BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 8 miesiąc temu #725090 przez Bea111
patka1603 Podobno statystycznie większość dzieci rodzi się w terminie lub po ;) Ale u nas sporo dziewczyn urodziło szybciej. Moja pierwsza córeczka też bardzo szybko postanowiła przyjść na świat, a drugiej wcale nie było śpieszno :)

Do urzędu dotarliśmy wczoraj z postanowieniem nadania imion: Mia, Wiktoria.
Urzędnikiem okazał się jednak Pan z misją i po półtoragodzinnym wykładzie przekonał tatusia do zmiany na Maje :) Zgodziłam się tylko dlatego, że do pół roku bez podania jakiejkolwiek przyczyny można dokonać zmiany, za opłatą 11 zł :)
No i orzech do zgryzienia czy Mia czy Maja pozostał :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725122 przez agniesia1604
śliczne imię Bea:)

Ewelino, ja obcinam pazurki co 3-4 dni w trakcie karmienia. Jak już będziesz mogła siadac to spróbuj w trakcie karmienia obcinać ... dzieciątko się delektuje mlekiem i nawet nei wie ze mu obcinasz pazurki bo myśli że Cię trzyma za rączkę:P

Staś w dzień dał mi popalić ... i w sumie może od 5 rana zmrużył oko na 4 godziny a resztę przegadał i przepłakał bo była KUPAAAAAAAAA:P

Mam wielki problem otóż ... borykamy się z odparzoną pupą ...i nie potrafię nic na to poradzić ... sudocrem nie działa, mąka ziemniaczana nie działa, linomag nie działa ... pupa jak była tak jest czerwona... pewnie tez dlatego płacze :( ech .... macie jakieś pomysły?

pupka odparzona w okolicach odbytu w wielkości śliwki węgierki:( i nie wiem co robić - pomocy!!!
To musi go boleć:(


__________
Idę budzić Stasia na jedzonko :) ...

Przyszła nam huśtawka ... wiec będzie dziś bujanie:) Opowiem Wam wieczorkiem albo jutro jak pierwsze wrażenia Stasia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725290 przez asiulek_dolls
agniesia kilka dni temu Kacperek miał lekkie odparzenie w pachwinie, smarowałam gruuubą warstwą bepanthenu bo położna kazała nawilżać i wietrzyć (leżał sobie z gołym tyłeczkiem na podwórku) no i przy każdej zmianie pieluszki przemywałam to miejsce wacikiem nasączonym wodą i po dwóch dniach przeszło :)
pytałam położną o mąke i powiedziała żeby przy odparzeniu nie stosować że to raczej przy jakiś uczuleniach/wysypkach żeby wysuszyć a odparzenie trzeba nawilżać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725448 przez EwelinaB87
moze to od pieluszki aga?

Ja uzywam teraz dady, bo mam ja w biedronce a teraz swieta wiec nie mialam jak kupic.
Są calkiem niezle tylko trzeba pamietac o sprawdzeniu falbanek czy sa dobrze zalozone, inaczej nic dziwnego ze sie wyleje, ale chlona wolniej od pampersów, jedynki wychodza w podobnej cenie do pampersów wiec jak bedzie okazja to maz kupi, pupe przy kupie przemywam przegotowana woda nie chusteczkami, chusteczkami tylko przy siku,

najgorsze jest to ze Milcia robi zawsze albo prawie zawsze na powietrzu, czyli jak sprawdzam pieluche, co mnie dobija bo nie wiem czy to juz czy nie i czasem przewijam dwa razy, nie mam pojecia kiedy ja przewijac bo czasem zrobi kupe ja happy ze to juz po czym obsikuje mnie :S raz nawet obsikala tate przy kapieli, ubawilam sie po pachy.

dzisiaj obiad u tesciowej a jutro lekarz, znacie jakies sposoby na potówki na buzi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #725497 przez Niesia
Mi położna mówiła, że po kupce dobrze jest myć wodą i gazikiem albo nawet pod kranem,zamiast chusteczkami które rozmazują kał, posmarować (każda coś tam ma przeciw odparzeniom) i wietrzyć chwilę. A gdy pojawią się odparzenia, żeby nie wycierać chusteczkami bo one jeszcze bardziej podrażniają skórę.

U nas termin zbliża się wielkimi krokami a dzidzia jak była w brzuszku, tak dalej tam jest. Mąż wczoraj powiedział: "To będzie typowa baba, umawia się na konkretny termin a i tak się pewnie spóźni, bo jeszcze włosy będzie musiała uczesać lub pomalować pazurki" :D ... oczywiście zaraz dopowiedział, że jestem taka sama i to po mnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725511 przez ziii
Haha Niesiu niezłe z tą 'typową babą' :D

U mnie też nic się nie rusza - wczoraj na KTG brak skurczów, zapis serduszka prawidłowy. Pan doktor tylko się uśmiechnął jak zobaczył kartkę i stwierdził: 'Uparciuszek z niego'. Nie pomógł spacer do ZOO, nie pomógł seks... Chyba będzie indukcja (objawów mam po prostu zero). Mam się zgłosić w niedzielę i zobaczymy.

A na pociechę - w środę jest pełnia. Podobno wtedy więcej dzieci się rodzi, więc może i u nas coś się ruszy :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725536 przez Niesia
W środę?! Ja mam termin na poniedziałek :(
K powiedział, że od soboty (zaczyna urlop) zaczynamy akcję... będziemy się kochać pół dnia, później pójdziemy na długi spacer, następnie znów seks, mycie podłogi, spacer, seks i tak do osiągnięcia celu... :O nie wiem czy mam na to siły ale on sam już nie może się doczekać. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725539 przez ziii
No to nie chcę was rozczarować, ale my tak 'wyganiamy' już drugi tydzień :lol: Tzn. mojemu mężowi się pewnie podoba, ale skutek mizerny :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725584 przez Niesia
No jak będzie tak będzie. Ważne by bobasy urodziły się nam zdrowe a my szybko odzyskały siły by móc się w pełni cieszyć maluszkami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725589 przez ziii
Otóż to ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725625 przez klauduska89
uparciuszki z tych naszych dzieciaczków :) mój też nie chciał po dobroci wyjść i w końcu w szpitalu go zmusili :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725666 przez MZS
moje drogie, ja nadal w szpitalu. Na szczęście ominęło mnie jakieś poważniejsze zapalenie dróg moczowych,ale postanowili mnie potrzymać troszkę do obserwacji ze względu na bolący brzuch. Już myśleliśmy że cos się rozwinie. We wtorek ordynator powiedział mi , ze planuje na jutro cc. Niestety dopiero jutro zaczyna o 7 pracę i też wtedy się dowiem czy to już jutro czy mam jeszcze czekać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725681 przez patka1603
niesia to widzę że szykuje się wam niezły maratonki... ale wątpię aby twoja cimoszka to przetrwała.. my dzisiaj uprawialiśmy seksik po tygodniowej przerwie i niestety muszę się pożalić że w cale nie było jakoś super tak jak tydzień temu.. miałam jakiś taki ogólny dyskomfort, wiec to że coś sobie zaplanujemy to jedno a realizacja to drugie ale tak czy inaczej powodzona

My dzisiaj jesteśmy 1 dzień po terminie i jak narazie cisza ,ale mam nadzieje że w przeciągu tygodnia się coś rozwinie.
Jutro jedziemy na ktg bo mamy zalecone co 2 dzień. A tak poza tym to po drodze jedziemy do jednego ze szpitali bo postanowiliśmy zmienić na inny po wczorajszych ekscesach z położna- aktualnie mamy dylemat pomiędzy 2 szpitalami zobaczymy jakie jutro zrobią wrażenie.

Mzs czekamy na nowiny- powodząka!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #725698 przez mami_nka
obiecane :)

szczegolnie dla asiulek_dolls :) opis zrobie jutro :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #725821 przez EwelinaB87
Widzimy Ada że swietnie czujesz sie po porodzie, strasznie zazdroszcze,
Sliczne zdjęcia malutkiej, Moja Milcia też ma takie zalotne rzeski,
tylko ze patrzy na tate może od kilku dni bo tak to raczej patrzy gdzie badz bez wielkiego zaangazowania :P

Czy wasze maluszki tez nie lubia porannych karmien?
no żywcem jak ojciec pomlaska 3razy i w kime,
niesamowite ze przez noc ssie nawet po 30minut a rano 3 :P

wciaz martwie sie o ta wysypke wciaz nie zeszla ma takie plameczki na całym ciele ale kupka co karmienie jak byla tak jest żółta musztardowa :S

wciaz mamy kilkucik, trzyma sie ledwo co czekam az odpadnie sam bo polozna go ostatnio strasznie zmasakrowala nie chce tego przyspieszac,

wvzoraj bylismy u tesciowej na obiedzie, dziury mam w chodniku nie z tej ziemi ale mimo telepania Milcia nie narzekała gorzej ze schodami na klatke myslalam ze mi dziecko sie zsunie bo oczywiscie nie ma szyn... :/

u nas klatka jest plaska z winda wiec luz, ale wozeczek chodzi leciutko jedna reka :P

musze kupic badz zrobic czerwona wstążeczkę zeby mi dziecka nie zauroczyly stare baby :side:
milcia:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl