imprezkę ;) kupki najlepsze :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710059 przez klauduska89
Witam nową mamusię w naszym gronie. Napisz coś więcej o sobie. Spodziewasz się chłopca czy dziewczynki? Imię wybrane? U mnie brak jakichkolwiek symptomów zbliżającego się porodu a zostało już tylko kilka dni do terminu. Coraz bardziej wydaje mi się że będą musieli mi ten poród wywoływać...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710063 przez katarzynaxxx89
Witam nową mamusię.
Klaudusia89 u mnie tak samo brak jakikolwiek objawów porodu nic zupełnie, u nas nie wywołują porodów coś mi się wydaje że mogę przenosić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710067 przez limonka
Pierwszy raz zostanę mamą. Będę miała synka-Jasia :) wszystko już w sumie gotowe, ale chciałabym żeby maluszek jeszcze troszkę poczekał. Wolałabym pojechać na planowaną cesarkę bez stresu rozpoczynającego się porodu. Dziękuję za ciepłe przyjęcie na forum. Pozdrawiam wszystkie sierpniowe mamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710086 przez mami_nka
my po wizycie...

z malutką wszystko ok waży 2250g a mamy prawie 35tc, niestety skurcze sa i mam zwiekszona dawke tych okropnych lekow z 4 polówek na 6 czyli co 4h :( jak nie to do szpitala wiec wybralam leki narazie. Szyjna 1.5cm, zamknieta od wew, od zew lekko otwartana opuszek.

mam zaciskac nogi jeszcze 2 tyg :) zreszta mowi ze idzie na urlop wiec mamy sie nie wygłupiać i leżeć.

Wizyta 1.08 i pobierze mi GBS a musze zrobic morfologie i mocz w tym czasie. Pipuszke pięknie widzieliśmy, widok niezapomniany hehe ale twarzy nie chciala pokazać zasłaniała się :) dostalam jeszcze Clotrimazol czy jakos tak dopochwowo bo powiedzialam ze mam taka biala wydzieline wiec mowi ze moze jakas infekcja przy upałach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710108 przez cukierecek27
no w koncu ściągneli mi welflon, xnow dzis plamilam po calym dniu lezenia znow sie uspokoilo... ehh ciagle lezenie na lewym boku ilez mozna... wstawanie tylko do wc ale czego sie nie robi dla małej ksiezniczki:) ]

Dostawa wozeczka wanienki ze stelazem i jeszcze ciuchow bylo dzis od kuzynki ale mnie ominelo bo leze... a juz nie moge sie doczekac by zobaczyc ehhh dostalismy tez hustawkę karuzele do lozeczka mate ale nie wiem co jak wygląda bo zostało u rodziców, a u nas jeszcze sajgon hehe bo komoda zawinieta stoi, mąż pojechał dop siostry bo mnie nie ma ehh ale jutro jak przyjedzie bedzie dzialać ciekawe.... czy owocnie hahaha. bo wieczorem wyjezdza w trase juz ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710163 przez Gro-szek
Mamoabelka, ale mnie przestraszyłaś z tym wypadkiem... bardzo dobrze zrobiłaś ze zostałas na obserwacji... fajnie że Ci to zaproponowali a nie odesłali do domu, na zimne lepiej dmuchac...

Monix musisz być cierpliwa, to dla dobra maluszków... już tyle wytrzymałaś.. :)

Witaj Limonka :) Fajnie ze do nas dołączyłas.. :)
U mnie brak jakichkolwiek objawów zbliżającego się porodu :)

Cukiereczku trzymaj sie dzielnie :)

Co u nas... Mała wierci się niemiłosiernie... ma już na prawdę mało miejsca...
Ogólnie nie czułam się za dobrze, nogi puchnąale to już norma... opuchlizna nawet nie schodzi... macie jakiś magiczny sposób na zmniejszenie opuchlizny?
Zimna woda i smarowanie kremami nic niestety nie pomaga...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #710164 przez MamaBąbelka
Witam nową moamę :)

Monix, fajnie, że chłopaki przybieraja, obyć jak najszybciej wyszła.

Maminka, super impreza, a Lili rzeczywiście niewielka, ja w niepełnym 38 noszę w sobie nie tylko, jak się dziś okazało dużą ilość wód, ale też 3650 gramowe dziecię. A że objawów porodu brak, to poważnie zaczynam się obawiać cesarki. Lekarz mówił, że nie takiej wielkości dzieci odbierał, największe urodzone naturalnie miało 5800!!!, ale ja słusznie zauważyłam, że mama raczej nie była mojej postury :P.

Nie mam kontaktu z mamami i dziećmi, bo nie leżę na położniczym, tylko na ginekologii, na położniczym położyliby mnie na sali przedporodowej, ale jest w tej chwili komplet. Mi pasuje, bo jestem póki co sama. Mykam spać, bo właśnie się okazało, że o odpoczynku tu nie ma mowy, właśnie mi robili ktg, o 2:00 ma być echo serca, o 6:00 znów ktg, także idę odpocząć po tych wszystkich wrażeniach. Acha i jak się okazuję z tym lezeniem na plecach to prawda! Omal nie zemdlałam teraz poddczas ktg, bo podłączyli mi to to, jak leżałam na plecach, pierwsze 10 minut ok, a potem z sekundy na sekundę coraz bardziej słabo mi się robiło i zaczęłam wołać pielęgniarkę, zanim przyszła to byłam cała mokra, miałam ciemno przed oczami i dzwoniło mi w uszach :/.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #710168 przez Gro-szek
MamoBąbelka to spore dziecię nosisz w sobie :) Całkiem możliwe że zrobią Ci cesarkę jak Emma będzie tak na wadze przybierac...

5800 g siłami natury? Rany boskie :huh: ... współczuje a zarazem podziwiam tę kobietę, ze urodziła takiego kolcka :)

Odpoczywaj teraz...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl