BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #723793 przez patka1603
Witaj kachra
A my z mężem w końcu się zmobilizowaliśmy i wyszykowaliśmy łóżeczko Kacperka- śmialiśmy się że teraz może w końcu raczy wyjec jak ma już gdzie się podziać

aktualna wersja przeciw komarom


a to wersja jak nie będzie komarów ale musimy jeszcze sie zaopatryc w pościel chociaż zastanawiam sie czy nie zakupic całego nowego kompletu razem z baldachimem itp aby wszysko było w tej samej kolorystyce
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #723871 przez agniesia1604
hej...
my od 4 dni walczymy z bólem brzuszka... kolki:(((((((((((((((

co karmienie to potem krzyk ...po załatwieniu sie chwila spokoju...
w nocy po 4 godz krzyku...

strasznie musi stasia bolec to załatwianie....

musze całkiem zrezygnowac z białka:(



i stas zasnal mi8 na rece,,... po wypierdzeniu i opróznieniu ... w końcu....

a głowa to mi ostatnio peka:)


co do rurki propurki ... raz podziałało ... apotem juz sie bałam wsadzic bo sie spina.... wiec narazie zrezygnowalismy////

odbycik cały w krostkach od tego załatwiania stasia... juz nie wiem jak mu pomóc ...teraz stosujemy make ziemniaczana i duzo wietrzenia.

musze zakupic w końcu otulaczek i hustawke

:)


Gratuluje nowych narodzin:)))))


Witam nowe przyszłe mamusie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #723899 przez patka1603
agnieszka a próbowaliście na kolki jakieś masaże??? może to by pomogło . a na jaka huśtawkę się czaisz bo ja też się zastanawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #723900 przez asiulek_dolls
Mami_nko GRATULUJE czekamy z niecierpliwością na foteczki Lili :) buziaki dla Was :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #723950 przez agniesia1604
masaż brzuszka od 3-5 razy dziennie...
dodatkowo MAŚĆ PUPIK na kolki (rozgrzewa mu brzuszek)

i rurka propurka... ewentualnie...

Ale cos jest nie tak... bo ja np 3 dni sie teraz nie załatwiałam ... a Staś ma wlaśnie problem z opróżnianiem... czyli musiałam coś zjeść może nie wiem:(

AHA nie pochwaliłam się ...
brzuszek mi został jak z 5 miesiaca...
ale weszłam w spodnie z przed ciąży .... wiec musiałam sporo w dupce schudnąć:) mam wrażenie nawet że jestem chudsza niż przed ciążą... szkoda ze nie mam wAGI... ale sobie ją KUPIĘ!!!:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #723951 przez agniesia1604
już zamówiłam tą huśtawkę:
www.agito.pl/hustawka-fisher-price-husta...146-2535-678134.html

AGITO ma najtańsze huśtawki - warto popatrzeć bo mają duże cieńcie cen:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #724003 przez EwelinaB87
Aga wspolczuje strasznie, Milcia marudzi tylko raz wieczorem zwykle przed kapiela, daje czadu, ale dzisiaj udalo sie ja uspokoic smoczkiem i spokojnie sobie lezy, zwykle spi i budze ja na karmienie, zwykle przebudza sie na czas, ale nie krzyczy, rzadko placze w ogole, zwykle sapie jeczy ale plakac zdarza jej sie sporadycznie.

mowilas ze w szpitalu zuzylas z kilka pampersów ja za 5 dni zuzylam cala paczke 43szt, zchodza w zastraszajacym tempie, a powiedzcie mi jak okreslic kiedy sa za male? bo wydaje mi sie ze sa 1 ciasnawe w pachwinkach ale miedzy nogami sa dosc sporawe... sama nie wiem moze zle je zakladam.

co do guzka probowalam wszystkiego prysznica cieplego, masazu, lekkiego mocnego, kapusty sody oczyszczonej, odciagania, przystawiania i po 2 dniach ustapilo, ale znowu sie odnawia, chyba tak juz ma, na szczescie nie boli.

problem mam z czkawka bo czasem dostaje wrecz spazmatycznej az sie boje ze sie udlawi czyms, ulewa bo dluzszym karmieniu wiec raczej 20-25minut ja trzymam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #724062 przez Bea111
Cześć dziewczyny,
niestety już bardzo rzadko tu bywam, ale chciałam podzielić się z wami wiadomością, że w dniu 7 sierpnia (40 tydz. 3 dzień ciąży) o godz. 1:30 siłami natury przyszła na świat nasza wspaniała córeczka :)
Ważyła wówczas 3260 kg i miała 56 cm długości :)
Choć ma blond włoski i niebieskie oczka urodą przypomina swoją starszą siostrzyczkę :)
Jutro jedziemy do urzędu i od rana usilnie próbujemy znaleźć dla niej imię !!!!
Bierzemy pod uwagę takie imiona jak: Mia, Maja, Noemi, Iga, Ines
Fakt że jutro musimy już jakieś podać dosłownie mnie paraliżuje !!! :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #724065 przez Bea111
EwelinaB87 Z moim obliczeń wychodzi paczka pampersów na niecały tydzień.
Zauważyłam że niestety nie są tak chłonne jak były kiedyś, więc albo zmienili coś w produkcji albo już nie pamiętam dobrze doświadczeń z moją pierwszą córeczką :)
Tak czy inaczej karmienie piersią powoduje znacznie większą ilość kupek więc i pampersów schodzi adekwatnie sporo :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #724082 przez Monix
Bea111 Gratuluję :)

Jak karmiłam tylko piersią też szło sporo pieluch. Teraz jak karmię butlą, kupka jest 1-2 razy dziennie to automatycznie idzie mniej pieluch.

Ewela ja zmieniłam Leonowi pieluchy na 2 w momencie gdy kupa zaczęła wyłazić bokami :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #724174 przez mami_nka
lili moja najwieksza milosc <3

Nie dam rady foty z tel :-/ wstawie jak wroce mam nadzieje źe dzis :-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #724206 przez EwelinaB87
Maminka opowiadaj jak bylo:P

Bea gratulacje, a niby z jakiej paki masz juz podawac imie, mamy na to 2 tygodnie w koncu?

Moja Milcia robi kupe max 2 razy dziennie ale bardzo duzo sika, przewijam ja przed karmieniem bo zwykle wtedy daje w pieluche, zwykle zmieniam za kazdym karmieniem wiec co 2,5h nie ma odparzen pampers nigdy nie przeciekl i nie wylala sie kupa, robi je raczej nie wielkie, nie wiem co oznaczaja ich kolory ale raz robi zolta raz zielona raz brazowa cieszko dociec.

teraz zmartwilo mnie jej sapanie, stekanie chrapanie, nie wiem czy zatkal jej sie nosek czy cos ale tak jakos dziwne dzwieki wydawala teraz slodko spi po cycu, dzisiejsza noc standardowo ale ja bylam juz wykonczona wiec troszke dluzej ja trzymalam bez cyca.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #724236 przez agniesia1604
MAMINKA i BEA gratulacje:))))))))))))))))))

Ewelinko,
Nasz Staś odsypiał poród przez 2 tygodnie... był aniołkiem... nie mruczał , nie płakał ...tylko spał, jadł i uśmiechniety od ucha do ucha....
Odespał poród i dokazuje... mruczy jak mu się coś nie podoba, zapłacze jak go zaboli a ryczy jak go naprawdę ostro boli brzuszek.
Wczoraj przed kąpielą odgazowałam Stasia przy pomocy rurki propurki.... i noc była cudowna:)


Wieczorem się trochę przestraszyłam bo w kale znalazłam krew ...w sumie w dwóch kupkach... będę je obserwować. Nasze kupki były na początku żółte, potem zjadłam ser zółty i stały się zielone wyglądające prawie jak SMUŁka przez to brzuszek pewnie też boli. Od 4 dni robi raz taką raz taką kupkę. aaa i zjadłam smażone jajko sadzone i to też był jeden wielki błąd... brzuszek bolał.

Co do czkwaki ja go przystawiałam do cyca i szybko mu mijała ta czkawka ...ale troszku zmniejszyłam ilosć przystawiania i teraz na czkawkę nie przystawiam :)

Mam pewien problem 0 :) otóż sama nie załatwiałam się przez 4 dni i muszę w końcu użyć czopki... buuuuuu

Co do piersi... ech wystarczy pomyśleć o karmieniu i z prawej piersi co 2-3 godziny mi KAPIE i tak samo spływa mi z 10-20ml - hahaha nawet podkładam miseczkę. I też ten sutuś mnie strasznie boli.

_________-


Poza tym mały podróże znosi super...
Byliśmy wczoraj w urzędzie ( oczywiście z nami nie wchodził ) a dziś jedziemy do mopsu i do Zusu ( mój pracodawca jeszcze nie wysłał aktualizacji mojego zameldowania do ZUSU i ZUS wysłał coś na stary adres WRRRRRRRRRRRRR )

________-


A właśnie ... a ubezpieczenie maluszka?
Rodzic w pracy zgłasza do ubezpieczenia czy jak to jest?

Chodzi mi o takie ubezpieczenie co by za darmo do lekarza chodzić...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #724283 przez Niesia
Bea, gratuluję.

Ja w nocy myślałam, że to już. A jednak... fałszywy alarm. Myślę, że zamieszanie zostało wywołane udanym i bardzo miłym baraszkowaniem :P
Wkrótce po tym, jak pozbierałam się po zbliżeniu zaczęłam odczuwać bóle w krzyżu jak na okres, twardniał przy tym brzuch. Później ból był coraz silniejszy. Momentami promieniował do brzucha ale głównie bolało w krzyżu. Zaczęłam liczyć, bo w sumie ból był prawie ciągły. Co 5 minut... i tak kilka razy. Kiedy ból był na prawdę nieznośny, stwierdziłam, że jeśli jeszcze 3 razy skurcz będzie powtarzał się co 5 minut to budze K, że jedziemy do szpitala... a wtedy, 10 minut, 20 minut i przestało w ogóle. Zasnęłam, obudziłam się wyspana. Myślę, że igraszki zrobiły swoje... Przy każdym wstawaniu na siku, modliłam się żeby odeszły mi wody. Przynajmniej wtedy miałabym pewność, że mam po co jechać do szpitala. No ale nic, czekamy dalej :(

Patka bardzo ładne łóżeczko :)

Życzę miłego dnia mamusie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #724329 przez MamaBąbelka
Emi póki co aniołek, w nocy to i po 5 godzin śpi, aż się zastanawiam, czy jej nie budzić :/. Zwłaszcza, że po tych kilku godzinach piersi są boleśnie pełne. Ale w szpitalu próbowałam budzić i albo się nie dawała albo przystawiona zaraz zasypiała :/.

Agnieszko, to może coś kup na te kolki konkretniejszego, bo 4 godziny krzyku, to już naprawdę szkoda Stasia, może Espumisan kropelki albo ten SabSimplex?

Ewelina, mi się wczoraj zrobił nawał pokarmu i też miałam w prawej taką twardą grudkę przy paszce, a dziś rano w drugiej piersi, na razie ciepły prysznic i lekkie pouciskanie piersi, żeby nieco zmiękła, a potem przystawienie małej działają, ale słyszałam, że od strony pachy pierś najtrudniej opróżnić i wtedy sprawdza się pozycja spod pachy, może spróbuj?

Gratulację dla Maminka i dla Bei, mi się podoba Mia i Noemi bardzo :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl