BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #569250 przez Gro-szek
Witaj Agnieszko w naszym gronie :)

Własna położna to na prawdę fajna sprawa. Fakt, jest to zawsze przepustka by mieć wolne miejsce w szpitalu. Niekoniecznie zgodzę się z tym, że tak jak napisała Sikoreczka, że : "bo w niektórych miastach często odsyłają pacjentki z powodu braku miejsc". Owszem odsyłają ale w momencie kiedy pacjentka po prostu przyjeżdża do szpitala za wcześnie. Albo z reguły akcja porodowa jeszcze się nie zaczęła, albo przyjeżdża mając skurcze co np. 15 minut. Fakt, ze w większości przypadków przemawia przez przyszłe Mamy panika i obawa, ze nie zdążą do szpitala dojechać na czas (podejrzewam, ze znając siebie będę miała tak samo) Dlatego taka położna jest dobra, ponieważ od momentu kiedy czujesz skurcze, czy odeszły wody kontaktujesz się z nią - a ona mówi Ci co masz robić i z reguły jesteście w kontakcie telefonicznym. No i każe Ci przyjechać do szpitala w odpowiednim momencie.
Nie wydaje mi się, ze jak do szpitala wpada kobieta z akcją porodową i skurczami ci mp. 2 minuty będą ją odsyłać ze szpitala do szpitala. Muszą ją przyjąć.
Nie wiem, mogę się mylić, ale tak mi się wydaje trzeźwo na to patrząc. Mamy, które już rodziły co Wy o tym sądzicie?
Dlatego bardzo poważnie zastanawiam się nad położną.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569290 przez Monix
Witaj Agnieszko :)

Ja miałam wynajętą położną i śmiało mogę polecić tego typu pomoc :) Właśnie niedawno dzwoniłam do mojej położnej, że ma się szykować na drugi raz :laugh: Nie wyobrażam sobie rodzić bez niej ANIOŁ w kobiecej skórze ;) U mnie w mieście nie ma ustalonej stawki za pomoc położnej, ja zapłaciłam mojej 500 zł i widzę, że cenowo w innych miastach jest podobnie.

Pisałam wczoraj, że po drzemce rozbolała mnie głowa, otóż potem się nasiliło, w nocy nie mogłam spać z bólu a i do tej pory mnie trzyma - ZWARIOWAĆ można :ohmy: :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569402 przez Niesia
Monix z bólem głowy mam to samo. Ryczeć z bezradności w nocy zaczęłam.

Mój K mówi przez sen. Wygląda na to, że wczorajsze badanie zrobiło na nim wrażenie, bo mówił do kogoś taki miły i uśmiechnięty "widziałem, widziałem było śliczne" i inne rzeczy a na koniec nieprzytomnym wzrokiem popatrzył na mnie i powiedział, że mnie kocha :) Nie wiem o czym mówił ale ja dorobiłam sobie własną teorię, K nie pamięta o czym śnił, więc też uważa że to o naszym maleństwie :)

Prywatna położna... niezły luksus. Jakbym wiedziała ile wydatków może wynieść sama ciążą i przygotowanie do porodu to już od gwiazdki prosiła bym o pieniążki w prezencie, po drodze były moje urodziny i imieniny... może bym nazbierała :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569413 przez EwelinaB87
Moj maz uwaza ze nie ma sensu wynajmowac poloznej, ale nie wiem obawiam sie naprawde porodu tutaj, bo nie znam nikogo kto rodzil tutaj cala reszta mojej rodziny jest z malopolski.

Nie moge sie doczekac prenatalnego badania, bo jest ono tak uspakajajaco kompleksowe i tak pocieszne, ciagle wypatruje ruchow dziecka, za cholere ich nie czuje, nawet nie wiem czy mam je czuc na dloni czy w brzuchu czy od srodka :huh: obled


dzisiaj ide na wizyte oczywiscie nic po niej nie oczekuje ale naprawde tesknie za widokiem maluszka :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569420 przez mami_nka
Dziś na śniadanko TOSTY z serem i szynką :) Polecam leże i się lenie tak pojadłam :)

CO do brzuszka to wczoraj jak lezałam wieczorem odczułam wlasnie w okolicach pępka twardszy brzuchol...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #569429 przez EwelinaB87
Ja dzisiaj 2jajka na twardo, wczoraj knedle ze sliwkami cudowne byly :cheer:
Dzisiaj pokaze wam brzuszek, porownalam z 9lutym i nie zauwazylam zbytniej roznicy :dry:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569435 przez oliga
Na ból głowy możecie zażyć APAP, nigdy mi nie pomagał, ale teraz w ciąży nie wyobrażam sobie życia bez APAPu. Przy tak silnym bólu zażywam jedną tabletkę i po jakimś czasie ból przechodzi.

Ja też z utęsknieniem wyczekuje pierwszych ruchów dzidziusia...
oglądałam wczoraj w Smyku różne body i śpioszki, ale jeszcze nic nie kupiłam, jeszcze zaczekam, aż poznam płeć :)

Ewelina ładny brzuszek :)

ja nie planuję opłacać położnej, natomiast na pewno planuję iść do szkoły rodzenia i dodatkowo opłacić salę do porodu rodzinnego i znieczulenie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569462 przez Niesia
Jaki śliczny brzusio... mój jakby wklęsł :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569486 przez Gro-szek
Ewelina śliczny masz ten brzuszek. Mój mam wrażenie, ze jakoś lekko zmalał.
Mam nadzieje, ze nie mam powodów do obaw? Byłam na badaniu 19tego i było ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569490 przez Kinia1712
Witajcie dziewczyny :) Dołączam do Was :) termin mam na 25 sierpnia:) jestem w 13 tygodniu badania prenatalne mam za soba :) wszystko jest wporzadku nastepna wizyte mam na 5 marca. To moja druga ciaza pierwsza poronilam w 10 tc :( wiec caly czas mam obawy czy jest cos nie tak. mdłosci minely jak narazie jakies 2 tygodnie temu wiec troszke sie obawaim ale mam nadzieje ze to normalne ale na pocztku bylo okropnie caly czas wymiotowalam. Niemoge sie juz doczekac nastepnej wizyty zeby sprawdzic czy wszystko jest wporzadku. Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569492 przez Kinia1712

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569501 przez Niesia
Kinia witaj :) Ja nie miałam tak przykrych doświadczeń, jednak wiem co czujesz bo też ciągle mam obawy czy na pewno jest ok.

Powodzenia :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569515 przez EwelinaB87
Dziekuje dziewczyny, jednak nie uwazam zeby byl jakis taki kulkowaty jak u niektorych...

Ja tez uwazam ze moj jest jakby mniejszy, w sumie to moze inaczej powiem jest bardziej nabity ale taki sam,
wczesniej wydawal mi sie poprostu przetluszczony, teraz macica ciagnie mnie mocniej i brzuch jest jakby taki twardszy


Ciezej mi sie schylac podnosic przewracac z boku na bok itd,
Mam nadzieje ze dzisiaj serduszko bedzie juz slychac bez usg :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569518 przez Gro-szek
Witaj Kinia1712 w naszym gronie!
Przesyłam dużo pozytywnej energii :)
Mnie też mdłości już minęły, ale nie wydaje mi się, że mógłby to być zły znak :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #569530 przez klauduska89
Witam nowe przyszłe mamy w gronie sierpniówek :) Cieszymy się że kolejne kobietki do nas dołączają. Ja dziś znów jakoś nie bardzo się czuję...Ostatnio tryskałam energią, a teraz jakoś wszystkie siły mnie opuściły :dry: Humor mi wcale nie dopisuje, wszystko wyprowadza mnie z równowagi, coraz gorzej sypiam w nocy, a do tego jakoś dziś pobolewa mnie brzuch jak przed okresem :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl